Třetí díl série Underworld, která ve světě vydělala přes 200 milionů dolarů, se zabývá podstatou krvavého boje mezi aristokratickými upíry a barbarskými Lycany (vlkodlaky), který se táhne už po staletí. Mladý Lycan Lucian (Michael Sheen) se ujme role mocného vůdce a sjednotí vlkodlaky v boji proti Viktorovi (Bill Nighy), démonickému králi upírů, který je po stovky let pronásleduje. K Lucianovi se připojí i jeho tajná láska, krásná upírka Sonja (Rhona Mitra), aby se společně pokusili osvobodit Lycany z jejich krutého otroctví. (oficiální text distributora)

Mrkvič

Překvapivě slušné pokračování. Všechny tři hlavní postavy dokáží získat divákovi sympatie, což nebyl rozhodně lehký úkol, když kromě Billyho Nighyho jde o neznámé herce (a v prvních minutách jsem jim moc šancí zaujmout nedával). Nakonec jsem se ale nedočkal ničeho strašného, na akci se dalo koukat, příběh byl sice jako podle učebnice, ale i tak působil zajímavě. Vytknul bych snad jen cákance krve a barevné ladění, ale ted je to asi holt v módě. Tomuhle filmu to ale moc neslušelo. ()

MiCM

To byl teda skoro až neuvěřitelně slabý film.. Scénář bídný, zcela jasný od startu, celou dobu takové pochmurné, nebarevné.. Pro mně teda například s Bladem naprosto nesrovnatelné.. ()

Sabiana

No, čekala sem to horší. Což ale neznamená, že jsem nadšená, spíš sem si oddychla. Ale tuhle písničku už jsme přece všichni slyšeli v prvním díle. Lucian se zamiluje do dcery Victora a oheň je na střeše. Kdyby se tenhle film natočil jako první, tak dobře, ale takhle je to spíš, jako kdyby natáhli tu část v prvním dílu, kdy se vypráví ta stará legenda a Lucian vypráví o svém životě. Nic víc. Žádné nové triky jsme tady taky neviděli, nadprůměrné bojové choreografie taky ne. Na tomhle filmu není co nového pochválit . Bylo by to mnohem zajímavější, kdybychom to už všechno dávno nevěděli. Takže jako ucházející film na čtvrteční odpoledne ano, jak pecku do kina za sto pade ani náhodou... ()

lennyd

Victorovi (Bil Nighy) se podaří výtečný šlechtitelský kousek. Podaří se mu krotit a vychovávat vlkodlaky (Lykany), které pak upírské klany mohou využívat na špinavou práci. Ale když první z Lykanů, Lucius (Michael Sheen), dorůstá do dospělého věku, začíná vše Victorovi přerůstat přes hlavu. Hlavně když se jeho dcera Sonja (Rhona MItra) do Luciuse zamiluje, a spolu plánují útěk na svobodu. Ale Sonju její otec odhalí, a tak zbývá Luciusovi jediná možnost - sjednotit všechny okolní národy a vyrazit do boje... Třetí díl Underworldu nenásleduje chronologicky po předcházejících, ale naopak se pouští hluboko do historie, kdy se teprve zapouštěly válečné kořeny. Což na jedné straně přineslo menší oživení (přece jen, změna prostředí je změna prostředí), na straně druhé jde opět a stále o Shakespearovský námět Romea a Julie. Vizuální efekty jsou na ucházející úrovni (co nezvládnou dnešní počítače, zvládne všudypřítomná tma), herecké obsazení taktéž. Exceluje hlavně Bill Nighy, jehož kamenná tvář nemá konkurenci. Kate Beckinsale z předchozích dílů nahradila Rhona Mitra, se stejnou vizáží a ve stejném oblečku jako Kate (u Doomsday jsem psal, že si Rhona Mitra půjčila od Kate Beckinsale ohoz a účes, tak jen že ho asi zapoměla vrátit a nechala si jej i na Vzpouru Lycanů) :) ()

Raven0

Člověk by si řekl, že se napotřetí tvůrci poučí a nabídnou nám stravitelný film... Ale opak je pravdou. S různými klišé se zde opět utrhl pytel (srdceryvná scéna řevu Luciana je tak trapná, až člověk neví, jestli se smát či plakat) herecké výkony v podstatě neexistují. Role by mohli hrát i voskové figurýny a vsadím se, že by nikdo nepoznal rozdíl... Jediné plus je tak občas solidní rezničina. ()

Iroquaise

Wiseman je pryč a je tu pokus o klasické vyprávění...s posunem do fantasy navíc zmizely fetiš oblečky a podobné "cool" nesmysly...nejblbější momenty jsou ty akční, zejména tam, kde Tatopoulos navazuje na styl přechozích dvou filmů...za málo peněz docela slušná muzika...příjemné béčko, takové filmy jsou mi i přes svou značnou nedokonalost sympatické...a Mitra je lepší než Beckinsale... ()

ywo666

Ako séria pokračuje, tak moje hodnotenie klesá. Toto je už proste len ťažnie z predošlých dielov. Nuda to nie je ale že by ma to extra bavilo. 2 a pol hviezdičky. Dúfam, že 4 sa už nejak vzchopí, lebo ak bude úroveň klesať dalej, zajednáva si underworld na pekný prúser. ()

majxik

Bohužel, i přesto že první díl byl poměrně hezký, druhý ušel tak třetí zklamal, i když... pokud jste viděli předchozí díly tak to nejspíše překousnete :) ()

anli

Třetí díl akční fantasy ,který časové spadá před díl první,tradiční to recep scénáristů,pokud nemáme k dispozici oblíbenou hlavní postavu.Scénář tedy slepil několik záblesků z dílu prvního a přidal pár rozmáchlých akcí,které jsou celkem slušné a příjemně koukatelné.Jako samostatný film by to byla celkem slušná akční řežba,jako třetí dil fantasy podívané nám přináší jen velmi málo nového a z mytologie či vývoje postav téměř vůbec nic a spoléhá jen na akci a zase akci.Bohužel i skvělou Kate tady nahrazuje Rhona Mitra a i když se velmi snaží,Kate je prostě Kate a chybí tady.Na scénáři je vidět spíchnutí horkou jehlou typu"rychle něco natočme,dokud to lidi pořád zajímá".Takže o příběhu se skoro nedá mluvit a snímek tak drží jen vizualizace a akce.Žel bohu ani režie Patricka Tatopoulose tomu nijak nepomáhá a chvílemi mi připadlo,že režisér byl rád ,že něco točí a moc ho nezajímal výsledek.No vzhledem ke slušné akci,příjemným fantasy exteriérům a interiérům,několika dobrým scénám a příjemné hudbě trochu přimhouřím jedno oko a dávám 55%.Pokud bude chtít někdo pokračovat,doufám,že ví,co má dělat.Tohle je totiž jasně nejslabší díl příběhu. ()

Timak

Já nevím, mně se to líbilo. Jasně, že na jedničku to nemá, ale rozhodně lepší než trapná trojka. Rhona je k nakousnutí a je fakt nádherná. Myslím, že Kate se hodně podobá a je nádherná, stejně jako ona. Horší 4* tomu dávám. Ale jinak pěkný. Nebyl jsem nijak zvlášť nespokojen. Splnilo to mé očekávání ()

JohnSmith

Celkem příjemný prequel. Kdo viděl předchozí filmy, tak mu bylo jasné, jak to dopadne. Otázkou bylo, jak to bude vypadat. Když přimhouřím oči, tak na debut to nebylo zas tak špatný. Rhoně naopak mnohem snáze uvěříte, že umí mávat mečem, než se dalo Backinsaleové uvěřit, že umí střílet. A Bill Nighy s Michaelem Sheenem jsou natolik charizmatičtí, že nevadí ementálnost scénáře. Jsem zvědav,jak tohle všechno bude pokračovat. ()

Tereza666

Já miluji trilogii Underworld a trojkou jsem nadšená. Jeden z nejlepších filmů za rok 2009. Sonja v podání Rhony Mitry je nádherná a krásný Lucian doplněju mistrovské dílo Patricka Tatopoulose. ()

Danny F.

Velice přeslabý prequel oproti druhému dílu. Zbytečný skok do „dávných časů”. Vyjímkou je působivý příběh, vše ostatní je pasé. 60% ()

Natabar

Dost zbytečný film - který k dříve řečenému vůbec nic nového nepřidává. A ten konec!!! K čemu to tam vůbec bylo?! To jakože bežný divák nepochopí, spojitost s 1? Takovéto podceňování diváckého intelektu vypovídá spíše o dost chabé inteligenci pana Tatopoulose... ()

hroubek

Není to, tak hrozný, když člověk u toho vypne mozek.Jakmile někdo začne myslet, tak si koleduje o velký úraz a ztrátu mozkových buněk.Třetí díl konečně pochopil, že se chovat vážně nebude, a je to nejlepší možné řešení a proto se snaží nás co nejvíce pobavit.Což se mu celkem daří, když má střihač klidnou roku, ale jakmile začne stříhat, jako o život jakákoliv scéna vypadá špatně.Rhona Mitra je chabá náhrada za Kate.Po hodně dobré dvojce se film vrací do béčkových vod.Rámci serie standart, mimo serii lehce podprůměr. ()

VanTom

Kratičký flashback z jedničky rozvedený do 90 minut. Zasazení do středověku sérii oživuje a hladce zapadá do celého univerza, jinak jde o jednoduchý příběh zakázané lásky a povstání z otroctví v klasických underworldích tmavomodrých barvách. Slabší 3, někde mezi předchozími díly. ()

Válka upírů s vlkodlaky taky ve 3-D

Válka upírů s vlkodlaky taky ve 3-D

11.08.2009

Třetí Underworld s podtitulem Vzpoura Lycanů sice nevydělal tolik jako předchozí dvě části, ale při rozumném rozpočtu 35 miliónů dolarů jsou i tržby v celkovém souhrnu 91 mega docela potěšující. Něco… (více)

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

03.05.2009

Prezident v ohrožení. Už zase.

Prezident v ohrožení. Už zase.

17.11.2008

Len Wiseman se po úspěchu Smrtonosné pasti 4 vykašlal na sérii Underworld a třetí část za něj natočil trikový mistr Patrick Tatopoulos. Len očividně čekal na mnohem atraktivnější nabídky. Jedna… (více)