Honza a Jirka jsou dva velkoměstem zkažení podvodníčci, kterým se příliš nedaří. Na pokusu o prodej cizího bytu sice vydělají třicet tisíc, ty však vzápětí ztratí, když se musí dát na útěk před dvojicí policistů. Začíná jim hořet půda pod nohama, protože muži zákona znají jejich totožnost a zatčení je otázkou času. Honza ještě získá podvodem letenky, a pak se oba vydají na jižní Moravu, aby se ukryli u dědy Honzy, který má rozlehlé vinice. Honza mu daruje letenku do Argentiny a slíbí, že pohlídá vinici před špačky, nehodami i zloději. Krátce nato se seznámí s místním vinařem Michalicou, otcem sympatické Kláry. Navštíví je soused Kozderka, který nabídne milion za dědův vinohrad. Klukům se nápad líbí, ale rozhodnou se nejprve zkusit štěstí u Michalici. Honza se znovu setká s Klárou, která se mu líbí čím dál víc. Má to však háček, protože dívka chodí s majitelem penzionu Kájou. Navíc se objeví pražští policisté... (TV Nova)

Autogram

Pohodový letný film, ktorý ale pozerať druhýkrát nemám chuť. –––– Jedna je pro tebe, abys byla povolnější a dvě pro mě na kuráž. ()

Pedross800

"ALE CHLAPCI K BURČÁKU SE NEČUCHÁ, TEN SE PIJE!" Já si nemůžu pomoct, ale tohle je pro mě jedna z nej českých komedií s naprosto dechberoucí vizuální stránkou a reklamou na mou milovanou Pálavu, jaká kdy byla natočena. Můžu to vidět po xx té a vždy dostanu neskutečnou chuť na vínko, burčák, pohodu u vody, smích....Pohodová atmosféra a nálada z toho filmu přímo stříká do všech stran a kdo to nevidí, necítí je ignorant non plus ultra! Já sám pod dojmem další projekce zvedám na maximum. Už jen pro ty hlášky, z nichž mnohé i zlidověly. ()

ssfan

Sorry, ale tohle rozhodně na 67% není. Film má na české poměry celkem dobrou vesnickou atmosféru, pár vtipných momentů z úvodu, možná ještě celkem slušnou píseň u titulků, ale tím to hasne. Herci nejsou moc dobří, místy jsou některé scény až trapné. Např. spoutání pražských policajtů těmi moravskými, ... V rámci českého filmu možná světlý bod, ale v porovnání s ostatními filmy je tento film dost podprůměrný, místy nudný. Ale vydrřel jsem se dokoukat, párkrát jsem se i zasmál, takže dvě hvězdy. ()

Styxos

Film, který se netají menší inspirací Dobrým ročníkem (flashbacky), obsahuje vše, co má mít správná letní komedie - dobré herecké obsazení (od starých pardálů jako jsou Postránecký, Lipský atd, až k mladým tvářím českého filmu - Hádek a Voříšková), spoustu vtipných scének a ucházející příběh (pravda, stokrát viděný). Bobule vám ukáží, jak chutná české léto, jak se pozná zdravá žena a jak se z mladého podvodníčka může stát dobrý občan (za vším hledej ženu) a myslím, že kvůli Tereze Voříškové by se rád napravil nejen onen podvodníček, ale i masový vrah :-) ()

Philoun1

Milý úsměvný filmek obsahující spousty krásných obrázku z Moravské krajiny, navíc jakkákoli postava i vedlejší je prostě geniálně napsaná, tolik "týpků" v jednom filmu sem eště neviděl. ()

jefff

Skoda pouze v plochosti příběhu. Kdyby scénáristi si dali ještě trošku záležet a propracovalii postavy i příběh a stopáž natáhli o dve aNápad i atmosféru by to mělož tři desítky minut byl by to jeden z nejlepších filmů poslední doby. Nápad i atmosféru by to mělo, ale není to dotažené do konce. Takhle to z průměru tuzemské tvorby vykukuje jen po očku. ()

standsiller

Vcelku dobrý film, na pár múch týkajúcich sa otrepaného milostného trojuholníka, americkej hry na city kde zomreli rodičia. Ale hneď na to, podarený starý otec. Film bol podľa mňa postavený na hre s prírodou, hre so zábermi a peknou herečkou. Ale aj tak sa dá radiť k priemeru. Lepšiemu priemeru. ()

Čtec

Bobule z pod Pálavy nejsou špatné, to ne, ovšem když je člověk porovná s o dva roky starším vinobraním Ridleyho Scotta z Provence... Vypadá to, že na vinicích byl opravdu Dobrý ročník ten 2006... A není to tím, že Kryštof Hádek není Russell Crowe, nebo že by barva hlasu Terezy Voříškové byla méně krásná než u Marion Cotillard. To už vůbec ne :-).. Nicméně mám pocit, že hlavním problémem česko-moravské kopie je její nedotaženost, zvláště v dialozích. Na těch by bylo ještě práce... ()

Jello Biafra

Túto komédiu mám moc rád. Jednak že som milovník vína a jednak že mám veľmi rád kraj kde sa tento film odohráva. Pálavské vrchy či mesto Mikulov sú miesta, ktoré každoročne navštevujem a považujem ich za vôbec najkrajšie miesta na Morave. Bobule sú príbehom dvoch podvodníčkov.. Jirka (Lukáš Langmajer) vie baliť ženské a Honza (Kryštof Hádek) vie efektne okrádať ľudí. Jedného dňa im však na päty začnú šlapať dvaja mierne pribrzdení policajti a tak sa ich dobrodružstvo končí útekom na Moravu do dediny kde Honza vyrastal. Tu sa roztáča kolotoč vtipných situácií, kde padajú skvelé hlášky (hlavne Václav Postránecký ako vinár Michalica vedie) a kde sledujeme humorné situácie (explózia burčáku). Niektoré vtipy a postavy sú síce mierne trápne, ale celkovo je tento výlet do Pálavských končín podarenou záležitosťou. ()

Fox85

Další opakovaně viděný a nehodnocený filmek. Bobule jsou takové lehká letní komedie, která neurazí, ale ani nijak zvlášť nenadchne. A Hádek tu občas působí, jakoby jediné zkušenosti s herectvím měl z reklamy ()

Heraldika

To bylo moc pěkné, milé a nenásilné. Druhá část z malebné Moravy lepší než první pražská zastávka. S Dobrým ročníkem to zas tak moc společného, jak jsem čekala a jak je stále avízováno, nemá. A to je dobře, protože upřímně - ten se mi tolik nelíbil. Oproti Bobulím byl hrozně roztahaný a nějak mě neoslovil. Tady má asi český počin tu výhodu, že mám velkou slabost pro jižní Moravu a loni jsem tam strávila krásné chvíle :-). Díky za ty krásné záběry a připomenutí letní pohody. Už se tam zase moc těším. ()

fruitbueno

Je to někde mezi 3* a 4*, chybělo mi více prostoru pro mladého Langmajera, naopak nadbývaly některé (rádoby) vtípky... jinak ale vcelku letní pohodovka s příjemnou stopáží, která v českých vodách sedla jak facka na obličej.. ()

ericek

Opravdu krásné přírodní scenérie pálavské oblasti... můj zážitek umocnil i fakt, že jsem se v tomto regionu nedávno pár dní pohyboval a několik litránků pozdních sběrů do sebe natlačil:-) Příběh se mi původně zdal mírně pokulhávající, ale s druhým shlédnutím (zhruba po roce) tento nedostatek u mě víceméně uzrál. Vínem a sluncem provoněné příjemné pokoukání 70%. A atentát:-) ()

ArdathBay

Příjemná a pohodová záležitost. Ideální film pro rande s dívkou v létě. Humor není ani hloupý ani novácký. Lukáš Langmajer má stejný hlas jako jeho slavnější bratr. Skopeček s Lipským si konečně zahráli v novém, pořádném filmu - blitkoidní Kameňák je hnus. Kdyby většina nových českých filmíků byla taková, měl bych optimističtější pohled na současnou kinematografii. ()

Lukoboss

Jo bylo to dobrý, bavil jsem se, i když udělali z moravských vesnic díry světa, což mě chvílema trochu lezlo pod nehty. Ale jinak to byla svěží podívaná mezi českými nesčeřenými vodami.. 3,5/5 PS. velkým plusem je velice dobrá kamera ()

slovan1

Letní komedie jak má být. Mladí, neokoukaní herci, ženy, víno, burčák ale i policajti degeni. Všudypřítomné narážky na pražáky jsou parádni a musim jím dát jedničku s hvězdičkou :-D . "a na co jsou špačci?... Na hovno..." ()

fabuloz

Bobule do mě napumpovali mega dávku optimismu a radosti. Film mě bavil, smál jsem se vtípkům a příhodám, obdivoval přírodu a kameru a sledoval jak se toho skvěle ujmuli hlavní představitelé tereza Voříšková a Kryštof Hádek., kteří mi do těch rolí naprosto sedli. Jsou to sice 4* a něco, ale dávám 5* za ten optimismus :) ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček