poster

Život Briana

 • český

  Monty Pythonův Život Briana

 • Velká Británie

  Life of Brian

 • slovenský

  Život Briana

Komedie

Velká Británie, 1979, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Djoker
  ***

  Na světě jsou evidentně jen tři druhy lidí. Věřící, jejich odpůrci a já. Možná se jedná o inteligentní humor a strefování se do víry je občas vtipné, ale příčinu vysokého hodnocení vidím někde jinde. Pythoni si jako jedni z mála dovolili utahovat z příběhu Ježíše a stvořili tak kult, u kterého se scházejí všichni, kterým náboženství nevoní a rádi si z něho utahují. Nejsem věřící a je mi úplně jedno, že tolik lidí je. Právě kvůli tomu se mi film nezdá nijak výjimečný.(29.6.2011)

 • Gemini
  *****

  Wekni jim to, Čůwe, aneb jak je těžké žít ve stínu Ježíše Krista:) Nemám rád černoprdelníky, takže si asi umíte představit, jak moc se mi Život Briana líbil. Následujete-li sandál nebo posvátnou tykev a díváte-li se na život z té lepší stránky, musíte tomu dát pětihvězdu.(9.2.2003)

 • arachneuss
  ****

  Koupit si štěrk a jiné kameny, k tomu vousy a jít lynčovat provinilého muže. Ženské tradice se změnily akorát v tom smyslu, že teď už si vousy kupovat nemusejí. Jinak pro mne je toto po Svatém Grálu nejlepší Python.(13.1.2008)

 • sud
  *****

  Potrefená husa zakejhá - to mě vždycky napadne, když čtu o tom, s jakou nevolí se tento film kdysi setkával a vysloužil si kontroverzní pověst. Život Briana se totiž nestrefuje do Ježíše, křesťanství apod., pranýřuje náboženský fanatismus a dogmatismus napříč všemi spektry, terorismus, revoluce, zbytečné násilí ve všech možných podobách - prostě všechno, co by se v žádné víře vyskytovat nemělo. Oproti Svatému grálu je tu znát vyšší rozpočet i větší zkušenost s natáčením celovečerních filmů. Graham Chapman hraje navíc Briana tak přesvědčivě a seriózně, že by se uplatnil i ve vážném biblickém dramatu. Co ještě dodat? Snad jen, že píseň Allways look on the bright side of life je tak neskutečně optimistická, že i po skončení filmu je dobrá nálada na dlouho zaručena. 100%.(14.4.2013)

 • Oskar
  *****

  Žádnému jinému filmu se nikdy nepodařilo tak pregnantně pojmenovat všechno to, co si myslím o věřících. Myslím, že psát cokoli dalšího je zbytečné, snad jen, že až mě někdo bude chtít zabít, ať mi pouští pořád dokola scénu s Pilátem na téma "Můj pfítel Pyjus Čůvus" - uřehtám se k smrti a na pohřbu mi dejte zahrát "Allways Look on the Bright Side of Life". 100 %(11.4.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace