Ďáblův sluha (TV seriál)

Reaper

Komedie / Fantasy / Thriller / Drama / Dobrodružný

USA, 2007, 31x42 min

Bret Harrison, Ray Wise, Tyler Labine, Missy Peregrym, Rick Gonzalez, Valarie Rae Miller, Nikki Reed, Kevin Smith, Jamie Kennedy, Henry Mah, Jessica Stroup, Erica Cerra, Michael Ian Black, Ken Marino, Richard Burgi, Cindy Sampson, Andrew Airlie, Donavon Stinson, Christine Willes, Colby Johannson, Lucy Davis, Kandyse McClure, Tammy Gillis, Jody Thompson, Kasey Kieler, Jenny Wade, Robin Mossley, Alessandro Juliani, Ryan Robbins, Collette Wolfe, Simone Kessell, Hiro Kanagawa, Darren Shahlavi, Marlaina Mah, Melinda Clarke, Julia Benson, Bob Clendenin, Armie Hammer, Carrie Ruscheinsky, Serinda Swan, Sarah Lind, Kyle Labine, Eriko Tamura, Agam Darshi, Dan Shea, Serge Houde, Pascale Hutton, Jeff Kober, Patton Oswalt, C. Ernst Harth, Jake Sandvig, April Telek, Allison Hossack, Luvia Petersen, Robin Nielsen, Rob Carpenter, Peter Benson, Vyto Ruginis, Michael Antonakos, Alex Essoe, Sean Owen Roberts, Reese Alexander, Michael Adamthwaite, Clifton MaCabe Murray, Darren Moore, Scott Patey, Gillian Barber, Steve Makaj, Michael Strusievici, Howard Siegel, Chris Shields, Jim Shield, Elizabeth McCarthy Meek, Bill Dow, Donald Adams, Michael Teigen, Ben Wilkinson, Sean Tyson, Jennifer Kosovic, Matty Finochio, Marilyn Norry, Jeremy Jones, Kate Robbins, Alex Diakun, Paul Moniz de Sa

Joe Hobeck

Scénografie:

Rachel O'Toole

Když jsem viděl, že tohle režíruje Kevin Smith, tak jsem se na to musel podívat a nelitoval jsem toho. I když tento žánr nenabízel moc možností, co se týče chytání duší. Někoho by to možná nudilo každý díl jen samé chytání uniklých duší z pekla, tak přesto se tato příchuť neotřepala a dlabal jsem dál každý díl, protože vždy se přišlo s něčím novým, jako třeba zajimavý lapač duší, který se v každém díle měnil na něco zajimavého. Postupně to chytání přešlo trochu do pozadí a děj se začal více věnovat hlavně hlavní postavě Sama, jeho dívky a jeho dvou kámošů, což je dobře. Strašně mě mrzí, že už se tohle nebude vysílat a tak ten konec je krapet otevřený. No, musím doufat, že se seriál oživí, aby se natočila ještě alespoň jedna série.(25.8.2011)

• WANDRWALL

AXN je televizní kanál sám pro sebe. Jeho svět mě málokdy pozastaví a přivede do nějakých úvah. Asi je to tím, že Tenhle kanál chrlí v mírných obměnách stále totéž. "Ďáblův sluha" je klasiký příběh rodičů, kteří zaslíbili svého synka Satanovi, aniž by mu dali možnost si žít po svém.On, jelikož je to naprosto běžný chlapec, tak si z toho ani nic nedělá a bere osud jak přišel a niktera dramaticky se nevzbouzí svému osudu, na který ho navedli už jiní. 21. rok života žije každý z nás v životě jen jednou,proto je dobré zamyslet se nad tím, jak ho prožít. Tedy pokud ho máme ještě před sebou a pokud ho máme již za sebou, ta si na něho při trochu hudby a a skleničce jemného alkoholu můžeme zavzpomínat. A přitom se třeba dívat na Sama, jak on ůrožívá ten svůj život a říkat i - to jsou ale starosti či ten se uměl narodit, když je o něm tak dlouhý seriál. To si ale budou z nás říkat asi jen TI, co si Sama oblíbí, nic extra od seriálu neočekávají, a on jim taky nic extra neposkytne. (1.10.2010)(1.10.2010)

Od druhé poloviny první série až do posledního dílu té druhé naprosto parádní kousek plný skvělých nápadů, hlášek a "pekelné" ironie (když se na obrazovce objeví ďábel, je vždycky o zábavu postaráno). Více v mém deníčku...(18.5.2011)

Zkrátit stopáž a bylo by to na 4*.(21.5.2009)

Pilot mírně prozradí , ale to musíte vidět další díly. Od třetího dílu to jde nahoru. Je zde poznat rukopis Kevina Smithe. A pak , že práce pro samotného dábla není cool! Postava dábla je tak cool a supr až se mi chce do pekla nebo upsat se dáblu , abych tady na Zemi sbíral uprchlé duše. Realita chytaní duší se tu střetne s každodenní rutinou všedního života. Můžeš makat pro samotného dábla , ale stále budeš makat v místním supermarketu.(25.10.2007)

• Ray Wise

• - Epizoda 13: chlapci bydlí v bytě 508. 5+0+8=13. (kukentipla)