poster

Život Briana

 • český

  Monty Pythonův Život Briana

 • Velká Británie

  Life of Brian

 • slovenský

  Život Briana

Komedie

Velká Británie, 1979, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • berg.12
  ****

  Rozhodně nejfilmovější "Monty Python". Zklamání pro ty, kteří čekají nějakou tu filmovou řachandu, naopak potěšení pro milovníky iteligentního až ulítlého anglofilního humoru. Tvůrcům skutečně není nic svaté a vám odkryjí histowii v pwavdě netušenou.(8.12.2005)

 • Cervenak
  ****

  Objektívne najlepší pythonovský film, pretože je scenáristicky najzovretejší, ale ja aj tak väčšie záchvaty smiechu dostávam pri Zmysle života, ktorý je morbídnejší a nekompromisnejší, miestami vyložene nasratý, čo mi vyhovuje.(31.3.2007)

 • Gemini
  *****

  Wekni jim to, Čůwe, aneb jak je těžké žít ve stínu Ježíše Krista:) Nemám rád černoprdelníky, takže si asi umíte představit, jak moc se mi Život Briana líbil. Následujete-li sandál nebo posvátnou tykev a díváte-li se na život z té lepší stránky, musíte tomu dát pětihvězdu.(9.2.2003)

 • sud
  *****

  Potrefená husa zakejhá - to mě vždycky napadne, když čtu o tom, s jakou nevolí se tento film kdysi setkával a vysloužil si kontroverzní pověst. Život Briana se totiž nestrefuje do Ježíše, křesťanství apod., pranýřuje náboženský fanatismus a dogmatismus napříč všemi spektry, terorismus, revoluce, zbytečné násilí ve všech možných podobách - prostě všechno, co by se v žádné víře vyskytovat nemělo. Oproti Svatému grálu je tu znát vyšší rozpočet i větší zkušenost s natáčením celovečerních filmů. Graham Chapman hraje navíc Briana tak přesvědčivě a seriózně, že by se uplatnil i ve vážném biblickém dramatu. Co ještě dodat? Snad jen, že píseň Allways look on the bright side of life je tak neskutečně optimistická, že i po skončení filmu je dobrá nálada na dlouho zaručena. 100%.(14.4.2013)

 • arachneuss
  ****

  Koupit si štěrk a jiné kameny, k tomu vousy a jít lynčovat provinilého muže. Ženské tradice se změnily akorát v tom smyslu, že teď už si vousy kupovat nemusejí. Jinak pro mne je toto po Svatém Grálu nejlepší Python.(13.1.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace