poster

Život Briana

 • český

  Monty Pythonův Život Briana

 • Velká Británie

  Life of Brian

 • slovenský

  Život Briana

Komedie

Velká Británie, 1979, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • B!shop
  *****

  Vsechny filmy od Monty Pythonu jsou genialni, ale tenhle je jejich sef. To nejlepsi, co kdy natocily. Spousta dokonalejch dialogu, jedna vtipna situace za druhou, vsichni herci vyborni a do toho skvela hudba. A zaverecna pisnicka ukrizovanejch je dost dobra. Jeden z mych nejoblibenejsich filmu.(6.3.2005)

 • Segrestor
  *****

  Všichni (nebo teda mnoho lidí) napadají tento film jako jakousi urážku křesťanství (chápej katolicismu), výsměch základním pilířům víry a kdesi cosi, v mnoha státech ho zakazovali nebo zakazují. Vždyť to je přeci kravina. Ten film si dělá prdel především z lidí, potažmo z lidské blbosti, což je látka, z které lze donekonečna čerpat. To, že ti lidé, z kterých si film dělá legraci, shodou okolností žili v době zrození krále je hold věc, která nejde okecat, ale je to asi jen prostředek k filmovému tématu. Klidně se to mohlo odehrávat za Julia Cesara a Pythoni by se zaměřili třebas na Cicera, z kterého by si dělali bžundu, co já vím. Chci prostě říct, že není třeba z toho dělat takovou kovbojku, hlavně že je sranda.(26.4.2011)

 • sud
  *****

  Potrefená husa zakejhá - to mě vždycky napadne, když čtu o tom, s jakou nevolí se tento film kdysi setkával a vysloužil si kontroverzní pověst. Život Briana se totiž nestrefuje do Ježíše, křesťanství apod., pranýřuje náboženský fanatismus a dogmatismus napříč všemi spektry, terorismus, revoluce, zbytečné násilí ve všech možných podobách - prostě všechno, co by se v žádné víře vyskytovat nemělo. Oproti Svatému grálu je tu znát vyšší rozpočet i větší zkušenost s natáčením celovečerních filmů. Graham Chapman hraje navíc Briana tak přesvědčivě a seriózně, že by se uplatnil i ve vážném biblickém dramatu. Co ještě dodat? Snad jen, že píseň Allways look on the bright side of life je tak neskutečně optimistická, že i po skončení filmu je dobrá nálada na dlouho zaručena. 100%.(14.4.2013)

 • Marigold
  *****

  Geniální komedie, kterou si celý Cirkus rezervoval místo v tom nejžhavějším místě pekel. Bible všech vulgárních kacířů (že, Shnoffe), Bible těch, kteří se rádi smějí všemu... i Bibli. Ty, kdož jsi bez viny, hoď po nich kamenem, ale jsi-li žena, pozor, ať ti nespadnou vousy! Souhrn nádherně vypointovaných vtípků, které se dokáží urazit zřejmě všechny věřící bez rozdílu vyznání. Ale co, i když vás křižují řiďte se prvním a jediným přikázáním: "Allways look at the bright side of life". To je náboženství Montyho Pythona, to je náboženství, kterému se vždycky rád ukloním! Amen.(26.1.2004)

 • Jara.Cimrman.jr
  *****

  Brianův život mne, i mého dvahého pfítele Pya Čuva, neuvěřitelně baví od jeho zrození ve chlévě až po neuvěřitelně pohodovou párty na křížích (http://www.youtube.com/watch?v=WlBiLNN1NhQ). Asi je to tím, že mi někdo odcizil bibli z nočního stolku ještě předtím, než jsem se narodil a tak nemohu objektivně posoudit historickou hodnotu díla, ale Brian, Ježíš, Caesar, mimozemšťani i židovští teroristé naprosto vyhovují mým filmovým fantaziím.(30.11.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace