V hájence na samotě žijí na hromádce už čtyři generace rodiny Hanákových. Babička překypuje životním elánem a její vášní je psaní detektivek. Její dcera, paní Hanáková, rázná žena s velkým srdcem, miluje zpěv, ale protože nemá talent, celý život dělala kuchařku. Pan Hanák je výpravčí, jeho celoživotními láskami jsou zvířata všech druhů a velikostí, která pěstuje v domě i okolí. Starší dcera Pavla má s mužem Petrem, příležitostným kutilem, který většinou spí nebo jí, dva hyperaktivní syny, jimž nikdo neřekne jinak než Raubíři. Neformálním členem rodiny je pak pan Poštolka, který v domě za městečkem tráví podezřele mnoho času! Jedno úplně běžné rodinné odpoledne oznámí mladší dcera Káča rodině, že čeká dítě. Zdeněk, se chce zachovat jako čestný muž a s Kateřinou se oženit. Jeho matka však pro toto řešení nemá pochopení, a tak se Zdeněk stává dalším obyvatelem rodinného domu Hanákových. Ti si hodlají nového člena pečlivě prověřit. Zdeňka čeká řada nástrah a zkoušek. Projde šťastně až k svatbě a nebo bude soužití s takovou normální rodinkou nad jeho síly? Brzy však do láskyplného, byť potrhlého prostředí zasáhnou další události. Pan Hanák se projeví nejen jako milovník zvířat a Zdeňkova maminka se rozhodne, že překová odpor a seznámí se s novými příbuznými!

Celovečerní film Taková normální rodinka vznikl na motivy jednoho z nejoblíbenějších českých televizních seriálů a knihy Fan Vavřincové. Naváže na to nejlepší z televizního zpracování a zároveň obohatí děj o nové situace a zvraty. Vznikla komedie schopná oslovit diváky napříč generacemi – ty, kteří legendární televizní „Rodinku“ milovali, tak ty, kteří ji nikdy neviděli. Taková normální rodinka chce navázat na půvab a oblibu tradičních českých veseloher. Je to příběh o směšných lidských slabůstkách, komických i absurdních situacích, které nutně musí potkat soužití několika generací, ale především o sounáležitosti, toleranci a lásce, která drží rodinu pohromadě i v těch nejtěžších situacích. (oficiální text distributora)

DonStefano

Oproti seriálu je to vyložený odpad, není mi zcela jasný záměr autorů filmu. Dokonce i Rodinka(2010) je oproti tomu dobrý film, u ní je alespoň jasné, že se odehrává mnoho let po ukončení seriálu a jsou zde i stejné postavy. Normální rodinka z roku 2008 si nezaslouží víc než 25%, když si totiž uvědomím jaké filmy hodnotím odpadem, tento má poněkud navrch. ()

Marrakech86

Tento film bych spis nazval "takova normalni ho**dinka" a to je asi vse, co bych k tomu napsal. Jediny, kdo to mozna trochu drzi je Holubova, jak jinak . ()

Kaylar

Film, který se z jakýchsi (mně neznámých) důvodů snaží navázat na úspěšný černobílý seriál československé televize z počátku 70. let. Plejáda herců se sice snaží, ale postavy jsou ploché a nevýrazné. Nejpřesvědčivější pro měla byla Eva Holubová a překvapivě i Jiří Mádl coby nastávající mladý tatínek. Při vaření či žehlení se film ještě dá snést, jít na něj ale dobrovolně do kina, si opravdu nedovedu představit. ()

yarca

Nevstoupíš dvakrát do jedné řeky... S původním seriálem to nemá společného prakticky nic. Hlavně mu chybí ten původní laskavý humor a potenciál stát se kulťákem je prakticky nulový. ()

kinoholik

navazovat na kongeniální a už kultovní předlohu je vysoko nasazená laťka. ambice přiblížit se originálu by byla na místě. výsledek spíš připomíná pokus přiživit se na úspěchu původní Rodinky. ()

Redyx1

Tak za mě tedy docela slabota,měla to být komedie a tak nějak mě to přiadlo dost nevtipný.Je tam pár světlých chvilek,ale to je docela na komedii málo. ()

Khotzilla

Kdyby člověk neznal tu "původní", byl by to možná jen průměrný, oddechový a svou nenáročností jen občas iritující film. Jenomže "ta původní" je kult, který nedokázal degradovat ani namísto Landovského podstrčený soudruh Moučka. Takže tak 0:3 na body... ()

pt93

Abyste se tu všichni neposrali z nějakého seriálu. Ono není těžké pochopit, že film byl záměrně poslán úplně jiným směrem, než ten váš seriál. Herci ve filmu dokážou diváka dobře pobavit, děj je zajímavý a vtipy povedené. Jako oddechovka pro pobavení v sobotu odpoledne to funguje skvěle.  Ale každej inteligent tady (určitě vysokoškolák z filozofie, genderových studií či japonské filologie {sice umím hovno a jsem neschopný deviant, ale mám titul}) vidí jenom ten svůj seriál a odmítá připustit, že film, který ani není napodobeninou, má nějaké kvality. ()

JanaH. odpad!

Nečetli jsme recenze dopředu a čekali jsme lehčí komedii. Ale tenhle žánr nebyl zábavný, byla to prostě nablblá trapná komedie, kterou jsme po pár minutách nedali my dospělí. Kvůli synovi jsme mlčeli s tím, že to dokoukame. Ale když se do toho cca po dvaceti minutách ozval i ten třináctiletý syn, zda na to fakt chceme koukat do konce, tak jsme usoudili, že nejsme "nároční" diváci jen my dospělí 🤔. ()