• AngelAngie

Je milé ve filmu vidět prostředí, které dobře znáte...(20.5.2008)

Víno je má vášeň... k oblasti, kde se natáčelo mám víc než kladný vztah... takže s přimhouřením všech 4 očí (i těch skleněných) je to za tři hvězdy.... :-) .... jnak je to o hvězdičku míň, což považuji za velkou škodu, ten film by mohl být jinak skvělý, ale to je zase o tom, že po bitvě je každý generál, že????(5.2.2009)

Bařina nezklamal. Bobule jsou přesně tím, co nám slibuje v traileru. Letní romancí, která nepostrádá vtip, sympatické obsazení ani krásné vizuály a pobavila mě jako už dlouho nic z české produkce (v tom dobrém slova smyslu). "Český Dobrý ročník" míchá nádherné záběry z moravských vinic i (opravdu) vtipné scénky z potloukání se dvou pražáků po Moravě v tom správném poměru a já jsem rád, že tu je konečně debutant, který trefil do černého. Silných 8/10 P.S. Tereza Voříšková je v Bobulích nejen proklatě sexy, ale i dobře hraje, což je jako splněný sen :)(6.2.2008)

Sice o ničem, ale zato s nadhledem a s letní atmosférou jako řemen. Jen mě až do morku kostí iritovala ta okatá kopírka Dobrého ročníku. Toš máme to zapotřebí?(31.10.2009)

• monolog

Tak to zas byla datlovina. Dělat debily z Moraváků, dělat debily z policajtů, dělat debily z Pražáků (potažmo obyvatel západní části republiky). Jak originální! Jak školácké. Jak uboze trapné! Jak očividně dnešnímu telenovelami a Tele Tele zdegenerovanému publiku dostačující. Postavy jsou duševní mrzáci a nespraví to ani hloupé dialogy, ani nahá kůže nebo jedny nevyvinutý prsa velikosti V - voříšky (ona je to vůbec poslední dobou móda vynášet ženský těla plochý málem jak deska). Slovíčko "tož" a "kurva" taky nářečí nedělaj. Ehm, a pít bílý víno po ránu, to je tak recept na dávidlo (ve vší úctě k vínu). Někdo může říct, že protože jsem z Moravy, tak bych se mohl cítit dotčen. Že protože dělám u policie, tak taky. Že když prarodiče pocházejí z Prahy, tak taky. Ne, kdepak. Já se jen cítím dotčen jako divák, který očekával aspoň průměrný zážitek. Já totiž na tohle dělení Čech/Pražák/Moravan nehraju. I když znám pár takových blbů, ale to je spíš otázkou snahy o odlišení se a image. Ale pravda mé hodnocení je zabarvené možná i tím, že ze všech těch zmíněných skupin obyvatel dělali takový kriply, a není to jen proto, že Bobule jsou nudným hloupým filmem vystavěným na prvoplánovém křečovitém humoru a zbytečných dialozích bez děje. A ještě jedna drobnost. Líbila se vám krajina jižní Moravy? Tak to jeďte vlakem z Brna do jižních Čech. Garantuju vám, že budete jako štěně uchcávat blahem po vlakovým kupé (já málem jo). Co se týká beng, nejen že jejich jednání bylo hloupé. Navíc se ještě chovali dost arogantně. Přiznejme si to, ta špetka arogance tam skoro vždycky musí být, policie je ostatně represivní složka. Ale tolik už dnes přece jenom ne. A drobný nelogický detail nakonec, podporučíka jsem šlapat na ulici opravdu ještě neviděl.(14.11.2008)