Gavin je rozvodový právník a jednomu klientovi vypráví příběh svých známých, manželů Barbary a Olivera Roseových. Ti se spolu seznámili při aukci, kdy se přetahovali o stejný předmět. Oliver studoval na právech, Barbara tělocvik. Po čase se vzali, narodily se jim dvě děti. Oliver budoval svou praxi a Barbara se věnovala domácnosti. Barbaře se už rok líbil jeden dům a chtěla by ho koupit. Když majitelka zemřela, její dcera ho Roseovým prodala. Po šesti letech se stal Oliver společníkem firmy a Barbara se starala o krásný dům, který dokonale upravila a zařídila. Začala uvažovat o vlastním podnikání – vyráběla by paštiku, kterou jí všichni chválí. Oliver s tím souhlasil a sehnal Susan, paní na péči o dům, když bude Barbara zaneprázdněna. Barbara chtěla, aby jí Oliver přečetl smlouvy, ale on na to zapomněl. Stal se z něj samolibý chlap, hlavně když začal pracovat pro budoucího senátora... Jednou se Oliverovi udělalo velmi špatně, vypadalo to na infarkt, ale v nemocnici zjistili vysoké podráždění zažívacího traktu. Barbara za ním do nemocnice nepřijela, a když Oliver přijel domů, nebyla ani tam. Přišla později a pohádali se spolu. V noci mu Barbara řekla, že za ním do nemocnice jela, ale cestou si představila, že je mrtvý a cítila se šťastná, protože by byla volná. Řekla mu také, že chce požádat o rozvod, protože ho nesnáší. Sešli se pak u jejího právníka, kde se Barbara vzdala svých alimentů a podílu na Oliverově firmě. Chtěla ale, aby jí zůstal dům s veškerým vybavením. Oliver nesouhlasil. Poradil se s Gavinem a ten mu našel zákon, podle kterého může dál bydlet ve svém domě a Barbara ho nemůže vyhnat. Oliver Barbaře nabídl mimosoudní vyrovnání, pokud se vzdá domu. Ta odmítla, a tak rozdělili dům na část její, Oliverovu a neutrální. Jednou v noci Oliver omylem přejel Barbařinu kočku. Když to Barbara zjistila, zablokovala Oliverovi dveře v sauně, když byl uvnitř. Od té chvíle si začali dělat spoustu drsných naschválů, které vyústily až ve velkou tragédii... (TV Prima)

johnny01

Než válka konečně začne, trvá to úmorně dlouho. Komentáře advokáta jsou skvělé, ale seznámení a rodinný životopis mohl a měl být zkrácen na minimum a mělo být rozšířeno válčení, film měl být celkově zkrácen. Výtku zaslouží i zvláštní konec. ()

Rooseman

Čtyři hvězdičky se v hodnoceních objevují nejčastěji a myslím, že přesně odpovídají kvalitě filmu. Výborné herecké výkony Michaela Douglase i Kathleen Turner, dobrá myšlenka, dobré zpracování a obrovská dávka malichernosti z obou stran. The War of the Roses je svým způsobem natolik bizarní, až je krásná. Nutno podotknout, že závěr jenom podtrhl potemnělou atmosféru celé stopáže. ()

PlayEasy

I takhle může dopadnout manželství :-) ... Opravdu zábavný ale zároveň dramatický černohumorový film Dannyho DeVita, který ani mikrosekundu nenudí. Ústřední trojice už se osvědčila v "Honbě" a tady funguje ještě lépe. V tomhle filmu vlastně funguje všechno jako na drátkách a navíc to vtipně, ale i poučně odrazuje od svátosti manželské :) 85% ()

mrclTV

Bohatý, nábožensky založený, biely Američania sa rozhodli, že sa rozídu a z rozvodového konania urobia frašku. A? (Stavím sa, že pre takýto príbeh tvorcovia nemuseli putovať ďaleko, v Los Angeles sa musia potkýnať o podobné príbehy. Update - čiže dokonca si museli vypomôcť až knižnou predlohou.) Nechápte ma zle, film je vcelku pozerateľný, ale nič, čo by som nazval špeciálnym. Jediné, čo ma oslovilo, boli vsuvky DeVita pri rozprávaní v kancelárii. Zaujímavý prvok v inak dosť všednom filme. ()

Xpojntman

Stará velmi vcelku fajna komedie i když taková archivní. Ale neva, člověk se na ní rád podíva znova a znova. A směje se kupodivu znova a znova. ()

PlysovyMacko

Čriepky z manželstva, drobnosti ktoré sa nabaluju až sa šialená láska premeni na sialenu nenávisť. Film sa drží v ramcoch komédie, chcela by som aby  ešte viac pritlacil a mohol z neho byť psychologický thriller. A koniec ma neuspokojil, rada by som aby on zabil ju a naraficil to ako nehodu a nechal by si dom, bol by to happy end. ()

ostravak30

Přiznám se, že jsem ani netušil, že je Danny DeVito i režisér. Na tento snímek by se především měli podívat všichni nejpozději den před svatbou. Uzavření předmanželské smlouvy nakonec také není zcela špatným řešením. Základní problém já jako muž však vidím v tom, že se ženám nejprve líbí, že jsou ženy v domácnosti, ale poté se začínají nudit. A co jim dosud vyhovovalo, tedy pracující muž vydělávající balík, ale též jsoucí v práci od nevidím do nevidím, jim najednou vadí. Přitom dovolená v Thajsku, sporťák v garáži a barák typu Southfork se nezaplatí sám. Jenže to je ženě jedno. A navíc, když už tohle všechno má, tak přece nepotřebuje muže. Muži si zase musí uvědomit, že žena sice primárně prahne po bohatství a zajištění, ale když už to má, tak chce děti, rodinu a aby se jí ten chlap, který musí zkrátka plnit roli Supermana, taky občas věnoval. Válka samotná, když už se konečně rozpoutala, mě bavila a byl jsem zvědav, co všechno jsou schopni ti dva ještě provést. Škoda jen, že si neuvědomili, jak moc tím mohou trpět děti, ostatně sám vím o čem mluvím z vlastní zkušenosti. Do té doby se ale film rozjížděl spíše vlažně a já se trochu nudil. To ovšem není nic proti výkonu hlavních hrdinů, z nichž především Michael Douglas byl perfektní, ostatně jako vždy. ()

JosefTomas

Miluju přepálenost celé té situace, naprosto vyhrocené finále i to, že vývoj vztahu úhlavní dvojice se ze stavu "miluji tě" nepřemění na "nesnáším tě", ale přímo na "když chcípneš, chybět mi nebudeš". S tímhle DeVito od půlky pracuje s takovou vehemencí, že po finále už člověk nemůže dýchat kvůli namožené bránici. Vidím to (černě) na komediální skvost. ()

Pangi

Nemám ten film rád...ne že by se mu dalo něco vytknout snad jen že to je nejoblíbenější film mé skoro bývalé manželky...mělo mně to varovat.... ()

ali-n

Žánrovo zaradené medzi čierne komédie (podľa obalu DVD) = vodka s etiketou "Tuhý čaj". Ja osobne som sa zahryzol do psycho-thriller koláča umne pokrájaného ostrým škodoradostným humorom. Ten sa objaví ako neutralizátor i v tých najvyhrotenejších momentoch ("Sedíme si na lustri a ... "). Michael a Kathleen na jednotku. Ja by som tento film nazval Pes a mačka :-) na druhú. :-)))) MOJE NAJ - "Raz za život sa objaví film, ktorý Vám pripomenie, aké to bolo krásne, keď ste boli zamilovaní. TENTO FILM TO NIE JE!" ()

George.Camel

Tento film jsem si zamiloval už když jsem jej poprvé viděl v kině. Mohu ho vidět pořád díky dobrému scénáři, hereckým výkonům i režii Danyho de Vita. Velká láska Roseových se postupným soužitím vytrácí a přechází v nenávist stupňovanou vzájemnými provokacemi ... a s chutí vyřčeným slůvkem "Haf ..." jdeme do finiše. Určiitě se na film podívejte. ()

Reproduktor

Skvělé herecké výkony, scénář, režie atd. atd. Prostě zlatý výkvět roku 1989. Možná bych se i rozbrečel nostalgií, neděsit se toho, že by tak mohl nedej bože dopadnout mé budoucí manželství. ()

imez

Ukázka toho, jak se velká láska může proměnit v obrovskou nenávist, která zahubí i pud sebezáchovy. Skvělé výkony obou protagonistů. ()

HellFireFery

Hořká komedie o tom, jak se milující pár během let začne nenávidet tak moc, až... Manželská dvojice v perfektním podání dámy Turner a pana Douglase provádí ve filmu takové pikantnosti, že se budete skutečně bavit od začátku až do konce. :-) Co více říci? Nic. Já se bavil. :-) ()

Beda

Tak snad abych šel pochcat rybu, co říkáte? Naprostá legenda, troufám si říct, že dnes již kultovní film o manželství. ()

Válka Roseových dostane novou verzi

Válka Roseových dostane novou verzi

02.04.2024

Připravte se na notnou dávku vyhrocených manželských hádek na velkém plátně, u studia Searchlight Pictures je totiž v přípravách nová adaptace knihy amerického spisovatele Warrena Adlera pod názvem… (více)