Jak to asi tak popsal další člen rodiny: "Ten film je hlavně o tý krásný Moravě a víně. Hádek a ostatní hrajou fakt hezky, i když ten příběh je takovej... no... pitomoučkej" Na Bobuli jsem šel do kina plný očekávání z Atentátu od Kryštof a krásných obrázků. Musím říct, že spolu s Kamarazovi je toto nejlepším film z české produkce roku 2008. Vizuální a příjemná stránka filmu (krásy Moravy, možná tam jednou pojedu, abych si užil to víno) si mne podmanila. Příběh je klasika a použití love story o „jak kluk štěstí našel a uvědomil si co je správně" sice připadá ohrané, ale v podání herců jí rád uvěřím. Hudba je samozřejmě bez námitek. Když se to vezme okola a dokola, Bobule je naprosto fantastický debut, když vezmeme v potaz fakt, že se k ní Bařina dostal jen díky "Bóóóóbika" reklamě.(30.3.2008)

• brit84

Čekal jsem komedii, u které se zasměju. Místo toho mně byla naservírována trapnost ala Kameňák. Jenže Kameňák si aspoň nehrál na solidní komedii, tam bylo jasný hned od začátku, že je to pitomost.(6.10.2009)

Ač jsem prožil velkou část života v Brně, tak na expedici na jih jsem se vždy vydával s vědomím jazykového handicapu. Zkušenosti mne naučily, že bez připravených odpovědí na to "s kama" jsem přifrčel a "ke kemu" jedu mi nikdo žádnou informaci neposkytne. V tom jsou Bobule poměrně přesné a pro mne i dost vtipné. Bodrý humor mám totiž rád a když se do něj vmísí mladší z rodu Langmajerů se svým výrazem nadrženého mimoně, vynikající dopraváci či přítulná fenka od voříška, tak mi nezbývá, než vyjádřit svou spokojenost.(22.5.2012)

• monolog

Tak to zas byla datlovina. Dělat debily z Moraváků, dělat debily z policajtů, dělat debily z Pražáků (potažmo obyvatel západní části republiky). Jak originální! Jak školácké. Jak uboze trapné! Jak očividně dnešnímu telenovelami a Tele Tele zdegenerovanému publiku dostačující. Postavy jsou duševní mrzáci a nespraví to ani hloupé dialogy, ani nahá kůže nebo jedny nevyvinutý prsa velikosti V - voříšky (ona je to vůbec poslední dobou móda vynášet ženský těla plochý málem jak deska). Slovíčko "tož" a "kurva" taky nářečí nedělaj. Ehm, a pít bílý víno po ránu, to je tak recept na dávidlo (ve vší úctě k vínu). Někdo může říct, že protože jsem z Moravy, tak bych se mohl cítit dotčen. Že protože dělám u policie, tak taky. Že když prarodiče pocházejí z Prahy, tak taky. Ne, kdepak. Já se jen cítím dotčen jako divák, který očekával aspoň průměrný zážitek. Já totiž na tohle dělení Čech/Pražák/Moravan nehraju. I když znám pár takových blbů, ale to je spíš otázkou snahy o odlišení se a image. Ale pravda mé hodnocení je zabarvené možná i tím, že ze všech těch zmíněných skupin obyvatel dělali takový kriply, a není to jen proto, že Bobule jsou nudným hloupým filmem vystavěným na prvoplánovém křečovitém humoru a zbytečných dialozích bez děje. A ještě jedna drobnost. Líbila se vám krajina jižní Moravy? Tak to jeďte vlakem z Brna do jižních Čech. Garantuju vám, že budete jako štěně uchcávat blahem po vlakovým kupé (já málem jo). Co se týká beng, nejen že jejich jednání bylo hloupé. Navíc se ještě chovali dost arogantně. Přiznejme si to, ta špetka arogance tam skoro vždycky musí být, policie je ostatně represivní složka. Ale tolik už dnes přece jenom ne. A drobný nelogický detail nakonec, podporučíka jsem šlapat na ulici opravdu ještě neviděl.(14.11.2008)

Čtvrtá hvězdička za největší českou filmovou šťabajznu současnosti Terezu Voříškovou. Bobule mají své zjevné nedostatky (přehrávání, za vlasy přitažené situace), ale poněvadž nepatřím mezi suchoprdy a rýpaly, nijak zvlášť mi to nekalilo radost z českého filmu, jenž není křečovitý a trapný, leč svěží a poměrně vtipný, a na tuzemské poměry nadprůměrně řemeslně zpracovaný. Pěkné záběry ubíhající moravské krajiny, smyslná Tereza, uvolněná nálada a hektolitry červeného burčáku... Pohodička, kterou s chutí okoštuji i podruhé. 7/10(28.3.2008)