Novomanželé John a Jenny Groganovi se stěhují na Floridu. Oba jsou novináři, přičemž články Jenny vycházejí v listě, který ji zaměstnává, na první stránce, zatímco John začíná u konkurence psaním nekrologů. Jenny začínají tikat biologické hodiny, John se zatím na založení rodiny necítí, a tak jí v útulku vybere roztomilé štěně labradora. Pejsek dostane jméno Marley a brzy se ukáže, že je nezvladatelný, nevytrénovatelný a absolutně pomilováníhodný. Po celý svůj další psí život se od svých pánů neodloučí, a i když působí neustálé potíže, je součástí jejich světa. Sleduje, jak Jenny přijde do jiného stavu a pak potratí, jak si John pomalu buduje kariéru a stává se oblíbeným sloupkařem (Marley je tématem jeho sloupků), jak se narodí první dítě, pak druhé, pak neplánovaně i třetí, jak Jenny vzdává kariéru, aby se mohla plně věnovat dětem, zatímco John dostává nabídku, aby se stal reportérem, po čemž vždycky toužil, a rodina se stěhuje do Pensylvánie. Ale protože psí život je kratší než lidský, Marley stárne, onemocní, a nakonec přichází i to nejsmutnější. Rodina se s ním musí rozloučit. (TV Nova)

triatlet

Příběh o životě. Navíc o životě se psem. Navíc nesklouzává ke klišé nebo křečovitosti - psí kousky jsou skutečně odkoukané ze života. A propojení se sloupkařením, to příběh povyšuje na opravdu chytrý, vtipný film. ()

jojinecko

3,5*/5...Prekvapivo civilný film, ktorý je vcelku prirodzený, bez prílišných pozlátok a pátosu. Pre mňa osobne sú prekvapením aj dobré herecké výkony (vrátane psov:))) Tých pár myšlienok je pekných, hoci niekedy práve tie dramatické scény sú slabšími momentami...Ale celkovo určite pohodový film, nenahneval by som sa, keby takých bolo viac:) ()

mcb

Film, který na první pohled odsoudí většina lidí. Roztomilý pejsek, romantika a kopec srandy. Má snad ještě cenu točit a chodit na takové filmy, od kterých se nečeká nic jiného než naplnění škatulky a přítáhnutí diváků? Vyjímka potvrzuje pravidlo. Já si jí s pevným rozhodnutím, že to bude průměrná komedie, zapnul a sám jsem se divil, jak se mi s přibývající stopáží zvětšoval úsměv na obličeji. Žádná průměrná romantická komedie to není, nýbrž velmi uvěřitelný, pravdivý a příjemný snímek o chodu života a tématech jako láska, povolání, rodičovství, přátelství, kariéra, životní úspěchy a neúspěchy, stárnutí, opouštění. Je to pravé zhmotnění výrazu "film ze života", který využívá všechny parametry na maximální úrovni. Žádný oscarový kalibr, ale nenápadný filmek, který vás smete svou, takzvanou, hmatatelnou realitou, jež na vás přímo dýchá z plátna. Je třeba se ji chytit, potom možná onu kvalitu doceníte a nebudete si moci vzpomenout, kdy jste se naposledy cítili tak příjemně při sledování filmu. ()

Stanislaus

Příjemný, odlehčující film ukončený nádechem melancholie. Skvělý titulní pár, hlavně co se týče Jennifer a samozřejmě dokonalý Marley a jeho ještě dokonalejší vše říkající čokoládové oči. Děj ubíhal a nudil jsem se opravdu minimálně, což je u dnešních komedií skvost. Nejlepší scéna byla, když Marley šel předníma nohama po silnici vedle auta, zatímco mu zadní nohy v autě držel Owen. Skutečně dojemný a smutný konec. Vřele doporučuji ke zhlédnutí. ()

Darneth

Zpříjemnil šedavý den a pohladil mírně na duši. Marleyho bych doma mít sice nemohla, stačí mi ta moje bílá koule, avšak každý hafan má něco do sebe. Procházky se psem je něco tak krásně intimního, ten jejich chápající pohled, souznění...no bojím se toho někdy vzdát. ()

Jinny

Sympatické tři hvězdy pro nejhoršího psa na světě. Ano, na konci jsem řvala jako želva - asi proto, že jsem svého chlupáče neměla zrovna po ruce. ()

poz3n

Začátek filmu moc pěknej, od prostředka jsem měl pocit, že film trochu neví, koho sleduje. Chvílema šel Marley úplně ze hry, a pak se zas děj soustředil přímo na něj. Ale musim říct, že po dlouhý době mě konec dohnal skoro až k slzám. ()

hrona

Tak tento film, mě opravdu dost překvapil, skvělá komediální podívaná, s romantickým nádechem a rodinnou atmosférou. Výkony herců, Owena Wilson i Jennifer Anniston se k tomu hodili jak pr... na hrnec, Alan Arkin naprosto skvělý, jeho smích je impozantní. Proč tedy ode mě tři hvězdy? Kvůli příšernému zakončení. Dvacetiminutové rozpitvávání už tak předem daného konce, bylo na mě opravdu až moc.. ()

Ivoshek

Tentokrát double recenze, ať si každý vybere, co se mu líbí. Hvězdičky nedávám. Normáním textem je, co hodnotím já, kurzívou názory mojí polovičky. Film jsme viděli každý zvlášť a ten pohled je fakt hodně jiný, tak jsem se to projednou rozhodl ukázat .... ---Owen Wilson přehrává a Dženyfr Anyštón vypadá ne na třicet, ale jako zmalovaná padesátka. Jsou tam prima přirození herci a jak jen to ta Jennifer dělá, že nestárne... --- Za celý film jsem se zasmál asi tak dvakrát. Má to citlivý humor.---V zásadě mi byly osudy všech protagonistů srdečně ukradený, včetně psa. Je to ze života a člověk se do nich snadno vcítí. ---Je to blbost, navíc s přetaženou stopáží, takže od 15 minuty už jsem scény přeskakoval kouzelným tlačítkem FW. Je to povedený rodinný film Celkově z toho plyne, že pokud jste muž a vyhledáváte hlavně komedie s krutým humorem nebo válečné filmy, asi vás to zrovna neosloví. Pokud jste žena nebo citlivý muž, berte tenhle film jako pětihvězičkový. Nebojte, popláčete si v každém případě (ti druzí dojetím, ti první zoufalstvím) ()

Janek

Ale nakonec to docela funguje. Jeden z těch lepších rodinných hollywoodů s jednou výbornou montáží a s jedním mrtvým psem. ()

Thomick

Zvířecím pohádkám zrovna neholduju. Většinou je to všechno na jedno brdo a co hraje především, je mazlíčkova roztomilost. "Marley a já" je ale svěže, dynamicky natočená rodinná komedie, a i když ke konci toho sentimentu mohlo být přece jen méně, příjemně se na ni koukalo. Tím spíš, že byl hudební podklad vždy tak přiléhavý. A Jennifer má opravdu krásné nohy. :-) ()

eraserhead666

"Dřív či později přijdeme o koule všichni." Ty vole, tohle jsem si neměl pouštět. Jsem "pejskař" a ten závěr filmu jsem zažil. Takže jo, řval jsem u toho jako želva. Líbilo se mi, jak to nakonec není jen o psovi. Aniston už v poloze, kdy mi začala být herecky i sympatická. Pro Owena mám docela slabost. Lidi, co nechají svého psa takhle "(z)divočet", bych asi řezal vodítkem. ()

Ilicka

Komedie se kterou jsem dýchala, nechala se vydírat krásou psích očí a během života dvou novinářů. A v závěrečné dvacetiminutovce jsem přes všechny předsudky "tlačít na pilu emocí je špatné" jsem posmrkala dvě balení papíráků. Možná za to může předmaturitní sentimentalita, kdo ví, ale životopis jednoho kouzelného psiska jsem si užila:-) ()

MáŠa

Takový trošku žánrový hybrid, člověk by čekal nějakou typickou komedii se spoustou klišé, které ani zas tak moc nevadí, ale já to vidim spíš na drama, jako příběh o lidích, jejich snech, a jak jsou nuceni od nich ustupovat kvůli realitě. No a do tohohle všeho je hozen nějaký nesympatický pes, který dělá binec, aby vznikaly vtipné situace... Teď k tomu pojmu nesympatický pes - nemam nic proti zvířatům, natož psům, ale za celou dobu děje není vidět moc situací, kterými by si vás ten pes získal. Furt jen neposlouchá a dělá bordel, že je pak těžké chápat trošku ten velice pozitivní vztah rodiny ke svému psovi. ()

Sifaka

Moc pěkný film ze života a kdo jednou měl psa a přišel o něho podobným způsobem, muselo mu závěrečných pár minut vehnat slzy do očí.Takže hlavně za druhou půlku filmu dávám 4*. Končí to smutně, ale uvěřitelně, nemám totiž rád vykonstruované americké happy endy. ()

Pes, nejlepší kámoš novináře

Pes, nejlepší kámoš novináře

08.03.2008

Owen Wilson se po loňském pokusu o sebevraždu vrací zpátky před kamery. V Miami se už za několik dní začne natáčet komedie Marley & Me, což je adaptace stejnojmenných memoárů známého amerického… (více)