Gavin je rozvodový právník a jednomu klientovi vypráví příběh svých známých, manželů Barbary a Olivera Roseových. Ti se spolu seznámili při aukci, kdy se přetahovali o stejný předmět. Oliver studoval na právech, Barbara tělocvik. Po čase se vzali, narodily se jim dvě děti. Oliver budoval svou praxi a Barbara se věnovala domácnosti. Barbaře se už rok líbil jeden dům a chtěla by ho koupit. Když majitelka zemřela, její dcera ho Roseovým prodala. Po šesti letech se stal Oliver společníkem firmy a Barbara se starala o krásný dům, který dokonale upravila a zařídila. Začala uvažovat o vlastním podnikání – vyráběla by paštiku, kterou jí všichni chválí. Oliver s tím souhlasil a sehnal Susan, paní na péči o dům, když bude Barbara zaneprázdněna. Barbara chtěla, aby jí Oliver přečetl smlouvy, ale on na to zapomněl. Stal se z něj samolibý chlap, hlavně když začal pracovat pro budoucího senátora... Jednou se Oliverovi udělalo velmi špatně, vypadalo to na infarkt, ale v nemocnici zjistili vysoké podráždění zažívacího traktu. Barbara za ním do nemocnice nepřijela, a když Oliver přijel domů, nebyla ani tam. Přišla později a pohádali se spolu. V noci mu Barbara řekla, že za ním do nemocnice jela, ale cestou si představila, že je mrtvý a cítila se šťastná, protože by byla volná. Řekla mu také, že chce požádat o rozvod, protože ho nesnáší. Sešli se pak u jejího právníka, kde se Barbara vzdala svých alimentů a podílu na Oliverově firmě. Chtěla ale, aby jí zůstal dům s veškerým vybavením. Oliver nesouhlasil. Poradil se s Gavinem a ten mu našel zákon, podle kterého může dál bydlet ve svém domě a Barbara ho nemůže vyhnat. Oliver Barbaře nabídl mimosoudní vyrovnání, pokud se vzdá domu. Ta odmítla, a tak rozdělili dům na část její, Oliverovu a neutrální. Jednou v noci Oliver omylem přejel Barbařinu kočku. Když to Barbara zjistila, zablokovala Oliverovi dveře v sauně, když byl uvnitř. Od té chvíle si začali dělat spoustu drsných naschválů, které vyústily až ve velkou tragédii... (TV Prima)

ClimbVibe

Nejlepší film Danny DeVita a nejlepší film dvojice Turnerová Douglas. Něco tak stylového, vtipného a vygradovaného se jen tak nevidí. Černočerná romantická komedie. Chtěl jsem tu napsat svoji oblíbenou scénu, ale je jich příliš na vypisování. ()

Perverz

Já s holkama měl vždycky volnější vztahy, a rozchody probíhaly úplně v pohodě, tady jde ale rovnou o rozvod! "Chceš válku Barbaro? Máš ji mít!" Inteligentní a černá komedie, kde ústřední dvojice naprosto kraluje, a do trojice Danny DeVito, toho skrčka snad mají rádi všichni..Má to ten nádech osmdesátkových filmů a to můžu, nesmál jsem se nahlas ale uvnitř, a dost hlasitě. Protože to byla naprostá paráda, a dobrý pocit, že koukám na kvalitní film. Nápaditá režie, ani chvíli nenudí, a ta hořkost smíchaná s humorem, a tihle manželé do sebe jedou dost ostře, doslova o život. Někdy takhle večer, kolik vlastně je kurva?, jo, 23:33, no, někdy takhle večer, když už bývám trochu znaven, tak film třeba vypnu a jdu do snu, ale tohle jsem musel dokoukat. ()

lukasd

No tak jsem si konečně našel čas a podíval jsem se na Válku Roseových. Film mě nezklamal-je to fakt vynikající černá komedie a některé scény jsou nezapomenutelné("Haf",losos). Snad jen začátek filmu byl na mě trochu zdlouhavý. ()

AIMÉE

Tohle je už v dnešní době kultovní film o jednom manželství, které prochází ne zrovna lehkou krizí a o tom, jak se s tím oba manžélé doslova RVOU. ()

Cement73

Ten film len dokazuje aká tenká hranica je medzi láskou a nenávisťou. Taká idilka sa postupne mení v šialené vystrájanie oboch manželov, aj keď si myslím, že žena tu má trochu väčší podiel viny. A aj keď sa mi ten film veľmi páčil a bol výborne zahraný, tak si ho radšej nepozriem keď bude opäť zase niekde v tv... PRE ISTOTU ()

sona123

Není co vytknout. Dokonalé herecké výkony, neskutečný závěr. A co je nejhorší, tohle všechno (no, možná ne úplně všechno) se skutečně někdy děje...Jeden z nejlepších filmů, který kdy byl natočen. ()

Frederika

Výborné drama, kde vás absurdnost jednání obou hlavních protagonistů několikrát skoro i rozesměje. Tak nějak mě u toho napadlo, jestli dokáží rozvodoví právníci věřit v lásku na celý život...:) ()

Mikino00

Zábavná komedie, která se změní ve válku a následně v šílenství. Pro mě to ovšem jednoduché, Douglas je hodný mírumilovný manžel, který má rád svou ženu a jeho psychopatická zkažená sobecká manželka ho dovede do situací nad kterými zůstává rozum stát. Raději žádná než-li vadná! ()

Movie Gourmet

Když se dva manželé začnou nesnášet tak, že jeden druhého vytáčí k nepříčetnosti, tak tady máte slušnou ukázku toho, jak to může vypadat. Skvělí Michael Douglas a Kathleen Turner. Verdikt: 4* a 80 %. ()

H4ku11

Nerozumiem ako a prečo si môžu tak blízki ľudia, toľko ubližovať. Teda rozumiem, že to tak väčšina ľudí robí ale ak niekoho naozaj ľúbite, doprajete mu do života všetko najlepšie, aj keď už nebudete súčasťou tohto života. A keď už nemáte toho človeka, je vám jedno, či vám ostane dom, jachta, či mrakodrap. ()

mira007

Trojka z Honby za diamantem si střihla film, kde ten nejmenší je právník, který řeší rozvodovou bitvu ( bitvu doslova a do písmene ) jeho a její. Mrazivá černá komedie, jejíž největší devízou jsou brilantní herecké výkony. To je prostě koncert, ikdyž já osobně úplně tento námět filmů nevyhledávám. ()

Yoss

The good dog to the last bite! Hláška, ktorá výborne vystihuje túto skvelú manželskú čiernu komédiu. Vtipné scény, dobré napísané dialógy, výborný rozprávač Danny De Vito a dvojica Turner - Douglas, ktorá si perfektne sadla. Jedenkrát za život sa objaví film, ktorý vám pripomenie, aké to bolo krásne, keď ste boli zamilovaní. Tento film to nie je. 😃👏 ()

werus

"Beze mě bys nikdy nevěděla co to je bejt hotová třikrát za sebou!" "To mám obdivovat tvoji potenci teď, když tě nesnášim?" " Jdu pochcat rybu." "Na večeři se zdržím, ale rybu dnes určitě jíst nebudu." nebo když jdou proti sobě po schodech "Ubožáku. Chcípáku. Teplouši. Dobré ráno, Susan." či při asi té nejlepší scéně "Až spadneš, nerozbij dlaždičky." :) Od lásky k nenávisti je jenom krůček a tenhle film to dokazuje. Jako větší mrcha mi přijde skoro od začátku paní Roseová (když řekne to "Haf.", to bych jí dala pěstí), takže jsem fandila panu Roseovi (a jeho psovi) - vždyť ani tu kočku nepřejel naschvál ;). Bohužel je to do určité části i docela reálný, pak všechny pocity nenávisti vystoupají na maximum a je to fakt hodně drsný. Takových podlých naschválů co na sebe ti dva vymyslí... Je na co koukat. Skvěle zahraný, drsně vtipný a překvapivě vůbec ne zdlouhavý. Doplňuje to výborná hudba a Danny DeVito. Dost dobrá práce. ()

JanPancir

Ej, ou, než si někoho vezmu tak si to asi důkladně, ale opravdu důkladně rozmyslím. Takhle dopadnout nechci! Nejhorší je, že tohle zpracování nemá od reálného života někdy daleko. Hlavní dvě postavy Michael Douglas, Kathleen Turner předvedli jak to asi vypadat nemá. Jinak hlavní dva protagonisté odvedli velmi dobro práci. Film vidět, ale nenapodobovat!! :) ()

Lou_DLy

akademicky dokonalá nenávist. ta vypjatost, která by měla vřít spontánností, byla hrozně křečovitá. a když vás neosloví tohle, pak už toho ve filmu moc nezbývá. ()

Válka Roseových dostane novou verzi

Válka Roseových dostane novou verzi

02.04.2024

Připravte se na notnou dávku vyhrocených manželských hádek na velkém plátně, u studia Searchlight Pictures je totiž v přípravách nová adaptace knihy amerického spisovatele Warrena Adlera pod názvem… (více)