Zasloužil bych facku za to, že jsem dával všude najevo, že druzí Transformers nemohou být skvělí. Právě oni mi totiž znovu dali pocit naprostého štěstí z toho, že nám kinematografie darovala blockbustery. Pomsta poražených sice nepřepíše dějiny a nebude nikdy ničím jiným než dravou jízdou, která svým vizuálem předčí příběh (byť jakkoli neodolatelně pohádkový). Ti, co tolik propadli dobrodružství chlapce a jeho ochránce, jsou pojednou zklamaní, když Bayova vize přinese něco velkolepějšího. Já ne, já smekám před příběhem toho samého chlapce, který toho ale má tentokrát na práci o pořádný kus víc. Nadšení, vykulené oči a dojetí nad tím, jak opojný může film být. Kvůli tomuhle chodím do kina.(27.6.2009)

Megalomanské? Kdepak... Tohle je utra/giga/nekonečno-manské. A na jednu stranu je to dobře, na tu druhou samozřejmě ne. Kdybych Michaela Baye neměla nakoukaného, řekla bych si - sakra, tohle snad točil nějaký čerstvě vystudovaný režisér, který má zatraceně bohaté rodiče a ty mu jako dárek k promoci prostě dali rozpočet na film a on se činil. Je to hravé, baví to, je to jako splněný sen malého kluka, ale? Je toho moc. Neznám jiný film, u kterého bych prvních deset minut měla v hlavě jen - robot, robot, robot... není na nich nic špatného, proč? Nejednou nám filmaři ukázali, že to s nimi jde. A chytře. Ale co je moc, to je moc. Tenhle film je prosáklej penězi od začátku do konce tak moc, že to jde až moc cítit. Každou vteřinu na mě krom filmových záběrů koukaly dolarové bankovky a to je to, co mě tolik štvalo. Transformers pro mě nejsou hloupý film, naopak. Mám ho ráda, ale troufám si říct. že tenhle druhý díl má jediné dva pilíře, které stojí pevně a na nich celý film - námět a Shia LaBeouf. Vynikající herec, který každým gestem dokazuje (a vlastně vůbec nemusí), že je výjimečný, neskutečně talentovaný a zatraceně přirozený. Vždyť já mu to budu věřit do konce života, že je Sam. Megan Fox se nijak zvlášť komentovat nemusí. Té slečně příroda nadělila tolik, co tisíce jiných nemají ani za nehtem a samo za sebe mluví první scéna, ve které se objevila. Jestli ona není vtělením Afrodity, tak nevím. Film jsem si užila, ale nejvíce a to mu opravdu neodpustím, mě dostával rádoby filozofickými dialogy a scénami z vojenských základen, proč to tam bylo, když to bylo logicky na úrovni b-filmu z let nevím jakých, to je mi neznámé... // Při sledování scén z vesmíru, soustředěných na vesmírné družice, mi bylo úplně jasný, jaký žánr filmu si Bay zvolí jako další. Sci-fi bylo jasnou volbou...(29.9.2009)

• Marigold

Bay rád stupňuje. Takže dvojka je větší, explozivnější, infantilnější, blbější, lobotomizovanější... možná o chlup vtipnější. Kurci a Ortzman vypálili většinu inteligentních ran ve scénáři startrekovského prequelu, v tomhle hasbrovském mišmaši jim tak nezbývá než opravdu třeskutě dementní zápletku naředit slušnými gagy a sebeparodickými hláškami. Což je fajn, jinak by mi Pomsta plecháčů přišla opravdu nesnesitelná. Ono i takhle sledovat dvě a půl hodiny destrukce, zmatečné akce a huhlajících míchaček na beton představuje solidní záhul na nervovou soustavu. Obzlášť proto, že narozdíl od jedničky už to není kulervoucí, ale jen okoukané. Moment překvapení je ten tam, takže dochází na emmerichovský recept "když už nevíš coby, vyhoď do vzduchu co největší lán světa". Božský Míša mi tentokrát na závěr přichystal svůj tolik milovaný patos v surovém stavu, za což mu děkuju a posílám plechovou pusinku. Vím, že milovníci Baykovin z toho budou slintat blahem, pro diváka, který má krom tuny ocelového brnění rád i malou špetku mozku zůstává letošním blockbusterem Star Trek. A nic na tom nezmění všechna ta Bayova NEJ.(19.6.2009)

Rozpočet $200miliónovTržby USA $402,111,870Tržby Celosvetovo $836,519,699Tržby za predaj Blu-ray v USA $51,497,314 //počet predaných kusov 2,421,259 Tržby za predaj DVD v USA $222,781,215 //počet predaných kusov 10,021,520Akčná Jazda ako Hrom! Áno Michael Bay sa takmer nikam príbeh neposúva, v podstate šablónovo odrapkáva všetko, čo sme videli v prvom filme úplne na novo. V podstate spravil upgrade prvej časti v nadštandardnom lesku, kde je všetko v rámci popcornovej zábavky vyladené na maximum, akcia srší v plnom prúde od začiatku po koniec, keď sa nebojuje tak sa výdatne vtípkuje na plné obrátky(dokonca aj Turturro tu bol znesiteľnejší, takže hluché miesta tu proste nehrozia), k tomu príde výdatná dávka spomalených záberov, či už pri bombastických súbojoch robotov alebo aj pri ladných pohyboch "či už stojacej alebo utekajúcej" Megan Fox(tá je doslova na zjedenie zlatá, aj keď po hereckej stránke umelá ako sa len dá) či "terminátorskej T-X" Isabel Lucas, k tomu pekne ladia zaužívane hudobné robotie motívy od Steva Jablonsky,... no proste blockbastrová pecka roka 2009 spolu s novým Star Trekom. ...ale ak mi toto Bay ponúkne aj na tretí krát už mu to nezožeriem, lebo tu urobil okrem príbehu možné maximum, treba sa už trošku venovať aj príbehovej zložke ináč to nebude mať už žiadny význam, tak ako celá príbehovo prázdna trilógia Pirátov Karibiku. Pripravte sa na vizuálne vyleštený Mega klip. /videl v kine: 95%/(28.6.2009)

• choze

"ZNÁŠ FILM PŘESTŘELKA U O.K. CORALLU? PŘESNĚ TAKHLE TO VYPADALO." - "A TO JE DOBŘE?" - "ZAŘVALA TAM SPOUSTA LIDÍ." Spolu s třetími PIRÁTY Z KARIBIKU nejúmornější blockbuster všech dob. Když jsou vám hlavní hrdinové u prdele (a hledáte záchranu u komických figurek - Turturro válí) a akční scény i efekty vás ubíjejí (mě i ten ubohý provařený rádobyhumor a la souložící psi a zhulená máti), je něco špatně. Absolut Bay, absolut shit.(26.6.2009)

• - Když je Optimus Prime se Samem (Shia LaBeouf) na hřbitově, u náhrobního kamenu, u kterého Optimus stojí, se změní jméno. (GreatestFan)

• - V Egyptě i v New Yorku je stejný čas, ale vzhledem k časovým pásmům má být v Egyptě oproti New Yorku večer. (GreatestFan)

• - Vytváranie Devastatora zabralo spoločnosti ILM 85% z celkového času vynaloženom na film. (Greenpeacak)