Smrt čeká všude

• USA The Hurt Locker (více)

Je-li válka peklo, proč se tolik mužů hlásí do armády? V době, kdy se armády skládají nikoliv z rekrutů, ale z dobrovolníků, a muži se dobrovolně pouští do vojenské služby, je adrenalinové prostředí bojiště silným a neodolatelným lákadlem, často přímo závislostí. Snímek je napínavým příběhem elitních vojáků, kteří mají jedno z nejnebezpečnějších povolání na světě – uprostřed bojové vřavy deaktivují bomby. Když se nový seržant James (Jeremy Renner) ujme špičkového pyrotechnického týmu, překvapí své dva podřízené, Sanborna a Eldridge (Anthony Mackie a Brian Geraghty) tím, že je vtáhne do smrtelné hry městských bojů. James se chová tak, jako by mu nedocházelo, že může zemřít. Zatímco se oba muži snaží svého nového velitele udržet pod kontrolou, ve městě kolem nich se rozpoutá naprostý zmatek a Jamesova skutečná povaha se ukáže způsobem, který všechny z nich navždy poznamená. (oficiální text distributora)

Brisingr

Ano, ano, ano...Chápu přípomínky některých recenzentů typu: Film má banální zápletku, dialogy nejsou nijak zvlášť výjimečné. Ale obratem namítám, že všechny tyto věci jsou do filmu účelně zakomponované. A jen tak mezi náma: Kdo by se stejně díval na válečnej film kvůli propracovaným dialogům...? Ty necelý dvě hodiny jsem seděl jak přikovanej a ani mě nenapadlo přepnout na jinej kanál, kde právě běžel pořad se spoře oděnými slečnami. Film mě do sebe vtahoval jak magnet. Všechna ta syrovost, krev strach, bomby, všechno to působilo dost uvěřitelně, až mi z toho místy naskakovala husí kůže. A o to ve válečných filmech přeci jde. Krom detonací bomb a "bezduchého" krveprolévání navíc snímek umě poukazuje na to, jak válka změní každého, kdo si jí projde. Takže po takovým hodnocení asi nemůže přijít nic jinýho než pět hvězd... ()

WillDormer

Dokonale důvěryhodná a napjatá atmosféra, ze které smrdí pachuť válečného konfliktu každým coulem. Vynikající charaktery postav v čele s Jeremy Rennerem, který skvěle zahrál nevyzpytatelného frajírka. Zároveň film zobrazuje kontrast mezi extrémně riskantním údělem vojáka a následným stereotypem rodinného života. Jeden z nejlepších válečných filmů, který jsem kdy viděl. ()

Widlicka4

Ano, ano, a ještě jednou ano. Válka z první ruky, nic míň, nic víc. Žádné scénáristické fabulace, čirý život. ()

FR4NK

Pokud jste již viděli seriál Bomb patrol, tak se na to můžete kouknout jako na bláznivou komedii. Jinak je to celkem slušný sci-fi :) ....... já už Bomb patrol viděl, takže jsem se smál od začátku až do konce :) 30% ..........hezky natočený a obsahově odporný kekel ()

BH7

Určitě oceňuji téma, na které je film natočen, stejně jako zajímavé zpracování formou autobiografických roztřesených záběrů, které stupňují opravdovost a napětí. Vcelku byl ale děj vpodstatě jednotvárný, chyběl spád a dynamika. Pocit, jakobych stál vedle těch vojáků přímo na ulici, se tam vytvořil skvěle, ale prostě tomu chyběla určitá ''filmovost''. ()

copterfish

Zmrd čeká všude!!! Pyrotechnici to holt nemaj lehký když jim ty arabský mrdky nastraží další bombu sotva odjistí tu předchozí.Líbila se mi ta scéna jak se tam k nim připotácel ten chlap přivázanej k bombě a oni se museli rozhodnout jestli mu to sundaj nebo jestli se na něj vyserou a utečou do piče ()

panfilmu

Ten film, je přeceňovaný průměr, není špatný, ale dějově, je o chlapovi co nemá nic raději, než válku a to svoje ničení bomb. Děj je tudíž dost slabá záležitost. Renner to zahrál, ale moc dobře, i když zahrát citové plochej, zelenej mozek, asi nebude, tak složitý, když v celém filmu máte dvě emoční polohy, nasranost a lítost. toť vše. Akce, je moc dobrá. Ale nic víc to nenabízí...........Proto za sebe vůbec nechápu, proč to byl, tak chválený snímek, zas ale na druhou stranu, je to americký film o vlastenectví, porážce nepřítele a splnění mise i za cenu vlastního života. A na to v Americe asi publikum slyšelo. Akorát, že v kostce, je to o tom, že hlavní hrdina dává přednost nesmyslné válce, před vlastní ženou co s ním čeká dítě a jako poslušná kravka na něj čeká doma i když si on, vidoucí, že čeká potomka, ten americký HRDINA, prodlouží turnus v Iráku ještě na rok. Opravdu srdcervoucí příběh o ničem. ()

bowow

Prislo mi to pekne. Takove...takove proste pekne. Ja nevim, tohle asi nebude to idealni pridavne jmeno k "valecnemu" filmu, nicmene ja z toho jiny pocit nemam. Na Rennera se diva dobre, na vojaky obecne se diva dobre, napeti moc nikde nic, akce nejaka nekde, celkove...ehm...hmmm.. eeeeh...no jako asi jo. Do kina netreba a blueray nebo co ted frci za exkluzivni format taky ne. Ale jako jinak jo, pekne. ()

burg

Ach jo - další oscarová nuda. Vlastně když to tak vezmu, tak pár slušnějších scén (na začátku první zneškodňování Jeremyho Rennera a na konci chlapík se slušivou vestičkou a jedněma hodinkama plus scéna se snajpry na poušti) je přebito dvouhodinovou nudou vyplněnou postavami bez charakteru, dialogy které nemají hlavu ani patu a bůh ví čím ještě. Prostě za týden či dva už nebudu tušit o čem tahle nuda byla. Kdyby to mělo aspoň nějaký nosný příběh. Ne, prostě mě to absolutně nebavilo... ()

danatr

Nebyl těch patetických blábolů, mohlo to být za 5*.Ale holt Američani si to nemůžou odpustit, takže za 4* ()

vampvegetar

o vojne a chorobe "súčasnosti" ( teroristi a introštátne spory založené na rôznom vierovyznaní ako zámienke na nové vraždenie ) , kde vojaci-technici odstraňujú v nepriateľských podmienkach bomby a sú hranicou medzi civilmi a teroristami ( áno, v súčasnosti tu máme skôr expertov na rôzne činnosti , prípadne agentov a cvičených zabijakov napr. ostreľovačov ako typických vojakov známych z vojen minulého storočia ), pričom ktokoľvek a kedykoľvek môže "prebehnúť alebo byť členom" mimo túto kategorizáciu. Film o dôvere a opäť niekoľko pamätných výborných scén, k dokonalosti niečo chýbalo. 4,35 ()

kopy123

DLE MÉHO NÁZORU LEPŠÍ FILM NEŽ AVATAR, A TÍM PÁDEM ZASLOUŽENÉ VÍTĚZSTVÍ OSCARA ZA NEJLEPŠÍHO FILMU ROKU 2010. JEREMY RENNER ZAHRÁL SVOU ŽIVOTNÍ ROLI BOHUŽEL NA ZASLOUŽENÉHO OSCARA TO NESTAČILO. ()

Ouklej

Výborné akční scény, film pěkně odsejpá a nenudí, ale nemohu dát víc než 3*. Důvodem je pro mě značně nesympatický hlavní hrdina, který sice má mít už z Afghánistánu zkušenosti se stovkami zněškodněných náloži, ale vůbec se podle toho nechová. Je zajímavý tím, že jde do všeho po hlavě, ale bezdůvodně při tom riskuje život svůj i cizí, nespolupracuje, hází kolem sebe dýmovnice co uškodí jen vlastnímu týmu atd. Ano, je to jeho hlavní rys, který má právě ve filmu účel vytvářet vyhrocené situace, ale jeho umění přežít spočívá v tom, že měl zatím akorát hodně štěstí. Jsem rád, že nám film aspoň nepředkládá žádná hluboká morální poselství o ospravedlnění války v Iráku a skáče pěkně svižně z jedné mise do druhé. ()

MatoPalkes

Tie technické Oscary za zvuk a zvukove efekty budiž, ale vážne najlepší film ? Najlepší scenár je dokonca ešte väčšia hovadina vzhľadom k absencii príbehu. Najlepšia réžia môže byť, Bigelow má viacej testosterónu než väčšina chlapov. Napätie tam bolo, tá neustála neistota kedy alebo čo buchne, smrť v očiach, to fungovalo. Ostatné, priemer. ()

mdf

Scény,kde deaktivují výbušniny jsou napínavé, takové něco mezi dokumentem a dramatem, realistický pohled do práce pyrotechniků. ()

pistabaci

Banda nesympatických kokotov musí odstraňovať míny a riešiť pičoviny na Blízkom východe. Akože úplná katastrofa to nie je a cameronova bývalá rozhodne nie je zlá režisérka ale toto bol priemer. ()

hovnocuc

je mi líto, ale podle mýho je to srágora, která je zajímavá jenom tim, že dostala Oskyho... mě to moc nebralo. Děj skoro nulovej, duchaplnosti podávaný jako dětem na základce...nic moc mě tam nezaujalo. ()

TylerD.

Popis filmu dobře a pravdivě nastíní film ale vlastně si přitom vymýšlí. Konečně americký bojový film z Iráku bez amerikánskýho patetismu a pruoho-hvězdné vlajky vlající při dojemné hudbě. Takových filmů už bylo dost a málokdo to žere. Tenhle vůbec neřeší politiku, dokonce ani smysl misí ale jen se snaží vykreslit situace, kteří se těm lidem v uniformách možná vážně můžou stát a které byste asi nevymysleli. A dělá to dobře. Dobře vykreslené postavy, aby ne když s nimi strávíté dvě hodiny v krizových situacích. Většinou i kvalitně zahrané, hudby jsem si nevšiml, takže byla asi dobrá ale hlavně - kopec akcí plných napětí. 70 %. Protože přece jen tu chybí to něco navíc. ()

leafroller

Série pyrotechnických historek ukradených nějakému vojákovi, která byla předlohou pro scénář, je doplněna o pár detailů ze života hlavních aktérů. Samozřejmě nechybí srdcervoucí příběh malého chlapce ubohého. Co dodat...jsou-li hlavními hrdiny filmu lidé, kteří pro nic za nic jen tak přišli a vybombardovali cizí zemi, potom ji chvíli vysávali, zajistili ropná pole a přesunuli se jinam, nemohu jim již z principu fandit. Atentátníci, proti kterým se ve filmu bojuje, jsou z mého pohledu lidé, kteří brání napadenou zemi všemi prostředky. Nicméně pokud mám říct, jestli je ten film dobrý, pak musím odpovědět ano. Ale od oskarového filmu očekávám vytržení, nejen "dobrý". ()

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

15.07.2011

Bin Ládin zemře koncem příštího roku

Bin Ládin zemře koncem příštího roku

26.05.2011

Aby pak za to mohl dostat Oscara na jaře 2013. Samozřejmě mluvíme o projektu původně nazvaném Killing Bin Laden, který bude pravděpodobně přejmenován. Nic se ale nemění na tom, že půjde o další… (více)