Brandon

Animáky nemusím, teda až na velmi vzácné výjimky. Popírám, že jsem s monsterpartičkou dobrovolně trávil večer v kině, popírám, že jsem se docela bavil, popírám, že 3D malovánky měly vtip a něco do sebe. 3,5* P.S. Nejspíš za to může vliv měsíce, veselé jaro nebo propašovaná zelená v kelímku od pepsi, tu ale taky popírám. ()

Timak

Opět předčila realita moje očekávání. Opravdu už začínám mít pocit, že už nikdo nedokáže udělat pořádnou animačku - kromě Pixaru samozřejmě - ten nesesadí asi nic =) Dokonce i Madagaskar 2 šlo dolů ... prostě úroveň klesá a klesá do animačního bahna ... jediné, co Vás potěší je Bob. To je prostě borec a Seth Rogen byla perfektní volba. Hodně hodně slabé ... ()

yeniczek

V kině a ve 3D parádní zážitek a myslím, že i bez 3D efektu to bude fungovat. Správně trhlý příběh se spoustou narážek a s jedním z nejlepších filmových prezidentů:) Vážně! Dabing se dal překousnout, ale to je již u animáků zvykem. Škoda jen, že se nejvtipnější momenty vyčerpají s uvítacím výborem prezidenta. 8/10 ()

anusha

kraasa! velmi vtipna zabava s nerdy narazkami ktora potesi kazdu trosicku feministicku dusicku neromantickym pribehom o susan ktora pride na to aka je uzasna ! ()

Kerion

Hlášky – dobré, odkazy na různé sci-fi – velmi příjemné a zábavné, postavy – roztomilé. To jsou základní ingredience pro výborný animák. Který se bohužel pro mne v tomto případě nekonal. Jedním z důvodů je příběh, nemusí být vždy dokonale propracovaný a bez chybičky a ani tak duchaplný jako bývá u studia Pixar, ale tady se mi zdá, že až moc tvůrci spoléhali na 3D efekt a při jeho absenci se dostanou na povrch daleko snadněji nelogičnosti, příběhové trhliny i jeho celková nudnost. Celou situaci ještě mohli zachránit postavičky. Ty ač jsou velmi roztomilé a legrační(B.O.B jasně vede s dokonalým dabingem Setha Rogena), tak mě nepřirostli tolik k srdci. V celkovém hodnocení tedy nevyplave Monster vs. Aliens výše jak do průměrných vod amerických animovaných filmů. PS: Pokud to teda neuvidíte ve 3D. ()

Beatle

Je to něco na pomezí 3 a 4*. Je to sympatický film s některými opravdu povedenými hláškami. Dabingové obsazení s tak slavnými jmény jako Kiefer Sutherland nebo Hugh Laurie jsou rozhodně tahákem, animace i zpracování postav je povedené, ale ačkoli jsem se opravdu čas od času opravdu zasmála, přišlo mi, že mnoho vtipů si prostě autoři filmu narychlo vycucali z prstu, protože jsou sice úsměvné, ale humorné ne a pokud se dlouho rozebírají - jsou řekněme až trochu trapné (viz. prezident a červený čudlík). Stejně tak amerikanizmus a hrdinství, snaha chránit slabší a mít strach o své přátelé jsou sice pěkné vlastnosti, ale není jich už ve všech animácích poněkud mnoho? Dojemné scény typu: "Zachraňte se!" ... "Ne, my tě tady nenecháme!" jsou na můj vkus až příliš velké klišé proto, aby si tento film zasloužil víc než 4* v hodnocení... ()

MikeZ

Animovaná pocta klasickým Monster-Movies z 50. let, plná odkazů na americkou popkulturu (hlavně scéna s prezidentovou hrou na klávesy mě dostala do kolen, vlastně celá postava prezidenta je luxusní, následná raketa s nápisem "E.T. GO HOME!). Jo a Rogenův věčně "zhulený" B.O.B. naprosto vládne (jeho romance nemá chybu). Zkrátka perfektní animák, který si podle mě více užijí znalí diváci, než malé děti. 8/10 ()

VasaX

Monstra jsou celkem zábavný "animák", s zajímavým a podle mého dobrým výběrem dabérů, pěknou řádkou vtipných gagů, pár dobrých akčních scének, pár dobrými nápady ale bohužel takovým nezajímavým a trochu moc dopředu jasným hlavním příběhem. Ve výsledku je to jen a pouze oddechová zábava, která nemá tak úplně jasno na které diváky chce apelovat... ()

Moogwi

U Hawkingova křešla, nebylo to špatné. Vtipné postavy, hlášky, jenom to mohlo být trochu delší. Bohužel, nic nového pod sluncem. ()

Trustme

DreamWorks Animation vs. Pixar. Dvě studia, které spolu nepřímo soupeří, ale pro normální diváky je to stejně všechno Disney... Pixar je díky otcovství Disneyho, již spíše Monstrum a animační studio DreamWorks silným Vetřelcem v souboji počítačových animací. Pro nás fanoušky animáků je to dobře a monopol Krále animací (Disney) je tak narušován čím dál víc a dokonaleji. Monsters vs. Aliens patří k typickému produktu DreamWorks Animation: humor je ostřejší až satirický, příběhový popcornový mišmaš ve stylu "ať se děti nažerou a rodiče zůstanou celí", vícero odkazů pro filmové maniaky, méně srdcervoucích scén, pohodoví hrdinové, špičková animace (zde takřka Pixaří) a více akce. Postavičky jsou však spíš nesympatické (šváb, ještěr, sliz, prezident) vizáží i chováním, což je též typický rys tohoto studia, které se právě tímto odlišuje od pozlátka roztomilosti Disney-Pixar. ()

Tereza666

To je tak když vás animáky omrzej, je nuda. A vy si čistě z nudy pustíte právě pujčenej film. Potom příjde abosltní mega BOMBA! Monsters vs. Aliens si bomby sázeli jednu za druhou. Krásná grafika, parádní mostra a vetřelci . A co doporučuje především je film shlédnout v originálním znění. ()

hroubek

Důkaz, že animovaný film snese skoro všechno i když jde o tu nejbečkovitější zápletku(ta bečkovost je tam naschvál), že když nás napadnou vetřelci tak jediný kdo nás může spasit jsou přísně střežená monstra.Celý film je krásně pestrobarevný takže si krásně můžete vychutnat B.O.B.a,Článka či Hmyzosaura.Po akční stránce není ani půl slova, protože honička přes San Francisco v lesčem připomene Skálu a souboj na Golden Bridge je poctivá práce.Souboj ve vesmírné lodi záporáka má taky spoustu nápadu, že je radost na to koukat.A pokud by Vám to nestačilo je tu ještě prezident USA jako nejvtipnější postav celého filmu.Velmi slušná podívana pro všechny a zlášt fanoušky sci-fi. ()

Aven

Animák především pro dětské publikum s pár povedenými vtípky, celkem fajn postavami a klasickou dějovou linkou. Takových se každý rok objeví několik. ()

Master19

Ty hvězdičky jsou hlavně proto, že mám pro Dreamworks slabost, ale to sebevykrádání taky nepůjde do nekonečna. Vykrádání starých i méně starých filmů ale funguje, takže z toho je jakýsi mišmaš odkazů, na jehož pozadí probíhá jakýsi příběh, který je ve své podstatě téměř zbytečný... ()

VanTom

Pětice přátelských monster se pěkně doplňovala a pro fórek nešla daleko, naopak tupí vetřelci (respektive jejich světovládný šéf) tu byli do počtu a přes originální premisu prostinký, až odbytý scénář spoléhal pouze na povrchní odkazy, banální morální prozření (sebenalezení) a přepáleně rozmáchlou akci. Ve druhé polovině jsem se cítil tak nějak letargicky zahlcen. Mezi 2-3 * [a ponechám původní]. ()

Bagr_007

Po Boltovi druhý výborný letošní animák, tentokrát od konkurenčních DreamWorks. Celý zážitek je opět zvětšený tím, že se roztrhl pytel s digitálními 3D kiny. A že je v té záplavě akčních scén na co koukat. Bohužel některé postavy, které měly být vtipné nejsou (hmyzojdní doktor a další), alespoň že to krásně kompenzuje vynikající sliz Bob a Mr. President (scéna s jeho přivítáním vetřelecké lodi patří k tomu nejvtipnějšímu, co jsem v animovaných filmech za posledních pár let viděl). Snímek si perfektně utahuje z klasických katastrofických sci-fi a nebojí se být méně pro děti než jsme u Disneyho a Pixaru zvyklí. Škoda, že hlavní postava, je mi téměř celou dobu ukradená, některé i docela dlouhé části filmu nejsou ani vtipné ani akční a nedojde na žádnou scénu u které bych byl naměkko (v předchozím souvětí zmíněná konkurence ve mně vytvořila u animovaných filmů závislost). Doufám, že letos se bude v dobrých animácích ještě hodně pokračovat, protože na Coraline a pixarovský Up už jsem natěšený teď. Je mi akorát líto, že s příchodem 3D filmů do nás budou distributoři cpát dabingy horem dolem. Ten u Monsters vs. Aliens neurazí, ale vzhledem k hvězdami napěchovanému originálu mě to dost mrzí. ()