To jsem se takhle jednou vydal do kina, usadil se, uvelebil se a z pozice skeptika očekával snad pohodový večer. A Bařina mi poslal vstříc tolik optimismu, že ho mám na měsíc dopředu. Bavil jsem se, obdivoval jsem, snil jsem a snad třikrát jsem byl naměkko tak, že jsem nevěřil vlastním smyslům. Otvírám víno, tleskám tvůrcům, hltám slečnu Voříškovou a po dlouhé době zase vidím v letním období příslib naděje. Díky.(2.4.2008)

V jeden pekný deň, keď som šiel na zápis na vysokú školu do Trnavy, som sa zastavil u rodiny v jednej dedinke pri Slovenskom Ríme. Starý ujo tam mal veľa vlastného vína a bol naň patrične hrdý a tak mi ponúkol ochutnávku. Ja som ako slušne vychovaný človek pravdaže neodmietol :o)). Ujo však dostal slinu a tak mi nalieval stále nový a nový pohár. Prebrali sme spolu politickú situáciu vo svete, prebrali sme krásu slovenských žien a aj skvelú chuť vína. Vypil som vyše dvoch litrov (druhov bolo viac), nasadol na bus a šiel domov. Cestu som prespal:o)) No ale dosť bolo kecania. Čo som to chcel o filme? Jáj! Víno milujem, film bol veľmi pohodový a Tereza a jej bobule...ááááách! Krásna bola! Veľmi príjemné prekvapenie. 80%(27.3.2009)

Scénář: Tomáš Bařina, Rudolf Merkner .. Jedna je pro tebe, aby jsi byla povolnější a dvě pro mě, abych měl kuráž. ___ Bařina si po Bokovce a především Dobrém ročníku (ať si o vzniku scénáře říká co chce, nevěřím, že ty filmy viděl až po dopsání své verze) uvědomil, že krásné vinohrady a vynikající víno mají nejen v Provence a s pomocí dobrodružství podvodníčka Lukáše Kohouta upředl svéráznou českou resp. moravskou variaci, která přejímá a do místních reálií převádí spoustu skvělých momentů, bohužel doplňuje ji i spoustou laciných, proreklamních momentek. Jenže, jak mám odolat, když je mi obsah tak blízký? Většinu lokací (Mušovská jezera, Znojmo, Bulhary, hrad Děvín, ..) ve filmu znám z přímého kontaktu a ve vinném sklípku se cítím jako doma, takže jsem se v několika momentech smál více než část nezasvěceného publika a celkově si hřejivost snímku plně vychutnával! ___ Načasování premiéry je dle mě trochu nešťastné - jelikož nyní je doba, kdy končí minulý vinařský rok tím, že se víno ze sudů lahvuje a zároveň, s příchodem jara, začíná rok další, stříháním a vázáním vinic. Dle mého by se více hodil termín konce léta, obdobný jako je zasazení příběhu, do doby sklizně, sluncem zalitých svahů s možností jít si koupit tolik vyzdvihovaný burčák.. ___ Kdo chce nadávat, ať si zkusí prakticky vyložit úvodní citaci, po dvou lahvích kvalitního jihomoravského vína prostě podlehne :-))(3.4.2008)

Hned na úvod musím poděkovat Tomáši Bařinovi za povedený herecký obsazení. Je radost nevidět po 150x Holubovou, Trojana, Geislerovou a další. Nic proti nim, ale snad má český film víc herců, než jen kamarádíčky několika režisérů. Ovšem tohle je ještě Ok, protože tihle lidé alespoň umí svou práci. Průser nastává, když se nám ve filmu začínají objevovat lidi, vyznávající heslo žádná práce, samá party - modelky, fotomodelky, zpěvačky, zpěváci a hlavně celebrity z realityshow a další "bulvarstars", když k tomu připočtu že skuteční herci za hovno prachy, ukazují každý den v divadlech své herecké mistrovství, že mladý talentovaný student z FAMU či DAMU musí koukat jak hlavním kritériem obsazování do filmu je ukazování kalhotek v Blesku či vyprávění historek v "zábavném" pořadu TV NOVA, PRIMA i ČT, tak zdvihám na Český film svůj prostředníček . Naštěstí to v žádném případě neplatí na všechny filmy a na všechny režiséry či producenty. Loni jsem tragickou událost, jakým daňový přiznání beze sporu je, vylepšil skvělým filmem PUSINKY /úspěšně ignorovaný na Českých lvech /a je to skoro neuvěřitelný, ale i letos obrovskou bolest a žal z návštěvy pokladny finančního úřadu zmírnil český film. Bobule mě totiž dopřáli úžasnou pohodu, vynikající zábavu, neokoukané herecké tváře, chuť na burčák, myšlenku na foto výlet na Jižní Moravu a megatouhu po Terezce Voříškové. Pohled na zadeček Terezky Voříškové, byl takový předčasný ježíšek pro moje oči. Konečně dobrá česká herečka, co svou krásou zfoukla své zahraniční kolegyně jako svíčky. Pražské publikum včetně mě se v kině nejvíce bavilo při narážkách na Pražáky, byly vtipné a trefné. Příjemně pobaven dávám Bobulím označení kvalitního českého výrobku - Czech Made, nalévám si jihomoravské víno a jdu vyhledávat fotky Terezky Voříškové na Google.cz.(30.3.2008)

• Isherwood

Spousta hezkých obrázků, fajn hudba, krásná Terezka, protivný Hádek, Postránecký jako jediný s nadhledem, ale dějově prázdné jak ‚sedmička‘ po tancovačce. Podobně jako rané vinné rychlokvašky i tohle pobaví leda tak neznalého Pražáka… že to dělá z Moraváků debily mňa fakt dožralo, kurva! 2 a ½.(21.12.2008)

• - Ve filmu si zahrál manželský herecký pár Tomáš Matonoha a Lucie Benešová. (Had6)

• - Ve scéně, kdy policisté najdou Honzu (Kryštof Hádek), policista Mirek (Kamil Švejda) si stěžuje na bolest zad a ukazuje na levý bok. Honza mu řekne, že je to žlučník. Žlučník se ale ve skutečnosti nachází na pravém boku. (Cheeker)

• - Scénárista a režisér tohoto filmu, Tomáš Bařina, psal roli Honzy přímo pro Kryštofa Hádka. (Hejtmy)