poster

Život Briana

 • český

  Monty Pythonův Život Briana

 • Velká Británie

  Life of Brian

 • slovenský

  Život Briana

Komedie

Velká Británie, 1979, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Segrestor
  *****

  Všichni (nebo teda mnoho lidí) napadají tento film jako jakousi urážku křesťanství (chápej katolicismu), výsměch základním pilířům víry a kdesi cosi, v mnoha státech ho zakazovali nebo zakazují. Vždyť to je přeci kravina. Ten film si dělá prdel především z lidí, potažmo z lidské blbosti, což je látka, z které lze donekonečna čerpat. To, že ti lidé, z kterých si film dělá legraci, shodou okolností žili v době zrození krále je hold věc, která nejde okecat, ale je to asi jen prostředek k filmovému tématu. Klidně se to mohlo odehrávat za Julia Cesara a Pythoni by se zaměřili třebas na Cicera, z kterého by si dělali bžundu, co já vím. Chci prostě říct, že není třeba z toho dělat takovou kovbojku, hlavně že je sranda.(26.4.2011)

 • Djoker
  ***

  Na světě jsou evidentně jen tři druhy lidí. Věřící, jejich odpůrci a já. Možná se jedná o inteligentní humor a strefování se do víry je občas vtipné, ale příčinu vysokého hodnocení vidím někde jinde. Pythoni si jako jedni z mála dovolili utahovat z příběhu Ježíše a stvořili tak kult, u kterého se scházejí všichni, kterým náboženství nevoní a rádi si z něho utahují. Nejsem věřící a je mi úplně jedno, že tolik lidí je. Právě kvůli tomu se mi film nezdá nijak výjimečný.(29.6.2011)

 • Oskar
  *****

  Žádnému jinému filmu se nikdy nepodařilo tak pregnantně pojmenovat všechno to, co si myslím o věřících. Myslím, že psát cokoli dalšího je zbytečné, snad jen, že až mě někdo bude chtít zabít, ať mi pouští pořád dokola scénu s Pilátem na téma "Můj pfítel Pyjus Čůvus" - uřehtám se k smrti a na pohřbu mi dejte zahrát "Allways Look on the Bright Side of Life". 100 %(11.4.2003)

 • Jara.Cimrman.jr
  *****

  Brianův život mne, i mého dvahého pfítele Pya Čuva, neuvěřitelně baví od jeho zrození ve chlévě až po neuvěřitelně pohodovou párty na křížích (http://www.youtube.com/watch?v=WlBiLNN1NhQ). Asi je to tím, že mi někdo odcizil bibli z nočního stolku ještě předtím, než jsem se narodil a tak nemohu objektivně posoudit historickou hodnotu díla, ale Brian, Ježíš, Caesar, mimozemšťani i židovští teroristé naprosto vyhovují mým filmovým fantaziím.(30.11.2011)

 • Dever
  *

  Úplne mimo mňa, ako neviem, čo chcel autor tým príšerným humorom povedať. A o zmysle deja sa radšej ani vyjadrovať nebudem.(30.3.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace