Helena Altmanová je sympatická profesorka francouzštiny a literatury na gymnáziu. Patří k oblíbeným pedagogům, díky zdravému nadhledu si rozumí se studenty i kolegy ve sborovně. Zato její soukromý život je plný překvapení. Soužití v jednom bytě s bývalým manželem, úspěšným spisovatelem Karlem, problémy ovdovělé sestry Kristýny, manželské karamboly syna Adama i pozdní lásky babičky Alžběty - to všechno Helenu zaměstnává natolik, že jí na vlastní život a vlastní city jaksi nezbývá čas. A přesto jednoho dne přijde to, co obvykle přichází, když už jsme na sny rezignovali. Helena se za pohnutých okolností seznámí s lékařem záchranné služby Františkem. A úplně normálně a naplno se zamiluje! Začíná bouřlivý příběh plný vášně, rozchodů a návratů, v němž vztah zamilované dvojice plánovitě či neplánovaně komplikují jak partneři, tak další členové rodiny. Na otázku, kde hledá náměty, scenáristka a režisérka Marie Poledňáková odpovídá: „Je to jednoduché, náměty leží na ulici, stačí se shýbnout,“ ale vzápětí dodává: „Já už jsem si plánovala jen bezstarostné užívání života, těšila se na cestování, na nové zážitky a objevy. Opravdu jsem neměla zájem chodit po ulici, natož se shýbat! Jenže pak tam leželo … NĚCO… čemu neodoláte, co musíte uchopit, musíte do toho jít, bezhlavě a naplno. A to byl začátek projektu Líbáš jako Bůh. Už léta jsem nepsala tak rychle a spontánně. Inspirací mi byly situace, které se odehrály dnes, včera nebo před třiceti lety a na které nikdy nezapomenu,“ přiznává se autorka této úspěšné české komedie. „Ve scénáři se otiskly moje zážitky, příběhy přátel, kamarádů i dětí a dokonce i situace, jejichž tvůrcem je můj vnouček.“ V hlavních rolích Kamila Magálová, Oldřich Kaiser, Jiří Bartoška a Eva Holubová. (oficiální text distributora)

Prusovka

Bylo tam pár situací, které mě opravdu pobavily! Ale jinak poměrně průměrný snímek. Zdá se mi to, nebo už ani paní Poledňáková neumí to, co uměla dříve....? Velká škoda. ()

Rado1988

nudááá, nebýt tam aspoň některerých skvělých herců, asi bych dal jen jednu hvězdu... pokud si chcete odškrtnout další film co jste viděli-budiž. pokuď chcete nějak kvalitně strávit čas a utratit peníze, tak běžte radši sportovat :-) PS:nakonec jsem to přehodnotil a jednu hvězdu tomu dal... ()

montel odpad!

Helena (Kamila Magálová) je učitelka francouzštiny. Při porodu své dcery se setká se sympatickým lékařem Františkem (Oldřich Kaiser), který je sice ženatý ale Heleně nemůže odolat. Jeho žena Bohunka (Eva Holubová) ale Františkovo záletnictví odhalí...Film režisérky, která to po veleúspěšném S tebou mě baví svět měla zabalit. Bohužel toto nemá jakýkoliv nápad. Spousta herců mě až nehorázně srala a ta délka filmu jen a jen ubrala na alespoň nějaké zajímavosti. Taková blbost a jak lidi táhla do kina. Hold na český film se chodit bude vždycky. Já bych se ale raději podíval na Ulici. Až tak moc je to špatné. 15% ()

petrce

Nenáročný, relaxační, oddechový a příjemný film pro zasmání, který je opravdu dost vyumělkovaný, ale v tomto případě to není vůbec na škodu. Ne vždy, potřebuje člověk vidět jen náročný nebo umělecky hodnotný film. Život je jako bonboniéra, je pestrý a to je jenom dobře. Často jsem se pousmál a to se cítím ještě hodně mladý, i když já jsem člověk, který se rád vcítí i do rolí dětí, stejně jako do lidí dřívějšího narození, takže nesouhlasím, že to je jenom pro lidi 30+. Nejvíce se mi ve filmu líbil výkon Jiřího Bartošky. ()

Signore

Sestříhat, rozhodně sestříhat! Ne tak dobré, jak naznačují tržby (nebo právě proto ...), ale zase ne tak špatné, jak vyplývá z obsahu většiny kritik (i když s téměř všemi jejich námitkami osobně souhlasím). ()

pájap

tak za prvé.radku 99 kde jsi studoval abys mohl hodnotit celej českej národ? to jsem se fakt podivil.jasně obyčejný lidi se chodí do kina pobavit a proto jsou taky v takové oblibě třeba filmy pana trošky.at si kritici chrlí síru jak chtějí...nebo v muzice kabáti....co je mi do kritiky když vyprodam vypich...p.s. já tam byl....ale k filmu.to první co mě při jeho shlédnutí napadlo to asi vystihuje nejlíp...kámen š.... cihlu a všichni se mají moooooc rádi.no ona to paní polednáková asi tak nemyslela ale tohle jako myšlenku filmu neberu.a ta nucená vtipnost....proboha kde jsou nějací schopní scénáristé.????my jsme uměli za bolševika tak krásný komedie.....slavnosti sněženek,zlatí úhoři postřižiny atd....kam se to jen podělo..... ()

Vikmal odpad!

je možné, že stejná osoba režírovala Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny...Na tenhle film chci co nejrychleji zapomenout a vůbec ho nebudu spojovat s Marií Poledňákovou...totální, TOTÁLNÍ odpad! Osobně považuju za zrůdnost dám tomuhle filmu jednu hvězdičku! Marie, pokud hodláte točit podobné "filmy", kterému vládnou trapnost a absence herectví, tak se na to asi fakt vyserte ()

saaaky

Některé scénky jsou opravdu vtipné. Kombinace Bartoška, Holubová, Kaiser a dokonce i Nela Boudová je vskutku perfektní. Bohužel je to ale všechno jedno velké klišé plné nepromyšlených částí, nevtipných pokusů o vtipnou scénu a v neposlední řadě naprosto nedomyšlený příběh, který mi přišel jako nachystaný pro nějakého adolescenta či snad dítě předškolního věku. To by snad dalo i více hvězdiček, já zůstávám při svých 60%. ()

lapatata

Tento film jsem nijak zvlášť vidět nechtěl a dlouho jsem se mu vyhýbal, protože to, co paní Poledňáková předvedla v Jak se krotí krokodýli, to mi teda na dlouho stačilo, ale možná právě proto jsem byl nakonec příjemně překvapený. Celkem zábavný a milý film a dokonce natočený moc hezky. Super kamera, hezké záběry... Je pravda, že na to, že jde v prvé řadě o komedii tam toho humoru bylo poskromnu, ale dívat se na to dalo. A Eva Holubová každý film o třídu povýší. Lepší tři hvězdičky. ()

pavont

Paci sa mi ako sa zhadzuju ceske komedie, pricom staci aby sa natocila drama so socializmu a 20min zabila tym ako si niekto dramaticky zapalujem cigaretu a kritiky su skvele. Svoje publikum si to naslo a o to tu predsa slo. ()

Lukkyn

Pokud je to myšleno jako film na jedno opravdu nudný odpoledne pak asi v pořádku!!!!Víc od toho určitě neočekávejte , ale na druhou stránku bych to nebral jako megatragédii. Znám pár příkladů a věřte, že to tak opravdu v některých rodinách chodí!!! ()

conductor

nekde je tu nazor, ze procpak predni komentatori davaji tomuto filmu odpad.. a ze jak je to mozne,kdyz je to tak divacky uspesny film... odpoved je jednoducha,ten film je proste prisernej, a to naprosto..a pokud nekoho takovyhle sracky pobavi, tak evidentne maji misto na zemi..je to vec vkusu, taky inteligence a predevsim urcityho prehledu v oboru film jako takovym.. takze nechejme kazdyho hodnotit podle sebe a toho, jak se dotycnemu film libil nebo nelibil... jiste je to casto velmi subjektivni, ale u urcitych "kousku" skutecne neni co resit..jedna hvezda jen za obsazeni.. ()

Spike86

Celkem pohodový filmek. Oldřich Kaiser se dokázal na chvíli zase vzdát chlastu a ukázal se ve filmu. A jeho výkon nebyl špatný, rozhodně nejlepší ze všech protagonistů. Není to nic úžasného, ale zase na odpad to rozhodně není. Na Vaše odpady vám sere bílej tesák! 50% ()

Adolf47

Velice příjemná zábava na nedělní večer. Po dlouhé době český film, u kterého jsem se opravdu upřímně zasmál. ()

Cesarea

Název filmu mi přišel přiblblý, upoutávky v TV ujeté, a ježto navíc Holubovou "nemusím", neměla jsem ani v úmyslu se dívat. Nakonec zvítězila zvědavost, Marie Poledňáková natočila "bombové" komedie, tak co kdyby... A byla jsem mile překvapená. Kamila Magálová byla ve své roli naprosto přesvědčivá, její zamilovanost a štěstí jsem jí fakt věřila, a vůbec její přístup k využívání mobilu a internetu :-). Jiří Bartoška si svojí roli vysloveně užíval a jeho projev byl příjemný především v tom, jak byl nad věcí, a jejich vztah skutečně "na úrovni". Milan Šteindler a Barbora Hrzánová ve vedlejších rolích super!!! Když na scénu nastoupil dlouho dopředu avizovaný přítel prababičky (Jaroslavy Adamové) Arnošt, skutečně mě to pobavilo = Arnošt Lustig. Stejně jsem se zasmála při některých hláškách. Příběh je jednoduchý, a místy i předvídatelný, ale v s ohledem na to, že se jedná o komedii (a řekla bych, že celkem ze života) určenou k pobavení a odpočinku, proč to řešit? Takže i za tu "cikánku" - Lucii Bílou :-)) v závěrečných titulcích dávám 75%. ()

Martens14 odpad!

Hmm, má klasifikace? Že by první odpad? Asi je to tak. Jeden z mála českých filmů, který u mě takhle dopad. Strašné dialogy i někteří herci. (Bartoška, Kaiser) Špatný námět. Bohužel, posledních patnáct minut jsem se už nedodíval. ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková