Život Briana

• Česko Monty Python: Život Briana (více)

Kultovní a kontroverzní komedie Život Briana vypráví příběh Briana (Graham Chapman), který se narodil ve stejný den a na stejném místě jako Ježíš. Po sérii absurdních a vtipných okolností je pak s mesiášem zaměňován. Film Terryho Jonese, který se konstantně vysmívá všem a všemu, nechává zazářit v několika rolích každého člena skupiny Monty Python. Přináší tak pohlcující anarchistickou satiru mířenou jak na náboženství, tak na hollywoodské zobrazování všeho biblického. (Pannonia Ent.)

Wacky14

Fantastická parodie, která překvapí člověka snad v každé druhé scéně. Absolutně nezaloženo na důvěryhodných hereckých výkonech (Muži hrající ženy, které předstírají, že jsou muži). Skvělé záběry z kamenování a ukřižování. A snad nejlepší vtip, který mi doslova vehnal slzy smíchu do očí, byl infarkt gladiátora po pár kolečkách. Doporučuji vyzkoušet, ale chápu, že se nemusí líbit, je to přeci jen velmi specifický druh humoru. ()

cancel

Rozhodně dějově "celistvější" než Svatý grál, úplně stejně trhlé a možná ještě více výborné a k popukání. Držel jsem se do té doby, než se na scéně objevil Pyjus Čůrus a řeč byla o jeho manželce, Polulině Permanentě - to už jsem se skládal za židle:D Na svou dobu je to snímek určitě odvážný, pobuřující a možná i nepochopený, pro milovníky Pythonů ale paráda. Popwawdě, wozhodně se mi to wíbilo. Více ale fandím skečům ()

veverysiak

Pamätám si, že keď som to videl prvýkrát, začiatok sa mi zdal trochu lacný a násilný, ale po pár scénach som už padal pod stôl od kŕčov, s odstupom času a niekoľkých reprízach môžem s istotou povedať, že je to geniálne, a druhým dychom opätovne konštatujem, že takéto niečo sa môže zrodiť jedine na ostrovoch, tvorcovia z iných končín sveta by z toho urobili nestráviteľný gýč a brak, takže 95%. ()

mFranta

Co k tomu ještě dodat? Film, který je snad nejlepším počinem skupiny Monty Python. Film, který je rouhačský, vysmívá se křesťanství, muži v něm ztvárňují ženy a v některých scénách muži ztvárňují ženy, které se vydávají za muže,a přesto (nebo spíš právě proto) jsem se u něj nemohl přestat smát. Takže nezapomeňte, že když zatlačíte přímo proti nosníku kříže, budete tam cobydup. ()

Stuart6

Vůbec nevím co bych k tomuto skvostu napsal. Doporučil bych ho hlavně všem dnešním manažerům co jsou věčně "byzy", všem lidem co si pořád na něco stěžují a hlavně lidem co nevidí na životě nic pozitivního. Tento film jim všem otevře oči a už nikdy nebudou přemýšlet tak jako dřív. ()

laurence

Parodie všeobecně nemám rád, ale tato je povedená, to se musí nechat. Ne všechno mi však přišlo úplně vtipné, čekal jsem od MP trošku chytřejší humor. ()

Martiiiiinka

Můj první celovečerák od Monty Pythonů. Byla jsem připravená na leccos, ale tohle mě fakt dostalo. Totiž sledovat hodinu a půl totálních blábolů, neskutečně aburdních scén a parodií na všechno svaté i nesvaté a ještě se u toho neustále, pekelně a hlavně nezastavitelně smát stojí mnohem víc síly, než bych čekala. A když si po tom včerejším jedenapůlhodinovém cvičení bránice, zpívaje si Always Look on the Bright Side of Life, vzpomenu na následování dýně a sandálu, Pya Čůra, ráčkujícího (nebo jak to nazvat) Piláta Pontského, kamenovací byznys, separatisktické skupiny a nespočet proroků (a to jen tak pro ukázku), začínám nanovo. Takže není co řešit... ()

Dexter666

Preplácnuté hodnotenie mnohých "Monthy Pytonov". Nikdy som tento humor nemal rád, v tomto filme mi príde ešte najznesitaľnejsí. Pár vtípkov dobrých, narážky na terorizmus, OSN, náboženstvo a všetko možné vysoko nadčasové, ale inak plno hluchých miest (čo do čerta mali znamenať tí ufóni??!). Not my cup of tea... ()

Borin.P

Asi nejoriginálnější příběh o životě "Ježíše". Britové a jejich inteligentní humor mě vždycky dostane. Například, když ke konci na scénu naklusalo sebevražedné komando, málem jsem smíchy spadnul ze židle. Snímek plný geniálních scén, neotřelých nápadů a hlavně jednoho velkého omylu. 90% ()

confuoco

Aj keď sa veriaci človek môže cítiť v prvej chvíli týmto filmom dotknutý, vzápätí zistí, že film neparoduje vieru ako takú, ale skôr náboženský fanatizmus, dogmy, manipulovateľnosť a stádovitosť ľudí. Asi iba človek s biblickým povedomím môže naplno pochopiť a oceniť všetky tie skvostné vtípky, narážky a hlášky ("Ste panna?" :-D). Posledné zábery filmu sprevádzané veľakrát spomínanou piesňou sú zmesou paradoxu, optimizmu, tragiky a irónie, a ide v pravom slova zmysle o geniálny filmový záver. ()

blackmind

Tohle je komedie jak vino. Nejlepsi kousek, co kdy Monty Python dali dohromady. Originalni, epicke, absurdni, slzy- i dechberouci :)) Zkratka neuveritelne vtipne. Crucifixion? Good... out of the door, line on the left, one cross each.... :D a navic nesmrtelne poselstvi hlavni pisne, kterou o temer dvacet let pozdeji oprasil na klavir Jack Nicholson v Lepsi uz to nebude. ()

Nakash

O dvě třídy horší než Svatý grál. Některé scény, třeba s tykví a botou, jsou skvělé ale zbytek působí pouze jako vata. Pokud chcete začít s Monty Pythonem doporučuji onen zmíněný Svatý grál. ()

rigby

Totální úlet, nezapomenutelné a nepředstavitelné hlášky. Korunou všeho je průlet mimozemšťanů. Ale nelze vypíchnout jednu scénu jako tu nejlepší, nejlepší jsou prostě všechny. ()

Trinculo

Nemusíte nikoho následovat, vy všichni jste individuality ... Já ne! Jojo tohle je síla ... zajímalo by mě v kolika zemích tento film zakázali. ()

Midnighton

To byl opravdu dobrý náhled do začátku letopočtu. Myslím, že tohle se Pythonům povedlo. Sice trošku humoru ubírá CZ překlad, ale to už tak bývá. Pokud chcete vidět excelentní proroky a Jeruzalémský odboj, tak doporučuju! ()

B3njamin

87%, 104. nejlepší film, 98. nejoblíbenější film....tak to nevim co se vám na tom tolik líbí? nejsem věřící, takže mě to nepobuřovalo a občas jsem se i zasmál, ale přesto to byla pěkná hovadina. ()

Zemřel Terry Jones

10.12.2007

Náboženství je opium lidstva

Náboženství je opium lidstva

29.05.2006

Monty Pythoni znovu spolu?

Monty Pythoni znovu spolu?

29.08.2005