Vulkanolog Harry v minulosti zažil výbuch sopky, při kterém zahynula jeho partnerka. Po 15 letech přijíždí na kontrolu do Dante´s Peak, v jehož bezprostřední blízkosti se nachází sopka, která jeví nepatrné, přesto ale znepokojující známky aktivity. Z městečka se mezitím stalo poklidné prosperující místo, těžící z turistického ruchu. Harry provede několik měření a zjistí, že ze země začíná unikat nezvyklé množství kysličníku uhličitého, který způsobí udušení dvou lidí při koupání v termálních pramenech. Je přesvědčen, že je potřeba lidi připravit na případnou evakuaci. Když to sdělí představitelům města, narazí na velký odpor, protože se tím nabourávají všechny jejich ekonomické i politické plány. Jediný, kdo mu uvěří a bere věc vážně, je starostka Rachel. Nebezpečí se brzy ukáže jako mnohem větší, než si i Harry původně myslel? (TV Nova)

Tuomijoki

Mám slabost pro sopky, asi proto se mi to tak vrylo do paměti, takže dávám až tak vysoké hodnocení, ale i bez slabosti pro vulkanické erupce bych rozhodně dal minimálně 3*. ()

smajly

V kategorii katastrofických filmů je tento jeden ze zdařilejších. Sice sleduje klasickou linii filmů tohoto žánru - hlavnímu hrdinovi je vše skoro od počátku jasné, ale "zlí lidé" mu házejí klacky pod nohy - nicméně, ztvárnění postav bylo věrohodné, Brosnan v hl. roli nezklamal a hlavně, příběh měl spád a nikde se moc nezadrhával. Líbilo se mi to - 70%. ()

Marty7CZ

Xkrát viděnej kousek, kterej mě pořád a pořád baví... no takovejch bijáků přece moc není!!! Takže jasnejch a povinnejch 80% ()

Pulper

Průměrný katastrofák, z něhož mi v paměti zůstanou dvě nesmyslné a naprosto zbytečné scény. V kyselinu proměnivší se jezero, kde "voda" leptá kov jako nic, ale bábince to jen kapánek poleptá nohy, a jízda autem po tuhnoucí lávě. ()

papadoce

Bizarná situácia (podľa mojich vedomostí prvá svojho druhu), ktorá vznikla v roku 1997, keď dva Hollyúdske tímy točili v jednom čase film s totálne totožnou tématikou, nám vyprodukovala Danteho vrchol s 007mičkou a Sopku s americkým šerifom Samom Žerárdom. Divák bol tak nútený porovnávať a porovnal. Mňa bavili oba 😁😁. Inak nesúvisí, ale rovnaká situácia prišla v roku 2013 s bielym domom. Aj tam ma bavili oba. Späť do lávy. 007mička sa aj za pomoci Sarah Connorovej vyrovnala s horúčavou veľmi svižne a dôstojne. Biják má slušné tempo prakticky od začiatku, bez väčších hluchých miest, s nie megalomanskými, ale cez to slušnými efektami vrčiaceho kopca. Navyše od prvého momentu tu upaľovali ľudí a zvery a tak, takže na Hollyúd príjemná surovosť. Rád som si film pripomenul po 25tich rokoch. Samotné sopčenie bolo v celku slušné, iskrilo, horelo, trieskalo a padalo všetko a všade. Mosty s autíčkami boli paráda. Ja myslím, že aj po toľkých rokoch je to slušná štvorka a to lepšie medzi katastrofickými bijáčikmi, alebo aj reklamami na americké džípy 😁. Asi skuknem aj Sopku Tommy Leeho, už nepamätám, či aj on mal také nezničiteľné vozidlo. My sme mali v detstve moskviča, ktorého sme volali Sergej. Tiež išiel bomby, akurát na sto kilometrov vypil liter oleja. Ale kyselinovzdornú ruku sme nemali, Pearce áno. Napriek tomu dobrý film. ()

Joe16210

Velmi povedený katastrofický film. Jak já říkám: "Kombinace Jamese Bonda (Pierce Brosnan), Terminátora (Linda Hamilton) a Hvězdné brány (Elizabeth Hoffman)." Myslím si, že zde není nic špatného... ()

haffen

Ak od filmu veľa neočakávate, tak vás celkom dobre pobaví. Len nesmiete nad ním rozmýšľať, lebo sa budete chytať za hlavu. Nenáročný sobotný blockbuster, ktorý je o chlp inteligentnejší ako Sopka. Aj keď sa tvári rovnako naivne a hlúpo... P.S. vo filme bolo použité slovo "mami" snáď 1000x. Dosť to iritovalo... ()

Stejšn

Ono to za moc nestojí, je tam tolik logických krávovin, že by to vydalo za samostatný článek, ale dvě hvězdičky - jedna za pěkné triky a jedna za to, jak jim kyselina sežrala motor, loďku a babičku :) ()

Nessos

Nadprůměrný katastrofický film s dobrým hereckým obsazením, ovšem s hojnými logickými (i jinými) chybami. ()

marek29

Průměrně vyhlížející katastrofa, která má jak svou faktičnost a reálnost, tak své přehnané stránky :D Ty bych tedy vyzvedl a proto zasadil celý film do pole průměrnosti. Děkuji za pochopení, no je to lepší než jít spát asi. ()

Brano

Katastrofické filmy mám rád a i tento nebol najhorší. Do výbuchu sopky ma tento film veľmi bavil. Po tom to už bolo miestami dosť nelogické (10 ročné decko si zoberie sám auto a navštívi babičku, prechod autom pomedzi lávu) a takisto ma dosť sklamal záver, ktorý bol od začiatku predvídateľný. Tiež to dosť stroskotalo na scenári. Vizuálne stránka na tu dobu veľmi vydarená a "vyčíňanie" sopky sa mi páčilo. Zvuková stránka v tomto prípade bola dosť nevýrazná. Čo by som ale vyzdvihol, je výborné herecké obsadenie Brosnana a Hamiltonovej. Film ma celkovo rýchly spád, ktorému nechýbalo napätie. Celé sa to odohráva v dosť príjemnom prostredí malého amerického mestečka. Moje hodnotenie je na hrane medzi 3/4*, ale priklaňam sa k lepšiemu, pretože v dnešnej dobe je ťažko nájsť pozerateľný katastrofický film, ktorý nenudí. ()

mrclTV

Ja viem, že ide o šablónovitý katastrofický film, ktorých sa natočilo a natočí ešte veľa, ale nejako ma chytil už pri prvom pozretí a stále sa ma drží. Celkom silné herecké obsadenie (Brosnan, Hamilton) a aj veľmi pekné efekty (na dobu vzniku) a nápaditá akcia mi pomáhajú zabudnúť na fakt, že ide o úplne typický katastofický film sopkového typu - skupina odborníkov skúmajúca vulkán v nejakom zapadnutom mestečku, pričom jeden z nich má "podozrenie". Samozrejme nikto ho neberie vážne, ale "podozrenie" sa potvrdí a on sa rozhodne konať atď......veď to poznáte. Ale je to moja srdcovka a páči sa mi. A ani to neodpustiteľné tlieskanie v závere mi veľmi nevadilo.... ()