poster

Život Briana

 • český

  Monty Pythonův Život Briana

 • Velká Británie

  Life of Brian

 • slovenský

  Život Briana

Komedie

Velká Británie, 1979, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kulmon
  ***

  Jsem pro to bojovat proti církvi vždy a za všech okolností. Ale musí to mít úroveň. První půlka filmu mi tak přišla dosti trapná. V druhé půli se tvůrcům podařilo podrobit kritiku církve opravdu zdrcujícím způsobem. Ale sotva to překonalo mé počáteční negativní pocity, kdy jsem chtěl film vypnout, neboť mne to zcela nezajímalo. Po druhém zhlédnutí jsem sice přidal hvězdičku, ale víc po mně nechtějte. Nic co by mne dokázalo pobavit.(28.11.2009)

 • genetique
  ****

  Po tom ako som si osvojil typický montypythonovský humor v jednotke som len mierne sklamaný z pokračovania, hlavne kvôli hviezdičkovým oceneniam a očakávaniu. Som rád, že už sa tu neobjavili prestrihy zasahujúce do filmu spoza štábu, film je tým ucelenejší a tým aj dodáva pocit inteligentnejšej paródie. A to je už čo povedať, odvaha sparodovať život človeka, ktorý má s tým Ježišovým viac než len pár náznakov je dosť silná káva. Aj keď to ostane len pri nich, každému dôjde o čo ide. A podarilo sa. Ak sa niekto urazí, nevie o čo prišiel. A ja túto partičku šiestich pomätencov začínam s chuťou vyhľadávať ďalej. 85%.(7.10.2007)

 • Radek99
  *****

  Opravdu mimořádný film, a to i v kontextu filmografie Létajícího cirku Monty Pythona. Naprosto geniální parodie biblických filmů mapujících život Ježíše Krista, jak je u Monty Pythonů zvykem, se silným synkretismem ve spleti inspiračních zdrojů... Hraniční humor, intelektuální mix filosofie, politologie (kupříkladu velmi vtipně výstižné rozmělnění židovského odboje proti římské nadvládě do nespočtu frakcí...analogie k současné politické scéně), věrouky, vše usazené do historického kontextu biblické doby, s jediným cílem - snaze nebrat vážně naprosto nic, zkarikovat naprosto všechny autority, tedy i Knihu knih a věci s ní spojené... Dnes už ani tak nepobuřuje (kdeže jsou dobové masové protesty a zákazy promítání), jako moudře baví... Dokonalý film...od narození falešného mesiáše v ghettu až po strhující finální píseň ukřižovaných... ,,Always Look on the Bright Side of Life" ... 100%(16.11.2006)

 • RHK

  Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(18.9.2009)

 • flanker.27
  *****

  Kdysi (1999) jsem s kamarádem (Petr) šel do kina (Evald). Jeho jinej obvoffkej pfítel mu doporučil nějakej Život Briana. Aha, to zas bude o nějakym feťákovi, co se pere se životem. Ale tenhle člověk doporučoval dycky dobrý věci, třeba to nebude špatný. Tak jsme šli... Monty Pythony jsem sice trochu znal, dokonce i Svatý grál už jsem tehdy viděl, ale o Brianovi jsem vůbec nevěděl. A řeknu vám, už nikdy nezažiju takovouhle projekci, lidi už leželi doslova na zemi, nemohli popadnout dech a skoro prosili aby už nebyl žádnej další fór, protože by to nemuseli přežít. Špatné je jen to, že už to nikdy neuvidím poprvé... A jak říká klasik: Jsem ateista. Díky bohu. "Making it worse? How could it be worse? Jehova, Jehova, Jehova..." - "Only the true messiah denies his divinity." - Ok, I am the messiah. Now, FUCK OFF." - "How shall we fuck off, our lord?"(9.12.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace