Sarah (Shauna Macdonald), se jako jediná přeživší dostala z labyrintu podzemních chodeb a leží v nedaleké nemocnici s dočasnou ztrátou paměti. Jelikož pátrací akce po zbytku dámské výpravy neprobíhá zrovna nejlépe, přidá se Sarah na rozkaz šerifa k záchrannému týmu v naději, že si vzpomene, co se vlastně stalo. Netrvá to dlouho a ocitá se zpět v podzemním bludišti, kde si začíná na všechno vzpomínat... Není už ale pozdě? Dokáže i tentokrát překonat všechny nástrahy, které jí ''opuštěné'' doly připraví? Krvavý boj o přežití začíná..... ZNOVU! (Krouťák)

sniper18

Je to celkom dobrý horor, ktorý je priamym pokračovaním už snád´ kultovej jednotky. Má dosť dobrý príbeh, ktorý sa začína tam, kde skončila jednotka, teda hlavná hrdinka je po úteku z jaskýń zachránená, ale stratí pamäť. Polícia pri pátraní po nezvestných ženách utvorí záchrannú skupinu a spolu so zachránenou idú prehľadať miestne jaskyne, ale samozrejme záchranná akcia sa zmení na boj o život. So spracovaním som spokojný, síce tiež trvá dlhší čas, kým sa začne akcia, ale film je dynamický, stále sa niečo deje a nie sú tu žiadne váraznejšie slabšie miesta. Trochu ma tu sklamal nedostatok akcie, od pokračovania tohto typu filmu, kde už diváka nemá čo prekvapiť by som čakal množstvo akcie a drsných scén, ale jednotka mi po tejto stránke vyhovuje viac. Tu mi prišla akcia pomerne stereotypná a nie sú tu moc kvalitné krvavé scény po stránke zaujímavosti a ani efektov. Prakticky jediný spôsob usmrtenia, ktorý ma zaujal bolo spustenie skaly na prenasledujúceho mutanta. Ale inak sa tu nájdu viaceré dobré scény ako prezeranie kamery, celá situácia s visiacou mŕtvolou alebo aj zaujímavý záver. A oceńujem aj celkom zaujímavé postavy a ťažko odhadnuteľné poradie ich umierania. Všetko ostatné už pôsobí približne tak ako v jednotke, až na ten klaustrofobický pocit, ktorý je tu slabší. Dá sa povedať, že som celkom spokojný, ale moc som nečakal, pretože ani jednotku nepovažujem za nič výnimočné. Oba diely sú dejovo na tom dobre, ale nemajú žiadnu atmosféru, takmer žiadne napätie, mutanti nevyvolávajú žiadny rešpekt a ani krvavé scény nevynikajú. Takže ako filmy sa mi páčia, ale ako horory ma moc nezaujali. Objektívna kvalita filmu- 65%, film sa páči mne na 63%. ()

Hakha

Opravdu slabé pokračování kde si na rozdíl od prvního dílu vůbec nepohráli se světlem a víc jak polovinu záběrů v jeskyni máme moc pěkně osvětlenou, takže stísněný pocit z nedostatku světla jak ho znám z prvního dílu je zde nulový a jediné, co aspoň trošku funguje jsou lekačky. A tak tuto jednohubku hodnotím 2 hvězdičky… ()

Krouťák

Po zklamání, jakým pro mě byl druhý díl [REC]u je tohle velice příjemné překvapení... U žádné série není lehké trumfnout předchozí díl (pokud měl úspěch) a i když byl Pád do tmy atmosféričtější a nápaditější, je Descent: Part 2, The ''důstojným'' pokračováním skvělé jedničky a já bych se určitě na další díl podíval - 70%. ()

helljahve

Aj napriek pár nejasnosťam, sa opäť jedná o výborný horror. Len už som z tohto nemal taký klaustrofobický pocit ako pri 1. časti. ()

castor

Už předchůdce Neil Marshall to s lekačkami a s budováním nervní atmosféry náramně uměl. Jednička byla v rámci žánru, no, nebuďme přísní, téměř geniální. Střihač prvního dílu Jon Harris sází na tradiční pokračování „o pár hodin později“ a má jednu zásadní nevýhodu. V jedničce se totiž až ve druhé polovině snímku na scéně objevovaly nepříjemné zvuky, za kterými stály dost děsivé potvůrky. Než divák první monstrum spatřil, uběhlo tak hodně vody. Marshall tak atmosféru budoval na stísněnosti a všudypřítomné tmě. Harris na to šel (musel jít) jinak, přesto obstál – a to se ctí. Může za to děkovat i Jamesi (teď hodně v kurzu) Watkinsovi, který pomáhal se scénářem i schopnému týmu lidí, kterými se obklopil. Atmosféra je totiž slušná, lekačky velmi povedené. Uvažoval jsem i o čtyřech hvězdách, ale na šestici jeskyňářek se přeci jenom dívalo líp (i když je dobře, že tvůrci zvolili zajímavou, dospělou směsici). Na režijní debut velmi dobré!! ()

Faustka

Jak napsal klasik Chupacabre: „…jako kdyby předchozí díl vůbec NEskončil…“ Který je naprosto totožný s mým názorem na The Descent: Part 2 :)) Přitahována monumentem jeskynního komplexu i presována stísněností úzkých průrvů, kde pobíhající krvelační skřeti střeží domovské území, což je pochopitelné, každý si přece chrání to svoje; proto nájezdy lidských vetřelců nezůstanou bez odezvy. A boj je to opravdu nelítostný, tak nezbývá než se ztišit a doufat, že tohle dobrodružství ustojíme. ()

petero

Oproti vynikajúcej jednotke je dvojka len slušným béčkom (nieže by ňou jednotka nebola), ktorá má atmosférické momenty, i keď ničím výnimočné, a používa vynikajúcu hudbu z prvého dielu. Napriek tomu, že nedosahuje ani zďaleka takú klaustrofóbiu (prečo tvorcovia nepoužili posúvajúcu sa kameru tunelom?) a akciu (tvorcovia akoby nevedeli ako ukončiť vyvrcholenie scény), celkovo dvojka len pripomenie, aká bola jednotka výborná a preto nejdem pod štyri. Videné: 2x. ()

gogo76

Prvý diel je výborný, dá sa pozerať i opakovane, to rozhodne nemôžem povedať o pokračovaní, od ktorého som vďaka pomerne vysokému hodnoteniu čakal o čosi viac. Oživenie jednej postavy som v úvode prežil, no prišla i druhá a to už je trochu moc. Postavy rýchlo ubúdajú, nie je čas na nejaké bližšie zoznamovanie, no hlavná ženská postava ma srala v jednom kuse. Za hodinu stihla pomerne dosť...v nemocnici vstať úplne blbá, nechať sa zniesť do jaskyne, zrazu sa jej v hlave rozsvietilo natoľko, že vie presne čo a kde. V niektorých scénach by aj Rambo čumel, ako sa ženy dokážu oháňať horolezeckým náradím...Film nepriniesol nič nové, skôr je to také typické pokračovanie , kde je všetko o triedu slabšie a záver z kategórie úplne debilných. Neviem si predstaviť ako chcú na tento záver nadviazať. Pád do tmy je skvelý tak ako je a určite žiadne pokračovanie nepotreboval. Slabé tri hviezdy. 50%. ()

Reiniš

Kdyby se tvůrci vykašlaly na zbytečné hektolitry krve a předvídatelné lekačky, mohl mít vydařený první díl důstojného nástupce. Zcela nevyužitý potenciál. Part 2 prvotní příběh vůbec nerozvíjí, pouze na něm parazituje. Zavěrečné rozuzlení je opravdu to nejhloupější, co jsem v žánru za poslední dobu viděl. Zlo! A taková to mohla být hezky strašidelná série, Neile Marshalle... ()

Xmilden

Druhý díl začíná přesně v místě kde ten první skončil. Děj začíná (i přes řadu nelogičností) šlapat již od začátku a nový režisér nám nachystává tolik čekané lekačky, které i přes tu svou očekávanost prostě fungují. Bohužel postupem času se kouzlo vytrácí a film trpí klasickým syndromem dvojky, navíc režisér opisuje kde se jen dá. Takže divák je na závěr i docela rád, že to celé zvládl bez újmy na zdraví. PS: Pokud mě něco ale dokázalo nadzvednout byla imbecilita toho šerifa, který v jeskyním labyrintu, když si všichni chtějí zachránit kejhák a každá ruka je tedy dobrá, dokáže nasadit želízka s odůvodněním, aby mu podezřelá zase neutekla. A kam by asi tak utíkala pane Šerife? A navíc v tu dobu již asi těžko mohla být podezřelá, když se dozvěděl co stojí za úmrtím postav. 55% ()

liborek_

Pokračování Pádu do tmy je další ukázkou z komerčního hlediska pochopitelné, jinak však naprosto zbytečné a marné snahy o něco, co se už z principu zopakovat nedá. Dvojka postrádá nápad, moment překvapení a vlastně i logickou návaznost na jedničku. Na přecitlivělého jedince jako jsem já sice lekačky zabírají dycky spolehlivě, stejně tak detaily hnusností typu "kousni mě do krční tepny a rozpárej mi břicho", nicméně to je málo... Je rozdíl mezí tím být zhnusen detailními záběry na lidská jatka, nebo být pohlcen děsivou atmosférou a setrvat v napjatém očekávání, setrvávat v nejistotě... Horor hororem nedělají jen lekačky a vyprchaná "atraktivita" masek těch milých dvounohých zvířátek... ()

-bad-mad-wolf-

Že solidní horory časem dostávají debilní bratříčky, to už je léty ověřené pravidlo (Vetřelcům a jiným výjimkám sorry). Pád do tmy dvojka sice hezky navazuje na principy jedničky a má relativně podařený závěr, jinak mě ale kokotismus všech spíše rozčiloval, než bavil - kde se vzal ten rádoby cool trend, nakazující klíčovým postavám mlčet, zlověstně koukat, chovat se strašlivě WTF a prokazovat okázalou nesmrtelnost? Netuším, ale je to naprosto směšné. Na příběhu jinak nepřekvapí nic - tradiční béčko s tradiční porcí trademarků i přešlapů. ()

darkrobyk

Klaustrofobní masakr z podzemí druhá část...Vcelku jsem nečekal bůhví jaké překvapení, jelikož příběh kopíruje jedničku. Rozdíl je v tom, že divák už ví, jaké hrůzy se dole skrývají, a tak jen sleduje záchranný tým, který se rozpadá jak trouchnivějící kosti. Odhlédnu od toho, že některé scény jsou nereálné, že zase vítězí ženy nad muži (dobře, někteří se pro ně obětovali, což je plus), a připomenu si, že jde o fantastický horror, kde snad i přírodní zákony mohou jít proti realitě. Líbila se mi atmosféra (do těch chodbiček by mě nikdo nedostal), potvůrky, hojné gore i vtípky typu: ,,Panebože, do jakých sraček jsme to spadly?!" Postavy pomalu odpadávají a zbývající se mění v šílence pomalované krví od hlavy až k patě. Rudé gejzíry stříkají z bojovníků na obou stranách a vypadá to, že naděje na přežití mizí jak kostka ledu na letním slunci. K tomu si připočtěte debilního šerifa, který přivleče pod zem jedinou přeživší nebožačku, i přes zákaz dole vystřelí, a málem zlikviduje během chvilky celý záchranný tým, a který se do poslední chvíle chová jako hovado. Líbil se mi konec, byť mi vrtá v hlavě: Sakra, co jsem propás? Co je ten chlápek zač? Menší minus - lekačky, které jsem postupně čekal i tam, kde nakonec nebyly... ()

Molly

Tak nám Sarah spadla do tmy podruhé, a o poznání méně elegantněji. Film sám o sobě by možná obstál lépe, avšak v kontextu jedničky, která měla pořádné grády a já v noci poté strachy nemohla zamhouřit oko, je část druhá slabota a odkaz původního filmu kazí. Když k tomu připočtu nejblbějšího šerifa v dějinách kinematografie a rádoby překvapivý konec, který je proti vší logice, docházím k závěru - tedy, spíše si potvrzuji, co už dávno vím - že dvojky by se neměly točit. A filmaři by si to už sakra měli uvědomit. ()

Hrabka

Jednička byla vážně skvělá, jeden z nejlepších hororů co znám. Od dvojky jsem očekával hodně, ale trochu jsem tušil, že to bude asi takové typické pokračování, které jen vaří vodu. Ze zečátku to tak vůbec nevypadalo, děj se dobře rozjel. Postupně se dostavily i pověstné klaustrofobické momenty, které byly ozdobou jedničky. Příšery na sebe nenechaly dlouho čekat a první akce tu byla velmi brzy. První souboje byly dobré, napětí na vysoké úrovni, fajnové lekačky a hlavně nedělat zvuky, protože ty potvory jsou slepé, ale skvěle slyší... Postupem času to ale tvůrci hnali do moc velkýho extrému a už to nepůsobilo věrohodně (houpání se na zavěšené mrtvole, koupel ve výkalech, odseknutí šerifa...). Závěrečné finále se vůbec nepovedlo a snaha o nečekanou pointu tomu nasadila korunu. Škoda, mohlo to dopadnou mnohem lépe, takhle je to pouze solidně odvedená práce. Jsem zvědavý, co autoři vymyslí do trojky, ale teď už to opravdu nevidím moc optimisticky. 60% ()

Ketri

I přes průměrné hodnocení musím přiznat, že u obou podzemních exkurzí jsem se vždy řádně lekla. SPOILER! Obecně se ví, že ženy byly využívány jako ohřívací dečky, ale že by vydržely produkovat teplo až tak dlouho? ()

Pilda17

Druhý díl není špatný, ale už to není ono. Od začátku do konce je jasné co se v jaskyních stane a že se objeví ty samé monstra jako v prvním díle. Nic nečekaného, až na pár maličkostí. Každopádně musím pochválit výborně zpracované lekačky, které byly nejspíš největším kladem.. 6/10 = 60% ()

salahadin odpad!

Syndrom dvojek ve všech ohledech. Po necelé třičtvrtě hodince nám na scénu nastupují staří dobří známí hoši od bobří řeky, kteří mají věčně hlad, a začnou s konzumací bezkrevných záchranářů. Po krvi lačnící divák bude spokojen, atmosféru hledající divák bude notně zklamán. Dvojka prostě neměla co nabídnout, pokud ji chcete pojmout tímto způsobem. A to šlo z námětu udělat zábavné akční béčko Call of Brutty. Tak jindy... ()

Ruut

update 2018: No nyní v tom vidím spíš tuctovou vyvražďovačku. O to víc vynikne genialita béčkových krváků N. Marshalla. ----- Excelentní. Když si člověk vezme jak byly po jedničce rozdané karty, že zmizel moment překvapení a že pokračování "muselo" být pouhou vybíjenou, tak se povedl malý zázrak. Příběh přesně navazuje na první díl a relativně elegantně se daří do hry dostat leckoho, koho by už divák znalý původního filmu nečekal. Navíc se opět vede poměrně nečekaně vybíjet maso na porážku v okamžicích, které neuhádnete 10 minut předem. Neznám moc dvojek u hororových filmů, které jsou takhle dobré. V podstatě mi tohle nastavení přijde podobně zvládnuté jako bylo REC2 u Španělů, jen ne tak hravé a drsné. Ale trojku už teď fakt ne ... tam už by nebylo co recyklovat. ()