• BadoXXII

Ešte infantilnejšie ako jednotka (sfetovaná Samova matka, roboti-dvojičky...). Slabý scenár a prestrelená stopáž.(2.7.2009)

Skvělé triky, parádní zvuk a barva obrazu.... Shia LaBeouf jako vždy skvělý. Bohužel, jako příběh "NUDA" a dost mne také vytáčeli ty srdceryvné scény :-((5.10.2009)

Velkolepý úlet M.Baye, od kterého jsem čekal daleko více, nebo jsem si spíše daleko více přál. Vše začíná docela očekávaně, ale zároveň naivně, navíc značně (ne)humorně. První „transformace“ příjemně potěší, ovšem potom přijde na řadu nepřehledná akce a vyvrcholení scén, které podle mě zklamaly nejen mě, ale daleko více diváku po nadívaných trailerech. Megan a Shia bez chyby, hodí se do TF jako samotní roboti. Celý film mě iritovali dva roboti s tváří zmrzlinářského vozu, humorné vložky s nimi byly hóódně mimo mísu. Poslední půlhodina filmu je ovšem pětihvězdičková, stejně jako akce v lese. Celkově 8/10*(29.6.2009)

Kde jsi, strýčku Spielbergu? Bay se utrhl ze řetězu a bohužel ne zábavným způsobem jako v druhých Mizerech. Jestli něco Pomsta poražených odhaluje, tak to, že Bay bez producentského dohledu je jako mimino bez rodiče. Pořád by chtěl dělat tohle a tamto, ale ve výsledku neudělá nic. V případě Transformers se k tomu naneštěstí přidává i totální ztráta nápadů a soudnosti, a tak se na sebe jen vrší scenáristické podpásovky, tuctové akční scény (starší bratříček válcuje pokračování každým záběrem) a spousta dialogové vaty, která je do Turturrova nástupu takřka neúnosná. Odlehčenost jedničky zmizela s jejími závěrečnými titulky, dvojka se bere příšerně vážně, přitom je ještě víc cheesy a bayovsky oplzlá (až už to není moc vtipné). Což vskutku nejsou pozitiva. Bayovi se navíc film pod tlakem přeplácanosti rozpadá a většina scén funguje tak tak, přičemž některé (hlavně ty, kde by měly být emoce) už takřka vůbec (vivat Megan a Shia, kteří svoji romanci umí prodat). Trojku prosím ne. Alespoň v dohledné době. P.S.: Jablonskyho soundtrack překvapivě suxx. Po druhém zhlédnutí můžu s klidným srdcem prohlásit, že je to snesitelná, ale ve světle prvního dílu stále bolestivá prohra. Vtipy jsou fajn, nápadité detaily potěší a akce se dá při opakování mnohem lépe "pochytat". Ale hodinové finále je stále pekelně dlouhé, neobjevné a nudné. A jako celek to drží pohromadě vážně jenom silou vůle. Za což fakt nedík.(19.6.2009)

Transformers II jsou vlastně hrozně hloupí (přičemž vynikající jedničku za hloupou nepovažuji, ta si s hloupostí námětu o robotech jen dost uvědoměle pohrávala), téměř všechny scény mimo ty akční (které jako čisté atrakce moc narativně zajímavé být nemohou) jsou co do vyprávěcí motivovanosti dost pochybné (postavy se objevují a mizí bez nějaké jasné logiky, některé prostě jen naznačují neschopnost vyprávění poskytnout informace nějak elegantněji) a je to nesnesitelně infantilní/pubertální (ty polohy se střídají). Shia LaBeouf je ale VYNIKAJÍCÍ a ta role v Indym je skoro symbolická, protože LaBeouf představuje přesně ten typ postav dříve typických pro Harrisona Forda: charismatičtí, sebe ironičtí a občas trochu bezohlední sympaťáci, kteří nezřídka dostanou na budku, ale vítězí hlavně mozkem a výslednou ochotou vrhnout se nakonec do sebešílenější situace. Transformers II mě ale přes všechnu tu demenci (která však pro mě rozhodně nespočívá v tom, že je to o robotech měnících se v auta a zpět! jak říkám, jednička byla úžasná) a pochybnou režii (je to skutečně velmi nekonzistentní film) celou svou metráž bavili. A hlavně mě děsí pomyšlení, že ačkoli měly oba filmy srovnatelné rozpočty, Terminator Salvation vedle druhých Transformerů vypadá jako nezávislý film za pár šupů. A navíc mnohem, ale mnohem pitomější a nezábavnější. Jakkoli totiž sebeironie není samospasitelná a u některých patetických scén jsem si nebyl jistý, jak moc to má být legrace a jak moc ne (občas je film téměř konstantně několik minut zpomalený), i tak jí mají Transformers ve srovnání se čtvrtým Terminátorem na rozdávání. A taky mají toho Shiu LaBeoufa!(23.6.2009)

• - Slovo ''Transformer'' zazní ve filmu opět jen jednou, a to ve větě "The Transformers, they've been here a long, long time." (GreatestFan)

• - Autobot Wheelie nazve Mikaelu (Megan Fox) ''boží bojovnicí'' , anglicky "warrior goddes", přičemž Mikaela je Mikael v ženském pádě. Mikael znamená heberejsky ''boží''. (GreatestFan)

• - Když Sam (Shia LaBeouf) odjíždí na vysokou, jeho otec (Kevin Dunn) nese do auta na rameni golfové hole, ale ty chvíli má, chvíli ne. (GreatestFan)