• tron

„Chalani, počkajte, idem vám kúpiť EŠTE TESNEJŠIE tričko.“ – „Tesnejšie už nerobia, boli sme sa pýtať.“ Viete čo, nie. Už prvý diel bol pre mňa nezábavná nezáživná kravina – a to som ako dieťa zberal komiksy o Transformers aj ich figúrky. Druhý diel si to v mojich očiach definitívne pokazil a Bay začína byť otravný, stále mu v jednom zábere vybuchuje sto mrakodrapov, zamilované páry radšej zomrú, než by sa mali rozdeliť a namakaní štíhli vojaci so samopalmi v spomalenom zábere vystupujú z bojovej helikoptéry, držia pri sebe a za chrbtom im vychádza sýto červené Slnko. Začína ma to nudiť, ale v druhých TRANSFORMEROCH to Bay EŠTE zaklincoval: nesympatické postavy, otravná smršť trikov, otrasné akčné scény, trápny humor (pobavili ma asi tri štyri hlášky, inak som skapínal od nudy a rozhorčenia, ako sa dá TAKÝTO námet so SPIELBERGOM za chrbtom TAKTO pokaziť) a desivé hysterické afektované „herecké výkony“, kedy stále niekto na niekoho niečo reve, ziape, prekrikuje ho, háda sa s ním a obecne je neznesiteľný. Obludné dve a pol hodiny.(27.5.2011)

• choze

"ZNÁŠ FILM PŘESTŘELKA U O.K. CORALLU? PŘESNĚ TAKHLE TO VYPADALO." - "A TO JE DOBŘE?" - "ZAŘVALA TAM SPOUSTA LIDÍ." Spolu s třetími PIRÁTY Z KARIBIKU nejúmornější blockbuster všech dob. Když jsou vám hlavní hrdinové u prdele (a hledáte záchranu u komických figurek - Turturro válí) a akční scény i efekty vás ubíjejí (mě i ten ubohý provařený rádobyhumor a la souložící psi a zhulená máti), je něco špatně. Absolut Bay, absolut shit.(26.6.2009)

Rozpočet $200miliónov Tržby Celosvetovo $834,969,807(1.7.2009)

Vítejte v Megalomanii, kde vládne popkornový král Michael Bum-Bum I. Měna: Super Vlajka: Turbo Motto: Speed. Za Zkrocení zlého robůtka na mazlíčka-Autobota, za scénu, kdy se sídlo rodiny Witvicky promění v hnízdo domácích robozlounů a složí se jak domeček z karet, za parádní postavu Turturra, za mou milovanou Petru a v neposlední řadě za ten nabušený adrenalinový feelin prémie 10 procent, Míšo. 7/10(26.6.2009)

• POMO

Bayova absencia citu pre mieru a dobrý vkus v kúzelnom, uhladenom svete prvých Transformers?! Transformeri zažívajú rovnaký posun ako Bad Boys. Spielberg sa vytratil, Bay sa utrhol z reťaze. Jednotka bola skvelou vďaka niekoľkým príjemným, s mierou namixovaným aspektom – vizuálna oslava krásy Megan Fox, jej iskrivé zbližovanie sa s hanblivým Shiom, postupné oboznámenie sa s prďáckymi robotmi, z ktorých každý mal v scenári svoje miesto, vzbudzoval úžas a sympatie. Film sa nikam neponáhľal, vychutnával si každú svoju scénku a jediné, čo ho trochu oslabilo bola neprehľadnosť finálnej akcie. V dvojke sa už Megan so Shiom (v rovnako neprehľadných akciách) iba vyhýbajú explóziám a na rad prišiel humor typu malý robotík sa psíčkovo honí na Meganinej kozačke (!) Robotmi sa doslova plýtva, potenciál ich individualizmu je pochovaný, niektorí sú dokonca otravní (“dvojičky” sprevádzajúce hrdinov). A keď aj nejaký robot konečne nadchne, je razom z trónu zosadený jeho "vtipnými" veľkými oceľovými varlatami, spod ktorých Turturro vysielačkou privoláva námornú pechotu (!!) Toto proste nie je smer, ktorým som chcel vidieť sa Transformers uberať. O celkovej roztrieštenosti scenára, v ktorom je dej iba tenúčkou nitkou pre neustále akčné orgie, ktoré už po dvoch hodinách proste NEMÔŽU uspokojovať, nehovoriac... Michael, ty si musel mať ťažké detstvo. A evidentne si vôbec nepochopil, prečo bol prvý film tak príjemným prekvapením.(19.6.2009)

• - Spoiler: Scéna, kde sa ničí vrchol pyramídy mala len päť záberov, avšak vytváranie simulácie na správanie sa jednotlivých kamenných blokov trvalo sedem mesiacov. (Greenpeacak)

• - Ve filmu se uvádí, že Megatron byl pohřben v Atlantském oceánu 9 000 sáhů, tedy cca 16,5 km hluboko. Ve skutečnosti je nejnižší hloubka v Mariánském příkopu 11 km. (GreatestFan)

• - Epps (Tyrese Gibson) používá ve filmu zbraně SIG-Sauer P226 ráže 9x19mm a M4A1 Carbine ráže 5.56x45mm. (dc125)