Novomanželé John a Jenny Groganovi se stěhují na Floridu. Oba jsou novináři, přičemž články Jenny vycházejí v listě, který ji zaměstnává, na první stránce, zatímco John začíná u konkurence psaním nekrologů. Jenny začínají tikat biologické hodiny, John se zatím na založení rodiny necítí, a tak jí v útulku vybere roztomilé štěně labradora. Pejsek dostane jméno Marley a brzy se ukáže, že je nezvladatelný, nevytrénovatelný a absolutně pomilováníhodný. Po celý svůj další psí život se od svých pánů neodloučí, a i když působí neustálé potíže, je součástí jejich světa. Sleduje, jak Jenny přijde do jiného stavu a pak potratí, jak si John pomalu buduje kariéru a stává se oblíbeným sloupkařem (Marley je tématem jeho sloupků), jak se narodí první dítě, pak druhé, pak neplánovaně i třetí, jak Jenny vzdává kariéru, aby se mohla plně věnovat dětem, zatímco John dostává nabídku, aby se stal reportérem, po čemž vždycky toužil, a rodina se stěhuje do Pensylvánie. Ale protože psí život je kratší než lidský, Marley stárne, onemocní, a nakonec přichází i to nejsmutnější. Rodina se s ním musí rozloučit. (TV Nova)

ecceHOMMO

Čakal som iba obyčajnú rodinnú komédiu, a ono to tak na začiatku aj vypadalo...potom prišla pasáž kedy som sa veľmi dobre bavil a zabával najmä na veciach aké neplechy Marley vyvádza. Postupne však na svetlo sveta prichádzali momenty menej radostné.....a to keď sa riešili problémy v rodinne a tudíž aj spolužitie psa a zbytku rodiny...a v závere som bol riadne namäkko....................čakal som iba obyčajnú rodinnú komédiu, ale dostal som oveľa viac. ()

PeterNet

Tento film mě velice zklamal. Kde je vlastně zápletka? Celý film běží v jedné linii, bez zvratů a až na jeden náznak hádky tam není nic negativního. Občas jsem chytal nerva, jak může někdo takhle psa rozmazlit?! Konec byl dojemný, poslední citát pravdivý. Vlastně mě to celkem vzalo. První 3 věty beru zpět, bylo to velmi dobré :-) ()

Týnkaa

Konečně film o tom, že pořídit si psa není žádná sranda, musíte do důsledků zvážit, jestli na to opravdu máte, protože se toho může spoustu stát a ono se toho taky spoustu stane :D:D ale to všechno je odměněno bezvadným přítelem, který tu pro vás je pořád... A závěr... je to sice smutné, ale většinou to končívá tak jako tento film a bohužel ani toto není žádná sranda... :( Holt to tak je, ale přiznám se: celý film jsem doufala, že Marley je kouzelný pes, kterého žádný konec NIKDY nečeká... ;) ()

JimmyII

Nečekal jsem, nevěřil jsem a dostal jsem pěkné psí olíznutí. Upřímné a lidské, rozkošné a psí. Wilson s Aniston jsou k serání, Marley na zabití a celé dohromady je to k pomilování:-) Slaďárna jak má být, ale náramně natočená. ()

Mirokukii

Po celou dobu sledování jsem se jen utvrzoval v tom, že si nějakýho toho psa taky koupím. A nakonec tohle! Velice zábavný, svižně vyprávěný, rodinný film s krásným dojemným koncem. ()

Dado

Od filmu som veľa nečakal a nič viac som ani nedostal. Klasický rodinný film so sympatickou ústrednou dvojicou, ktorú dopĺňa v tomto prípade tak trochu nezvládnuteľný domáci miláčik, priamočiary dej a jednoduché vtipy, pri ktorých má človek neraz pocit deja vú. To by bolo klasicky za 3*, ibaže ten koniec ma dostal a za ten musím ešte jednu hviezdu pridať. Slovenský dabing filmu je však sklamaním, Miloslav Kráľ ani Henrieta Mičkovicová nie sú voľbami, ktoré by sa u hlavných hrdinov nedali nahradiť omnoho vhodnejšími hlasmi. V tomto smere to našťastie opravil druhý dabing, tentoraz vyrobený pre televíziu JOJ, v ktorom hlavným postavám prepožičali svoje hlasy ich dvorní dabéri Juraj Kemka a Katarína Brychtová. (70%) ()

Honzíno

Feel good komedie přeplá časem do soicálního dramatu. Super zahrané a opravdu jsem měl při sledování pocit, že půjdu minimálně na silné čtyři. Závěrečný, patnáctiminutový srdcebol mě usadil zpátky do reality, že většina filmů není podle Vašich představ. ()

Lachtaan

Nejrůznější internetové seznamy nejsmutnějších filmů všech dob staví Marley & Me do první desítky a já jako ortodoxní kočkař můžu potvrdit právoplatnost tohoto zařazení. Tohle totiž není jen obyčejný psí film, kterých jsou desítky. Jde o nesmírně milý příběh o tom, jak jedno věrné přátelství formovalo obyčejnému chlapíkovi nejen rodinný, ale i kariérní život. Na konci ten vodopád slz musí upustit naprosto každý. [viděno na HBO Max 15.4.2022] ()

_DAVE_

Vcelku povedená procházka životem jednoho pesana a jeho "páníčků".. Jako majitel Labradora mohu říct, že hodně prvků vyobrazených ve filmu opravdu ti psi dělají, ale pouze jen po omezonou dobu, takže je to poměrně nadsazené. Marley ničil co mu přišlo do cesty, a byl celkově divoký prakticky až do konce filmu. A celkově považuji za velmi nezvyklý (vzhledem k žánru) právě srdcervoucí konec celého příběhu. Dokonce bych si troufnul tvrdit, že takhle přijde "Marley a já" o určitou část diváků. Citové vydeptání je opravdu masivní. ()

Chasm

Dost zvláštní film, na komedii je dost dlouhý a vlastně ani není tak vtipný. (Kromě Alana Arkina samozřejmě, ten byl vynikající) Ale ke konci mě opravdu dostal, ani nevím jak to popsat.... Spíš jsem to pochopil jako ve skutečnosti docela rozumný snímek, jenž se pouze (a stále) snaží vypadat jako druh filmu, ve kterém bysme obvykle hledali představitele obou hlavních rolí... No, překvapení... 75% Btw: Hellboy má pravděpodobně pravdu, že to není špatný, ale tuctový film - nicméně na rozdíl od něj já na něj bohužel chvilku nezapomenu - naše Bekynka už je taky seniorka.... :-( ()

Beky

Poněkud těžkopádné...natočte si vlastní život, třeba každý den něco a vyleze vám tohle!!! Konec je nepatřičně natahovanýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý!! Takže díky za dobré herecké výkony a za šíleného psa!! Nashledanou!! Jednou větou: Trošku mě Frankel naštval, ale možná vidim jenom svůj život neustále bez chyb růžově a starosti mě mijí.... ()

drederik

Příjemné překvapení. Čekal jsem bláznivou ptákovinu o psu kazisvětovi, ale opak je pravdou. V první polovině se sice víceméně vše točí okolo lehce nevychovaného psíka, ale postupem času se Marley dostává do ústraní a děj se víc stáčí na ústřední dvojici. Závěr je až přehnaný útok na city, ale to se díky sympatickým hercům a celkově pohodové atmosféře filmu, dá jistě odpustit. ()

neoBlast

Vidím tam tu řemeslnou zručnost, tu poctivost, ale celou dobu mě to to absolutně nebavilo (třeba oproti předešlé Frankelově svižné Pradě). Owen Wilson a Jennifer Aniston nejsou pár, který je schopen vytlačit spoustu emocí ze sebe či ze mě při sledování kýčovitých osudů Groganovic rodinky. Zřejmě jsem se přes tu, zde hojně zmiňovanou, linii "vstupního odporu" nedostal. 50 % ()

uiu

Začátek byl pro mě utrpení, protože mi ten neposlušný pes, co po všech skákal a žral řetízky a ničil dům připomněl sousedovic psa, který podobně ničil život všem kolem sebe a nejen svému pánovi. Jenže příběh se vyvíjí, hlavní postavy si pořídí děti, projdou několika hádkami a životními pohromami a jak čas utíká, je všem divákům jasné, že co nevidět přijde ta chvíle, kdy každý, kdo má srdce bude řvát jako malé děcko. A že jsem řvala. Každý, kdo měl kdy psa nebo i jiné domácí zvíře a prožil s ním celý jeho nádherný život od malého štěňátka až po starého nemocného psa, ať si dává na tenhle film pozor, protože nic krásnějšího už asi nikdo nenatočí. ()

ywo666

Film sa mi vôbec nepáčil. Nechápte ma zle. Je to dobrý milí film. Verím, že pre niekoho to môže byť to pravé orechové. Pre mňa nie Čakal som komédiu dostal som niečo iné. A to iné som si moc neželal. Napriek tomu, že sa celý film tvári príjemne a pre mňa bol veľmi nepríjemný. Pod povrchom sympatických hlavných hdinou a ich neposedného psíka sa skrývalo niečo, čo mi zanechávalo nepríjemnú pachuť v ústach. Opäť hovorím, že je to dobrý film, ale nie pre mňa a bol by som radšej keby som ho nevidel. Ako plus beriem, že som dostal chuť vyskočiť zo stoličky a objať sojho psa. ()

kurcatovium

Dobrých 90% filmu bylo naprosto nudných, roztahaných a celkově o ničem. Konec se navíc lacině snaží hrát na city chudákem dosluhujícím psiskem, ale tohle na mě neplatí. Nuda, nuda a podraz na diváka, to jsou takové poctivě zasloužené dvě hvězdy. Víc ani náhodou. ()

Pes, nejlepší kámoš novináře

Pes, nejlepší kámoš novináře

08.03.2008

Owen Wilson se po loňském pokusu o sebevraždu vrací zpátky před kamery. V Miami se už za několik dní začne natáčet komedie Marley & Me, což je adaptace stejnojmenných memoárů známého amerického… (více)