V hájence na samotě žijí na hromádce už čtyři generace rodiny Hanákových. Babička překypuje životním elánem a její vášní je psaní detektivek. Její dcera, paní Hanáková, rázná žena s velkým srdcem, miluje zpěv, ale protože nemá talent, celý život dělala kuchařku. Pan Hanák je výpravčí, jeho celoživotními láskami jsou zvířata všech druhů a velikostí, která pěstuje v domě i okolí. Starší dcera Pavla má s mužem Petrem, příležitostným kutilem, který většinou spí nebo jí, dva hyperaktivní syny, jimž nikdo neřekne jinak než Raubíři. Neformálním členem rodiny je pak pan Poštolka, který v domě za městečkem tráví podezřele mnoho času! Jedno úplně běžné rodinné odpoledne oznámí mladší dcera Káča rodině, že čeká dítě. Zdeněk, se chce zachovat jako čestný muž a s Kateřinou se oženit. Jeho matka však pro toto řešení nemá pochopení, a tak se Zdeněk stává dalším obyvatelem rodinného domu Hanákových. Ti si hodlají nového člena pečlivě prověřit. Zdeňka čeká řada nástrah a zkoušek. Projde šťastně až k svatbě a nebo bude soužití s takovou normální rodinkou nad jeho síly? Brzy však do láskyplného, byť potrhlého prostředí zasáhnou další události. Pan Hanák se projeví nejen jako milovník zvířat a Zdeňkova maminka se rozhodne, že překová odpor a seznámí se s novými příbuznými!

Celovečerní film Taková normální rodinka vznikl na motivy jednoho z nejoblíbenějších českých televizních seriálů a knihy Fan Vavřincové. Naváže na to nejlepší z televizního zpracování a zároveň obohatí děj o nové situace a zvraty. Vznikla komedie schopná oslovit diváky napříč generacemi – ty, kteří legendární televizní „Rodinku“ milovali, tak ty, kteří ji nikdy neviděli. Taková normální rodinka chce navázat na půvab a oblibu tradičních českých veseloher. Je to příběh o směšných lidských slabůstkách, komických i absurdních situacích, které nutně musí potkat soužití několika generací, ale především o sounáležitosti, toleranci a lásce, která drží rodinu pohromadě i v těch nejtěžších situacích. (oficiální text distributora)

rafix

Taková normální komedie je velká nuda s vynikající herečkou Evou Holubovou. Je to průměrný film s průměrnými hláškami. ()

pOne odpad!

Brutální znásilnění názvu "Taková normální rodinka". Opravdový hnus. Původní idea snížená na úroveň Kameňáku. ()

Galenius

No, na dokonalost se navazuje velmi těžce. Zvlášť když z černobílé poetiky udělají barevnou šílenost. Radši si znovu pustím původní seriál. ()

sirrgulo

Taková normální česká komedie posledních let. Naštěstí se nesnaží být za každou cenu přehnaně vtipnou. Což jí jen svědčí. Pár vtipům jsem se zasmál a když přál Mádl své vyvolené k narozeninám, museli můj smích slyšet i sousedi. Film mi přišel být po všech stránkách průměrný, ale opravdu hodně jsem musel přemýšlet, kdo vymýšlel obsazení. Nic proti nikomu nemám, ale věkový rozdíl mezi matkou a dcerami je ve skutečnosti devět respektive sedmnáct let. To si pan Hanák s manželkou opravdu pospíšili a už na prvním stupni měli první dceru. Možná jsem trošku detailista, ale když jsem se podíval, kdy se herci narodili, tak mi to prostě vůbec nesedělo. Protože jsou to věkové rozdíli, o kterých by mohli tvůrci trošku popřemýšlet. ()

Chrudoš odpad!

Ubohost na druhou, vtipy, pokud se jimi vůbec dají nazvat, jsou trapné... To že názvem film parazituje na legendárním seriálu vše jen dokresluje... ()

carl.oesch

Originál z šedesátých let to sice nevykrádá, i když řadu momentů si to v náznaku půjčuje, prostě nejak tak parazituje na klasice, ale jinak to neurazí, nepotěší ani neznechutí - prostě takový trochu zbytečný a trochu sterilní film. Je zde snad jenom jedna zábavná scéna - to když se Eva Holubová ocitne v bytě u pošťačky, atakující jejího manžela a nejen, že se doslechne, že Jaromír Dulava nejen že nepřišel na zálety, naopak korpulentní Mariku Procházkovou žádá, aby ho neotravovala a v tu chvíli přijíždí před barák její hyperžárlivý manžel autobusák....jinak nic. Nepříjemná je i herecká sestava, hodně se nepomohl ani Marian Labuda, ani Luboš Kostelný, ale nejnesympatičtější je nesporně babička Malkina. Na druhou stranu alespoň hvězdička a půl, protože se na to v úplně nejhorším případě dá, proti hrůzám typu majora Meixnera, blbějšího než jsme čekali či Waterloo po česku filmový skvost! ()

Snowball odpad!

tak toto bolo moc lacné aj na mňa!...prosiiiiiiiim už niekto zakážte bratom Čechom točiť filmy!..a rovno aj Slovákom ( úplne o tom istom). Lacný ba až priam idiotský humor, stále stále o tom istom. A keď už neni čím zaujať ukážme tam holý zadok to vždy zaberie!...posledný veľký film z týchto končín boli Pelíšky.....odvtedy z Česka a Slovenska sa dočkáte len splaškov tohto typu :( ()

lobo87

Veľmi príjemná česká komédia s večne natvrdlým Mádlom a výbornými českými a slovenskými hercami (Kostelný), ktorá na jedno pozretie poteší... 55% ()

gotham

Divím se zdejšímu exkluzivnímu hodnocení, protože tohle má hodně daleko i do těch 40%. Je to nehorázná kravina, vtipy jsou při nejlepším nudné, většina spíše trapná, dodnes nevím, jestli se mělo jednat o komedii, nějaký životní příběh či drama, prostě zbytečný film, zbytečný plýtvání penězmi. Zajímalo by mě, jestli tvůrci vůbec někdy viděli původní seriál, protože toto veledílo a tehdejší vtipný a kvalitní seriál jsou z úplně jiného světa. 10% ()

martins odpad!

Nemohu jinak jedním slovem slabotina, co to proboha jenom je?remake úspěšného seriálu?bože to už jsme opravdu v Americe, že se musíme pořád opičit. Tento film nemá nic společného s tím krásným seriálem ze 70 let. Herecké výkony děsivé nic proti Lilianě Malkině, ale obsadit jí do role po paní Rosůlkové, tomu říkám odvaha. Film jsem viděl pouze jednou a bohatě mi to stačilo... ()

Kokutek

Jednu hvězdičku dávám za vyjímečnou netrapnost, druhou za pár povedených scének a fórků a třetí za naši Julii Roberts, madmazel Chýlkovou a seňora Dulavu, kterej se mně poprvý v nějaký filmový roli líbil. Původní seriál a předlohu ale zapomeňte. ()

Alden_Larson

Podprůměrný film se zápletkou, kterou už jsem viděl snad stokrát. Na ději se nedá najít ani jeden originální aspekt, je v něm ale několik klišé a spousta stupidních momentů, které by se vůbec nestaly kdyby postavy zapojily mozek. A co se postav týče, tak ty taky nebyly moc zajímavé, každá má jednu jedinou definující charakteristiku, která se v průběhu filmu nijak nezmění. Herecké výkony ale nebyly špatné, jenom nechápu, kdy si myslel, že je dobrý nápad mít ve filmu neustále křičící děti. Ten někdo si možná myslel, že to bude vtipné, ale bohužel se šíleně spletl. Film mi celkově nepřišel moc vtipný, ale to bude možná tím, že už jsem z tohoto humoru dávno vyrostl, dvanáctileté já by se určitě popadalo za břicho. Prezentace byla docela dobrá a hudba taky ušla, ale jinak tento film moc pochválit nemůžu. Řekl bych, že právě kvůli filmům, jako je tento, má česká kinematografie tak špatný ohlas s místním publikem, naštěstí se podbné filmy v dnešní době objevují čím dál tím míň. 3/10 ()

ESNYR odpad!

Taková normální rodinka (1971) je přihlouplý seriál a i když má své kouzlo díky době kdy vznikl, pořád je to hloupá komedie u  které nechápu čemu bych se měl zasmát. Pokračování (2010 a 2011) je jen "nutný" přílepek a parazit. Tahle TAKOVÁ NORMÁLNÍ RODINKAje debilita na entou kde je opět muž prezentován jako tupé sexistické hovado s IQ 15 a žena je zde prezentována jako nesnesitelná furie, blbá namachrovaná kráva bez které by se zbořil svět. Další reprezentace ženy je nadržená pošťačka která chce truhlíka podpantofláka protože je sama a je nadržená. Další "členové" rodiny jsou děti na zabití které bych šel okamžitě utopit nebo bych je denně řezal jenom  proto že existujou, zfetovaná babička, znuděná dcera, těhotná dcera (typická piča které z lásky koupíš kytku a ona tě hned podezírá z nevěry ale když ji tu kytku nekoupíš tak seš debil kterej na ni sere a ani ji nekoupí kytku - prostě další reprezentace ženy), nějakej strejda co je očividně mentálně zaostalý a nápadník těhotné dcery který má matku stejnou krávu jako je tu už jedna prezentovaná.  Odpad. Mít takovou rodinu, spáchám sebevraždu. ()