poster

Život Briana

 • český

  Monty Pythonův Život Briana

 • Velká Británie

  Life of Brian

 • slovenský

  Život Briana

Komedie

Velká Británie, 1979, 94 min

 • woody
  *****

  I kdyby Pythoni stvořili jen Briana, byli by nadosmrti velebeni jako největší myslitelé 20. století. Kdo jiný dokázal tak krásně poukázat na hloupost toho, že polovina lidstva věří na šedovlasého dědečka na obláčku, který na vás sešle rakovinu, kobylky a atomovou bombu, ale přitom vás má stále rád.(30.8.2010)

 • Galadriel
  *****

  Snad nejlepší komedie všech dob. Monty Pythoni jsou pwostě nepwekonatelní. Fantastické hlášky, skvělé momenty, ale i celý děj. Tady nejde wíct jeden nebo dva nejlepší gagy, pwotože jsou všechny výbowné. A pewličkou je závěwečná písnička - ktewá má úžasně optimistický text a hoooodně chytlavou melodii. Pokud jste nikdy Monty Pythony neviděli, tenhle film je asi nejlepší volbou, jak s těmihle wecesisty začít - je to totiž z toho, co natočili, nejvíc "film" (hlavně co se týče souvislého děje) a tak nemusíte být tolik v šoku, jako tweba kybyste se nejpwve podívali na Smysl života. Ale zase na dwuhou stwanu - twacetiminutové skeče jsou něco úplně jiného, takže ty byste pwo začátek taky vynechat neměli.(10.11.2003)

 • Segrestor
  *****

  Všichni (nebo teda mnoho lidí) napadají tento film jako jakousi urážku křesťanství (chápej katolicismu), výsměch základním pilířům víry a kdesi cosi, v mnoha státech ho zakazovali nebo zakazují. Vždyť to je přeci kravina. Ten film si dělá prdel především z lidí, potažmo z lidské blbosti, což je látka, z které lze donekonečna čerpat. To, že ti lidé, z kterých si film dělá legraci, shodou okolností žili v době zrození krále je hold věc, která nejde okecat, ale je to asi jen prostředek k filmovému tématu. Klidně se to mohlo odehrávat za Julia Cesara a Pythoni by se zaměřili třebas na Cicera, z kterého by si dělali bžundu, co já vím. Chci prostě říct, že není třeba z toho dělat takovou kovbojku, hlavně že je sranda.(26.4.2011)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Jak se Monty Pythoni vyjádřili ke kritickým reakcím utočícím na to, že zesměšňují Krista: “Postava Ježíše není v zásadě vtipná, vtipné je, když někdo mluví o lásce a míru a lidé pak tráví dva tisíce let tím, že se navzájem mučí a zabíjejí, protože se nemohou dohodnout, jak to řekl. (conejo)

 • - Jediná postava, která vystupuje ve všech čtyřech celovečerních filmech Pythonů, je bůh. (Morien)

 • - Snímek byl až do roku 1990 zakázán v Norsku. Švédský distributor tehdy vymyslel reklamní slogan "Film je tak směšný, že je v Norsku zakázaný". (Tygrys)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace