Transformers: Pomsta poražených

• USA Transformers: Revenge of the Fallen (více)
USA, 2009, 150 min (Alternativní 144 min)

Režie:

Michael Bay

Kamera:

Ben Seresin

Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel, Tyrese Gibson, John Turturro, Ramon Rodriguez, Kevin Dunn, Julie White, Isabel Lucas, Matthew Marsden, Michael Papajohn (více)

Sam Witwicky odchází na vysokou školu, kde hodlá v klidu studovat. Znamená to i dočasné odloučení od jeho lásky Mikaely. Jenže v té době se podaří Deceptikonům osvobodit Megatrona z jeho vězení na dně moře a společně s ním na radu vůdce Deceptikonů, pradávného Fallena, začínají svůj boj proti Autobotům a s nimi spojeným lidem. Megatronovi se podaří zničit Optima Prima (vůdce Autobotů) a na radu Fallena pátrá po Samovi a přitom ničí lidská města. Sam se totiž dotknul posledního kousku legendární materie a teď se mu v mozku promítají symboly, které mohou Fallena a jeho bandu dovést k dávnému stroji, kterým vytěží ze Země pro ně potřebný energon (to však znamená zánik našeho Slunce). Sam záhy zjistí, o co Deceptikonům jde (zjistí to od Deceptikona Jet Fira), a vydá se najít matrici, která stroj spouští, dřív než ji najde Megatron. Sama na jeho cestě za matricí doprovází Mikaela, která za ním na kolej dorazila, jeho nový spolubydlící Leo a bývalý výzkumník a agent Simmons... (TV Prima)

LiborGondek

Mě osobně se tento již druhý díl Transformerů líbil i možná o trochu více, nežli ten první. Světě div se, ale ačkoliv to není komedie nalezl jsem zde i mnoho komických momentů. Jak jsem již psal dříve od dua Bay a Spielberg se nic horší čekat nedalo a páni opět nezklamali. ()

LordSnape

Poněkud slabší jak první film a to hned z několika důvodů. Bay dostal víc peněz a volnou ruku a tak se nám jako správný maniak utrhl z řetězu takovým způsobem, až se prakticky z celého filmu vytratilo ono kouzlo obřích robotů. Neříkám, že je to nějak špatný film, ale udělat z toho rovnou ze začátku jen obří plechovou bitku mi taky moc nesedělo. Ale pořád je na co koukat. Za zmínku stojí skvělé efekty a zajímavý design starých Primů, kteří vypadají úplně přesně jako Lego Bionicle + samozřejmě Megan Fox. :) ()

st.jim

Znáte to, když milujete třeba čokoládu, tak jí taky nemůžete sníst tuny. Ano, rozumíme si........všeho moc škodí. Myslím, že film se měl jmenovat: "Transformers: Robot, kam se podíváš", je jich tam jak much. Ty plecháči se tam řežou jako při wrestlingových zápasech, už mi tam chyběl jenom železný Mickey Rourke :-D Pomsta poražených je tak po Princi dvojí krve jen dalším zklamáním. ()

adams89

Přestože jsem byl před časem z jedničky nadšen, za ty dva roky to už ze mě dávno spadlo a na druhé Transformery jsem se tak podíval jen z povinnosti. A pro začátek můžu s klidem říct, že Pomsta poražených je o třídu horším filmem. Příběh je nastavovaný a už vůbec ne tak zajímavý, momentky se Samovými rodiči už tentokrát nejsou vtipné jako spíše trapné a celý film je totálně přerobotován. Ten jediný roztomilý dravý robůtek působil v jedničce ještě mile, ty desítky mrňousů jsou ale ve dvojce příliš. Ano, asi bych měl ocenit nadstandardní vizuální efekty, viděné v akčních scénách po 80% délky filmu, ale člověk si říká, jestli toho má zapotřebí tolik vidět. Jon Voight mi ve dvojce scházel, Josh Duhamel tu zase vyloženě přebýval a Shia mě už přestal bavit. Na druhou stranu, John Turturro tady docela dokázal oživit uvadající atmosféru a Megan Fox určitě splnila očekávání. Je dobře, že se na soundtracku opět podíleli Linkin Park, ta jejich hudba opět skvěle zapadla. Z těch všech pro a proti se mi dvojka jeví jako čistě průměrný film. Michael Bay už zkrátka neměl čím překvapit jako minule a i když se dalšímu pokračování těžko ubráníme, doufám, že mezitím natočí i film z jiného soudku.60% ()

Sonnik

Revenge is coming. Bay je maniak. Pohoda z jedničky se nám nějak vytratila, Megan už není taková kost a na jednotlivé roboty se úplně sere. Za to jich přibylo a akce je tady dvakrát víc než minule. Hloupý scénář, který slouží jenom jako mustr pro BRUTÁLNÍ akční orgie. Ty Bay umí výborně, jen škoda, že podle mě nejlepší (bitka v lese) přišla v půlce a ta poslední s Fallenem stála za prd. Vtípky už nejsou takové jako v jedničce a některé jsou hodně mdlé. T2 jsou ale stejně parádním oddychovým akčňákem, ale jedničku patřičně nenásledují. "Decepticons, mobilize. It is time." ()

ecceHOMMO

Michael Bay nám tu naservíroval riadnu atomovku.....ultra-megalomantské dobrodružno-akčné scifi....s troškou humoru...ale najmä riadnej dávky akcie a efektou...škoda len že sa z jednotky trošku vytratil ten elektrizujúci nádych romantiky a vtipu ..............................ale robotík ala čivava v kabelke bol fajny nápad... ()

Mrkvič

Pro mě bez pochyby překonání prvního dílu. Sice je to takový mix Prciček, Mizerů, Desperada (díky asi stovce stejných záběrů, kde Megan Fox připomene Salmu Hayek) a dalších Bayových filmů jako Armagedon, ale každá svá část dokáže pobavit. Chvílemi si užíváme různé komické postavy. Potom je divák masírován vlnou emocí. Oproti jedničce se film více blíží klasickému animovanému seriálu, kde měly lidské i mechanické postavy vlastní osobnost. A nakonec stačí jen sledovat sled dobře natočené akce a propagace americké armády. ()

Bobik9

Je to drsnější, akčnější, vtipnější a celkově velkolepější. Dvojka překonala jedničku tentokrát! Megan Fox je ještě více sexy a Shia je pro mě největším hereckým talentem současnosti. Navíc soundtrack je tentokrát ještě vydatnější, Green Day a 21 guns a především Linkin Park s megahitem New Divide jsou super kulisou pro celý průběh filmu. Pokud bude trojka a jako, že nejspíš bude, tak nevím jestli ještě dokáže přebít tuto naprosto fantastickou podívanou! ()

markuc

Tak tohle mi prislo docela slabe, oproti jednicce i jinym sci-fi filmum. Krome triku nestoji za zminku vlastne nic, i takove veci jako kamera/zvuk/scenar/hudba/strih nestoji za moc. To by me opravdu zajimalo, kdo tomu Bayovi porad dava penize na takoveto "uchylarny". ()

rodo

"To muselo dát ale práce, přitom taková blbost, co?" ... tak přesně tato hláška z Pelíšků mě napadla, když jsem film dokoukal. Efekty jsou sice naprosto dokonalé, ale co naplat, když se člověk nudí při zbytečně zdlouhavých scénách zachycujících rvačky plechových monster. Je to až moc megalomanské, a to je asi na škodu. Klasické Bayovské zpomalené sekvence jsou sice taky "cool", ale někdy míň je víc. Trapně vyznívají i scény, které by měly být vtipné. U většiny z nich jsou přítomni Samovi rodiče, jejichž přítomnost ve filmu mi vadila. Megan Fox je sice pěkná baba, ale i zde mám pocit, že její postava je použita jen pro ukojení mužského libida. I tak musím uznat, že film je natočen zručně, takže za efekty a úchvatný vizuál jednu hvězdičku přidám. ()

žvanimírek

Jsem asi jeden z mála, který je rád, že Bay dostal volnou ruku a trochu to přepískl, jak je mu s oblibou vyčítáno! V kině jsem se neskutečně bavil a dostal jsem přesně to, co jsem potřeboval - 2,5 hodiny humoru, akce, dobré hudby, skvělého Shiy, sexy Megan, famózního Optimuse, což jako celek působilo velmi soudržně a "nenásilně". ()

karlik4801

Mnohdy jsem si řekl jestli je dobře že ve filmu vystupuje tolik vedlejších a nedůležitých postav. Např. Samovi rodiče. Mě ale oba dva v každém díle pobavili, takže jsem s nimi neměl problém. Bay ale potřeboval protlačit do druhého dílu většinu postav z jedničky a to zbytečně, pak jich ještě pár dalších postav přibral. Transformers 2 mohli působit víc akčněji, než dobrodružněji. Je to i taková komedie, prostě tyhle roboti mohli mít lepší podání. Ale ono je to už takhle, mě to nevadí. Druhý díl mě bavil jako první. Autoboti a decepticoni byli vizuálně propracovaní, to se mi také hodně líbilo. ()

Simpoch

Problém transformérské dvojky je v tom, že výbuchy a hejblací robůtky už jsme viděli, a tak první část filmu nepřekvapí a blok supervýbuchových akčních scén začne nudit. Film zachrání až příchod Johna Turturra, se kterým přichází až podbízivě vtipné hlášky. Až ty na mě zafungovaly. Od příchodu jejich Johnyho Englishe jsem se bavil. Proto palec nahoru. ()

skrblik007

Všechny klady prvního dílu jsou zde potlačeny a naopak prohlubují se všechny nedostatky a nudné aspekty. Děj je nepřehlednější a debilnější, humor nevtipný (chtěný i ten nechtěný), dialogy nudnější, povinné scény trapnější a stopáž citelně delší (což se totálně tluče s Bayovým klipovitým stylem). Místy jsem se nudil, celkově jsem se stále docela bavil. ()

DragonnCZ

8-9/10. - Pro někoho slabší pokračování, pro někoho nejslabší pokračování všech dob, pro mě to je ještě o chlup lepší než původní Transformers a o to víc mám tento díl pořád v lásce. Je tu vidět opravdu značný posun oproti prvnímu dílu už hned v prvních minutách se soustředíme na Transformery. Akce je tu taky jak šafránu. Furt mi vadí trapný rodiny joky a furt mě vyvádí z míry. Deceptikoni dostali prostoru kolik si zasloužili. Finální bitva v poušti v Egyptě je úžasná a srší vždy z ní hrozný napětí. Pořád si hrozně užívám hudbu dělanou Stevem Jablonskym a titulní píseň od Linkinů je prostě něco úžasnýho a Michael Bay opět zase ze sebe něco předvedl. A jako celkově mám o hodně radši dvojku než jedničku kvůli tomu, že se zde prostě víc už soustředí na Transformery a dávají jim prostoru kolik si zaslouží, ale nejraději asi budu mít pořád o chlup 3 díl na který mám taky recenzi. A Taky musím i vynachválit záporáka Fallena zběhlýho Prima, je vidět jeho záměr, proč jak a chápem se a Megatron je jen jeho poslíček. Toť vše co bych k tomuto filmu dodal. ()

Micro41CZ

Efektnější film snad ještě nikdy žádnej Michael Bay nenatočil. Letní kinohit, nikde jinde ho nemá smysl vidět. Pokud překousnete typické americký klišé a ostatní Bay-ovitosti, užijete si nadupanou akční jízdu, při které se dost nasmějete. Jen ta délka je trochu přepísknutá (zvláště finále pak ztrácí na spádu). 70% ()

Připravte se na novou Transformeří trilogii

08.03.2010

Na Transformers 3 se už pracuje

Na Transformers 3 se už pracuje

03.10.2009

Michael Bay několik týdnů tvrdil, že si potřebuje od mimozemských robotů odpočinout a než se pustí do třetí části, natočí si „osobnější filmeček“ Pain & Gain. Jenomže Transformers: Pomsta… (více)

Shia a miliardová soudní pře

Shia a miliardová soudní pře

03.12.2008

John Grisham = bestseller. Tečka. Není potřeba se o tom obšírněji rozepisovat. Z knih slavného autora právnických thrillerů se na světě doposud prodalo odhadem asi 235 milionů výtisků, takže na jeho… (více)