Gavin je rozvodový právník a jednomu klientovi vypráví příběh svých známých, manželů Barbary a Olivera Roseových. Ti se spolu seznámili při aukci, kdy se přetahovali o stejný předmět. Oliver studoval na právech, Barbara tělocvik. Po čase se vzali, narodily se jim dvě děti. Oliver budoval svou praxi a Barbara se věnovala domácnosti. Barbaře se už rok líbil jeden dům a chtěla by ho koupit. Když majitelka zemřela, její dcera ho Roseovým prodala. Po šesti letech se stal Oliver společníkem firmy a Barbara se starala o krásný dům, který dokonale upravila a zařídila. Začala uvažovat o vlastním podnikání – vyráběla by paštiku, kterou jí všichni chválí. Oliver s tím souhlasil a sehnal Susan, paní na péči o dům, když bude Barbara zaneprázdněna. Barbara chtěla, aby jí Oliver přečetl smlouvy, ale on na to zapomněl. Stal se z něj samolibý chlap, hlavně když začal pracovat pro budoucího senátora... Jednou se Oliverovi udělalo velmi špatně, vypadalo to na infarkt, ale v nemocnici zjistili vysoké podráždění zažívacího traktu. Barbara za ním do nemocnice nepřijela, a když Oliver přijel domů, nebyla ani tam. Přišla později a pohádali se spolu. V noci mu Barbara řekla, že za ním do nemocnice jela, ale cestou si představila, že je mrtvý a cítila se šťastná, protože by byla volná. Řekla mu také, že chce požádat o rozvod, protože ho nesnáší. Sešli se pak u jejího právníka, kde se Barbara vzdala svých alimentů a podílu na Oliverově firmě. Chtěla ale, aby jí zůstal dům s veškerým vybavením. Oliver nesouhlasil. Poradil se s Gavinem a ten mu našel zákon, podle kterého může dál bydlet ve svém domě a Barbara ho nemůže vyhnat. Oliver Barbaře nabídl mimosoudní vyrovnání, pokud se vzdá domu. Ta odmítla, a tak rozdělili dům na část její, Oliverovu a neutrální. Jednou v noci Oliver omylem přejel Barbařinu kočku. Když to Barbara zjistila, zablokovala Oliverovi dveře v sauně, když byl uvnitř. Od té chvíle si začali dělat spoustu drsných naschválů, které vyústily až ve velkou tragédii... (TV Prima)

Markussis

Uznávám, že se jedná o Americkou klasiku, ale upřímně bohužel i v tomto případě šlo spíše o pobavení diváka, než že by to někdo myslel naprosto vážně. Jde o typickou americkou vychytralost, kdy poměrně už vážná tématika je divákovi servírována spíše vtipnou formou a to je také důvod toho, proč je zde film hodnocen tak vysoko, což si rozhodně nezaslouží už právě z důvodu tohoto paradoxu. Na druhou stranu je ovšem také fakt, že potom je možná paradoxní celý americký svět, což už je můj subjektivní pohled na věc. Tedy suma sumárum: Pro mne pouze slušný průměr. ()

LadyVader

Černočerná komedie u které si někdy připadám až nevhodně, že se těm scénam směju :-D. No nikomu bych nepřála takhle vygradovanej "vztah". ()

insurgentes

Hloupý, plochý, povrchní a předvídatelný film. Myslím, že dva lidi si navzájem dokážou udělat mnohem větší peklo, než si rozbít sošku. Ale asi né v Americe. ()

Kejdlo

Z vrcholu krutý pád dolů. Aneb když se manželství trošku zvrtne, oba jsou neústupní a lítá to vzduchem. Film je sice vtipný ve své podstatě a nápadu, nikoliv ve svém provedení. Skloubení komedie a dramatu mě zde úplně nedostalo. 7/10 ()

herr_carter

S označením "komedie" to má co dělat maximálně na začátku,pak z toho vznikne neuvěřitelné psychologické drama, kde si člověk říká,kam až to ti dva mohou dotáhnout................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

tempus

Pan a paní Shmitovi měli svého předchůdce (třeba vidím podobnost manželech sedící v křeslech vedle sebe) a tím je právě Válka Roseových. Zažíná to idylkou, ale pak se v manželství vkrádají neshody a skončí to válkou. Celkem vzato je to dobrý námět, ale provedení se nezdařilo. První chyba je imho ve fázi neshod, která je moc dlouhá a na samotnou válku musíme čekat. Další chyba spočívá v proměně, do které se dostal film na konci, když probíhá už nějako dobu válka, nepatří to do dramatu, ale do thrilleru, neřkuli do hororu a tam by snímek o vývoji manželství neměl patřit, když je zároveň v první a druhé třetině trochu komedie (opravdu jen tak málo, nebo i méně). Stejně jako by to nemělo končit špatně. PS: Nejbližším dobovým konkurentem, z mého pohledu je Smrt jí sluší. ()

Kanibal

Manželství na houby, ale řešení snad bylo až moc tvrdé, příliš fatální. Lítost přijde vždy příliš pozdě. ()

Frankie

Povinný učebnicový materiál pro všechny institucionalizované páry. Explozivně vystupňovaný konflikt s fantastickými hlavními představiteli v čele s glosátorem DeVitem si po celou dobu suveréně zachovává charakter komické přehlednosti, ale zároveň neustále hází moudra na všechny strany. Při opakovaném shlédnutí se ale vždy nemůžu zbavit dojmu, že skrze osobnější přístup k Oliverovi (vyobrazením jeho vztahu k právníkovi) a jeho zřejmější zranitelnost (touží po usmíření s Barbarou ke které i nadále cítí vřelé city) De Vito opatrně poodkrývá ke kterému hrdinovi chová větší sympatie a plíživě tak nabádá diváka komu držet palce. Oliver je prostě oběť a to si myslím i přesto, že jsem tentokrát nechal svoji ješitnost pečlivě umlčenou!:o) ()

MARTIN*I

Tenhle film nemá chybu!! Vtipný a zároveň vážný... Hrajou to fakt skvěle :-) Vyzařuje z toho možná heslo "Nežeňte se!" :-)) ()

Han22

Jeden z prvních filmů, který kdysi běžel na Nově. A pamatuju si, jak jsem ho tenkrát s hrůzou sledoval a mnoho let si nenechal ujít jedinou reprízu. Neuvěřitelně silné drama které se v podstatě odehrává v jednom domě a sleduje život jednoho manželství - od veliké lásky, obyčejného života, pomalého odcizování, první naschvály až po nekonečnou nenávist. Pro mě v podstatě již klasika. ()

Wally

To byla jízda...civilizovaný rozvod neexistuje :-)) Skvělé představení M. Douglase a K. Turner, které si v ničem nezavdá ani s pořádným wrestlerovým zápasem. Dokud se to netýká i vás, tak je to celkem sranda... Paštika ze psa stále fakt za to :-) ()

Sajuska1991

Nevšední pohled na manželství :-) komedie, z které jde mráz po zádech a je místy docela děsivá ... ANo, je to poněkud vyhrocené, ale láska má tak blízko k nenávisti, že to často může být podobné ... Michael a Kathleen sehráli svý role vážně přesvědčivě .... :-) ()

xaver

Černý humor se vším všudy. I když nemám černý humor rád, musím přiznat, že tento snímek seDeVitovi povedl. Scény, chvílema dotažené až do absurdity, dávají jenom tušit, co se může odehrávat v některých manželstvích. Některé jsou tak neuvěřitelné, že mohou být až pravdivé. Přes opěvované herecké výkony mi na filmu paradoxně nejvíc vadila poněkud otřepaná herecká dvojice Douglas - Turner. Každopádně je Kathleen daleko lepší, než Michael. Celkový umělecký dojem za 3*. ()

Chegi

"Až spadneš, nerozbij dlaždičky..." Aneb perfektní komedie plná černého humoru. A musím říct, že mi Douglase bylo sakra líto :) Mohla za to ONA! ()

Loki_Six

"There are two dilemmas... that rattle the human skull. How do you hold onto someone who won't stay? And how do you get rid of someone who won't go?" ()

Zagros

Že chemie mezi dvojicí Douglas Turnerová funguje parádně, jsem se mohl přesvědčit už v „Honbách za …“ a na tomto pevném základu stojí i Válka Roseových. Jinak jde samozřejmě o úplně jiný film. Dobrodružnou romantickou komedii střídá silné černo humorné drama o jedné velké lásce a především o jejím konci. Silná zamilovanost je po letech vystřídána ještě silnější nenávistí. Manželské hádky přerostou doslova ve válku, kde vás u nejedné scény až zamrazí. Režisérsky ne moc zkušený Danny DeVito dokázal na plátno převést výtečný scénář téměř bezchybně. ()

Válka Roseových dostane novou verzi

Válka Roseových dostane novou verzi

02.04.2024

Připravte se na notnou dávku vyhrocených manželských hádek na velkém plátně, u studia Searchlight Pictures je totiž v přípravách nová adaptace knihy amerického spisovatele Warrena Adlera pod názvem… (více)