Život Briana

Monty Python's Life of Brian

Komedie

Velká Británie, 1979, 94 min

Jejich nejlepší film.(14.6.2007)

Rozpočet $4miliónyTržby USA $20,045,115Tržby Celosvetovo $47,600,000 ║ no teda riadny výpek ale keby bol aspoň na také výsostne hodnotenie na csfd či imdb aj zábavný, len ďalšia suchopárna Anglická sucharina nič viac /20%/(16.5.2009)

Wekni jim to, Čůwe, aneb jak je těžké žít ve stínu Ježíše Krista:) Nemám rád černoprdelníky, takže si asi umíte představit, jak moc se mi Život Briana líbil. Následujete-li sandál nebo posvátnou tykev a díváte-li se na život z té lepší stránky, musíte tomu dát pětihvězdu.(9.2.2003)

Něco tak zábavného se vidí skutečně málokdy. Přitom to v žádném případě není zábava "za každou cenu", naopak, jde o velmi inteligentní humor, ale tím byli koneckonců Monty Pythoni známí vždycky. Výborní herci, spousta jedinečných hlášek a gagů, to se prostě nedá ohodnotit jinak, než 5 hvězdičkama.(14.9.2002)

• Renton

Scénář: Graham Chapman, John Cleese, Terry Gilliam, Eric Idle, Terry Jones, Michael Palin .. Chápu, z čeho se zde dělá sranda (církev sucks), ale jak se toho dociluje, mne převážně těžce míjí.(1.11.2009)

• - Poté, kdy Brian (Graham Chapman) dopsal 100x na stěny nápis "Římané, jděte domů", utíká před třemi římany s červenou skvrnou na pravé straně trupu. Jakmile ale zaběhne za roh, skvrna zmizí. (Thoss)

• - Jediná postava, která vystupuje ve všech čtyřech celovečerních filmech Pythonů, je bůh. (Morien)

• - Ve filmu je zobrazen jako císař Římského impéria Julius Caesar, ten byl ale v době, do které byl snímek situován, po smrti už 44 let. (TheTrox)