poster

Karamazovi

 • Polsko

  Bracia Karamazow

  (Polsko)
 • slovenský

  Karamazovi

 • anglický

  Karamazov Brothers, The

Drama

Česko / Polsko, 2008, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DaViD´82
  *****

  Mohl bych parafrázovat svůj komentář na Venkovského učitele a sepsat něco ve smyslu: A pak tvrďte, že současný evropský film je mrtev. Nebudu se však zbytečně opakovat a naprosto nekriticky napíšu (když už je tedy dle Dostojevského vše dovoleno), že Karamazovi jsou spolu s Tornatoreho Neznámou doposavad nejlepší film nového tisíciletí vzešlý z evropské pevninské části. Ve výsledku to jistě spoustě diváků bude připadat jen jako dvojhodinová reklama na Dejvické divadlo (a s tím lze jen těžko rozporovat), ale na rozdíl od reklamy na Kalich (ano, Kvaska) je tohle vpravdě světová ukázka možností a schopností aktuálně nejlepší pražské scény. Až tak jednoduché to je. Věřte či nevěřte nebo si klidně i nesouhlaste. Dejvicím zdar! A dobrým filmům tuplem.(22.6.2008)

 • Cival
  ****

  70%. Silná látka v originální koncepci a velmi dramatických kulisách polských hutí z padesátých let. Herci si naplno užívají volnosti (David Novotný!), s krátkým časovým odstupem mi ale to naroubování Karamazových na "údržbáře a jeho nemocné dítě" připadá hrozně banální ... tupí sílu divadla i sílu filmu. Co by s tím provedl Lars?(6.3.2008)

 • Enšpígl
  ****

  Brilantní herecké výkony dělají ze sledování Karamazových velkolepý divácký zážitek. Skvělé využití industriálního prostředí staré továrny a hudebního podkresu nechává vyniknout nový filmový podžánr "divadlo ve filmu". Viděno v rámci projektu Challenge tour jako film číslo 25.(16.4.2015)

 • Zíza
  *****

  Konečně po dlouhé době český film, který jsem hned na první pohled zamilovala. Velmi vtipná scénka s Dostojevskim. Jasný konec. Úžasní bratři Karamazovi v popředí s "milujícím" tatíčkem. Z Chmeli i z Trojana jsem byla prostě nadšená! Výborně! :-)(23.5.2008)

 • Fr
  ****

  Hudba, herci, depresivní a nebezpečná továrna a zase herci. Zelenka do vás hustí DIVADLO a pro trochu odpočinku servíruje tragédii. Divadlo mám rád. Právě pro to, co zde předvádějí Trojan, Novotný, Chmela, Myšička či Holub. Kvůli herectví. Chci vidět Karamazovi naživo!(13.1.2009)

 • - Film získal na 43. MFF Karlovy Vary cenu poroty FIPRESCI, Mezinárodní federace filmových kritiků, která uděluje vlastní cenu filmům, které považuje za přínosné. (VášaVF)

 • - Film získal roku 2009 cenu Asociace českých filmových klubů na festivalu českých filmů Finále v Plzni v kategorii nejlepší celovečerní film. (JoranProvenzano)

 • - Film se natáčel v ocelárně v Hrádku u Rokycan. Točeno také v Krakově. (Reiniš)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace