Helena Altmanová je sympatická profesorka francouzštiny a literatury na gymnáziu. Patří k oblíbeným pedagogům, díky zdravému nadhledu si rozumí se studenty i kolegy ve sborovně. Zato její soukromý život je plný překvapení. Soužití v jednom bytě s bývalým manželem, úspěšným spisovatelem Karlem, problémy ovdovělé sestry Kristýny, manželské karamboly syna Adama i pozdní lásky babičky Alžběty - to všechno Helenu zaměstnává natolik, že jí na vlastní život a vlastní city jaksi nezbývá čas. A přesto jednoho dne přijde to, co obvykle přichází, když už jsme na sny rezignovali. Helena se za pohnutých okolností seznámí s lékařem záchranné služby Františkem. A úplně normálně a naplno se zamiluje! Začíná bouřlivý příběh plný vášně, rozchodů a návratů, v němž vztah zamilované dvojice plánovitě či neplánovaně komplikují jak partneři, tak další členové rodiny. Na otázku, kde hledá náměty, scenáristka a režisérka Marie Poledňáková odpovídá: „Je to jednoduché, náměty leží na ulici, stačí se shýbnout,“ ale vzápětí dodává: „Já už jsem si plánovala jen bezstarostné užívání života, těšila se na cestování, na nové zážitky a objevy. Opravdu jsem neměla zájem chodit po ulici, natož se shýbat! Jenže pak tam leželo … NĚCO… čemu neodoláte, co musíte uchopit, musíte do toho jít, bezhlavě a naplno. A to byl začátek projektu Líbáš jako Bůh. Už léta jsem nepsala tak rychle a spontánně. Inspirací mi byly situace, které se odehrály dnes, včera nebo před třiceti lety a na které nikdy nezapomenu,“ přiznává se autorka této úspěšné české komedie. „Ve scénáři se otiskly moje zážitky, příběhy přátel, kamarádů i dětí a dokonce i situace, jejichž tvůrcem je můj vnouček.“ V hlavních rolích Kamila Magálová, Oldřich Kaiser, Jiří Bartoška a Eva Holubová. (oficiální text distributora)

rublik05

Vzhledem ke zdejšímu hodnocení jsem se bál, že se opět jedná o klasickou českou rádoby komedii, kterých se u nás produkuje neuvěřitelné množství. O to víc jsem byl překvapen, že se opravdu nejedná o žádnou hrůzu a kupodivu jsem se i pobavil. Zaujala mě příjemná uvolněná atmosféra, spousta vtipných situací a v neposlední řadě také sympatické postavy. Příběh je jednoduchý, neočekávejte tak žádné větší složitosti. Film má za cíl především diváka pobavit, což se mu bez nějakých větších pochybností daří a za sebe můžu říct, že jsem se pobavil opravdu královsky, takže účel splněn. 6/10. ()

merlik

Milá komedie z každodenního života, nic tak originálního jako S tebou mě baví svět, průměrná zápletka a žádné rozuzlení, po konečných minutách by mohly přijít další a další... ()

matynka

Konečně fajn česká komedie, která si na nic nehraje. A k výběru herců a jejich výkonům si může jen gratulovat, bez nich by nebyla ani poloviční. ()

KdG

Krom Milana Šteindlera, který je ve své roli výborný, je to pro mě zklamání. Ucouraný film, málo vtipný a celý je v podstatě o ničem. ()

sulek

Jediným pozitivem byli čeští herci a reálie, které jsou našinci blízké. Kdyby byl stejný film natočen jinou zemí, nebavil by vůbec nikoho. ()

merlinovic odpad!

Jediné co v tomto filmu stojí za to je hláška "Na to ti sere bílej tesák", tak debilní konec sem už vážně dlouho neviděl. ()

yerdua

tu jedinou hvězdičku dávám jen proto, že mě to sem tam nějaká ta scéna rozesmála, asi jsem snob ale podle mě je to mírně pobuřující film s debilním dějem. ()

thestral

nemyslím, že to je zas až takový odpad - samozřejmě ale vždycky záleží na tom, co od daného filmu čekáme. Když nečekáme nic moc, navíc jsme tak trochu odrazeni růžovým plakátem, může nás snímek nakonec i docela překvapit - pustíme-li si ho jako nenáročný a nesložitý film v sobotu večer. Mladší publikum asi nebude skákat pět metrů ke stropu, ale střední a starší generace si podle mě film oblíbí. Není hluboký, ale oddychový a i když je většina situací tak neuvěřitelně umělá, myslím, že svět, ve kterém žijeme by je klidně dokázal vytvořit i sám za sebe. A herci jsou myslím dobře vybraní. Tedy rozhodně ne odpad ;) prostě oddych, klid a žádné zázraky. ()

Rodin odpad!

A to jsem si myslel, já husa, že nic horšího, než Jak se krotí krokodýli, už Mařenka natočit nedokáže. To jsem byl ale kráva! ()

hero_bk odpad!

Polednakovou z duse nenavidim a tenhle film jsem zkoukl jenom proto, ze nam ho pousteli v autobuse na ceste do Svycarska. Radsi jsem se mel zavrit na zachod, tam by nebyla tak strasna nuda! Nemyslim, ze by tenhle film byl nejak ukazkove spatny nebo odpudivy, je proste jen bez deje, napadu a vtipu + nemam rad Holubovou, nesnasim Issovou a ta Magalova mela opravdu silenej prizvuk. Takze ono to vlastne nakonec odpudivy bylo... :-) ()

renegrido

Tolik odpadů si podle mě ten film nezaslouží. Je pravda, že je hodně jednoduchý, ale to přece není nic špatného, ne? Já osobně občas nějaký takový oddechový film vyloženě potřebuju. ()

godspeed

dokoukatelné bez obtíží, nicméně zítra nevím, že jsem film viděl. typický film z českých luhů a hájů. vztahy, vztahy a zase vztahy. a podané tak, že nevím, jestli koukám na drama, komedii nebo parodii. ()

RajCZitko

I když to nebylo jako fakt takový propadák, nijak mě to nenadchlo, nic to se mnou neudělalo, naprosto to v pohodě přejdu a za 10 min si na ten film ani nevzpomenu. ()

winstonik

Čo sa dalo čakať po násilí, ktoré Poledňáková spáchala na divákoch so svojimi krokodílmi? Všetko od toho musí byť lepšie. Aj je. Mimochodom, veľmi príjemná komédia. ()

zElina

postavte tam místo těchle zaprášených mumií malé děti, aby hrály dospělé a bude to mistrovské dílo... Ovšem tohle..? asi se jdu přihlásit na kurz herectví.. myslím si, že bych mohla zkidit větší úspěch než někteří herci zde. ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková