Excelentné ako jednotka, dych berúca Megan Fox ,ohromné vizuálne efekty , mnoho perfektných akčných scén, proste Pecka........ Soundtrack Steve Jablonsky: 1. New Divide - Linkin Park ,2. 21 Guns - Green Day ,3. Let It Go - Cavo ,4. Capital M-E - Taking Back Sunday ,5. Never Say Never - The Fray ,6. Burn It To The Ground - Nickelback ,7. Burnin' Down The House - The Used ,8. Not Meant to Be - Theory of a Deadman ,9. Real World - The All-American Rejects ,10. I Don't Think I Love You - Hoobastank ,11. This Is It - Staind ,12. Almost Easy - Avenged Sevenfold ,13. Transformers - Cheap Trick ,(31.12.2010)

Scenar hlupy (nie existencia TF vesmiru, ale konanie postav, ci uz ludskych alebo robotich v ramci neho), Misko Megaloman Bay utrhnuty z retaze (milostne praktiky psov su pre mna rovnako nezaujimave ako tie krysie) a celkovo je to oproti jednicke nekonzistentne (t.j. zmena nalad jednotlivych sekvencii nie je tak plynula). Ma to vsak aj viacero plusov, ktore spolahlivo putali moju pozornost po celu premrstenu stopaz. Konkretne -> prehladna akcia, Shia, viacero vskutku dobre pointovaneho humoru, odkazy na ine filmy (aj k stryckovi Spielbergovi, pricom mesto Petra bolo az sibalskym pomrknutim smerom k vesmiru Indiana Jonesa) a hlavne Bumblebeeho SPINKICK (plechac asi poctivo za tie dva roky studoval na nete bojove komba :). Bay vypocul volanie fanusikov, hlas svojho srdca a naserviroval takmer kazdu ingredienciu v n-nasobnom pocte oproti predchodcovi. Na druhej strane, so stratou konzistentnosti prislo i k ubytku napatia, emocii,ale i intenzity reziserovych trademarkov, resp. ich krateniu. 7/10(24.6.2009)

Na této planetě vládnout nebudete! FALLEN ZNOVU POVSTANE!!….. Jelikož Samovi zůstal v tričku úlomek krychle, něco visí ve vzduchu. Před tím to byla JISKRA, teď je třeba k ovládnutí planety stáhnout Sama z kůže. Transformeří akce, to nejsou hračky od HASBRO. To je věc, která zasluhuje velké plátno. A když na vás zbyde jen televize, tak každopádně DTS! M.Bay dotáhl spojení rodinná zábava k dokonalosti. Akce ve které je vše co očekáváte a snad i něco víc. Tentokrát nechá demolovat pyramidy a rozpoutá druhou pouštní bouři v níž se mimozemští autoroboti opravdu vyjímají. Bohužel pro dospělé, těmi spokojenějšími budou děti. Příště to chce trochu zapracovat na hláškách, protože za dospěláky říkám –SLABÉ! Ale to je asi jediné, přestože jednička byla lepší, co tomuto ,,nářezu“ mohu vytknout. PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ***** NAPĚTÍ **(2.10.2009)

• Tetsuo

Velmi stručně: příliš mnoho věcí, které by měly být dobré. Výsledek: strašná nuda. Částečně za to může i to, že se za k produktům hračkářského průmyslu domýšlí seriózní mytologie.(19.6.2009)

Dáte si roboty, nádherně sexy Megan Fox, pár in/exteriérů třeba z Armageddonu, hodně infantilního humoru v doprovodu dokonalých efektů? Dvojka Transformerů je stvořená přesně pro vás. Budete ignorovat vše, co Michael Bay na tomhle filmu nezvládl a přepálil a užijete si hromadu hloupé (a více humornou než sci-fi) zábavy, uvařenou speciálně pro "chytré" americké publikum. Tohle je totiž reklama na Ameriku se vším, co ji definuje, včetně US army v plné kráse. Michael Bay a jeho ™, tělo Megan, sympatický Shia, lepší hudba než v jedničce atd. Nepřítomnost napětí nebo atmosféry, podporované "primitivním" příběhem, je jen smutným důkazem, že Bay umí akci, ale to je tak vše (i ty hromady výbuchů už působí jen na efektivně na oko a smysl nemají). Krom toho film je tak nechutně předimenzovaný nejen potenciálem a délkou, ale i "skvělými nápady", z nichž většina smutně končí v propadlišti dějin (devastator, kdo? Fallen a jeho 5 minut slávy? Můj toaster má raketomet? Ano, šukající psy a roboti už nejsou tak funny jako před lety..., my nevykrádáme terminátora). Scénář na mě působí, jako by ho sepsal nějaký pisálek od Hasbra a hodil na stůl Bayovi s velkou sumou peněz... Jinak si velkou část filmu nedokážu vysvětlit. Přes všechny zmíněné vady na kráse jsou Tr2 zábavným filmem plným (někdy) zábavné a (někdy) přehledné akce, která potěší a pro pochopení/orientaci vám budou stačit mozkové buňky 4letého děcka. Doufám, že na dvd vyjde "only action cut" bez těch všech "řekni to... ne řekni to ty.... proč to nechceš říct" dialogů (mimochodem kdo říkal, že Terminátor má tupé dialogy?). Do krajnosti předimenzovaný megafilm. Peter má King Konga. Bryan Supermana. Michael Transformers 2... teď už jen, aby James Cameron všem vytřel zrak... Více zde. PS:Umpalumpa nevyužit:)(25.6.2009)

• - Když Sam (Shia LaBeouf) odjíždí na vysokou, jeho otec (Kevin Dunn) nese do auta na rameni golfové hole, ale ty chvíli má, chvíli ne. (GreatestFan)

• - Když je Optimus Prime se Samem (Shia LaBeouf) na hřbitově, u náhrobního kamenu, u kterého Optimus stojí, se změní jméno. (GreatestFan)

• - Při závěrečných úpravách pracovalo kvůli časové tísní na jednom digitálním záběru až 20 pracovníků ze studia ILM. (PauloZ)