Život Briana

Život Briana

Komedie

Velká Británie, 1979, 94 min

• Djkoma

Jsem přesvědčen, že mou chybou mi film nesedl, tudíž napodruhé to snad bude lepší ...(13.5.2005)

Nedokážu to vysvětlit. Zatímco se mi Svatý grál zdál úplně mimo, tak tohle dílko je podle mě neuvěřitelně vtipné a chytré. Dlouho jsem s tímhle filmem váhal a byla to chyba. Zatím jsem ho viděl jen dabovaný, takže s plným hodnocením počkám až na DVD :)(16.12.2003)

Koupit si štěrk a jiné kameny, k tomu vousy a jít lynčovat provinilého muže. Ženské tradice se změnily akorát v tom smyslu, že teď už si vousy kupovat nemusejí. Jinak pro mne je toto po Svatém Grálu nejlepší Python.(13.1.2008)

Vsechny filmy od Monty Pythonu jsou genialni, ale tenhle je jejich sef. To nejlepsi, co kdy natocily. Spousta dokonalejch dialogu, jedna vtipna situace za druhou, vsichni herci vyborni a do toho skvela hudba. A zaverecna pisnicka ukrizovanejch je dost dobra. Jeden z mych nejoblibenejsich filmu.(6.3.2005)

Tak jsem teď pár minut v tichosti seděl nad klávesnicí a snažil se přijít na něco objevného, nového, co bych napsal o Brianovi, životním dílu nejgeniálnější komediální, satyrické partičky jménem Monty Python. Nejdřív jsem chtěl napsat, že to není o nesmyslnosti některých prvnků křesťanské víry, ale o všeobecné blbosti lidí nebo nějakou podobnou rádoby chytrou ptákovinu... Zapomeňte na to - pokud jste Briana neviděli, běžte a sežeňte si ho, podívejte se na něj a budete vědět svoje. Brilantní, nezapomenutelné... jestli si ani po něm nezamilujete tuhle pětku (resp. šestku) komiků, není vám pomoci. 100% "Romani ite domum"(21.6.2006)

• - V roce 2006 se film v anketě anglické stanice Channel 4, ve které přes 22 000 diváků zvolilo 50 nejlepších komedií, umístil na prvním místě. (Vrata88)

• - Scéna s Brianem na kříži se točila ráno, kdy byla dost zima, proto má na sobě John Cleese oblečení. (don corleone)

• - Jak se Monty Pythoni vyjádřili ke kritickým reakcím utočícím na to, že zesměšňují Krista: “Postava Ježíše není v zásadě vtipná, vtipné je, když někdo mluví o lásce a míru a lidé pak tráví dva tisíce let tím, že se navzájem mučí a zabíjejí, protože se nemohou dohodnout, jak to řekl. (conejo)