Gavin je rozvodový právník a jednomu klientovi vypráví příběh svých známých, manželů Barbary a Olivera Roseových. Ti se spolu seznámili při aukci, kdy se přetahovali o stejný předmět. Oliver studoval na právech, Barbara tělocvik. Po čase se vzali, narodily se jim dvě děti. Oliver budoval svou praxi a Barbara se věnovala domácnosti. Barbaře se už rok líbil jeden dům a chtěla by ho koupit. Když majitelka zemřela, její dcera ho Roseovým prodala. Po šesti letech se stal Oliver společníkem firmy a Barbara se starala o krásný dům, který dokonale upravila a zařídila. Začala uvažovat o vlastním podnikání – vyráběla by paštiku, kterou jí všichni chválí. Oliver s tím souhlasil a sehnal Susan, paní na péči o dům, když bude Barbara zaneprázdněna. Barbara chtěla, aby jí Oliver přečetl smlouvy, ale on na to zapomněl. Stal se z něj samolibý chlap, hlavně když začal pracovat pro budoucího senátora... Jednou se Oliverovi udělalo velmi špatně, vypadalo to na infarkt, ale v nemocnici zjistili vysoké podráždění zažívacího traktu. Barbara za ním do nemocnice nepřijela, a když Oliver přijel domů, nebyla ani tam. Přišla později a pohádali se spolu. V noci mu Barbara řekla, že za ním do nemocnice jela, ale cestou si představila, že je mrtvý a cítila se šťastná, protože by byla volná. Řekla mu také, že chce požádat o rozvod, protože ho nesnáší. Sešli se pak u jejího právníka, kde se Barbara vzdala svých alimentů a podílu na Oliverově firmě. Chtěla ale, aby jí zůstal dům s veškerým vybavením. Oliver nesouhlasil. Poradil se s Gavinem a ten mu našel zákon, podle kterého může dál bydlet ve svém domě a Barbara ho nemůže vyhnat. Oliver Barbaře nabídl mimosoudní vyrovnání, pokud se vzdá domu. Ta odmítla, a tak rozdělili dům na část její, Oliverovu a neutrální. Jednou v noci Oliver omylem přejel Barbařinu kočku. Když to Barbara zjistila, zablokovala Oliverovi dveře v sauně, když byl uvnitř. Od té chvíle si začali dělat spoustu drsných naschválů, které vyústily až ve velkou tragédii... (TV Prima)

Gnoma

Roseovy jsou právě tou love story, kterou když uvidíš, řekneš si buď, že DeVito to jedním dobrým filmem nezachrání - nebo, že jo. ()

Decker

Povinný film pro všechny kteří se chystají vstoupit do svazku manželského! :-)) Jde však o úžasnou porci černého humoru a dvojice Douglas - Turnerová je tak přesvědčivá, že to snad již lépe fungovat nemohlo. 90% ()

fantoci

Je to hodně dobrý film a ukazuje, kam až člověk dokáže zajít. Dokáže v sobě probudit tolik nenávisti a skrytých možností. Víckrát se ale na něj asi dívat nebudu. Tolik na mě zapůsobil. Přestože oba představitele zrovna nemusím, své role zvládli skvěle. ()

hans500

Michael Douglas a Kathleen jsou zde výborný herecký pár, oba hrají výborně, Danny DeVito jim zdatně sekunduje a vše s přehledem zrežítoval. Velmi dobrý scénář, dobré hlášky i scény. Vynikající, velmi černá komedie. ()

FilMiki

Já musím dát 5*****. Od dob Honby za diamantem mám k herecké dvojici Turner/Douglas zvláštní pouto. Navíc velmi zajímavý pohled na manželství a jak to taky může dopadnout, když hranice mezi láskou a nenávistí je křehčí, než čínské porcelánové postavičky. Taková pohádka pro dospělý bez (teda vlastně "s" )...žili šťastně a jestli neumřeli, žijí dodnes" ()

Doudis19

Děsivý případ jednoho nepovedeného manželství, který se mění v oboustraný psychický a posléze i fyzický teror. Douglas je neskutečný ve své proměně z prchlivého přizdisráče v cílevědomého psychopata, zato Turner mi příjde jako ohromně rušivý element. Jednak se mi osobně vůbec nelíbí a navíc už od prvopočátku bylo jasné, že sní nebude něco v pořádku, což se následně potvrdilo a v podstatě vše vyprovokovala svým stupidním chováním a snahou oškubat manžela. Každopádně působivý a obrovsky napínavý obraz manželské klece z níž není cesty ven, alespoň ne se zdravým rozumem. ()

chelseaman22

Po pozření prsatých (rozumějte špekatých) dětí vás na 100% zaujme močení do volné krajiny v podání Mr. Rose (rozumějte močení do pekáče plného pečené ryby s lahodnou šťávičkou určenou k vytření krájeným chlebíkem z Kaufláče, jež prokazatelně obsahuje semleté vlasy a kosti živočichů z Lidové Republiky Čínské). Scéna pojednávající o pojídaní paštičky a polykání vínečka je spolu se zdrobnělinovým slangem jako z Prostřeno! vystřižená. Mnou opovrhované vyprávění vypravěčem ještě tedy nebylo vymíceno, avšak Státní veterinární a hygienický ústav na tom dozajisté zapracuje. Je to vyhnáno do absurdního absurdna. Konec fenomenální, společná smrt, společná výhra. 82% Celosvětový výdělek k 2. 3. 2013: $160,188,546, což je 3,2 násobek budgetu ()

Leni-cka

Oni jsou úžasní! Tak vtipní, lstiví, impulzivní. Miluju tu scénu jak Barbara sevře Olivera nohama! Šokující konec, taková italská domácnost v Americe... ()

Karush

Vo veľmi zaujímavých situáciach, poukazujú tu nato, ako nás môže unudiť muž/domáca. Tragické, ale predsa úsmevné v jednom, pričom divák ani nevie na koho strane má byť. Máte ešte chuť po tomto filme ostať so svojím nenávideným partnerom v jednom dome? ()

Faramir

Láska je vynalézavá - nenávist taky.... krásně je načrtnut rozdíl mezi pomstou muže a ženy - od něho je to zpravidla takové buranské anebo nechtěné, zatímco od ní: paštička, haf, haf - to je síla. ()

flawi.f

Fantastická černo-černá komedie, která mě děsí tím, jak snadno se může všechno stát i v reálném životě..... takže manželství? - děkuji, nechci :-) ()

Jizni Tlapa

“Tak snad abych šel pochcat rybu” ...geniální sonda do života 50 % smrtelníků s excelujícím DeVitem v jeho životní roli a režisérské tvorbě!! ()

Lachtaan

Taková typicky americká absurdní komedie o manželských neshodách, kterou sice vyzdvihuje skvělý Michael Douglas, nic jiného si ovšem neodnáším. Párkrát jsem se zasmál, ale bral bych tenhle film spíše jako dramedy, až obyčejné drama ve stylu Kramerová verus Kramer. ()

LadyDevil

Dámy a pánové (obzvláště ti mladší), pokud si sníte o tom, jak najdete vysněného partnera a budete s ním procházet životem šťastně a v lásce až do smrti, nedoporučuji...budete znechuceni - anebo že by to byla dobrá volba pro ztrátu iluzí? Každopádně je Válka Roseových ta nejkouzelnější ukázka toho, co může způsobit vztah bez silných kořenů vzniklým pouze na zamilování do ksichtíku..a taky ukázka toho, jak i pěkný vztah časem uvadá..o to víc uvadá, když jsou manželé na penízky a ksichtíček ztrácí na kráse..Někdo by mohl namítnout, že je to vlastně všechno smutný - ano, je..ale okořeněno tak dokonalýmu dialogy, že se musím smát, i když je to sladko-kyselé..No a jelikož nejsem žádný fanda manželství, ale skeptik, beru Válku Roseových za jednu z nejlepších tragikomedií vůbec..nehledě na to, že herecké výkony Douglase, Turnerové a samotného vypravěče Dannyho DeVita jsou perfektní..:-) ()

Raven0

Válka mi trochu připomněla starší film Kdo se bojí Virginie Woolfové? Také krize rodinných hodnot, nuda, pokrytectví a povrchnost... Jenže Roseovy jdou na to "zábavněji". Celý film hýří stylovým, cynicko ironickým humorem. Na druhou stranu se tak ale vytrácí ona dusná, úzkostná atmosféra, kterou tolik obdivuji právě na Virginii Woolfové. ()

Válka Roseových dostane novou verzi

Válka Roseových dostane novou verzi

02.04.2024

Připravte se na notnou dávku vyhrocených manželských hádek na velkém plátně, u studia Searchlight Pictures je totiž v přípravách nová adaptace knihy amerického spisovatele Warrena Adlera pod názvem… (více)