Příběh se odehrává v současném Polsku. Do Krakova přijíždí skupina pražských herců v čele s režisérem hry, aby na alternativním festivalu v netradičním prostoru oceláren uvedla jevištní adaptaci Dostojevského hry Bratři Karamazovi, jejímž základem je vyšetřování otcovraždy. V divadelním dramatu, nabitém emocemi - láskou, žárlivostí, nenávistí, se řeší otázky víry, nesmrtelnosti a spásy lidské duše. Na pozadí divadelní zkoušky sledujeme osudy hereckého souboru, komické příběhy herců a režiséra. Do děje zasahuje i osobní tragédie jednoho z diváků, který projeví nezvyklé přání: poprosí herce, aby zahráli jenom pro něj. Zkouška se promění ve strhující představení, kdy herci vystupují pro jediného diváka. Náhle největší drama neprobíhá na jevišti, ale v hledišti... KARAMAZOVI jsou dramatem o morálce, povaze člověka, lidském svědomí, vině, trestu a odpuštění. Film není jen psychologickou sondou do zpustošené ruské duše, ale reflektuje aktuální téma odpovědnosti člověka za své činy. (oficiální text distributora)

Baemays

Film, který jsem viděl na Karlovarském filmovém festivalu a rozhodně stojí za to. Po jeho zhlédnutí jsem byl opravdu pyšný na to, že je to výplod české kinematografie a pokládám ho za jeden z nejlepších českých filmů posledních let. Miluji divadlo, proto už myšlenka přenést jej do filmu a dát mu jiný rozměr mě velmi zaujala. Prožít děj Dostojevského klasiky v reálném špinavém světě ve staré polské hale bylo něco úchvatného. Herecké výkony byly famózní, obzvlášť postava Smerďakova ztvárněná Radkem Holubem. Celý film podtrhuje výborná hudba J. A. P. Kaczmarka, který složil hudbu např. pro snímek Hledání Země Nezemě. Děkuji aktérům a děkuji pane Zelenko! ()

Juja

Na tomhle filmu jsou genialni dve veci - Ivan Trojan a hudba, ktera perfektne dokresluje obrazy. Skoro me mrzi, ze to nekdo na MFF Karlovy Vary nepochopil. ()

77Ivana

Je to netradičně, ale zároveň skvělé natočené divadelní představení. Vynikající režie, hudba, kamera. Vynikající Ivan Trojan, Igor Chmela, David Novotný. ()

jorgus

prekvapive zklamani..ale mohu si za to sam protoze predlohu neznam a hodne jsem se ztracel..vedlejsi civilni dejova linie me nechala absolutne chladnym a ta hlavni zkratkovita az se me stala v mnoha mistech nesrozumitelnou:) ()

smerďakov

Divadlo ve filmu. Parta pražských herců na festivalu v polské ocelárně. Odzbrojující přirozenou komediálnost pražáků střídá impozantní ztvárnění dramatických postav. To vše ve stínu tragické události. Kulisy tovární haly perfektně doplňují herce a naopak. Atmosféru povyšuje strhující hudba. Film, od kterého jsem hodně čekal a těšil se na něj. Byl jsem nadmíru spokojen. Unikátní zážitek! ()

kowalski

Režisérovi se podařilo v tomto netradičním filmu vytáhnout z herců pro mě neuvěřitelné herecké výkony až mi šel mráz po zádech. Seděl jsem a čuměl jak malej kluk a porovnával si to (jestli to jde) s taky pěkným ale zdlouhavým Dogville. ()

gonga

Takové drama, jako jsou Bratři Karamazovi nepotřebuje výpomoc v podobě polského dělníka (nic proti němu osobně). Ale to jak hráli herci z Dejvického divadla mě doslova přikovalo do křesla.Divadelní krása skvěle převedená na filmové plátno. ()

icoico

vzhledem k tomu, ze tento film je defacto jen divadelni hra prenesena do exotickych kulis (ty "realne" pribehy, co tvori tak 20% deje mi neprisli vubec zajimave), tak celek hodnotim spis divadelnima ocima. dobre divadlo rozhodne dokazu ocenit, ale musi se mne dotknout. treba na mem kdysi nejoblibenejsim Ritter-Dene-Voss jsem se u kolackove sceny malem psychicky zhroutil, jak mne zasahla na necekanem miste, ktere pak zivilo par mesicu meho psychologa :-) je mozne, ze proto jsem k divadlu narocnejsi, podobny zasah ocekavam i od ostatnich her. a Karamazovi nejenom nezasahli, sli uplne mimo. mozna je to i tematem... konfrontace s virou je u mne uz davno odzita a uzavrena zalezitost. jediny argument filmu: kdyz neni Buh, vse je dovoleno, smetu s prehledem argumentaci evolucni biologie a modernimi simulacemi veznova dilematu. a dalsi motivy jsou naprosto nezajimave. jen podotykam, ze nezajimave pro mne. u divadelniho kusu, jak uz jsem naznacoval, niceho jineho nez subjekce nejsem schopen. ze tomu davam alespon prumer je zasluhou hudby a vykonu Ivana Trojana. ()

KOZEL84

Aha takže všechna ta chvála jen proto že jde o divadlo.No tak to jo.Teda ne.Nic proti divadlu,ale až ho budu chtít vidět tak půjdu do divadla.To sem teda fakt čekal víc. ()

wollo

Zajímavá fůze divadelní hry s filmem, výborně napsaná, zahraná, nasnímaná, s výborným hudebním doprovodem, která ale nikdy nebude fungovat na plátně (obrazovce) tak jako v divadle, a to protože většina scén prostě divadelních je a na plátně (obrazovce) tudíž ztrácí to kouzlo, jež může nabídnout pouze divadlo. ()

El-Barto

Naprosto vyjímečné dílo a to nejen v našich luzíh a hájích. Přiznám se, že takhle silný zážitek jako mi dala takhle partička herců jsem opravdu nečekal. Ivan Trojan exceluje, David "Kužel" Novotný hraje o stošest a jeho dramatické schopnosti mě dostaly. Navíc krásná kamera, chytlavá Kaczmarkova hudba a Dostojevského/Zelenkův scénář, kde má každý dialog díky perfektním hercům neskutečnou hloubku, dělají z Karamazových český top film za poslední roky. ()

Pidzey

Jeden z nejlepší českých filmů??Podle mě určitě ano.Zajímavě pojatý děj při kterém sledujeme v podstatě dva příběhy.První je samotná hra a druhým jsou řekněme osudy herců v zákulisí.Skvěle to do sebe zapadá a přechody do hry a reality jsou plynulé.Má to vynikající hudbu a skvělou přehlednou kameru.Kategorie sama pro sebe jsou herci.Dlouho jsem neviděl tak vyvážené herecké výkony a zároveň na tak vysoké úrovni.Přesto však dva vynikaly.Můj oblíbenec a český herec číslo jedna Ivan Trojan,který měl být v daném roce nominován spíše ve vedlejší roli(kde by sošku dostal),protože myslim si nebyl na place tak často,byl jednoduše Trojanovský.David Novotný byl podle mě ten hlavní a byl o něco lepší než zmíněný číslo 1.Takže Karamazovi jako nejlepší film v daném roce??Určitě ano.Je to film hoden minimálně české Top 15. ()

HouseMK

Atmosférna ve staré slévárně by se dala krájet i přes plátno, případně obrazovku televizoru. Kam až může zajít pohrdání, nenávist, žárlivost a pomsta? K Bohu, nebo k ďáblu. Ale ti nejsou. Samozřejmě se nepodařilo přenést na plátno celé Dostojevského dílo, ale to ani nebylo třeba, protože vše do sebe zapadá a doplňuje vedlejší děj. Často není jasné, kdy ještě herci hrají postavu z Karamazových a kdy sami sebe. Ale v obou případech hrají výborně. Skvělé! ()

RedHot

Celkový dojem z dokonale zahraného Dostojevského a sklíčeného prostředí chladné fabriky dost kazí jakoby násilně vsunutá vedlejší zápletka se synem tamějšího údržbáře. Rozplakat diváka se zde ve spoustě případů jak vidím zdařilo, mě ale Polákova sebevražda ničím neohromila a v jinak precizním hereckém majstrštyku mi přišla jako zbytečná. Děj vůbec o nic neobohatila ani nepřispěla k žádnému vývoji. A ačkoliv do kuchyně chodím pouze za účelem plenění špajzu na úkor spolubydlících a tudíž toho o vaření moc nevím, myslím, že Karamazovi jsou filmem trochu překořeněným. Tak to chcete ozvláštnit, až to zkazíte. ()

Mona-Lisa

Mohla bych se tady rozplývat nad impozantními hereckými výkony zaslouživšími do jednoho Českého lva, či opěvovat brilantní nápad - zasazení všeho do industriálního prostředí továrny, případně se stavět na stranu vhodných doplňků samotné hry - příběh otce/syna, baletní číslo,loutkové divadlo....To vše jsou důvody pro zařazení do kolonky CHCI VIDĚT! a někdy v budoucnu to možná I splnit. Ale proč to zhlédnout právě teď? Proč strávit dvě hodiny s hlasitě mluvenými odstavci z povinné četby? Protože právě tato parta z Dejvického divadla těmto slovům dala duši, dala jim právě tu váhu, pro kterou se i donutím v budoucnu probrodit 500 set stránkovým Dostojevským s představou střapatého Trojana na stole, jak křičí, že všechno bude dovoleno.... P.S - A ta hudba od Jana A. P. Kaczmareka - Pane Bože, ta byla úžasná! Vlastně Bůh není...anebo je? :-) ()

Matli

Herecké výkony jsou úctihodné od všech herců, to každopádně a nápad na scénář taky zajímavej, ale jinak mě to nijak neobohatilo. 38% ()

Everyone

Dogville po česku. Škoda, že moje polština není tak silná, abych plně pobral celé dialogy s Polákem. Každopádně díky za věčnou originalitu a kuráž Zelenkovu, paralelní děj hry a zákulisí, herecké výkony výborné. ()

gombarix

Dostojevskij *****. Herci Dejvického divadla *****. Tento film _an sich_ ale nepřináší žádnou až tak světobornou přidanou hodnotu (snad až na mončičáka), abych ho musel do nebe vynášet jen za to, že na naše malé poměry je dost dobrý. Čekal jsem ovšem víc. 70 % ()

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy