Amazing Spider-Man

• USA The Amazing Spider-Man (více)

Peter Parker je středoškolák, který nemá mnoho kamarádů. On sám je trochu podivín, jehož v dětství opustili rodiče a svěřili ho do péče strýce Bena a tety May. Stejně jako většina mladých lidí v jeho věku hledá Peter svou identitu a zároveň prožívá první lásku. Společně se svou dívkou Gwen Stacyovou se potýkají s bouřlivými city, závazky a tajemstvími. Peter jednoho dne objeví otcův tajemný kufřík a rozhodne se vydat po stopách svých rodičů, aby pochopil, proč ho opustili. Pátrání ho zavede přímo do Oscorpu a laboratoře otcova bývalého kolegy Curta Connorse, kde se musí postavit doktorovu alter egu, Lizardovi. Petr je přitom nucen učinit několik rozhodnutí, která mu navždy změní život... (HBO Europe)

HombreT

Okej.....mohli sa trochu viac pohrať s Lizzardovou tvárou.....ale inak tomu nemám čo vyčítať. Celkom svižná interpretácia s atmosférou dokonca viac pripomínajúcou predlohu ako Raimiho veľkofilmy. O nič horšie, než hociktorá priemerná marvelovka, aj keď to trochu pripomína Disney-ho. Mňa to ničím neurazilo a myslím si, že sú aj omnoho horšie filmy z tejto kategórie. Samozrejme.....stále sa to radí medzi zbytočné remaky. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Když jdeš krást auta, tak se nesmíš oblíkat jako zloděj aut." - "Co seš zač? Polda?" - "Vážně si myslíš, že jsem polda? Polda v červenomodrým trikotu. To je vážně úvaha hodná Sherlocka Holmese. Myslel jsem spíš, že vypadám jako sáňkař." Raimiho trilogie byla průměrná! Měla nesympatického Tobeyho Maguirea ( Ok, subjektivní názor. ) a opravdu průměrné triky. Tady ten vizuál je mnohem lepší, než ten od Raimiho. Andrew Garfield byl jako pavoučí muž, který střílí pavučinu přímo z ruky skvělej. Jeho kostým mi přišel taky daleko bližší komiksové předloze. Emma Stone či Kirsten Dunst? Kdo je lepší? U mě boduje blondýna. :D Hlavní postavy jsou mi tady jednoduše víc sympatické, jak hraním tak vzhledem. "Pracuju... Nepracuju. Chtěl jsem, ale vidím, že tu pracuješ ty, tak už tu pracovat nechci." Záporákem tady byla přerostlá. ještěrka, která Stanu Leeovi rozházela parádní knihovnu. V potitulkové scéně byla k vidění mechanická ramena, že by doktor Octopus? Nedám 5*, protože při stopáži 131 minut, jsem si dvakrát zívl a jednou zkontroloval čas. - 80%. ()

Slash_Flash

SPOILERY AHEAD! JEDNA SE O ROZBOR A RECENZI: Po Spider-verse a MCU puberťákovi jsem tak nějak zase dostal chuť se podívat na Garfielda. Zjistit, jestli je to fakt tak dobrý jak si pamatuji a ne, není. Strašný charakter, bídný soundtrack, nicmoc CGI, zbytečně dlouhé scény, odfláknutý humor a totální ignor Spidermanovské předlohy. Film začíná v Peterovém mladí, když ho opouští rodiče. Už hned v první scéně vidíme, že jeho otec stojí za pavoukami, díky kterým se Peter stane Spidermanem. Už v tomhle je chyba. Původní komiksový Spidey ukazoval, že hrdinou můžeme být kdokoliv z nás a nebylo vůbec důležité proč ten pavouk kousl zrovna jeho. Dále už jen tak koukáme na Peterův nudný a outsiderovský život a jak potkává Gwen. btw, co se týče Emmy Stone, musím pochválit výběr herečky. Malá, chytrá a roztomilá, tak má Gwen vypadat. Upřímně u Petera je u prdele kdo ho bude hrát. Stačí mladej fuck boy a máš vyhráno. Dále náhodou Peter zjistí, že tatínek byl vědec a tak zjistí, že musí se sejít se špičkovým vědcem aby se ho zeptal, co měl otčí za lubem. A tak pod mexickým jménem se projde až do laboratoří. A i tam zjistí, že maká Gwen, jaká to náhoda. Dal už jen Petera kousne pavouk, když se "nepozorovaně" vloupá do tajné laborky. A tak si myslím, že kdyby v tom mrakodrapu nepracovala bandu dementů, Peter by se ani nenaučil nové Mexické jméno. Dále vidíme jak už Peter objevuje svoje schopnosti. Hele, já vím, že Spideyho kousnutí mu dalo i hodně dobrý reflexy, ale nekousl ho zasraný ninja, nechápu ten jeho rychlý movement a akrobacii. no a když už Peter umí to svoje Kungfu, chová se jako debil, kvůli čemu mu taky strýček Ben řekne, že mstít se nemá. Pak se to tam tak nějak vyvíjí, ale já skočím až k hádce mezi Peterem a strýčkem. Pohádají se kvůli tomu, že Peter se vysral na tetičku a ta pak samotná musela jít domů. Kolik že jí je? 50 nebo 9...? A pak to obohatí tím, že pomáhat je naše povinnost. Každopádně, Peter si radši uraženej jde koupit mlíko, ale jelikož nemá dva centy, prodavač ho pošle do prdele. Hned na to random týpek vybere prachy a zdrhá. Peter i přesto, že prodavač ho poprosil a i přesto, že před chvilkou mu strýček řekl, že mstít se nemá a že pomáhat je povinnost, se na něj vysere a nechá lupiče utéct. Opět širou náhodou strejček kolem prochází a širou náhodou před strýčkem lupič zakopne a vypadne mu kfér. Strýček místo toho aby uhnul nebo prostě nedělal vůbec nic protože nikdo nebyl v ohrožení, skočí po zbrani a nechá se střelit. A tak umírá strýček Ben.... jako idiot. A takto i vzniká asi nejhorší Benova smrt. A hádejte co. Peter stále absolutně sere na strýčkové proslovy a hned na to jde po celém New Yorku hledat jeho vraha. Takže furt nevidíme, že by Peter se poučil z jeho chyby a byl Spider-Man, ten kdo je dobrý člověk a pomáhá protože se to musí, je to jen ten v obleku Spider-Mana, který se akorát jde pomstít. Během jeho huntu na vraha jde hezky vidět co za čuráka Peter je. Kecama zbytečně zdržuje a jeho činy nejsou absolutně vůbec prospěšné. A navíc ten celý hunt je zbytečný protože toho vraha stejně nenajde. A tak se i stává, že lidi v New Yorku Spideyho nemají rádi, protože akorát se všude houpá a přepadá random lidi. To samozřejmě Petera zaskočí. Přece on je ten superhrdina, který chce pomáhat lidem a to i přesto, že ještě chvilku zpátky jsme viděli, že Peter na všechny sere a chová se jako idiot. Každopádně netrvá dlouho a Gwen zjistí, že Peter je Spiderman. Když už jsme u těch dvou. Peter a Gwen mají ty pocitově nejdelší a nejnudnější scény. Trvají pět minut a je to konverzace jen o pohledech, malých frázích a podivných zvuků, ze kterých buď výjde jen málo nebo vůbec nic. Dále už jen nastupujou další zbytečné scény, jedna bitka s ještěrem ve škole (mimochodem, můžu vědět proč ten ještěří doktor vypadá jako Goomba ze Super Mario Bros filmu?), další useless scény a pak jen finální bitka na mrakodrapu a smrt otce Gwen, který ještě před smrtí řekne Peterovi, aby Gwen do ničeho netahal aby byla v bezpečí, nebudu zmrd, dobrá scénka na konec. A hádejte co. On se sice s ní rozejde ale na úúúplnem konci filmu jde vidět, že se zase daj dohromady, takže Peter zase se chová jako čurák a nesplní ani přání zesnuléha papínka. Hodnocení 3/10, jdu chrápat zdar () (méně) (více)

Wiceman

Nemám rád podstrkování reality do komiksů, prostě komiksový film by měl být komiksový film a nesrat do toho realitu ošklivého a tmavého světa. Popravdě na tomhle filmu je jediný dobrý jen ten záporák Lizard v podání Rhyse Ifanse. Pravda CGI verze Lizarda vypadá jako divnej hybrid mezi ještěrem a želvou, ale když to srovnám s Garfieldovým Spider-manem a jeho opravdu ošklivou verzí obleku, je to pořád ještě dobrý. Garfield, leč se snaží a jako herce ho mám docela rád, není dobrej Spider-man ani náhodou. Do toho přidejte vykulenou Emmu Stone coby Gwen Stacyovou, která je se svým výkonem docela fajn, ale taky pořád žádný zázrak, a máte tu velice nepovedený rádoby remake Spider-mana od Raimiho, který neví, jestli být remakem, nebo rebootem nebo jakýmkoliv dalším re- . Slabší 3 * PS absence J.J.J. film taky velmi zraňuje. ()

WazzapKal

Prostě si nemůžu pomoct, ale asi moje nejoblíbenější verze pavouka. Raimiho byl výborný, ale Maguire a Dunst mi prostě nesedí. ()

Johny203

Vzťah medzi Parkerom a Gwen je zle vystavaný, scenár je deravý a akcia slabá. Oproti Raimiho filmom je tu minimum nápadov a môže sa to porovnávať maximálne s jeho trojkou. Pozitívom je Emma Stone, cameo Stana Leeho a zaujímavo načrtnutá história okolo Parkera, len škoda že sa jej nevenujeme viac. Napriek tomu že film nebol veľmi dobrý pripomenul mi ako rád mám Spidermana. ()

dann7 odpad!

I když film z mého pohledu nepatří zrovna mezi špatně řemeslně udělané, tak moje hodnocení vychází z celkového dojmu. Tj. začal jsem přeskakovat stále častěji, ale nakonec jsem zcela zavrhl myšlenku o dokoukání do konce. Superhrdina je tu nesvéprávný ufňukánek, zaláskovaný do své ťuťu ňuňu lásečky tak, že pro ni kňučel non-stop a ona mu to žrala, jako by byla po vymytí mozku. „Hrdina“ bez názoru tupě přijímající obecné „hodnoty“. I když samotné téma je docela uhozené, tak starého Spidermana pokládám za pohodové béčko, které může v mnoha ohledech být parodií. Tady je však námět zpracován tak absurdně, že už to není ani sranda... a přímo směřuje do světa LGBT, korektnosti a dalších šíleností vedoucím k např. stávajícím pravidlům o udělování Oscarů a dalších „bezva“ věcí. ()

jirikzaboj

Podíval jsem se po letech znovu na tak neoblíbený a nepolíbený příběh Petera Parkera v podání A. Garfielda a zpětně jsem zjistil, že to vůbec není tak špatný film, jak jsem si dřív vykládal. Jedná se o solidní komiksovou záležitost, která je možná svou věrností ke komiksu v top 3 filmech o superhrdinech. Jestli je to ale správně, to už je věc druhá. Chybí tomu nějaký osobnější vztah a postavy nejsou rozebrané tak dobře, jako například u předchůdce Raimiho. Přesto vidím, že Garfield si to fakt užívá a ví, jak důležitá role mu přistála. E. Stone klasicky skvělá a to je vlastně asi tak vše. Zbytek castu dost průměrný a zachraňuje to fakt zaplacený film s opravdu provedenou akrobacií, cgi a nočního New Yorku. /67%/ ()

wistar

No docela mě překvapuje jak nudnější a slabší je film proti Raimiovkám, Peter se chová divně, záporák je nic moc, sice je na začátku dobře budovaný, ale jakmile se z něj stane Lizzard tak se to sveze do průměru, místy má, ale fim příjemnou atmosféru a tempo, akce je fajn, ale je to celé takové meh 6/10 ()

Va3sek_here

Amazing Spider Man je série, která do všech Spider Man fanoušků vnesla spíše zklamání. Hlavní postava Peter Parker je tu přesný opak toho, jak má Peter vypadat. Není to rozhodně vina Andrewa Garfielda, spíše scénáře. Peter tu vypadá jako někdo, po kom všechny holky ve škole jedou a jako Spider Man svoje protivníky spíše šikanuje. Hlavní záporák má sice motivaci, kterou člověk dokáže pochopit, ale jeho osobní příběh je tu očividně absolutně neřešená věc. Co se mi ale na filmu líbí jsou souboje. Jsou asi lepší než u minulého Spider Mana, možná ještě lepší než u Hollanda, mého nejoblíbenějšího Spider mana. Rozhodně se na tento film podívejte, mě třeba moc neoslovil. 6/10. ()

FraFan

Po třech předcházejících hrůzách … konečně zábava, oddych, pohoda. Sympaťák Spidy a místo hrozné MJ v podání (už ani nevím, jak se jmenovala) rozhodně sympatičtější GS. ()

Elanornegra

Pozrel som tento Fín plny rozčarovania. Dostal som niečo čo som síce podvedome čakal, ale aj tak som nečakal, že fakt… Andrew Garfield sa snažil fakt. Ale všetko mimo neho a ešte ako tak Ema Stone je vyložene beckova záležitosť. Od scenára, vizualu, fightov. Finále, no je toho veľa. Fakt je taká jednohubka, na ktorú si zajtra ani nespomemeniem….65% ()

Antman111

Na ramiho Spidermana to nemá ale stejně to není tak úplně špatný jak by to mohlo být. Největší problém tohodle filmu je že Spiderman tady není prostě Spiderman. Jeho hlášky(když zrovna nějakou řekne) tak bývají většinou spíše trapné. Tomuto Spider-Manovi chybí celkové komiksové odlehčení který by měly všechny komiksové filmy mít(vijimaje Jokera). Peter Parker zde taky není úplně jak má být. Nepůsobí vůbec jako týpeček kterýho furt někdo šikanuje a každý den ho někdo zmlátí. ()

Nikoman

Film to není špatný, ale musím říct, že spadá mezi velmi průměrné až spíše podprůměrné. Začnu pozitivy. Hudba a ozvučení je fajn jde tam vidět gradace ve scénách a hudba hezky navazuje na to, co děje v příběhu a ještě k tomu zní skvěle. Natočené je to taky hezky, avšak není to žádná hitparáda. Je to celé takové rychlé a zběsilé. Postavy nemají vlastně žádný vývoj a to mi dost chybí. Samotný Peter se mi zdá, že se za celý film nic nenaučí. Romance Gwen a Petera se mi zdá až příliš pohádková a nerealistická.  Andrew Garfield by mi klidně sedl i jako Spider-man a nemůžu říct, že je špatný herec, ale celkově postava Petera Parkera je v tomto filmu opravdu hrozně napsaná a nemám z toho dojem, že by se opravdu jednalo o Petera Parkera, ale spíš nějakého arogantního frajera s god komplexem ve stylu Petera Parkera ze Spidermana 3, kdy měl na sobě Venom suit, což rozhodně není ono. Nemůžu říct, že se na to nedá dívat, ale nejde o nic víc, jak průměrný, lehce akční biják bez duše. ()

Gilmak

Můj neojblíbenější spider man, Tobey byl sice unikát, ale jako herec nic moc a spider mana jsem mu neuvěřil. Tenhle kocour Garfield mě mile překvapil a přišlo mi, že i v tom habitu něco hrál a měl emoce. V tomhle díle bylo to nejlepší odhalení spiyho ever. Zde je záporák, opravdu záporák. Jde i přes mrtovly, jen aby si mohl utřít prdel i pravou rukou. 85% ()

Zemřel herec Irrfan Khan

Zemřel herec Irrfan Khan

29.04.2020

V 53 letech zemřel hvězdný indický herec Irrfan Khan. Příčinou byla infekce tlustého střeva. Od roku 2018 zároveň bojoval s rakovinou. Herce mohou diváci znát nejlépe z rolí jako Pí a jeho život,… (více)

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

31.10.2019

Bývalá hvězda Spider-Mana Andrew Garfield se upsal novému režijnímu projektu Lina-Manuela Mirandy Tick, Tick… Boom! pro Netflix. Příběh se odehrává v devadesátých letech minulého století a sleduje… (více)

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

09.07.2019

Od té doby, co se postava Spider-Mana díky dohodě se Sony vrátila částečně pod Marvel a funguje tak po boku Iron Mana a spol. v rámci MCU, těší se opět obří popularitě. Není to přitom tak dávno, co… (více)

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

02.03.2014

V Sony čerstvě potvrdili, že Marc Webb zůstává v comicsové síti. Režisér Amazing Spider-Mana a Amazing Spider-Mana 2 natočí i třetí díl pavoučí ságy, který půjde do kin 10. června 2016. Čtyřku, jejíž… (více)