Hodně pěkná televizní vodnická pohádka (samozřejmostí je Josef Dvořák v roli jednoho z vodníků) s tím nejlepším hereckým obsazením, jak už to v těch dobách bývalo zvykem...(19.8.2007)

Těžce průměrná pohádka. Je zdlouhavá a trochu nudná.(29.3.2010)

Pohádka, kde se to zelenou jen hemží a není z vojenského prostředí. Jestlipak mají i jinde tak fešácké vodníky, jako jsou u nás?(2.10.2010)

"A vohlídni se taky ve světě po nevěstě !! A ne, aby sis přived kdejakou mantlu pantlu nebo bůhvíjakou hudrmanici !! Koukej si najít někde takovou pěknou Boženu, jakou si vzal ten kníže Oldřich !! Vona stejně musela bejt vodníkova dcéra, když se tak ráda šplouchala ve vodě.." ;)(28.9.2015)

Příjemná pohádková pohodovka na nedělní odpoledne. Vydařený scénář, který netlačí na pilu, nevtíravá režie a prvotřídní obsazení s krásnou Libuškou Šafránkovou, které to sluší i v hadrech, mile zamilovaným Oldřichem Víznerem, neodmyslitelným Pepou Dvořákem a skvělou Laďkou Kozderkovou, vytvářející možná nejvýraznější roli, byť rozsahem nevelkou. Televizní dílko, které potěší každého pohádkového staromilce.(2.4.2012)