Podskalský natočil řadu vynikajících i řadu aušusových komedií. Bílá paní nejenže patří k těm nejlepším, ale navíc si určitým způsobem zasluhuje jedno z nejpřednějších míst v síni slávy českého kina (nejen) 60. let. Tak dokonalé a tak silné spojení sice chytré, ale přece jen lidové komedičnosti s pronikavou a miořádně ostrou až odsuzující satirou prázdné totality (přenesené do malých rozměrů) těžko hledá konkurenci. Jestliže se ale po celou dobu přece jen spíš smějeme než bychom upadali do vážných úvah, tak závěrečný "přechod" neexistujícího mostu nám dá takovou ťafku, že nás smích okamžitě přejde (aspoň mne přešel). Musím přiznat, že u Podskalského, přes řadu jeho děl, které hodnotím superlativně, bych takovou sílu nečekal. Podobně jako Radka99 (jehož komentář doporučuji) i mne zaráží, že něco takového vzniklo už v pětašedesém, tím výše Bílou paní hodnotím. Jedním z pilířů, na nichž tento film stojí, je ovšem herecké trio Brodský - Hrušínský - Kopecký, což jsou jednotlivě prvořadé veličiny (zvláště oba prvně jmenovaní), ale nevybavuji si, že bych je někdy zažil v této konstelaci, rozhodně ne v takové síle. Brodský a Hrušínský tady mají roli přímo na tělo. A Kopecký, sice vynikající herec, ale u mne přece jen trochu jinak zaškatulkovaný, k nim nečekaně skvěle zapadá. Ale abych nebyl netaktní - paní Kačírková je jako Bílá paní okouzlující.(25.2.2011)

Trefná satira,která pobaví, ale když si člověk uvědomí její podstatu...(15.6.2009)

Naprosto geniální záležitost. Hlášková, nadčasová a ještě má ohromnou výpovědní hodnotu o době, ve které vznikla.(27.3.2008)

Roztomilá protikomunistická blbůstka s jasným záměrem, kritizovat a co možná to půjde.(30.7.2008)

Čestmír Řanda je jako "hloupý bezpartijní" prostě neodolatelný. Tady se měl inspirovat Petr Schulhoff.(23.8.2002)