Zelená zóna

• USA Green Zone (více)

V roce 2003 se v okolí paláce svrženého diktátora Saddáma Husajna pohybují okupační vojska, snažící se stabilizovat vzniklou situaci. Velitel Roy Miller stojí v čele elitního armádního týmu a má za úkol najít zbraně hromadného ničení. Jejich údajná přítomnost byla hlavní záminkou k invazi spojeneckých sil do Iráku. Zpravodajská služba dodává Millerově jednotce souřadnice míst, kde se zbraně nacházejí. Jenže když vojáci dorazí k jednomu ze skladů, jsou překvapeni, že je prázdný. Je to již třetí místo, kam jeho oddíl dorazil a nic nenašel. Při poradě velitelů Miller upozorňuje, že informace od zpravodajců jsou špatné a naprosto nepřesné. Hned v zárodku je umlčen lidmi z tábora prozatímního šéfa irácké správy Clarka Poundstonea. Naopak jeho oponent, agent CIA Martin Brown, nabízí Millerovi pomoc. S přispěním poznatků novinářky Dayneové začíná Roy rozkrývat tajemné vazby vedoucí od vysoce postaveného generála irácké armády až k pohlavárovi Pentagonu, operujícímu v Iráku. (TV Nova)

R-2

Příběh, který mě bavil, bohužel mi to kazila kamera, která ve snaze o co největší akci zapomenula, že se na to bude taky chtít někdo koukat (jinak bych dal 4*). ()

Mendax

Ocakaval som Jasona Bourna, a dockal som sa iba jedneho vykriku do tmy o tom, ze Americania si vymysleli dovod na to, aby mohli zautocit na Irak. Vsetci vedia, ze islo o ropu, napriek tomu je dobre to pripominat. Ale ako film ma to az tak velmi nepotesilo. Akcne sceny prakticky neexistujuce, story trochu neuveritelna, celkovo ma to velmi nezaujalo... ()

Gesicht

Na jednu stranu možná až trochu překombinovaný a místy skřípající příběh, na druhou ale film hodně táhne nahoru režie, dokumentární kamera a akce. Pro někoho možná bude pozitivem, že Green Zone má opravdu blíž k Bournovi, než k Hurt Locker. ()

RoyBatty444

Akční film o vojne v Iraku nakoniec skĺzne do špionážnej bojovky až po odhaľujúci dokument na téma ˝Zbrane hromadného ničenia, americká chamtivosť a ľahostajnosť voči druhým národom˝. Až sa nájde osamotený hrdina, ktorý svojim súkmeňovcom ukáže správnu cestu. Zahraté Damonovsky, ale nič viac. ()

Yeah(c)

Zatím poslední film mistra Paula Greengrasse (Bourneovo ultimátum, United 93...) již klasicky řemeslně perfektní, avšak nebaví tolik, jak bych si představoval. GZ má být válečný snímek, ale akci nečekejte. Jde spíše o klasickou motanici kde se "bezvýznamný" pěšák dostává do střetu s politickou mocí jdoucí za vlastním prospěchem, zatraktivněný prostředím Irák vs. USA. A tak se dočkáme typického běhání od osoby A k osobě B nevyplněného téměř ničím co by zvyšovalo podivanou výše než je průměr ke konečnému vyvrcholení, které sic stojí za zamyšlení, ale film nezachrání. ()

Esquirol

..."Ať děláš, co děláš, nemůžeš to změnit!" - aneb jak hrdinný a počestný americký voják chce změnit svět. Naštěstí mu to v tomto filmu příliš nejde a jeho teorie mu nikdo nežere, což filmu rozhodně prospívá, neboť to z něj nedělá mravoučnou slátaninu. K plusu rozhodně patří akčnost celého filmu a především (aspoň pro mne) celkem pravdivý pohled na celou tématiku. I když, nebýt mojí záliby v těchto filmech a slabosti pro Matta Damona, asi bych to hodnotila jako průměr. Takhle dávám ****. ()

lada32

Vzhledem k celospolečenskému tématu ohledně Iráku vynikající a záslužný film.Snad se dočkám,že představitelé mocností snad z absurdní doživotní imunitou,kteří nařídili útok na Irák,skončí před mezinárodním soudním tribunálem.Když můžeme soudit Miloševiče tak proč ne tyhle pány.Tvůrců děkuji. ()

kpt.Marťas

Hodně rychlý film. Ovšem přes veškerou akci a dynamiku zvláště druhá polovina dost monotónní. Film, který si zvolil zajímavé téma, ale jinak je dost zbytečný. Tedy tři hvězdy za poměrně dobrou (leč už poměrně monotonní) hudbu, za styl a Fredyho (celýho). ()

Mangus

Dynamické, občas trochu zamotané, hlavne pre menej zainteresovaných. Tempo dobré, Damon sa do takýchto filmov hodí, avšak nevidím dôvod pozrieť si tento film znovu. Žiadna pamätná scéna a Bourne bol aspoň 5x nadupanejší, takže prirovnanie je nespravodlivé. 6/10 ()

BLStryker

U Zelené zóny bych mohl klidně použít svůj komentář k Vlkodlakovi. Po technické stránce se filmu nedá téměř nic vytknout, přesto po shlédnutí zanechá pouze pocit průměrnosti a zapomenutelnosti. Na vině je zřejmě rutinní režie a hlavně obyčejný scénář, který nedokáže i přes kontroverzní a docela zajímavé téma dostatečně vtáhnout do děje. Kvůli průměrnosti scénáře nakonec občas působí bezzubě i výprava filmu. Ve Smrt čeká všude stačil k navození atmosféry osamělý voják v prázdné zaprášené ulici, tady se v některých scénách z obrazovky valí tuny techniky, ale atmosféra je v nich stejná asi jako při sledování vojenské přehlídky. Damon vede s Gleesonem např. rozhovor na letišti, okolo nich stovky lidí, vozidel, v pozadí přistávají letadla... kdyby se celý rozhovor odehrál ve skrytu letištní budovy, efekt by byl stejný. Příště doporučuji najmout méně statistů a techniky a dát ušetřené peníze na zlepšení scénáře (i když byla jeho předlohou nevim jak kvalitní kniha). Také by neškodilo najmout kameramana, který nemá tiky a třesavku při natáčení akčních scén - takto vzniklé záběry totiž nejsou z hlediska přehlednosti kdovíjaké terno. Filmy z válečného prostředí mám rád, ale u tohoto jsem se bohužel nijak zvlášť nebavil. ()

max cady

Kdyz Greengrass natocil Bournea,tak nasadil latku vysoko,prave proto se ozyvaji hlasy,ze film je slaby.Mne se libil,ale prece jenom trochu vic akce by neuskodilo ()

bablík

Film Zelená zóna je akční thriller se zajímavým pohledem na kauzu Iráku a zbraní hromadného ničení. Rozhodně stojí za vidění a během dvou hodin budete mít čas přemýšlet, jestli USA měla tuhle blamáž zapotřebí. Matt Damon je tu ve slušné formě, a je vidět, že spolupráce s řežisérem Bornovi trilogie jim očividně sedne. Celkové hodnocení 70% ()

PetrB

Asi byla chyba očekávat dalšího Bourna, bohužel jsem tak udělal. Film se tak stal pro mě velmi nudným, bez atmosféry a v podstatě i bez příběhu. Hodně velké zklamání, film jsem málem nedokoukal. ()

JaguarN

Na tenhle film se podle mě snesla celkem neoprávněná kritika - někdy se o něm mluví dokonce jako o propadáku... Myslím ale, že v rámci tohoto námětu se to o moc lépe natočit nedalo. Smysluplný námět, příběh balancující na hraně válečného a špionážního filmu, a to celé ve vysokém tempu. Já jsem byl zkrátka spokojen. 80% ()

sidthekid

Dobrá řemeslná práce, ale nic navíc. Film nemá jedinou slabou stránku, ale chybí něco, kvůli čemu bych se musel podívat podruhé. ()

Big Daddy

Zdařilé vykreslení ožehavé otázky o vykonstruovaném vpádu do Iráku, které drží vysoké tempo událostí po většinu filmu. Špionážní prvky vzbuzují vzpomínky na Bournův mýtus ikdyž srovnání není na místě a proto se jím nezatěžujte. ()

zekon

Skvělá atmosféra o trochu jiném Iráku než ve filmech je. Napínavé a divoké, otázka je jestli nebylo chvílema až moc divoké. Dokážu si ale představit že se něco takového stalo a děje celkem běžně, zákulisní boje a intriky jsou větší svinstvo než válka sama. Bojové scény jsou velmi slušné, film který stojí za to vidět. Nechápu ale že někdo mohl tento film vůbec kdy srovnat s Bournem nebo dokonce říct že je to Bourne 4 :-) To má asi mezery ()

Greengrass a Hanks versus piráti?

Greengrass a Hanks versus piráti?

06.06.2011

Paul Greengrass to i přes pověst kvalitního filmaře nemá v Hollywoodu lehké. Jeho poslední film Zelená zóna byl totiž propadák. A znáte to – prachy jsou až na prvním místě. Původně britský filmař si… (více)

Greengrass kašle na Bournea

Greengrass kašle na Bournea

03.12.2009

Nejdřív se říkalo, že Paul Greengass a Matt Damon jsou plní entusiasmu, pokud jde o čtvrtou akci „agenta bez minulosti“. Pak ale šly dobré vztahy Greengrasse a studia Universal do kompostu. Důvod?… (více)

Čtyřky útočí

Čtyřky útočí