Život Briana

• slovenský

Život Briana

Komedie

Velká Británie, 1979, 94 min

Úžasně vtipný film. Slabý fór aby jeden pohledal. Chrlý jeden vtip za druhým až jsem málem nestíhal číst titulky.(13.1.2005)

Jasna jednicka ve filmografii Monty Python. Z popisu zivota muze. ktery byl omylem povazovan za Jezise musi mit radost vsichni krome Vatikanu.(8.8.2002)

Skutečná perla. Taková koncentrace černého, anglického, i normálního humoru se jen tak nevidí. A závěrečná muzikálová scéna na kříži, společně s tou písní.. to už je neska kult(3.5.2006)

• - Film byl roku 2012 webem „LoveFilm“ určen desátou nejvtipnější komedií všech dob, a to s průměrně 1,2 "smíchy" za minutu. V hlasování uživatelů však zvítězil. (JoranProvenzano)

• - Eric Idle nazpíval původně skladbu "Always Look on the Bright Side of Life" normálně. Ale pak se rozhodl to zkusit se silným londýnským přízvukem. Nahrávka, kterou pořídil na hotelové pokoji byla pak použita ve filmu. (don corleone)

• - Bubeník kapely Who pobýval s Pythony v Karibiku, když psali scénář filmu, a původně si měl zahrát roli jedno z věštců v ulicích města. Bohužel zemřel dřív než k natáčení došlo. (Morien)