Vulkanolog Harry v minulosti zažil výbuch sopky, při kterém zahynula jeho partnerka. Po 15 letech přijíždí na kontrolu do Dante´s Peak, v jehož bezprostřední blízkosti se nachází sopka, která jeví nepatrné, přesto ale znepokojující známky aktivity. Z městečka se mezitím stalo poklidné prosperující místo, těžící z turistického ruchu. Harry provede několik měření a zjistí, že ze země začíná unikat nezvyklé množství kysličníku uhličitého, který způsobí udušení dvou lidí při koupání v termálních pramenech. Je přesvědčen, že je potřeba lidi připravit na případnou evakuaci. Když to sdělí představitelům města, narazí na velký odpor, protože se tím nabourávají všechny jejich ekonomické i politické plány. Jediný, kdo mu uvěří a bere věc vážně, je starostka Rachel. Nebezpečí se brzy ukáže jako mnohem větší, než si i Harry původně myslel? (TV Nova)

helloween93

Skvěle zvládnuté triky a docela stravitelný příběh s minimem patetičnosti s Piercem Brosnanem a T girl Lindou Hamilton. Velký rozpočet je na filmu celkem vidět. Jen si autoři mohli odpustit scénu, kde projíždí autem přes lávu...3* ()

Wargoo

Tento film som videl nespočetne veľakrát, a vždy si ho pozriem, ak na neho narazím v TV. Síce obsahuje nespočetne chýb, pričom si tvorcovia asi mysleli, že to budú pozerať ľudia s IQ Martinky z Turca, ale ja mu to nejak odpúšťam. Mám rád témy sopka a katastrofa, a tu to bolo príjemne spojené... 4****, 70,513% ()

Besyn

Klíšovité jako hrom,konec je otřesný happy-end,ale poměrně zručně natočené a bezproblému koukatelné. ()

Barak

Jak už to v těch filmech bývá, někdo něco předvídá, nikdo ho neposlouchá, a když nakonec se předpověď vyplní, všichni kromě "předpovídatele" jsou z toho na kaši. Scénář obsahuje množství debilit (pneumatiky vydrží čerstvou lávu, babička si jen tak skočí zaplavat atd.) a mezi Piercem a Lindou to moc nefunguje, zvlášť když mají v zádech neskutečně otravné děcka, která umí jen debilně ječet. Na akci se naštěstí dlouho nečeká, ale stejně je to dost přetažené. A o konečném rozuzlení "kdo přežije" se radši ani nebudu zmiňovat, jak je hloupé. Akorát bych vyzdvihl kameru, která se mi hodně líbila.... 5/10 ()

longercz

Jeden z těch podle mě dobře zvládnutých katastrofických filmů. Opravdu mě baví jak na každý takový připadá asi 100 dalších trapných a ubohých. ()

Kingjiri

Do výbuchu sopky spíš zívačka a naprosto rutinní rozjezd katastrofickýho filmu. Po erupci sopky ale začala pořádná zábava, kterou zpestřilo několik vychytávek jako průjezd řeky/hořící krajiny autem nebo kyselina v jezeře. Velký plus za hudbu a předevšim za poctivý vizuální efekty, který jsou i v dnešní době působivý (bylo vidět, že filmaři obrovskej rozpočet fakt využili). Škoda, že druhý a podstatně divácky vděčnější části snímku nebylo věnováno víc stopáže a dobrodružství hlavních hrdinů. Bezpochyby však nadpůrměrná žánrová podivaná s charismatickym Brosnanem v hlavní roli, čtyři slabší hvězdy. ()

tranquill

"Kdepak, teprv si odkašlává, ještě nezačala zpívat!" Zatím jednoznačně nejlepší katastrofický snímek se sopečným tématem. Spokojenost se zpracováním i efekty. Alespoň pro mne, proto promíjím přehnané scény a sentimentální závěr. ()

dalziel

Moja posledná filmová rozlúčka z Bratislavskými kinami počas štúdií. Konkrétne to bolo Kino TATRA.Rok 1997. Jeden z mojich naobľúbenejších katastrofických filmov. Ak vôbec môže niekto katastrofické filmy mať v obľube. 🤣🤣🤣 ()

Odpadlik

Poměrně napínavý film, i když triky poněkud pokulhávají. Fanoušci Pierce Brosnana coby Jamese Bonda budou možná zklamáni, ale sympatická Linda Hamilton za shlédnutí stojí. ()

ninho

Celkem dobrý katastrofický film. První polovina se mi možná líbila o trochu víc. Druhá půle je už jen klasický hollywoodský katastrofický snímek s nadprůměrnými efekty. ()

Zevon odpad!

Do prčic! tohle jsem už kdysi viděl, jenom s jiným obsazením, stejná hovadina. Proč sem na to čuměl jak debil podruhé nevím, asi stejně, jako mne přitahuje pohled na něčí nohu v sádře, i když se snažím dívat jinam. ()

Acrobat

Turn around baby! Vsade okolo horuco, teplota vzduch hreje vsade, netreba mat spodky, ani teply natelnik. Zbytocne sa spotime a stratime tekutiny a soli. Vsade same vypary siry a inych plynov. Nedychaj zlatko. Pojdes do spolocnosti zubarov. Dookola nic nie je vidiet, Honey! Vedie ťa viera. Ani zďaleka. Ta nejak ochabla, chovam sa panicky. Pada to popol so zidovskych deti oblecenych v cervenom? Nie. Sopečný Darling! Kto je to uprostred? Uprostred toho? Americka rodinka s idylickymi vztahmi, silnou odvahou, potlacajuca fyziku, odhodlana na vsetko, nesmrteľna, úspešne víťaziaca. Prehrávame na plnej čiare a suverenne najslabsi Donaldson. ()

Streamline

Brosnana nemusím, ale v tomto filme mi vôbec nevadil. Donaldson natočil veľmi slušný katastrofický film s veľmi dobre vystavanou atmosférou hrozby sopky. Záber na týčiaceho sa obra zahaleného mrakmi mi vyrazil dych. Efekty sú na slušnej úrovni a v nejednej scéne vám dajú pocítiť atmosféru bezmocnosti a strachu. Film má od svojej druhej polovice veľmi svižné a akčné tempo. Znázornenie mestečka, postihnutého sopečným popolom a lávou, sa vydarilo. "Rozpoutané peklo je o niečo lepším filmom než "Sopka" s Tommy Lee Jones(http://www.csfd.cz/film/4704-sopka/) 80%! ()

TomStrom

Já celkem i chápu to nízké hodnocení. Dali ho zakomplexovaní kokoti bez fantazie, co nepoznali tu rozkoš projet autem lávou a uhánět si to následně půl metrem horkého sopečného popela v hořícím autě bez gum. Ale uznávám, že to se může těžko povést těm, co nežijí ve vulkanicky činných oblastech, takže vám odpouštím. ()

danny_21

Nakonecto byl katastrofický thriller, který měl ty lepší parametry. Krásně nasnímaná příroda, efekty supícího vulkánu na úrovni a taky několik napínavých scén tohoto poutníka televizními stanicemi téměř pozvedlo úroveň bájného Twisteru - 65 % ()