Gavin je rozvodový právník a jednomu klientovi vypráví příběh svých známých, manželů Barbary a Olivera Roseových. Ti se spolu seznámili při aukci, kdy se přetahovali o stejný předmět. Oliver studoval na právech, Barbara tělocvik. Po čase se vzali, narodily se jim dvě děti. Oliver budoval svou praxi a Barbara se věnovala domácnosti. Barbaře se už rok líbil jeden dům a chtěla by ho koupit. Když majitelka zemřela, její dcera ho Roseovým prodala. Po šesti letech se stal Oliver společníkem firmy a Barbara se starala o krásný dům, který dokonale upravila a zařídila. Začala uvažovat o vlastním podnikání – vyráběla by paštiku, kterou jí všichni chválí. Oliver s tím souhlasil a sehnal Susan, paní na péči o dům, když bude Barbara zaneprázdněna. Barbara chtěla, aby jí Oliver přečetl smlouvy, ale on na to zapomněl. Stal se z něj samolibý chlap, hlavně když začal pracovat pro budoucího senátora... Jednou se Oliverovi udělalo velmi špatně, vypadalo to na infarkt, ale v nemocnici zjistili vysoké podráždění zažívacího traktu. Barbara za ním do nemocnice nepřijela, a když Oliver přijel domů, nebyla ani tam. Přišla později a pohádali se spolu. V noci mu Barbara řekla, že za ním do nemocnice jela, ale cestou si představila, že je mrtvý a cítila se šťastná, protože by byla volná. Řekla mu také, že chce požádat o rozvod, protože ho nesnáší. Sešli se pak u jejího právníka, kde se Barbara vzdala svých alimentů a podílu na Oliverově firmě. Chtěla ale, aby jí zůstal dům s veškerým vybavením. Oliver nesouhlasil. Poradil se s Gavinem a ten mu našel zákon, podle kterého může dál bydlet ve svém domě a Barbara ho nemůže vyhnat. Oliver Barbaře nabídl mimosoudní vyrovnání, pokud se vzdá domu. Ta odmítla, a tak rozdělili dům na část její, Oliverovu a neutrální. Jednou v noci Oliver omylem přejel Barbařinu kočku. Když to Barbara zjistila, zablokovala Oliverovi dveře v sauně, když byl uvnitř. Od té chvíle si začali dělat spoustu drsných naschválů, které vyústily až ve velkou tragédii... (TV Prima)

kajas

Pro spojení "černý humor" nenajdete lepší synonymum. Dvojice Douglas + Turner si byla ve filmovém světě souzena, je radost sledovat jejich herecký koncert. Asi nejsem jediná, kdo má vždycky nutkání vypnout tento film asi pět minut před koncem a ponechat si aspoň nějaké iluze :). ()

Aleee89

Konečně jsem viděla tuto legendární černou komedii! A rozhodně mě nezklamala. Film byl úplně moc příjemný na koukání, skvěle se bavíte při sledování toho, do jakých extrémů jsou manželé ochotni jít. Oba herci podali dobré, ne-li skvělé výkony. Tohle byla prostě super drsná komedie, trochu nadsazená, ale pravdivě ukazuje, čeho jsou muži schopni a ženy jaké jsou mrchy. ()

radektejkal

Film, který má pro mě navíc velkou dobovou faktografickou a dokumentární hodnotu. Alesppoň si to myslím, protože si z něj pamatuji víc, než je to u mě bězné, i víc, než bych sám chtěl. A také samotné vypointování příběhu téměř do absurdna, má své zaručené oprávnění. Jakýmsi středem a zároveň vrcholem filmu je pro mě okamžik, kdy se jedna Růže (muž) radí s právníkem a ten mu doporučuje (teď už jen parafráze): "Nestarej se o majetek ani peníze, hned se seber a uteč, pokud chceš přežít". Poslední moment, ruku odhozenou z těla druhé Růže (žena), to už raději bez komentáře. ()

Fanucci

Opravdu hodně drsná studie jednoho nepovedeného manželství ("až spadneš, nerozbij dlaždičky")... Po filmu Kdo se bojí Virginie Woolfové je tu další snímek, který silně nedoporučuji lidem uvažujícím o svatbě:-) ()

OG_Swifty

Je to takový "komediální" drama, ale svým způsobem jde z toho filmu hrůza. Oliver Rose měl smůlu a oženil se s nevděčnou čůzou, doplatil na to (spolu se svojí tvrdohlavostí) i životem. Danny DeVito a mlaďoučkej Sean Astin byli ale dobrý. ()

lioncel

na některé filmy (nebo herce v určitých konkrétních rolích) se prostě nedá nikdy zapomenout .. jedním z nich je i tato geniální filmová lahůdka .. ze života .. s obsazením, které nemá chybu .. dva velcí herci ve svých životních rolích : Kathleen Turner a Michael Douglas … všichni se hlasitě smějí .. my zasvěcení, však už víme své (!!!) … ()

easaque

nostalgické +4* Tohle už klasické manželské a zejména rozvodové drama jsem viděl určitě nejedenkrát a tak mám některé scénky v živé paměti. Ke komedii to má opravdu daleko, ale je fakt, že cynický nezúčastněný pozorovatel se rád pobaví nad manželskými rozpory. Po tomhle filmu se mnohým asi do manželství nebude chtít spěchat, ale snad všechny takhle nekončí ;-). Silné čtyři hvězdičky si určitě zaslouží, včetně hereckých výkonů a nebudu se někdy bránit opakování. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] - motto na závěr: jak velká láska byla, tak o to bývá větší nenávist! ()

Jufonka

Naprosto úžasný film. Rozhodně jeden z mch nejoblíbenějších. Ačkoliv nejsem velkým příznivcem Michaela Douglase (odpusťe, dámy, ale zdá se mi poněkud slizký), tak do týhle role se perfektně hodí! Nejhorší na tom všem je, že to vůbec není daleko od reality. Jasně, že to v běžném životě asi neskončí houpáním na lustru v hale a následnou společnou smrtí, ale řekněte, nemá to k tomu určitým způsobem mnohdy dost blízko? Kathleen Turner naprosto báječné a věrohodně zahrála manželku, které se začne pomalu hnusit její manžel, a to takovým způsobem, že se neštítí udělat cokoliv. Neříkám, že ona byla svině a on ne, tak to rozhodně není. Oba dva se chovali pěkně debilně, ale přece jen, ona měla větší díl viny... a co teprv ta závěrečná scéna, kdy odtáhne ruku!! :-)) Povinnej film pro všechny, co se chystaj rozvádět, ale fakt. "Chce tady někdo pochcat rybu?" ()

balba

Zlomyslný mužíček,který je pokládán za odborníka na černé komedie-Danny DeVito ,se překonal.Jeho historie manželské války Roseových, vtipná,místy lehce sadistická a směřuje s od love story k prvotřídnímu hororu.Co se týče herecké obsazení nemá chybu. ()

rakovnik

Vynikající komedie stavěná na černém humoru. Někomu nemusí úplně sednout drsné vtipy a scény, ale je to opravdový koncert Michaela Douglase, Kathleen Turner i Dannyho DeVita. Poslední cigaretka se opravdu hodila :-) ()

peiton

Pes vs.mačka v ľudskej koži.Smutno-smiešna love story z prvkami čierneho humoru má čo ponúknuť a bude baviť aj po X-rokoch,jednoducho len preto,lebo téma láska-peniaze,hádka,majetok a rozvod, bude medzi ľudmi stále prítomná.Presne ako tu v Rose's family,kde skutočnú bitku za majetkom odštartuje táto veta,,Nebola som si istá prečo som nešla do nemocnice,ale teraz to už viem!IŠla som po dialnici a naraz som veľmi silne cítila,že si mrtvý a predstavila som si ako mi bude v tomto dome,samej bez teba.Dostala som strach a vrátila sa..Dostala som strach,pretože som bola šťastná".A naháňačka na mačku a myš sa môže začať.Odporúčam ho všetkým tvrdohlavým hlavám. ()

Figu

Pokud má člověk chuť na veselou povídku, nechť se usadí do křesla kanceláře Dannyho DeVita a v klidu se zaposlouchá do story plné rodinné idylky a pohody, kde se couvá do koček, chčije do krocanů a ke štěstí stačí třeba jen tak nějakej pokec o tom, co že budeme dělat zejtra, na houpajícím se lustru uprostřed domečku... Pěknou zábavu. 75% ()

shyster

Co říct víc, než že se jedná o klasiku v rodinných komediálně-dramatických filmů. To, s jakou láskou v závěru Michael Douglas a Kathleen Turner promění svůj dům ve válečné pole, je vynikající i po těch 20.letech. ()

cariada

Velice husté drama občas střižené humorem. Manželství se někdy hold moc nepovede a jak se praví v dobrém i ve zlém a tady je to spíš to druhé. ()

joker.george

Snímek dokáže bez problému obstát v jednotlivých silných momentech i nápadech, které si neberou moc servítky a svým černým humorem mě párkrát šokovaly a pobavily, ani hereckému obsazení bych nic nevytkl. Jenže jako celek jsem si snímek moc neužil, nepůsobil na mě vyrovnaně, pouze jako slepenec povedených dílčích kousků, jak už jsem zmínil. Vadilo mi tady i retrospektivní DeVitovo vyprávění, radši bych byl, kdyby se použil normální způsob. ()

Válka Roseových dostane novou verzi

Válka Roseových dostane novou verzi

02.04.2024

Připravte se na notnou dávku vyhrocených manželských hádek na velkém plátně, u studia Searchlight Pictures je totiž v přípravách nová adaptace knihy amerického spisovatele Warrena Adlera pod názvem… (více)