Život Briana

Život Briana

Monty Python's Life of Brian

Komedie

Velká Británie, 1979, 94 min

Objektívne najlepší pythonovský film, pretože je scenáristicky najzovretejší, ale ja aj tak väčšie záchvaty smiechu dostávam pri Zmysle života, ktorý je morbídnejší a nekompromisnejší, miestami vyložene nasratý, čo mi vyhovuje.(31.3.2007)

Šišlající císař, celá scéna "Bigus Dickus" a hlavně kázání po pádu ze skrýše - to je snad to nejlepší, co MP kdy vymysleli. Za Létajícím cirkusem nezaostává ani o chlup.(23.12.2005)

• Djkoma

Jsem přesvědčen, že mou chybou mi film nesedl, tudíž napodruhé to snad bude lepší ...(13.5.2005)

Bomba!!! Je to nejvtipnější film z produkce Monty Python.(1.12.2003)

,,To mimino Brian rostl, až z něj byl spíš kluk. Měl uší a paží pár a na nohou stál. A rostl pořád výš, až z něj byl výrostek Brian. Pak tvář si začal holit a též si ho honit a holky chtěl balit, jít ven a kalit. Muž jménem Brian." Judea 33 n.l., sobota odpoledne, okolo svačiny..... . Co bych za to dal, kdybych mohl jen tak mlít hadry, vymýšlet krávoviny a ještě za to být obdivován. I když možná, půlku už mám za sebou....(15.3.2007)

• - V roce 2006 se film v anketě anglické stanice Channel 4, ve které přes 22 000 diváků zvolilo 50 nejlepších komedií, umístil na prvním místě. (Vrata88)

• - Eric Idle nazpíval původně skladbu "Always Look on the Bright Side of Life" normálně. Ale pak se rozhodl to zkusit se silným londýnským přízvukem. Nahrávka, kterou pořídil na hotelové pokoji byla pak použita ve filmu. (don corleone)

• - Natáčení filmu probíhalo v Londýně a Tunisku. (Tygrys)