Sarah (Shauna Macdonald), se jako jediná přeživší dostala z labyrintu podzemních chodeb a leží v nedaleké nemocnici s dočasnou ztrátou paměti. Jelikož pátrací akce po zbytku dámské výpravy neprobíhá zrovna nejlépe, přidá se Sarah na rozkaz šerifa k záchrannému týmu v naději, že si vzpomene, co se vlastně stalo. Netrvá to dlouho a ocitá se zpět v podzemním bludišti, kde si začíná na všechno vzpomínat... Není už ale pozdě? Dokáže i tentokrát překonat všechny nástrahy, které jí ''opuštěné'' doly připraví? Krvavý boj o přežití začíná..... ZNOVU! (Krouťák)

wampire23

Pokračovanie veľmi úspešného britského hororu. Zmena režiséra je citeľná hneď od začiatku. Zatiaľ čo jednotka bola mrazivo klaustrofobická a nepríjemne (v zmysle, že sme sa cítili nepríjemne) atmosferická, dvojka je menej klaustrofobická, je oveľa viac svetlejšia a najmä akčnejšia a krvavejšia. Nepríjemný stiesnený pocit z tunelov v jednotke sa tu kompenzuje gorefestom ,,hnusákov". Nie že by mi vadilo gore, skôr naopak. Ale v tomto snímku sa kladie dôraz najmä na ten pocit, že som opustený v podzemných tuneloch a neviem, čo je na ďalšom kroku. Takto tu máme dobrodružnejšie, rýchlejšie, akčnejšie a krvavejšie pokračovanie. Oproti jednotke klesla aj ,,atraktívnosť" protagonistov, keďže tentoraz sú postavy rozložené na polovicu mužov a polovicu žien. Výhrady smerujú aj k dosť nepodarenému záveru, s ktorým sa dalo pohrať oveľa viac. Ale celkovo v rámci hororu je to nadpriemer. ()

Heero

Po prvním dílu, který byl fantastický počin, nemá 2. díl moc čím překvapit, každý už ví, co ve tmě čeká. Jedno se však Pádu do tmy nemůže upřít. Oproti jiným hororům se zde nenudíte ani minutu. Je to jízda prakticky od začátku do konce. ()

Flopik

Videné už hrozne dávno ale dostal som chuť si to zopakovať a musím povedať, že je to rovnako skvelé ako jednotka.Samozrejme je to skoro to isté ale komu sa páčila jednotka bude sa baviť aj tu. Krvavé, atmosferické, klaustrofobické, presne také ako to byť malo. U mňa za plný . ()

no2

7/10 - O něco horší než jednička, ale pokud se vám líbila a nečekáte nic světoborného ani od pokračování, měli byste být docela spokojeni. Druhý díl navazuje dějově na první a bere si z něj to dobré, co už jsme viděli: jak klaustrofobní scény ve stísněných chodbičkách jeskynního komplexu, tak brutální gore řežbu s "mazlíčky" (a samozřejmě se vrací i "vztahové" problémy mezi hlavními hrdinkami). Onen dějový zvrat v poslední třetině to dost oživil, ale bylo to samozřejmě nelogické a ve skutečnosti naprosto nepravděpodobné. Také ta myšlenka, že by traumatizovanou a vysílenou Sarah uprostřed hospitalizace tahali starou šachtou zpět hluboko pod zem do jeskynního komplexu, je totální nesmysl. Ale chápu, že vzhledem k pozdějšímu zvratu další děj musel proběhnout co nejdříve, aby to mohli tvůrci jakž takž obhájit. Jen ten závěr už nebyl béčkový, ale céčkový a aspiruje na jeden z nejhloupějších hororových závěrů vůbec. ()

Med_Tw

Nebylo to sice lepší než jednička, ale ani velké zklamání... nebýt ve filmu retard šerif + domršenej konec bylo to 100%... takhle za dobrou atmosféra v zajímavém prostředí, masakrozni jatka a k tomu pasující hudbu ... 80% ()

dawe787

Opět se vracíme do jeskyně, kde na naší hrdinku a její doprovod budou útočit odporné potvory jak je známe už z prvního dílu. I přes to, že víme co příjde, je děj křečovitě napínavý a scény vám nedovolí v klidu pojídat popcorn nebo brambůrky. Vše jako vždycky, honičky nebo momenty, při kterých ani nedýchají, aby nebyli slyšet, útok, boj o život a smrt...Poslední minuty vůbec nenudí, ale úplný závěr je velkým překvapením s ještě velkým otazníkem. Bohužel se to dovíme až asi v třetím díle, ale naštěstí to nekazí nic na ději a filmu samotném. Jednoznačně z 4 hvězdičky, s tou pátou jsem váhal jen kvůli té závěrečné záhadě. Komu se líbila jednička, jistě nepohrdne dvojkou. Příjemnou podívanou a po filmečku hezky pro kompot do sklepa :-) nebo raději na samostatný průzkum nějáké jeskyně v naší české kotlině :-) ()

warrenur

Po zisteni, ze na svete je pokracovanie Descent-u z 2005-teho, som sa velmi tesil. Pre mna to bol a je jeden z milnikov hororu vobec. Strach, stiesnenost a lakacky, co mam este v pamati, som chcel prezit znovu. Vieme vsak, ako to zvykne byt s pokracovaniami. Preto ma prijemne prekvapil fakt, ze Shauna v ulohe Sarah a filmova Juno su opat pritomne a nie su tu uplne nove tvare. Je trochu skoda, ze clovek uz z predchodzieho dielu tusi, co "cakat". Napriek tomu to Harris zvlada celkom slusne, co dokresluje skutecne vynikajuca hudba a ozvucenie vo vypatych scenach. Mnohokrat mi do hlavy zo sluchadiel skutecne sli riadne soky. Ako par z Vas pisalo, i mna zamrzeli niektore slabsie dialogy, a chovanie jednej ci dvoch postav, ktore boli mne dost "pastou na oko" a ich obsadenie si mohli radsej rozmysliet. Zvlast po vynikajucej jednotke. Pad stropu a nasledne uveznenie, hladanie cesty cez zaplavene chodby, zaverecny beh lesom alebo plazenie v stiestnenom jaskynnom komine, su skutocne majstrovske sceny, na ktore som cakal. So zaverom sa neviem stotoznit. Dava totiz priestor na vznik trojky, ktora by "vykradla" prve dva diely a myslim, ze dojde k hereckym preslapom, co sa stalo v jednom, ci dvoch pripadoch uz i tu. A v trojke uz nebude moct zazniet "We bring the girl, she's only one been down there!" Kvoli tomu udelujem len silne trojhviezdie. It's just your mind playring tricks on you! ()

Money_too

Oproti prvnímu dílu moc osvětlené, chyběl pocit ztísněnosti a navazující klaustrofobie... ale i tak jde o celkem zdařilé pokračování! ()

Morico

Stojí to za starou bačkoru, pocit stísněnosti a strachu z neznámé temnoty jako tomu bylo v jedničce je pryč. Holky jsou neohrožený drsňačky a zabíjí cepínem bez mrknutí oka, celý je to nelogický, celý je to zbytečný. ()

infected

Pokračování bývají všelijaká ale tohle se povedlo.Skoro by se dalo ted říct že obdivuju všechny co lezou ve volném čase po jeskyních.A po takovém filmu bych tam nevlez ani omylem.Děj navazuje na konec jedničky kdy jako jediná Sarah dosáhla zdárně povrchu ale zaplatila za to menší amnézií.Ani si ale moc neodpočine a už musí lézt do jeskyního komplexu znova.Podzemní bludiště nevěstí nic dobrého a setkání s drsnější verzí Glumů na sebe nenechá dlouho čekat.Kolektiv se drolí a jednotlivci čelí slepým ale ne hluchým zrůdám.Brutální detaily potěší.Prostě a jasně-horror jak má být. ()

KOZEL84 odpad!

Hádanky ve tmě:Je to trapné,dementní a asi tak hororové jako 99,9% filmů,jež se za posledních 10 let nazívají hororem?Ty pi..co to..kurva co to mělo být?!Krásné momenty:1.Lopata je zasypaná v jeskyni,nemůže ven,její kámoši se na ni vyserou a když se po ní začne sápat uslintaný debil najednou to jde,takže jí vlastně pomohl a ona mu z vděčnosti rozdrtí hlavu šutrem-horor.2.Horor se tu odehrává tak,že mrtvola nebo nastávající mrtvola,krvácí budoucí mrtvole do huby-napít dostanou všichni-horor.3.Dvě lopaty spadnou do hoven a když se na ně uslintaný debil z vysoka vysere (tak to tam fakt je),nevědomky vyjádří můj zájem nad osudem postav a já se po jeho vzoru na posledních 20 minut vyseru.Ano,žánr horor je opravdu v hovnech. ()

Petrus1

Tak tohle někdo posral už na začátku (a pak ještě jednou v průběhu filmu) a totálně mi pokazil dobrej pocit ze závěru jedničky. Grrrr. A je to přesně ten případ, kdy si pár chytrých hlav řeklo, že když jednička byla úspěšná, proč nenatočit dvojku, nalákat lidi a namastit si na tom kapsu. Co na tom, že je to vykrádačka jedničky jak vyšitá - je to prostě to samý v bledě modrým. Akorát do jeskyně poslali tupější bandu než předtím a doplnili ji o mužský element a o ženskou, která už tam byla. A i když má ze začátku amnézii, paxi vzpomene a určitě všem poradí, jak se z jeskyně vyplazit. Diváka nebudeme dlouho napínat (na co, když už to všechno ví z jedničky) a hladovým, slepým skřetům dopřejeme nějakou tu mňamku dřív, než v díle předchozím. Taky přihodíme rádoby vtipnej prvek a naprosto stupidní závěr. Nějak to přece musíme pozměnit, jinak by to totiž bylo naprosto zbytečné točit. Ano, bylo to zbytečné. Ale abych nebyla jen negativní - ono by to možná tak nějak průměrně fungovat mohlo (proto mé hodnocení není ještě nižší)...kdyby to prostě už jednou neproběhlo... A já se ptám...kdy se dočkáme trojky? ()

Wardan

Film, který beze zbytku naplňuje škatuli "zbytečný sequel." V zásadě to není nijak strašné, ale to co funguje, fungovalo už v jedničce a daleko lépe, postavy nezajímavé a pitomé (zachranáři chtějí najít cestu kudy hlavní hrdinka přišla a zahnou do zabedněného tunelu, a poté co se prolámou se zeptají hrdinky jestli to poznává), přesvícené, bez nápadu a bez invence. Trojku prosím ne. ()

Matli

Na perfektní jedničku to sice nemá, ale drží si to zhruba stejné tempo. Občas je to trošku divný ale nějak zvlášť to nevadí. 67% ()

lu-cinka

no do haje! Tak muzu rict, ze se porad strasne bojim a to i u druhyho dilu.. skoda jen, ze mutantici uz nevypadaj tolik jako glumove, ale jako mutanti.. No co, nemůžou bejt pořád stejný, nevadí, stejně mě to pořád baví, pořád se u toho bojim. Jednicka i dvojka jsou pro me srdecni zalezitosti, nejoblibenejsi horory. Neznam lepsi. ()

Hapretor

O něco horší než předchozí. Přibylo světlo, přibyla krev, přibyla akce, ale atmosféra je řidší. Kdo viděl jedničku, toho tohle nepřekvapí - (i když jsem se několikrát lek, nekecám) - předvídatelné, jednoduché, ale zábavné. (hlavně kadící scéna). Jsem ochotný odpustit filmu demenci (jednoduchost a jasnost scénáře), debilní chování postav (šerif), průměrné herecké výkony, přehnanou, místy až trapnou krvavost, ale nejsem ochoten odpustit jeden z nejdementnějších a nejnelogičtějších závěrů v hororu, co jsem viděl zde! Ale nejspíš to je tím, že Sarah mi přišla jako fajn holka do nepohody, a prostě jsem jí přál, aby se z toho dostala! ()

stansrac

začínají mě bavit mazáci, co s odřenýma ušima přežijí předlohu a v pokračování "den poté" nemají nejmenší problém se vypořádat s jakoukoliv nástrahou... v tomto případě dokonce i přes ztrátu paměti. děj je přímým pokračováním, logika opět kulhá, proto chápu otevřený konec s cestou k dalšímu pokračování za velmi odvážný kousek. v každém případě ještě horší charaktery postav než v prvním díle, a to včetně podzemních bestií. ty jsou slabší i vizuálně(najednou z nich mám pocit, že se jedná o křížence netopýra s člověkem) víceméně vše co se dá očekávat od pokračování nepříliš atraktivního hororu:) ()