Ďáblův sluha (TV seriál)

Reaper

Komedie / Fantasy / Thriller / Drama / Dobrodružný

USA, 2007, 31x42 min

Bret Harrison, Ray Wise, Tyler Labine, Missy Peregrym, Rick Gonzalez, Valarie Rae Miller, Nikki Reed, Kevin Smith, Jamie Kennedy, Henry Mah, Jessica Stroup, Erica Cerra, Michael Ian Black, Ken Marino, Richard Burgi, Cindy Sampson, Andrew Airlie, Donavon Stinson, Christine Willes, Colby Johannson, Lucy Davis, Kandyse McClure, Tammy Gillis, Jody Thompson, Kasey Kieler, Jenny Wade, Robin Mossley, Alessandro Juliani, Ryan Robbins, Collette Wolfe, Simone Kessell, Hiro Kanagawa, Darren Shahlavi, Marlaina Mah, Melinda Clarke, Julia Benson, Bob Clendenin, Armie Hammer, Carrie Ruscheinsky, Serinda Swan, Sarah Lind, Kyle Labine, Eriko Tamura, Agam Darshi, Dan Shea, Serge Houde, Pascale Hutton, Jeff Kober, Patton Oswalt, C. Ernst Harth, Jake Sandvig, April Telek, Allison Hossack, Luvia Petersen, Robin Nielsen, Rob Carpenter, Peter Benson, Vyto Ruginis, Michael Antonakos, Alex Essoe, Sean Owen Roberts, Reese Alexander, Michael Adamthwaite, Clifton MaCabe Murray, Darren Moore, Scott Patey, Gillian Barber, Steve Makaj, Michael Strusievici, Howard Siegel, Chris Shields, Jim Shield, Elizabeth McCarthy Meek, Bill Dow, Donald Adams, Michael Teigen, Ben Wilkinson, Sean Tyson, Jennifer Kosovic, Matty Finochio, Marilyn Norry, Jeremy Jones, Kate Robbins, Alex Diakun, Paul Moniz de Sa

Joe Hobeck

Scénografie:

Rachel O'Toole

Příjemný oddychový seriál. První díl na mě působil jako balzám na duši v dnešní mdlé kvalitě nových seriálů a to především díky Kevinu Smithovi - seriál připomíná jeho filmy - lehké a zatraceně vtipné komedie. Bohužel s dalšími díly kvalita už dost opadá - vše už není pod taktovkou Smithe a díly připomínají jen kopie prvního dílu (jiný úkol, jiný cool záporák, ale naprosto žádný náznak vývoje postav nebo příběhu). Ale asi od 12. dílu dojde ke změně, objevují se další postavy, současné se s každím dílem vyvíjejí a díly jsou propojeny zajímavým příběhem. Těším se, co bude dál.(5.11.2008)

Úžasně odlehčenej a ohromně vtipnej (hlavně díky Sockovejm hláškám) seriáll!!! Je tam obrovská spojitost se seriálem Chuck, ale oba vznikly ve stejnej rok, takže těžko říct, kdo koho vykrádá. Každopádně u Chucka**** si nepamatuju, že bych někdy dal 10 dílů za jeden jedinej víkend. Proto musím Ďáblova sluhu spravedlivě ocejchovat hvězdou navíc.(19.4.2010)

Ray Wise v roli ďábla provokatéra působí velmi dobře.Až ho uvidíte v něaký scéně s tím jeho úsměvem, tak pochopíte proč musim koukat na další díly.(4.7.2008)

Rukopis Kevina Smithe je znát v každém druhém záběru. Přibližně prvních pět - šest epizod. Pak už si Ďáblův sluha jde svou vlastní cestou, stavící svůj potenciál na pouhopouhých dvou postavách - ulítlém spolupracovníkovi a kamarádovi hlavního hrdiny v jedné osobě Socka a na mém snad nejoblíbenějším satanovi od dob Ďáblova advokáta. Humor je plný cynismu (satan v brilantním podání Raye Wise) a sarkasmu (Sock) a trefil se mi přímo do noty. Jednotlivé epizody se od sebe kvalitativně neliší a jde tak o osmnáct nadprůměrných výletů do Samova světa obchodního domu Work Bench.(26.5.2008)

Originální a zábavný seriál, uprostřed první sezóny sklouzává trochu do stereotypu, ale tenhle malý neduh je smazán šíleným závěrem...(29.7.2008)

• Ray Wise

• - Epizoda 13: chlapci bydlí v bytě 508. 5+0+8=13. (kukentipla)