Po celém světě začínají mizet vzácné kousky z muzeí a na místě činu je vždy jen vizitka známého zloděje Tornáda. Byl tudíž sestaven takzvaný Dream Team z detektivů různých národností. Za Francii byl vybrán Clouseau, což nelibě nese inspektor Dreyfus, který Clouseaua přeřadil k dopravní policii, kde vybírá pokuty za špatné parkování. Tým se má odebrat do Japonska, kde řádil Tornádo naposledy. Ještě než Clouseau odletí, je ve Francii ukraden vzácný diamant Růžový panter, a tak se celý tým sejde právě zde. Za Velkou Británii je to inspektor Pepperidge, za Itálii Vicenzo, za Japonsko počítačový expert Kenji a tým doplňuje krásná spisovatelka a expertka na Tornáda Sonia z Indie. Clouseau s sebou vzal ještě svého spolupracovníka Pontona a také asistentku Nicole, do které je Clouseau zamilovaný, ale nedokáže jí to sdělit. Po první schůzce se tým přesouvá do Říma, kde žije Alonso Avallaneda, který s Tornádem obchodoval. Tým dokonce přišel s myšlenkou, že Avallaneda by sám mohl být Tornádo, ale vzhledem k tomu, že nemá na pravém rameni jizvu po kulce, tato možnost padá. Clouseau přesto v domě cítí přítomnost Tornáda. Nicméně ho tam nenalezli. Když detektivové odejdou, objevuje se Tornádo. Ponton dostává za úkol Avallanedu sledovat. Zjistil totiž, že se má večer sejít s někým v restauraci, kterou shodou okolností před několika měsíci Clouseau nešťastnou náhodou vypálil. Ponton, po domluvě s personálem, umístí pod Avallanedovým stolem odposlouchávací zařízení, ale není to nutné, protože má schůzku s nějakou ženou, která evidentně není Tornádo. Zato se ke Clouseauově nelibosti v restauraci objevuje inspektor Vicenzo s Nicole. Žárlivý Clouseau by rád věděl, co si povídají, a v přestrojení za tanečníka se snaží přemístit odposlouchávací zařízení od Avallanedy k Nicole. Opět, kvůli jeho zbrklosti, dochází k požáru. A Tornádo řádí dál. Okradl spícího papeže a Clouseau zcela nezvládl vyšetřování. Detektivové ho už mají dost a chtějí, aby opustil tým. Jediná Sonia ho brání. Bylo nalezeno tělo muže, který je s největší pravděpodobností Tornádo. Spáchal sebevraždu a nechal dopis na rozloučenou, ve kterém mimo jiné uvádí, kde jsou k nalezení ukradené předměty a také, že zničil diamant Růžový panter. Testy DNA potvrdily Tornádovu totožnost, přesto Clouseau nevěří, že by Tornádo ukradl diamant, a kvůli své hlouposti je opět poslán vybírat pokuty, a není ani pozván na oslavu, která je uspořádaná pro Dream Team... (TV Prima)

waska

Kouzlo Jacuese Clouseaua tady bohužel nějak nefunguje.. Na druhou stranu nějaké ty vtipné scénky tu jsou. ()

Lumberjack

Nevím jakou zvrácenou úchylkou trpím, ale mě se to prostě líbilo ! Martin mě baví a tato role se mu povedla, navíc přítomnost Rena taky není na škodu... ()

gemi

Kouzlo původního Růžového partnera tkvělo v přirozenosti Petera Sellerse. Clouseau v jeho podání byl civilní a na první pohled zcela nenápadný. Humorné na tom bylo právě to, že idiot se skrýval za seriozní tváří. Cluseau v podání Steva Martina je bohužel idiot na první pohled, čímž se veškeré kouzlo vytrácí. Martin se snaží být až křečovitě vtipný, zkomoleniny, kterými Sellers tu a tam okořenil dokonalou směs humoru, jsou tady v každé větě... Takto by se dalo pokračovat ještě dlouho, ale já už pokračovat nechci. A pevně doufám, že ani tvůrci novodobého pantera. ()

markotter

Já za to nemůžu, ale já z toho chlapa Martina nemůžu tak, jak jsem nemoh v jedničce. Nemám ho moc rád, ale za ty jeho ksichty a přesmyčky, které ve mě vyvolávaly záchvaty smíchu nemůžu jít níž. Směju se totiž hrozně rád a tak co, že to jinak byla úplná hovadina a slabší než první díl. ()

josieaddms

Hrozně nemám ráda Stevea Martina. Podle mě je nevtipný a trapný. Nicméně, všechno kromě něj mi přišlo na filmu docela fajn, špatné ovšem je, že zrovna on byl ta hlavní složka. Příběh to má přihlouplý, fórky jsou jako z grotesek (Obzvlášť konec mi přišel mimo vkus) ale herecké obsazení je skutečně dobré. Reno, Garcia, Molina, Cleese, Irons... Všichni skutečně skvělý. Mírně přehrávali, ale takovým tím způsobem jaký mám ráda, a bylo tam spoustu takových těch drobných, dětinských vtipů, které mě docela pobavili. Ale hodně za to mohl taky český dabing, jmenovitě jeho překlad, protože některé Clouseauovo pletení slov dostalo skvělý šmrnc. Ovšem veškeré scény ve kterých dominoval Martin mi přišli vyloženě odpadní. S původním Clouseauem se to v podstatě nedá srovnat. Ale bylo to rychlé a svěží, a někdy jsem se smála i nahlas. Takže dvě hvězdičky za vtip, šmrnc, a okolní obsazení. ()

Rudyamon

Prakticky všechno to, co jsem napsal v komentáři k prvnímu dílu, platí i o dvojce. Tvůrci se snažili děj okořenit a přichutit, ale je to přesně problém mého přirovnání s pizzou z předešlého komentáře. Naservírovali nám to na hezkém talíři a řekli tomu krásně italsky (no, spíš americky ...) a vonělo to svůdně a ... nic. Co filmu nemůžu upřít to je zvláštní, přímo romantická kamera. Všechna místa, kde se film odehrává vypadají tak mile, jak ze starých obrázků, tak hezky, že máte chuť tam být, navíc to podtrhuje příjemná hudba. Příběh by nebyl špatný, taková oddechovka, která vám nic nedá, ale ani nevezme. Co mi vysloveně vadilo, to bylo pojetí Clouseaua jako naprostého blba. On ten původní sice blb byl, ale blb s jiskrou. Tenhle Martinův je prostě jen blb. 2 hvězdičky - 30% je tak jako v prvním díle hodnocení dostačující, neboť, jak řekl tentokrát inspektor Clouseau: "Dovolte, abych vás zasvětil. Nevíme nic. Teď jste v obraze." A po tomhle filmu jsem v obraze s naprostou jistotou - jednou stačilo ... :-) ()

Blacki

Jsem schovívavá, takže dávám 2 hvězdy a to jen díky vtipným přeřekům hlavního hrdiny. Podotýkám, že jsem tento film dříve neviděla a jedničku také ne, ale stačil mi jeden pohled na členku "Dream teamu" (Soňa, myslím) a bylo mi jasné, jak to skončí. Možná by se měli tvůrci více snažit, aby jejich překvapivý konec byl opravdu překvapivý. ()

kratina

Stal se ZLOČIN! Takhle – natočit slaboduchou a trapnou komedii je každého právo, to nezpochybňuju. Ale zneužít, ba přímo zprznit klasiku, zábavnou a vtipnou Růžovou panteří předlohu a takhle uboze se snažit finančně přiživit na jejím úspěchu, to už je opravdu zločin. Chudáci diváci a ostatně i chudáci herci! Takhle se devalvovat... Jean Reno v další zbytečné roli v dalším zbytečném remaku (asi mu nestačili Návštěvníci a spol.), John Cleese jako Dreyfus je zcela mimo mísu, Steve Martin jako Clouseau, to je snad špatný vtip a celá tahle hahaha komedie je tragický omyl. Odpad! to minul jen o chup, jen o pár nových gagů. Asi třem či čtyřem jsem se dokonce i trochu uchechtnul. Nic víc. ()

balcazar

Oproti jednotke to je slabý odvar. To však bola u mňa nálož, akú často nevidím - hláška a vtip v každej vete. Človek sa zabaví aj na dvojke, ale tá okrem toho ponúka hluché a nevtipné miesta, pri ktorých to jednoducho nešliape, ako by malo. ()

rublik05

Druhé pokračování Růžového pantera se Stevem Martinem v hlavní roli navazuje přesně tak, kde jednička skončila. Dokonce si dovolím tvrdit, že je to dějově téměř to samé pořád dokola. Druhý díl filmaři pouze obohatili o neméně zvučná jména jako třeba pan Molina nebo Garcia, kteří jsou opravdu výborní. V lecčems je film stejný, v něčem je dokonce lepší než jeho předchůdce. Co se týče vtipů, je jich tu bambilion, film nenechá diváka vydechnout, Steve Martin a Jean Reno opět zaváleli a role jim dokonale sedli. U mě opět spokojenost a klidně bych snesl i další díl. 7/10. ()

BaronX

Někomu může tenhle druh humoru připadat lehce infantilní (což po pravdě, asi i je), ale já jsem se většinu času náramně bavil - zvlášť sezení u dámy přes etiku bylo eňo ňůňo!!! A nelze k tomu dodat nic jiného než "hamburger" čti "ámbrgr" ()

SKreyn

Ďalšie pokračovanie ružového "partnera". Po pozretí jednotky som veľa od dvojky neočakával a teda nič extra komické vo filme nebolo. Sem tam som sa aj zasmial ale prevládala trápna snaha o "srandu". 2* ()

zaso162

Oproti prvej casti zlepsenie, ale cesta tadialto aj tak nevedie. Neviem, ci patrim k menej chapavym ludom, ale humor v tomto snimku mi nic nehovoril. Na sledovanie s priatelkou a obcastne mrknutie na telku - vhodne! ()

Zuzanyje

Prostě to, co Peter Sellers dokáže jednou grimasou, to Steve Martin svede nejméně 10 a už je to přehlušené. A vlastně nevím, jestli je to chyba Steva Martina nebo scénáře. A možná spíš opravdu bude chyba spíš na straně scénáristy, který odmítá svého Clouseaua nechat opravdu jen tím troubou, ale musí mu přišpendlit v závěru nejen skutečný a zasloužený úspěch, ale i lásku. Co vlastně může vzbudit lásku k takovému troubovi? Postavy kolem Clouseaua vidí pověstného inspektora jakoby každá z jiné perspektivy. Jedna jej vnímá jako genia a jedna jako pitomce a přitom se s ním setkávají ve stejných situacích. Čím je pověst genia zasloužená je zcela neopodstatněno. (Chudák Sellersův Clouseau neměl prakticky nikde moc zastání.) Pro mě jako pro diváka je pak zcela neuvěřitelné, že Martinův Clouseau záhadu nakonec skutečně vyřeší. Jak je takový pitomec, který ohmatá všechny střepy a pak chce snímat své vlastní otisky prstů, je nakonec schopen celkem propracované dedukce? Tenhle nesmyslný kontrast mě skutečně nebaví, postava zůstává neživá, všechny fóry mi pak připadají k postavě jen uměle vymyšlené, jako trapné gagy pro pobavení. Postava inspektora Clouseaua je v tomto scénáři tak nepromyšlená, že k ní člověk nemůže cítit nic, ani soucit, natožpak lásku. Jako diváka mě tenhle Clouseau zkrátka nudí. Navíc v českém dabingu jsou Clouseauovy přeřeknutí stavěn ()

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

18.05.2023

Před časem jsme zde psali zprávu o tom, že studio MGM nyní spadající pod Amazon pracuje na rebootu několika svých slavných značek. Patří mezi ně i Růžový panter, a právě tento projekt se nyní začíná… (více)

Kid a Nemo Smithovi

Kid a Nemo Smithovi