Třetí díl série Underworld, která ve světě vydělala přes 200 milionů dolarů, se zabývá podstatou krvavého boje mezi aristokratickými upíry a barbarskými Lycany (vlkodlaky), který se táhne už po staletí. Mladý Lycan Lucian (Michael Sheen) se ujme role mocného vůdce a sjednotí vlkodlaky v boji proti Viktorovi (Bill Nighy), démonickému králi upírů, který je po stovky let pronásleduje. K Lucianovi se připojí i jeho tajná láska, krásná upírka Sonja (Rhona Mitra), aby se společně pokusili osvobodit Lycany z jejich krutého otroctví. (oficiální text distributora)

Necrotongue

Vzpoura Lycanů je vlastně prequelem k předchozím dvěma dílům, takže pokud jste viděli původní Underworld věděli jste předem, jak to dopadne, ale i tak byl děj jasně předvídatelný. Chápu, že upíři nesmí na slunce, ale přece jen si myslím, že tma nemusela být až tak neproniknutelná a už vůbec nemuselo pršet. Kdyby alespoň sněžilo, mohl se obraz trochu projasnit. Chtěl jsem udělit jen dvě hvězdičky, ale Bill Nighy a Rhona Mitra. ()

MáŠa

Mně se tahle série celkem líbí. S těma 4 hvězdama jsem sice asi dost štědrej, ale zase tu je jistý pozitivní vztah k celé té sérii, která si celkem překvapivě furt drží přibližně stejnou úroveň. Teda s triky to šlo možná trošku do háje, ale jinak je to zběžně furt to samé: Boj, zajímavý svět, romance v netypickým prostředí ()

becki_tu

Může být akční fantasy nudná a nezáživná? Ano, může. První díl Underworldu to dokázal, druhý díl nás o tom přesvědčil a třetí díl to jen potvrdil. Nepřehledná akce, stupidní dialogy a příběh nalajnovaný přesně podle žánrové šablony tak pasují třetí díl Underworldu na losera roku 2009. Jediným pozitivem byl snad jen démonický Bill Nighy, jinak bída, šeď a jedna velká nuda. ()

mm13

Dalo sa to pozrieť... ku cti patrí tvorcom, že aj do tretej časti dokázali prísť so zaujímavým príbehom, so spracovaním je to však ešte horšie, než pri prvých dvoch dieloch... nedrží to pokope, nepúta, nepohlcuje... scenár zbúchaný, výprava a lá Army Of Darkness, vlkodlaci utiekli z nejakej počítačovej hry. Hlavným prúserom sú ale herecké výkony: Michael Sheen nebola dobrá voľba - v tomto diely to však zrazu cítiť najviac!, Bill Nighy sa zaskvie len v dvoch-troch scénach a Rhona Mitra zažiari ledva v jednej... pritom ich poznáme v inom svetle, len v nich samotných problém byť nemôže. Tatopoulos tým skrátka dieru do sveta neurobil, pokašľal príležitosť a jeho ďalšie filmy určite nebudem vyzerať! ()

Morholt

No vzhledem k předešlým dílům jsem nečekal příliš a víceméně bylo moje očekávání naplněno. Akce byla nepřehledná, díky všeobjímající tmě nebyla občas ani vidět, vlkodlaci byli srandovní a taky mě rozesmál černoch, kterých se ve středověku potulovalo po Rumunsku spousta. Rhona Mitra příšerně šedivá a Kate Beckinsale se jí rozhodně nepodařilo nahradit, Michael Sheen nijak nevyniknul, takže jediný, kdo byl stál za řeč, byl jen Billy Nighy, který byl ovšem výborný. 40% ()

Lucasion

Ještě jsem poslední díl "Probuzení" neviděl. Ale u i tak můžu s klidem říci, že tohle je pravděpodobně nejlepší díl série. Je fakt, že se to odehrává vše ve tmě, po vzoru jedničky. A taky fakt, že mi tam Kate sakra chybí. Nicméně příběh má smysl. A akční scény jsou dobré. Bill Nighy opět řádí a to je asi tak vše. Místy vypadají Vlkodlaci stále vizuálně blbě. Místy naopak velmi pěkně. Líbí se mi zpětná vazba na první díl. Pro fanoušky povinnost, pro milovníky fantasy doporučuju, pro hledače akčního odpočinku taky, i když jsou ve světě mnohem lepší kousky. (71 procent) ()

Lacike

Trojka je prequelom, ktorý nám ukáže prakticky len to, čo nám v krátkosti povedali v jednotke a veľa nového neprináša. Proste uvidíme históriu medzi Viktorom, Lucianom a Victorovou dcérou. A aj keď akčné scény sú úplne na hovno, keďže sa odohrávajú v tme a sú chaoticky zostrihané, takže v nich hovno vidno, tak ma tá romantická línia celkom bavila. Aspoň v nej je Michael Sheen uveriteľný, na rozdiel od polohy lykanského Spartaca, ktorý oslobodí svoj druh od nadvlády upírov. A hlavným hladom je pre mňa Rhona Mitra, ktorá ma proste vzrušuje oveľa viac ako Kate. Takže celkovo aj keď je tento diel dejovo zbytočný, tak ma baví viac ako mizerná dvojka. Proste niečo na úrovni akotak pozerateľnej jednotky. 4/10. ()

ScarPoul

Underworld možno nepatrí k najlepším sériám aké vznikli, ale rozhodne sa mu nedá uprieť niekoľko silných pozitív. V prvom rade je to nové pretvorenie mytológie o upíroch a vlkolakoch. Má to nový, našlapaný, chladný sexi mód, a niekoľko naozaj potešujúcich vrážd. Tiež by som mohol spomenúť pomerne schopných hercov v hlavných úlohách a príťažlivé sexi hrdinky. Ide o to, že Underworld tri aj napriek niektorým s týchto pozitív, je v rámci celej série úplne zbytočný. Dôvod je jednoduchý. Tento diel sa zaoberá udalosťou, ktorá je v prvom diele dopodrobna vysvetlená. Iste chápem tomu, že si niekto povie, že treba vidieť viac, treba vidieť celý ten súboj vášní a rozdielnych názorov a rás, a sledovať dychberúce finále, ktoré by povýšilo rozprávanie z prvého dielu na samostatný a v rámci série dôležitý film - lenže - kvalitou a pamätnosťou sa Underworld jednoducho nedostáva ďalej ako do béčkových vôd - aj keď tam má pomerne pevnú pozíciu. Snaha o zobrazenie minulosti jednoducho nedopadla dobre. Nie preto, že by to bolo zle natočené, alebo že by sa to nedržalo štandardu predchádzajúcich dvoch dielov, ale vďaka tomu, že sme príbeh poznali, sme všetky akčné, dôležité a vydramatizované scény jednoducho prezývali. Vedeli sme ako to skoční, vedeli sme kam to všetko smeruje a naozaj sme nepotrebovali vidieť hodinu a pol dlhý film aby sme si povedali - hej, po tomto skutočne nasleduje prvý diel. Avšak, keby tento diel odštartoval celú sériu a nemal som skúsenosť s predchádzajúcimi dielmi - jednu hviezdu by som pridal. ()

PROROK14

Pre mňa veľké prekvapenie. Po nie veľmi dobrých ohlasoch na tento film som si to konečne pustil a vôbec neľutujem. Boli tu scény pri ktorých som mal ten správny pocit. Zaujalo ma to už od začiatku a vyvrcholilo to masovým útokom na hrad. Tie scény sa mi veľmi páčili a spolu s tou hudbou u mňa vyvolali pocit hodný štyroch hviezd. ()

st.ranger

Skoro až historický film, který pojednává o původních událostech, které jsme se ale ve střípkách dozvěděli, takže bohužel nic moc nového zde není. ()

Avalon820

Třetí Underworld rozhodně žádný průšvih není. Je to sice blbina, ze které by Brian Stoker nejspíš lezl po zdi, ale co jiného od daného tématu asi tak očekávat, že? Když Kate Beckinsale řekla ne, muselo to mít (logicky) nějaký význam a dopad. I mě byly určité věci proti srsti, šíleným střihem počínaje a pochybným osvětlením konče. Nicméně i tento prequel něco sáze dal - doposud to bylo samé "Viktor sem, Sonja tam," ale nic konkrétního. Díky vzpouře Lycanů teď konečně známe skutečnou minulost postav a pohnutky v událostech následujících nám jsou o něco jasnější. K tomu navrch drákulovský Bill Nighy a ne nepohledná Rhona Mitra... Nezbývá, než se ptát, kde že je ta proklamovaná katastrofa v sérii? Já ji totiž v tomto počinu jaksi nevidím. ()

Terva

O tom, co bylo a mělo být. Jak to Viktor zamýšlel.... Proč mi ta pra...původní honička připadala tak umělá? A místo poděkování? To nemáš nic lepšího na práci, než si hrát se zbraněmi, kováři? Sonja a arogance i nadřazenost? A jéje, to bude průser!!! Láska.... Sexuální scéna úplně ujetá. Jsou to jen zvířata. Vzpurná Sonja, nadržený Lycan a moc politiky. Řev Lycanů není přeložen. 30 ran bičem a je tady vzpoura. Honička v podzemí - blbost. Souboje ve tmě a za vydatné podpory blesků - kde jsem to už viděl, nebo lépe: proč nic není vidět? Ve filmu je samé kdyby, kdyby,...... kdybych ten film neviděl, nic by se nestalo. Hvězda za pokus vše vysvětlit. ()

brutale odpad!

Týmto počinom vzniklo prirovnanie "Zbytočný ako Underworld 3"... Snímka robí svojim predošlým dielom iba hanbu. Je to neuveriteľný grcanec v zmesi exkrementov dementnej výpravy, scenáru, réžie a aj horšie vidiace očko si všimne, že akosi zmizol sex appeal a atmosféra predošlých dielov.... Ukážkový príklad zarábajme a robme veci na silu... ()

Johny_fork

I když vizuál nevypadá zle, dějová kvalita se tak tak vyrovná intru z prvního dílu a to na hodinu a půl opravdu nestačí. ()

adamo_znk

Kdo by to byl řekl, že třetí pokračování pochybné série je celkem koukatelný akčňák. Zásluhu na tom má jak přechod děje do středověku, tak více prostoru vyhrazeného pro Billa Nightyho. Děj je samozřejmě tuctová záležitost a většina scén jsou vykrádačky z Pána Prstenů, ale na druhou stranu mě potěšilo, že se film nepáře s brutalitou a že je celkem logicky příběhově nasazen na první díl. ()

MoiJe

Vlastne je to Luciusov hrdinsky pribeh. A v tom moze byt kamienok urazu, tunajsi Lucius ani Michael Sheen nie su prave klasicki hrdinovia v ramci zanru. Inak jednoducho ok, viem si to predstavit daaaleko horsie. ()

JohnCZ

Na trojku jsem se docela těšil a jak to u této série bývá, opět je to jedno velké zklamání. Období středověku nabízelo mnohé, ale opět je to jen primitivní mlátička. Plusem budiž fakt, že tentokrát aspoň vím, o co ve filmu šlo. ()

corpsy

Automatické strelné zbrane vystriedali meče a iné bodné zbrane. Prequel, ktorý si svoj účel spĺňa, ale mohol to spraviť razantnejším dejom a akciou. ()

Marek1991 odpad!

Predchádzajúce diely ma nijak zvlášť nenadchli, no toto bol vrchol ohavnosti. Kate Beckinsale sa stiahla do úzadia a máme tu novú hrdinku, no poriadne nevýraznú. Ľahol som si k filmu, na DVD prehrávači išiel tretí diel Underworldu, sledujem sledujem a nič. Ono ma to vôbec nechytilo, mal som pocit, že sledujem prázdnotu. Má to síce akciu, opäť nejaké suché nezmyselné kecy, no žiadnu pútavosť, ide si to svoje bez ohľadu na diváka. Normálne mám pocit, že ani neviem o čom to bolo a to bol tretí diel v rade a ja viem, že tam bojovali vlkolaci a upíri, ale dej bol akoby bez snahy zaujať, proste to bolo rozprávanie nezmyslov pre pubertálnych divákov. Béčkový film je slabé slovné spojenie, toto bola obyčajná zbytočnosť, do ktorej sa nemali ani pustiť, normálne to bolo pre mňa tak prázdne a mimo všetkých mojich záujmov, že som mal pocit, že už by ma viac zabavilo a duševne obohatilo aj nejaké indonézske primitívne akčné dielo s fantasy trikmi. Navyše to bolo depresívne, sodomia sa tu síce nekonala, ale k môjmu otráveniu to nebolo treba. Ak predchádzajúce diely si získali niekoľko fanúšikov, toto malo rozhodne podľa mňa za cieľ z nich vycucať aj posledné peniaze, len sa divím že takáto hlúposť zarobila cez 200 miliónov dolárov vo svete, svet je očividne na hlavu postavený, Hollywood by normálne vedel odstrániť svetovú chudobu. Ale už dosť, to stačí, tento film si nezaslúži byť ani toľko komentovaný. ()

Válka upírů s vlkodlaky taky ve 3-D

Válka upírů s vlkodlaky taky ve 3-D

11.08.2009

Třetí Underworld s podtitulem Vzpoura Lycanů sice nevydělal tolik jako předchozí dvě části, ale při rozumném rozpočtu 35 miliónů dolarů jsou i tržby v celkovém souhrnu 91 mega docela potěšující. Něco… (více)

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

03.05.2009

Prezident v ohrožení. Už zase.

Prezident v ohrožení. Už zase.

17.11.2008

Len Wiseman se po úspěchu Smrtonosné pasti 4 vykašlal na sérii Underworld a třetí část za něj natočil trikový mistr Patrick Tatopoulos. Len očividně čekal na mnohem atraktivnější nabídky. Jedna… (více)