Novomanželé John a Jenny Groganovi se stěhují na Floridu. Oba jsou novináři, přičemž články Jenny vycházejí v listě, který ji zaměstnává, na první stránce, zatímco John začíná u konkurence psaním nekrologů. Jenny začínají tikat biologické hodiny, John se zatím na založení rodiny necítí, a tak jí v útulku vybere roztomilé štěně labradora. Pejsek dostane jméno Marley a brzy se ukáže, že je nezvladatelný, nevytrénovatelný a absolutně pomilováníhodný. Po celý svůj další psí život se od svých pánů neodloučí, a i když působí neustálé potíže, je součástí jejich světa. Sleduje, jak Jenny přijde do jiného stavu a pak potratí, jak si John pomalu buduje kariéru a stává se oblíbeným sloupkařem (Marley je tématem jeho sloupků), jak se narodí první dítě, pak druhé, pak neplánovaně i třetí, jak Jenny vzdává kariéru, aby se mohla plně věnovat dětem, zatímco John dostává nabídku, aby se stal reportérem, po čemž vždycky toužil, a rodina se stěhuje do Pensylvánie. Ale protože psí život je kratší než lidský, Marley stárne, onemocní, a nakonec přichází i to nejsmutnější. Rodina se s ním musí rozloučit. (TV Nova)

Langy10

Owen Wilson je dost dobrej herec, a taky kvuli nemu me to prunitilo si tento film pusti i kvuli Jennifer Aniston! A jsem rád za to, že jsem ho videl nezklamal jsem se v nem ... miluju retrívry a tady uvidíte jak jsou to sikovni psi :)... Taky jsme jehnoho měli, ale bohužel zemřel :'( :'( :'( ()

Skleena

Uaaa - to je teda totální hollywoodskej doják, útočící na ubulenýho diváka u závěrečných titulků se vším všudy... ale i tak to prostě nějakým způsobem funguje. A když vidíte to štěně, i pak starší "verzi" Marleyho... odpustíte snad tvůrcům i tu botu s tím, že přestože pejsek stárne, jeho pánové (a koneckonců ani děti toho moc neodrostou, především ten nejstarší, kterému by s ohledem na věk dožití retrívrů klidně mohlo být dvanáct, třináct...) jsou stále mladí a perfektně vypadající. Jinak je to ale komedie, netradiční tím, že to vlastně ani není zas tak stoprocentně komedie, alespoň tedy ne tím "klasicky humorným" způsobem. A i přesto, že se jedná o fajn rodinný film, ten konec vlastně ani moc fajn rodinný není... ale píše ho život, a většina těch, kteří se někdy museli rozloučit se svým zvířecím kamarádem, který byl dlouhá léta součástí jejich života, jistě potvrdí, že to k tomu prostě bohužel patří. Ať chceme, nebo ne. Lepší tři - a za to štěně 4* :) ()

Rocky88 odpad!

Čekal jsem na příběh o hafanovi, místo toho se film točí kolem otravné Barbie Wilsona. Vydržel jsem první hodinu, pak jsem musel tu nudu vypnout. ()

DruidKarel

698. hodnocený film: Už ani nevím, čí to byl vlastně nápad, jestli její nebo můj, každopádně... Film s Owenem Wilsonem byla pro mě sázkou na jistotu a Jennifer Aniston tomu jen dodala na půvabu. Celý film skvěle plynul a nebyl nikde žádný zádrhel. Rozhodně můžu říct, že byl pro mne ale i velkým překvapením, protože jsem Owena Wilsona viděl i v trochu vážných situacích. Film se nese v příjemném tónu a s dobrou melodií až do samého konce. Navíc, už dlouho se mi nestalo, abych se u filmu rozbrečel, ale tady mi to fakt nedalo jinak. Owen Wilson je skutečně borec a já vždy čekám s nedočkavostí na každý další film s ním. Co tedy závěrem? BRAVO! 5* je tedy jasných... 5* ()

ifa

Marley. Nejhorší pes na světě. Je to běs, ale přitom žádnej děs. Kdo by mohl být nejlepším průvodcem života? No přece pes, a když si potrpíte na roztomilosti, začněte u výprodejového štěňátka labradora. Film o tom, jak si pořídit štěně, film o vztahu k psovi a ženě, film o novinařině, film o výchově psí a člověčí a hlavně fim o přátelsví.Psi jsou tak trošku hloupí, protože jsou tak věrní člověku, tvoru často nevděčnému. Ale kolik lidí dokáže udělat jednoho člověka vyjmečným? Kolik? Stačí jeden opravdový přítel, ten váš pes. Kime, můj jezevčíku,děkuji. PS: Nebýt plakátu a v závěru přílišného tlačení na hrudní koš, mohla být procenta vyšší. 80% ()

4daPeace

Verdikt: Ojojoj, tady se od počátku tlačí na pilu roztomilosti a citů okolo slaďoučkého pejsánka, aby se na konci spustilo grandiózní finále soutěže v řezání emocí. Fuj. Film jakoby nevěděl, co chce divákům sdělit, když zápletka úplně chybí/je velmi jednoduchá a k tomu je lidskými herci přimícháno trošku komediální vaty a hodně morálních rozumů. Věřím, že někteří nebudou schopni Marleyho vydýchat a film vypnou, zatímco druhým se budou od prvních minut lesknout oči v slzcách a na tváří budou mít rozprostřen úsměv od ucha k uchu. Otravný zlobivec Marley mě k srdci nepřirostl, ale vydržel jsem. ()

Džef!

pokud máte určitý vztah k psům a nemáte rádi když v jakémkoli filmu je pes v ohrožení tak u tohole budete brečet jako želvy... hezký příběh o tom jak pes může změnit úplně všechno... 5 hvězd :-) ()

JohnRambo

Kurvastické prekvapenie. Prvá polovica filmu sa tiahla v duchu bláznivej komédie, potom tá komedia trochu dospela a nakoniec som skoro plakal. Málo k tomu chýbalo. A práve to bolo skvelé lebo film presne vystihol ako ukázať život ,,najhoršieho psa na svete,,. ()

laik_60

Ďalší z amerických psičkárskych filmov. Na Bethovena však asi nemá. Bernardín je predsa len fotogenickejsi ako nejaký labrador :) naviac akosi mi nesedí dvojica Wilson versus Aniston, ktohovie či sa ešte niekedy stretnú ... tu to bolo kĺzanie na lade studene ako ten psi ňufák slabé tri b. :( ()

C0r0ner

Z technického hlediska nemůžu říct vůbec nic proti, ale jednoduše mě nezajímala tematika. Psi totiž nejsou moji příliš oblíbení mazlíčci, a tak mě ani Marley a já tolik neoslovil. Scenáristicky a emočně to sice bylo skvělé, ale pozoroval jsem to spíš jako kulisu, než že bych se nějak moc bavil. 60% ()

Wormboy

Tak ako Groganova kniha, ani jej filmova adaptacia nepredstavuje nijak prevratne dielo. Je to vsak dielo naplnene ludskostou, resp. psostou ;) Filmovy Marley je rodinnym komedialnym filmom v esencialnej podobe, pretoze ponuka vsetko, co by ste od kvalitnej rodinnej zabavy mohli ocakavat a je to v podstate aj vsetko, co v zanri mozete dostat. Je to mile, je to vtipne, je to smutne a nie je to ani stipku hlupe. A funguje to bez akychkolvek problemov aj na druhy krat :) ()

Laputa

Příjemná rodinná komedie. I když řekl bych spíš tragédie. Ukazuje více smutku a nesplněných přání než zábavy. Nicméně zábava byla kvalitní a nevšiml jsem si za celý film něčeho trapného nebo nepovedeného. Také nám otevírá skutečný pohled toho, jak z člověka mladého a nezkušeného se lusknutím prstů stává vyzrálý rodič, který nemá chvilku času pro sebe. Velice dojemné scény s povedenou hudbou prohloubí emoční zážitek, při kterém jsem měl nenuceně na krajíčku. Jako třeba když Johnovy a Jenn umřelo nenarozené dítě,nebo smrt Marleyho na konci. Film má dvě hodiny a přesto jsem se ani chvíli nenudil. Režie = pohoda. Jediné čeho je mi líto je převažující smutek : život uteče jako nic, nikdo nežije věčně (Marley), stát se může cokoliv (smrt dítěte), nejistota v práci. Podívaná na úrovni. Za mě 4a1/2 hvězdy. ()

Flynn

Takový roztomilý rodinný film pro všechny lidi, co mají alespoň trošku rádi psy. Marley je místy k sežrání a místy k zastřelení :o) prostě taková psí klasika. Jen se trochu divím nasazení do kin, ono to spíše odpovídá DVD produkci, ale příjemné pokoukání pro malé i velké a na konci se na můj vkus až trochu moc tlačilo na citovou pilu..... vklidu pokoukání to ale zase jako jo. ()

matt6

Začína sa to ako romantický film, pokračuje ako komédia a končí ako dráma. Od filmu som dostal presne to čo som očakával, no nestačilo to. Dej nenudí, herecky aj režisérsky je to zvládnuté, Wilsonovi s Aniston to ladí. Pes sa musí páčiť snáť každému, aj keď niekedy ste mali chuť ho najradšej zastreliť :D. Záver ma vôbec nedostal, ku psovi a postavám som necítil žiadnu lútosť. K lepšiemu hodnoteniu chýba len máličko, no celý film mi pripadal dosť obyčajný a priemerný a podobný námet sme videli už mnohokrát. Do TV ako stvorené. 70% ()

Andre3000

Tak opět hodně emocí v mé hlavě. Po Seven Pounds další z filmů, který mě rozbrečel jak malého kluka. Film byl úžasný tom, že zde hrál můj oblíbenec Owen a Jennifer, kterou mám hodně rád a psík byl rovněž úchvatný. Hodně ponaučení a přemýšlení mi tento film přinesl a i když bylo jasné k jakému že to konci film směřuje, stejně me to odrovnalo. Velice krásný, realistický a dojemný snímek. Líbili se mi taky moc ta poslední slova, kdy Jennifer říká, Owenovi, měl bys z těch článků napsat knihu :-) ()

Pes, nejlepší kámoš novináře

Pes, nejlepší kámoš novináře

08.03.2008

Owen Wilson se po loňském pokusu o sebevraždu vrací zpátky před kamery. V Miami se už za několik dní začne natáčet komedie Marley & Me, což je adaptace stejnojmenných memoárů známého amerického… (více)