John a Kate tvoří navenek idylický manželský pár. Zdánlivě jsou šťastní a bezstarostní, ale ztráta nenarozeného dítěte je chtě nechtě bez přestání pronásleduje. V minulosti obou manželů se skrývají temná místa, zejména Kate si má co vyčítat. Aby alespoň zčásti zmírnila své utrpení, rozhodne se spolu s manželem k synovi Danielovi a jeho sestřičce, hluchoněmé Max adoptovat třetí dítě. Sirotek Ester ve svém rodném Rusku osiřela, její adoptivní rodina zemřela při požáru. Ušlechtile působící a inteligentně se vyjadřující dívka si ihned získá jejich srdce. Zdá se, že je pro narušený domov přímo požehnáním. Postupně ovšem začíná vycházet najevo, že s osobností Ester to není až tak jednoduché. Je prostě "jiná". V jejím podání to znamená skryté, manipulativní a krvavé zlo, jehož hranice lze těžko odhadnout. (TV Nova)

Fonnel

Scénář od začátku jasný, copy paste tisíce jiných filmů. Hlavně opět vršení nelogičností. Mám tři děti a neumím si představit, že by mi nevyslepičily, kdyby jejich sourozenec, nebo klidně i soused z konce ulice dělal něco divnýho. To je takový problém natočit horor, který nebude na hlavu postavená kravina, hlavně, když mají k dispozici kvalitní herce? Hvězda z 15 vteřin Rodena a jedna za Veru. ()

teekanee

Velice dobrej horror s opravdu zajímavým twistem, kterej sem opravdu nečekal. Určitě jsem se nebál, ale pár svéc ve mě vyvolávali velice nepříjemné pocity, což je to, co od filmů chceme. Vyvolávat emoce. Velká pochvala dětským hercům, zejména té v roli sirotka. 81% ()

Drolit

Bravurně vypracovaný thriller založený na vztazích mezi postavami, které tu jsou vykresleny opravdu na jedničku. Film si s divákem hezky pohrává, předhazuje mu různé nápovědy v podobě mrazivých událostí až do samotného finále, které mě, přiznávám, velmi šokovalo. Herci jsou tu fantastičtí a Karel Roden je třešnička na dortu. Opravdu doporučuji. ()

Charliesed

Jako thriller je obyčejný s klasickou žánrovou strukturou děje i jeho vyvíjením v průběhu – z toho důvodu zvraty, co tam jsou, nijak nepřekvapí. Ale zajímavá je hlavní postava Ester. Její chování nebo jak se obléká a taky je skvěle zahraná. ()

drkaldj

Opět pěkné překvapení a dostal jsem víc než v co jsem doufal. Scénář sedí, postavy super, příběh neobehraný (prvně jsem si myslel že půjde o démony nebo něco podobného, ale toto realistické řešení sedí naprosto super). Sice jsem očekával takové odhalení, ale i přesto jsem si film užil. Nemám nic většího co bych vytknul. ()

MichalZL

Vcelku obyčajný horor, ktorý mi ale úspešne pripomenul, prečo mám obyčajné horory tak rád. Film je výborne prevedený a najmä zahraný. Solídny plot twist v závere dokázal potešiť a na niektoré scény len tak nezabudnem. Čistokrvný horor som si tak veľmi už dlho neužil ()

PuppetMistr

Tenhle luxusní thiller je uplna pecka. Herci vynikajicí. Napínavý až do konce. Tenhle film sem vždycky žral.  Isabelle Fuhrman si díky této jediné roli která jí nejvíc proslavila získala celou řadu fanoušků. Těším se na druhého Sirotka První obět. Už se nemůžu dočkat. Tenhle díl si ještě rád zopakuji. ()

mart93

Spoiler: Co říkáte na ten konec? Můj názor je že to mělo skončit tím jak vyběhli a byl záběr že v dálce jedou policajti. Nasázet tam ještě fight na ledě, pod vodou a udělat ze sirotka pomalu terminátora ten film celej zhodilo. Resp. prostě to mohlo mít takovou ještě uvěřitelnou rovinu.. že si všechny omotala okolo prstu ale todle?.. Ach jo.... No co už. Pokusím si to odmyslet a je to mega dobrej film. ()

1308boddah

SPOILER SPOILER, samý SPOILER... S manželem jsem kolik? 10, 20 let? Máme úspěšně dvě vlastní děti, rozhodneme se adoptovat a manžel ihned zcela věří cizí nově adoptované dceři každé slovo a vlastní ženě nevěří ani ťuk (neboli, nevezmu-li si kreténa, co mě při každé příležitosti rád ihned zazdí ((BTW, kdyby takový byl, jaktože už by to za ty roky nevěděla?)), nemůže se mi toto stát). Kouká na to, jak jeho žena drží holku za ruku a přesto posléze uvěří, že ta ruka je zlomená? A co všechny ty okolnosti a mrtvoly okolo? A vlastní dítě, co mámě neřekne, že se něco stalo? Všechno musí vyšetřit starší brácha, protože rodiče jsou moc pitomí. Jasně, film se vlastní neschopnost scénáře, režie, logiky  a dále snaží házet na bývalý alkoholový problém matky, ale fakt to nefunguje. Moc nelogičností. Moc přitažené za vlasy. Herci (až na tu holku co hraje magora) jsou skvělý, tak dávám hvězdu, protože jinak je to naprostá pitomost. V podstatě béčkový film až na Vera Farmiga. Mohlo to být lepší, ale nebylo. PS: Nemám ráda filmy, kde uhodnete celý děj v prvních 5 minutách. PPS: Úplně konečná pointa, kterou nečekáte je tak debilní, že ji ani čekat nemůžete. ()

Bantarian

Spoiler: Tento celkem zajímavý horor je inspirovaný v ČR nechvalně známou kauzou, kterou všichni dobře známe. A sice Barbora Škrlová, alias 13letá Anička. Je to však natočeno elegantně, sympaticky a taky o něco násilněji. Ačkoliv je záporák znám hned od začátku, vlastně je to jasné každému kdo viděl plakát, atmosféra je i tak místy dosti mrazivá a tísnivá. Mám rád horory, kde nejsou nadpřirozena ani laciné lekačky, ale pouze kvalitní příběh který vytváří nepříjemné pocity. Slušné 4* si to tedy u mě zaslouží. ()

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

03.11.2020

Horor Sirotek z roku 2009 vyprávěl o páru (Vera Farmiga a Peter Sarsgaard), který po smrti svého nenarozeného dítěte adoptoval záhadnou devítiletou dívku jménem Esther (Isabelle Fuhrman) pocházející… (více)

Hororový Sirotek dostane prequel

Hororový Sirotek dostane prequel

21.02.2020

Hororový tvůrce William Brent Bell (Brahms: The Boy II, Ďábel v těle) se upsal režii pokračování thrilleru Sirotek od režiséra Jaume Collet-Serry. Nebude se však jednat o klasický sequel, nýbrž o… (více)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak