Život Briana

• slovenský

Život Briana

Komedie

Velká Británie, 1979, 94 min

(1001) Co jiného kromě kanalizace, medicíny, vzdělávání, vína, pořádku, zemědělství, silnic, viaduktů, práva a literatury pro nás kdy Římané udělali, ha?(20.12.2007)

Rozhodně nejfilmovější "Monty Python". Zklamání pro ty, kteří čekají nějakou tu filmovou řachandu, naopak potěšení pro milovníky iteligentního až ulítlého anglofilního humoru. Tvůrcům skutečně není nic svaté a vám odkryjí histowii v pwavdě netušenou.(8.12.2005)

Kdysi (1999) jsem s kamarádem (Petr) šel do kina (Evald). Jeho jinej obvoffkej pfítel mu doporučil nějakej Život Briana. Aha, to zas bude o nějakym feťákovi, co se pere se životem. Ale tenhle člověk doporučoval dycky dobrý věci, třeba to nebude špatný. Tak jsme šli... Monty Pythony jsem sice trochu znal, dokonce i Svatý grál už jsem tehdy viděl, ale o Brianovi jsem vůbec nevěděl. A řeknu vám, už nikdy nezažiju takovouhle projekci, lidi už leželi doslova na zemi, nemohli popadnout dech a skoro prosili aby už nebyl žádnej další fór, protože by to nemuseli přežít. Špatné je jen to, že už to nikdy neuvidím poprvé... A jak říká klasik: Jsem ateista. Díky bohu. "Making it worse? How could it be worse? Jehova, Jehova, Jehova..." - "Only the true messiah denies his divinity." - Ok, I am the messiah. Now, FUCK OFF." - "How shall we fuck off, our lord?"(9.12.2005)

Zatracený Římani! Upřímně, ještě v polovině filmu jsem si myslel, že více jak čtyři hvězdy tomuto filmu nedám hlavně proto, že některé vtípky byly na mě moc nucené (věděl jsem, čemu jsem se měl smát, ale nějak na mě nefungovaly). Jenže pak přišel šišlající Pilate, sebevražedné komando ("To jsme jim to natřeli, co?") a neskutečně pozitivní písnička "Always Look on the Bright Side Of Life" a já věděl, že bych této ztřeštěné komedii křivdil, kdybych jí přeci jen i tu pátou nepřidal. A když si to tak přehrávám zpětně a porovnám tento snímek s nedávno viděným Smyslem života (kterému jsem dal za čtyři) tak bych vážně Životu Briana křivdil a moc. Takže za plný počet a nezapomeňte následovat… koho chcete.(13.8.2010)

Bomba!!! Je to nejvtipnější film z produkce Monty Python.(1.12.2003)