V hájence na samotě žijí na hromádce už čtyři generace rodiny Hanákových. Babička překypuje životním elánem a její vášní je psaní detektivek. Její dcera, paní Hanáková, rázná žena s velkým srdcem, miluje zpěv, ale protože nemá talent, celý život dělala kuchařku. Pan Hanák je výpravčí, jeho celoživotními láskami jsou zvířata všech druhů a velikostí, která pěstuje v domě i okolí. Starší dcera Pavla má s mužem Petrem, příležitostným kutilem, který většinou spí nebo jí, dva hyperaktivní syny, jimž nikdo neřekne jinak než Raubíři. Neformálním členem rodiny je pak pan Poštolka, který v domě za městečkem tráví podezřele mnoho času! Jedno úplně běžné rodinné odpoledne oznámí mladší dcera Káča rodině, že čeká dítě. Zdeněk, se chce zachovat jako čestný muž a s Kateřinou se oženit. Jeho matka však pro toto řešení nemá pochopení, a tak se Zdeněk stává dalším obyvatelem rodinného domu Hanákových. Ti si hodlají nového člena pečlivě prověřit. Zdeňka čeká řada nástrah a zkoušek. Projde šťastně až k svatbě a nebo bude soužití s takovou normální rodinkou nad jeho síly? Brzy však do láskyplného, byť potrhlého prostředí zasáhnou další události. Pan Hanák se projeví nejen jako milovník zvířat a Zdeňkova maminka se rozhodne, že překová odpor a seznámí se s novými příbuznými!

Celovečerní film Taková normální rodinka vznikl na motivy jednoho z nejoblíbenějších českých televizních seriálů a knihy Fan Vavřincové. Naváže na to nejlepší z televizního zpracování a zároveň obohatí děj o nové situace a zvraty. Vznikla komedie schopná oslovit diváky napříč generacemi – ty, kteří legendární televizní „Rodinku“ milovali, tak ty, kteří ji nikdy neviděli. Taková normální rodinka chce navázat na půvab a oblibu tradičních českých veseloher. Je to příběh o směšných lidských slabůstkách, komických i absurdních situacích, které nutně musí potkat soužití několika generací, ale především o sounáležitosti, toleranci a lásce, která drží rodinu pohromadě i v těch nejtěžších situacích. (oficiální text distributora)

Ydrosten

Pokud by to nebylo tak moc spojováno se seriálem, a dal se tomu jiný název, tak by to asi mohlo fungovat i lépe. Jenže nefunguje. 2 hvězdy za Dulavu, Labudu a Zoubkovou. Jináč to je teda bída. ()

korok

Musím říct, že mi tato komedie sedla svým humorem a zápletkou a dost jsem se u ní nasmál. Již několikrát v minulosti jsem se chtěl na ní podívat ale pokaždé to posléze ztroskotalo, když jsem si připomněl zdejší hodnocení, které mě odradilo. Další důvod, proč se neřídit zdejším hodnocením kritiků ale udělat si obrázek sám. ()

Jajar odpad!

Příšerně napsané, ještě hůř odrežírované a především naprosto katastrofálně zahrané. Dva malí caparti pobíhají po baráku, dělají bordel, řvou a mlátí se, Ľubo Kostelný se chová jako debil, Jirkovi Mádlovi zvoní umíráček, Eva Holubová by se měla vrátit do lepšího filmu, Vanda Hybnerová do divadla a Lilian Malkina do Estonska (odkud by jí mohli vystřelit třeba na měsíc). Patrik Hartl servíruje rodinnou komedii s kadencí jednoho povedeného vtipu na půl hodiny a zapomíná na vedení herců, motivace postav, načasování gagů, nebo propracovanou zápletku. Diváci by za prožité utrpení měli peníze dostávat, ne dávat. 1/10 ()

Ziggy Zagg

Celkem slušná komedie. Sice jsem se za břicho nepopadal, ale na odreagování je to fajné ... Měl jsem větší obavy, co z toho vyleze. ()

HappyDeath

Když budu objektivní, tak to bylo zcela jiné pojetí hry Fan Vavřincové.Místo humoru životní realita...proto označení jako komedie neberu. Jinak bytečně nudné.... ()

parabellum

Další tuctová x-tá česká rádoby komedie. Bohužel už se mě čím dál víc zajídájí naše novodobé komedie:(( Průměrný televizní herci, ješte horší scénář a o příběhu ani nemluvím. Nad naší kinematografií už jsem pomalu zlomil hůl:(( Kde ty krásné časy jsou, kdy co natožený film to skvost:(( Já chci zase 70. a 80. léta v našem filmu:(( ()

bodegon

Dobře to dopadlo a dílo se podařilo. Pokud se tedy skupina divadelně i jinak zpřizněných lidí dohodla že zničí pár stovek metrů filmu. Zneužijí k tomu název opravdu oblíbeného televizního seriálu. Aby měli jistotu že se jim záměr zdaří tak cestou přibrali do party přední estonskou "herečku" u které byla velká šance že jí nebude rozumět. I tento tvůrčí záměr se zdařil na výtečnou. Eva Holubová musela nejspíš slíbit že bude hrát "stejně" jako vždy. Jako podmínku si ale dala že film nebude mít konec. A tvůrci opravdu dostáli svého slova a jako bonus dokonce odebrali i začátek. Pánové Dulava, Labuda a mladý Mádl dostali patrně vysokou pokutu za to, že občas neukočírovali svůj talent, a místo přísně dohodnuté nekomediálnosti a humoru skrytého "dali" trochu humoru zjevného. Kromě těchto několika nedopatření se ale opravdu dílo povedlo, a byla to prvotřídní nekomediální sračka. Hvězdičku dávám zlobivým pánům Dulavovi, Mádlovi a Labudovi. ()

mi-ib

Jó, Megafilm na Nově tak co jste čekali? :-) Je to jako poslední dobou se všemi komediemi českého původu. Pár vtipných momentů jsem viděl, ale celkově film vyznívá trochu do ztracena. Vyzdvihl bych role a komediální výkony dvou herců a to Luboše Kostelného a Hynka Čermáka. Jak se Hynek Čermák diví v té scéně, jak u sebe doma nachytá manželku s jiným a pak vyleze manželka toho jiného, je snad úplně geniální, stejně jako nápad této scény. Přesto je toto právě jeden z těch světlejších momentů, kterých je v celém snímku po skrovnu. ()

cogi

Seriálu to nesahá ani po paty ... Monice Zubové by měli zakázat hrát, na tu se nešlo ani dívat a ostatní taky nic moc .. a žánr komedie? .. ani vysmát se tomu nejde, tak hrozné to je ()

dainio

Nevtipný, neoriginální a místy velice trapný pokus o komedii. Opravdu nechápu, proč se někdo vůbec pokoušel natočit novou filmovou verzi slavného seriálu. Vždyť bylo už odpočátku jasné, že to bude průser. A to zatraceně velký. Film je sice poměrně solidně herecky obsazen, nicméně všichni účastníci této frašky si všechen herecký um nechali asi někde doma. Je velice těžké na to koukat a přímo husarským kouskem, je se vůbec zasmát ... a to je u komedie dost značné negativum. Chtěl jsem dát zprvu jasný odpad! ale nakonec jsem se i kvůli Jaromíru Dulavovi, který se asi jako jediný pokouší o něco kloudného, rozhodl tento "propadák" ohodnotit *. ()

Véronique

Hodně slabý film. Výjma pár scén, především s J. Mádlem, to představuje 90 minut nudy. I když člověk odhlédne od toho, že by to mělo navazovat na legendární černobílou rodinku, film je jen odvarem dobré letní komedie. Dost špatně vybrané herecké páry, teré si nesedly. Výjimkou byla Kačena a Zdeněk, ale to na celý film nestačí... ()