Megaperverzní a opět megavtipné.(9.8.2009)

Rozpočet $42miliónovTržby USA $60,054,530Tržby Celosvetovo $138,805,831Tržby za predaj DVD v USA $11,960,619 //počet predaných kusov 797,202 ║ Brüno ide za svojim vytúženým cieľom v Boratovej overenej šablóne ale ani z polovice mu nestačí z dychom. Až zbytočne moc sa tu niekedy tlačí na nechutnosti a práve tie z prevažnej časti len zhnusujú tento film a vôbec nezabávajú tak ako asi boli pôvodne pre svoj účel zamýšľané. Samotná postava Brüna akoby nevedela akým smerom chce v tomto polofilme - polodokumente plávať, moc okato sa tu miestami tlačí na pílu a tým niektoré úseky strácajú akúkoľvek podstatu a potom len nehorázne nudia(posedenie s poľovníkmi, rozhovor z Paulu Abdul, súboj v ringu,...), nájde sa tu niekoľko scén do popukania ale celkovo pre otrieštenú kostru príbehu vyznejú v konečnom výsledku do prázdna. /videl v kine: 55%/ ...určite som čakal viac, než tento nevýrazný zlepenec(1.9.2009)

Opět famózně převtělený Cohen, tentokrát do ultimátně vykroucené gay pseudocelebrity posedlé slávou. Úžasně trefné, nápadité a vtipné, občas až na hranici snesitelnosti (nebo za ní), takže to každý nevydýchá. Nejlepší cohenovka a jedna z nejlepších komedií všech dob.(29.8.2009)

Borata sa prekonať nepodarilo. Latka bola nastavená príliš vysoko. Bruno je jednotvárny a nie je tak nápaditý čo je škoda. Borat bol predsa len rôznorodejší a keď sa aj nejaká tá scénka úplne nevydarila, nasledovalo niečo iné - menu bolo bohatšie. Bruno však boduje svojou obrovskou drzosťou a to mne imponuje. Kadencia vtipu je ešte stále aj po úspešných predošlých filmoch (Ali G a Borat) na úrovni guľometu. Zabavil som sa a to je to hlavné. 70%(14.9.2009)

• Enšpígl

Ano Saša má velmi specificský smysl pro humor a tady ho projevil v celé své kráse. Ovšem může se stát, že to co Sacha považuje za vtipné já považuju za trapné, ne vždy, třeba pokus usmířit židy a palestince mě pobavil nad míru, ale většina análního a jinak sexuálního humoru mě tedy opravdu neoslovila i když chápu, že v tom byla určitá satira na americkou společnost a její předsudky, tak zvolená forma šla většinou mimo mě.(10.3.2016)

• - Přestože jako celovečerní film se Brüno představuje jako poslední, jde o nejstarší Cohenovo slavné alter-ego. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - V říjnu roku 2006 prohlásil web defamer.com, že se film bude jmenovat „Bruno: Delicious Journeys Through America for the Purpose of Making Heterosexual Males Visibly Uncomfortable in the Presence of a Gay Foreigner in a Mesh T-Shirt“ (což se dá přeložit jako „Bruno: Nádherné zážitky na cestě Amerikou za účelem znepříjemnění života heterosexuálních mužů v přítomnosti homosexuálního cizince v síťovaném tričku“). Toho se chytlo mnoho stránek a dokonce imdb.com jej prohlásil za oficiální název filmu. (HellFire)

• - Dodnes sa riešilo už niekoľko káuz spojených s pripravovaným projektom a jeho dokumentárnou formou (resp. štýlom skrytej kamery), napríklad aj útok guvernéra Kalifornie na samotného herca. (Smok)