Zelená zóna

• USA Green Zone (více)

V roce 2003 se v okolí paláce svrženého diktátora Saddáma Husajna pohybují okupační vojska, snažící se stabilizovat vzniklou situaci. Velitel Roy Miller stojí v čele elitního armádního týmu a má za úkol najít zbraně hromadného ničení. Jejich údajná přítomnost byla hlavní záminkou k invazi spojeneckých sil do Iráku. Zpravodajská služba dodává Millerově jednotce souřadnice míst, kde se zbraně nacházejí. Jenže když vojáci dorazí k jednomu ze skladů, jsou překvapeni, že je prázdný. Je to již třetí místo, kam jeho oddíl dorazil a nic nenašel. Při poradě velitelů Miller upozorňuje, že informace od zpravodajců jsou špatné a naprosto nepřesné. Hned v zárodku je umlčen lidmi z tábora prozatímního šéfa irácké správy Clarka Poundstonea. Naopak jeho oponent, agent CIA Martin Brown, nabízí Millerovi pomoc. S přispěním poznatků novinářky Dayneové začíná Roy rozkrývat tajemné vazby vedoucí od vysoce postaveného generála irácké armády až k pohlavárovi Pentagonu, operujícímu v Iráku. (TV Nova)

popo666

Damon ma aj lepsie filmy. Jedine, co je na filme pre mna zaujimave, je fakt, ze sa stavia proti patriotickemu nazoru USA s pravom na vojnu vzdy a vsade. Toto by som skor cakal od filmov s reziou mimo Hollywoodu. Tak ci onak, na jedno pozretie sa oplati najst si cas ;) ()

schwejk

Bohužel, Greengrass podle trailerů natočil něco ve stylu Jasona Bournea - voják-hrdina odhalil podvod a musí se prostřílet celým Bagdádem proto, aby mohl sejmout hlavního slizounského padoucha. Historie se ale neopakovala - dostali jsme celkem realistický film s několika zajímavými přestřelkami, ale s velmi slabým scénářem a nijakou pointou. Souhlásím, že se jedná o zbytečný, ale přitom greengrassovsky dokonalý film. ()

Kada80

Skvělý pohled na válku v Iráku.Všichni vědí,že takhle to asi proběhlo.Nešlo jim o ZHN ani o demokracii,proto ani nikdy nic nenašli.Byla to jen falešná záminka,která měla Americe přinést nový zdroj ropy.A vláda spojených států to ví moc dobře.Paul natočil další snímek,který jede ve skvělém tempu.Dobré herecké výkony a perfektní kamera jsou základem filmu. 85% ()

bonovox

Ďalší dôkaz o genialite Paula Greengrassa. Spojenie s Damonom opäť dopadlo na jedničku, aj keď Zelená zóna je odlišným snímkom ako putovanie agenta Bourna. Jednoznačne u mňa najlepší film o zbytočnej vojne v Iraku. ()

SelfishMan

Řekl bych, že právě to odkazování na Bourna (už na plakátu je vidět) filmu víc ublížilo než prospělo. Možná zezačátku nalákalo lidi, ale ti pak čekali něco jiného než dostali a odcházeli asi zklamaní...já rozhodně ne. Sice trilogii se Zelenou zónou spojují tvůrci a dejme tomu ten neustálý pohyb, jinak jsou ale dosti odlišné. Greengrass se nám zaplétá trošku do politiky, trošku do války špionáže a přimíchá nám trošičku té akce ke konci. O skutečné motivaci vstupu do Iráku už nemá cenu spekulovat (ropa?), věděl ale o neexistenci WMD třeba i Bush nebo kongres a celé americké vedení, nebo jim pouze lidé napojení na lobisty ropných a jiných koncernů předložily zmanipulovaná fakta to už se nedozvíme asi... Nejhorší je že to nakonec stejně životy odskáčou ti obyčejní vojáci a ti co je tam poslali si sedí v klimatizovaných kanclech (jenže bez nich by byly zase vojáci bez práce). Zase jsem se dostal někam, kam jsem nechtěl... Damon odvedl dobrou práci ale nikdy jsem ho zvlášť nežral a asi nebudu (třeba diCapria považuju za lepšího herce). Na zábavnosti a zajímavosti filmu a tom, že zahrál dobře to nic nemění. 90% ()

Laci

Určite by som Green Zone nenazval "štvrtý Jason Bourne". Možnože je akčnejší, no jediné, čo ma vo filme zaujalo, bola ona "pravda o Iráku". Nieže by som sa pri filme nudil, to určite nie, ale mal som pocit, ako keby bol film len nejakou nezaujímavou "exkurziou" v Iráku, z ktorej som si nič nové neodniesol. A to je určite málo na 4*. ()

Yesenka odpad!

Základní vlastnost vojáka je poslušnost, pokud mu nadřízený řekne kopejte, musí kopat a ne honit se za kýmkoli. A proto, že na této skutečnosti stojí celý film, neni co řešit. ()

Tony.Frisco

V pohode film , ktorý však nevyšiel podľa mojich predstáv . Neviem čím to je ale Matt Damon v bournovkach jednoducho bodoval ale tu je to priemer . Možno je to vojenským prostredím ktoré mu moc nesedelo . Nedalo sa to porovnať s Black Hawk Down alebo so Smrt čeká všude . ()

evca_007

Dobré téma, šikovné zpracování... mě to asi stačí. Žádná bomba to není, leč na koukání postačující. O tomhle filmu nějak nedokážu napsat něco více duchaplnějšího :-). ()

DansteR

Dojem z první půl hodiny mi málem vyrazil dech. Jízda válečným Irákem jak má být. Ovšem ve chvíli kdy se začne víc debatovat než střílet to jde mírně do kytek. Damon v klidu, efekty apod. taktéž. Jenom ta druhá půlka filmu mě vůbec nazaujala, škoda :-(...i tak je to aspoň nadprůměr...60% ()

Kozlowski8

Film, zabívající se válkou v Iráku a především otázkou vlastní invaze amerických vojsk do této země. Vlastnil Irák opravdu ZHN, nebo šlo jen o záminku k invazi - důkazy nepodloženou a ani později nepotvrzenou? Pravda je vždy taková, jakou ji potřebují ti mocní a není radno se vzpouzet... Velice závažné téma, které člověka určitě nenechá chladným, ale jinak průměrný film. Hlavní tvůrčí protagonisté bournovské trilogie mne tentokrát nenadchli. Ruční kamera v kombinaci s častýmy střihy, které mne v "Bournech" bavily, zde dle mého názoru působily až moc schizofrenně. Celý film postrádal nějaký nápad či moment, který by mne fakt usadil na zadek. ()

gezper

"Kampak ty zbraně hromadného ničení ti filutové asi schovali?" ptá se nadporučík Miller sám sebe, obracejíc 42-hý kámen irácké pouště, stále nacházejíc - NIC. Dynamický ale zároveň i konverzační vojensko-politicky-špionážní akční thriller s třaskavou látkou zasazenou na horkou a nevyzpytatelnou chaotickou půdu Iráku. Scénář přímočarý a přehledný, na to že se rozjede i divácky atraktivní zásadní spor dvou rozvětek. Ovšem určité až přílišné zploštění děje či jednostranost postav je vyváženo umnou režií a dalšími zvládnutými film. aspekty. Greengass a Damon = dobrý film. Tahle rovnice je naprosto v pořádku a doufám, že bude platit i v budoucnou. Já si na tom, až na pár drobků, pochutnal. Přirovnání k 4-tému Bournovi je ale mimo. [80%] ()

WoodoX

Videl som už aj lepšie podobné filmy. Tu je všetko len povrchné, nič sa vás netýka, všetko odsýpa, každý sa strieľa a čo z toho? ()

Greengrass a Hanks versus piráti?

Greengrass a Hanks versus piráti?

06.06.2011

Paul Greengrass to i přes pověst kvalitního filmaře nemá v Hollywoodu lehké. Jeho poslední film Zelená zóna byl totiž propadák. A znáte to – prachy jsou až na prvním místě. Původně britský filmař si… (více)

Greengrass kašle na Bournea

Greengrass kašle na Bournea

03.12.2009

Nejdřív se říkalo, že Paul Greengass a Matt Damon jsou plní entusiasmu, pokud jde o čtvrtou akci „agenta bez minulosti“. Pak ale šly dobré vztahy Greengrasse a studia Universal do kompostu. Důvod?… (více)

Čtyřky útočí

Čtyřky útočí