Jako film místy úžasné a místy nuda. Ještě více než "Borat" je "Bruno" sice odvážný, ale ne kontroverzní, protože stvrzuje předsudky své cílové skupiny, které se otevřeně podbízí. Jako projekt se z Bruna coby postavy stalo Frankensteinovo monstrum, které se obrátilo proti svému stvořiteli a stalo se miláčkem davů. Brunovy filmové i televizní eskapády přestaly být karikaturou či obžalobou povrchnosti světa módy, lifestylu a celebrit. Nyní představují výmluvný doklad toho, jak dominantní kultura asimiluje alternativní výstřelky. Z radikálního provokatéra se stala jen směšná a trochu soucitně přijímaná figurka ala Dan Nekonečný (viz finále filmu a sehraný výstup s Eminemem na MTV Movie Awards) a z provokativního projektu dílo s puncem bobříka odvahy pro rádoby liberály (viz klišovité žvásty recenzentů ve stylu "pokud nejste opravdu prudérní, nehrozí, že by vás Brünovy eskapády a lascivní dialogy nerozesmály").(6.8.2009)

Borat mě pobavil asi o něco víc, ale Brüno zase víc šokuje a ta písnička na konci stojí za to.(1.9.2009)

Megaperverzní a opět megavtipné.(9.8.2009)

Nikdy bych nedoufal, že to řeknu, ale film, jehož nejvtipnější scéna zahrnuje mluvící penis přes celé plátno se mi líbil. Navíc mám slabost pro umělce, kteří jsou ochotni podstoupit nemožné, jen aby to vyznělo zábavně. Někdy se mu to povede, mnohdy ne (víckrát jak v Boratovi, nutno dodat), ale tak nějak mě to mírní v kritice.(9.8.2009)

Das ist fantastisch!(15.8.2009)

• - Bruno se dostal nepozorovaně na vojenskou akademii ve Fort McClellan v Annistonu. Prozradil ho až jeden z kadetů, který jej poznal z filmu Borat. (HellFire)

• - Televizní show Richarda Beye neexistuje a byla připravena speciálně pro tento film. Diváci sice pravdu neznali, ale sám Richard Bey od začátku všechno věděl a moderoval podle scénáře. (m4xp4yn3)

• - Přestože jako celovečerní film se Brüno představuje jako poslední, jde o nejstarší Cohenovo slavné alter-ego. (Zdroj: ČSFD.cz)