Život Briana

• slovenský

Život Briana

Komedie

Velká Británie, 1979, 94 min

Šišlající císař, celá scéna "Bigus Dickus" a hlavně kázání po pádu ze skrýše - to je snad to nejlepší, co MP kdy vymysleli. Za Létajícím cirkusem nezaostává ani o chlup.(23.12.2005)

Wekni jim to, Čůwe, aneb jak je těžké žít ve stínu Ježíše Krista:) Nemám rád černoprdelníky, takže si asi umíte představit, jak moc se mi Život Briana líbil. Následujete-li sandál nebo posvátnou tykev a díváte-li se na život z té lepší stránky, musíte tomu dát pětihvězdu.(9.2.2003)

• Djkoma

Jsem přesvědčen, že mou chybou mi film nesedl, tudíž napodruhé to snad bude lepší ...(13.5.2005)

Co se týká filmu, nemám co vytknout. Tohle je čistá satira. Je strašlivá škoda, že natočili jen tři filmy. Nezapomenu na Biguse Dickuse a toho vyléčenýho malomocnýho a ten konec parodující Spartaka a i ta písnička je skvělá. Božínku, v souvislosti s Monty Pythony mě napadá jedna věta z filmu Misery nechce zemřít l'm your number one fan. A stejně jako Misery bych si je rád odvedl všechny domů a strčil do vitríny za sklo. Což se mmi díky jejich skvělým dílům zatím docela daří. A taky se mi moc líbilo, že to tu mají konečně ukončený jako normální film. Žádná useklá pointa, protože je nenapadlo, jak to zakončit inteligentně a humorně zároveň.(24.12.2005)

Tak jsem teď pár minut v tichosti seděl nad klávesnicí a snažil se přijít na něco objevného, nového, co bych napsal o Brianovi, životním dílu nejgeniálnější komediální, satyrické partičky jménem Monty Python. Nejdřív jsem chtěl napsat, že to není o nesmyslnosti některých prvnků křesťanské víry, ale o všeobecné blbosti lidí nebo nějakou podobnou rádoby chytrou ptákovinu... Zapomeňte na to - pokud jste Briana neviděli, běžte a sežeňte si ho, podívejte se na něj a budete vědět svoje. Brilantní, nezapomenutelné... jestli si ani po něm nezamilujete tuhle pětku (resp. šestku) komiků, není vám pomoci. 100% "Romani ite domum"(21.6.2006)