Sarah (Shauna Macdonald), se jako jediná přeživší dostala z labyrintu podzemních chodeb a leží v nedaleké nemocnici s dočasnou ztrátou paměti. Jelikož pátrací akce po zbytku dámské výpravy neprobíhá zrovna nejlépe, přidá se Sarah na rozkaz šerifa k záchrannému týmu v naději, že si vzpomene, co se vlastně stalo. Netrvá to dlouho a ocitá se zpět v podzemním bludišti, kde si začíná na všechno vzpomínat... Není už ale pozdě? Dokáže i tentokrát překonat všechny nástrahy, které jí ''opuštěné'' doly připraví? Krvavý boj o přežití začíná..... ZNOVU! (Krouťák)

Crocuta

POZOR SPOILER. Znechucen přemírou přiblblých televizních pohádek a Santů jsem v tomto vánočním čase na jeden zátah shlédl dvě pokračování mých oblíbených hororů a jestliže se mi u "REC" líbil druhý díl o něco méně než první, u "Pádu do tmy" to neplatí - s dvojkou jsem spokojen minimálně stejně jako s jedničkou. S výhradami, které k snímku má kupříkladu Cervenak souhlasím - napětí se do značné míry ztratilo, postavy (zejména šerif) se chovají jako debilové a speleologická survivalová atmosféra z prvního dílu je také ta tam. Do značné míry mi to však vynahradila přehršel kvalitních lekaček a hlavně nebývalé kvantum gore scén. Třešničkou na dortu je pak samotný závěr, který vysvětlil jedno nenápadné mrknutí před sestupem do hlubin a mne uzemnil stejně spolehlivě, jako rána lopatou Riosovou :-) . ()

korbitch22

Laciné pokračovaní,laciného hororu.Tupost scénáře a jeho převídatelnost jsou až zarážející.Už vidim jak pár hodinek potom,co najdou skrvavenou hlavní hrdinku,která je úplně psychicky na dně,pošlou okamžitě zpátky do jeskyně,aby tam s bandou amatérů hledala pravdu.SPOILER:dědek,který je doprovodí k důlní šachtě,byl jasně podezřelej už jak se na ně díval a šklebil,když je posílal dolů tím výtahem,tudíž rádoby překvapivý konec se u mě nekoná.Atmosféra nikde,herci děsný a postavy nesympatický.Nablbé pokračování jedničky,která už taky nebyla žádnej skvost.Jednu mini hvězdu za Natalie Mendozu a príma smrt šerifa,jinak děs,hrůza a shit.Už nikdy více. ()

Chrustyn

Pád do tmy byl ve své době na poli hororového žánru příjemné překvapení, který děsil a zároveň šokoval nekompromisní brutalitou. Druhý díl přímo navazuje na konec toho prvního a dá se označit za naprosto zbytečný. Nepřináší vůbec nic nového (stejné prostředí, stejná hrdinka, stejná monstra) a zároveň vše viděné, zpracovává výrazně hůř. Doporučuji nekazit si dobrý dojem původního filmu a tomuto pokračování se vyhnout obloukem. ()

heyda

Na jedničce mi vadily dvě věci a to samotné nestvůry a vztahy mezi holkama. Představoval jsem si takový horor poněkud realističtější. ..... Ale do dvojky jsem se pustil už s vědomím, že mě ty nestvůry a další klaustrofobické záběry neminou a tak mě jenom zajímalo, co se povede novýmu režisérovi Harrisovi inovovat a čím mě překvapí a v zásadě mě překvapil docela hodně. Spousta skvělých lekaček, zajímavých úmrtí, fantastická hudba a logický závěr, který se alespoň malinko snaží vysvětlit, jak je možné, aby někdo tam dole vůbec mohl žít. Takže se dostávám k docela zajímavému paradoxu, že první díl ode mě dostal o hvězdičku méně než toto pokračování. Není to tím, že by byl snad horší, ale tím, že v tomto díle už jsem se smířil s přítomností prapodivných příšer. 70% ()

VenDulin85

Důstojné pokračování prvního dílu, které za ním dějově následuje téměř okamžitě a tak se dostáváme spolu se záchranným týmem zpět do jeskyně... Krom umocnění masakru na entou (no co, glumíci mají hlad!) a rozkoukávání se stále se ztenčujícího týmu se tu zase nic tak převratného neděje, ale i tak na vás druhý Pád působí stejně dobře, ne-li lépe. Mojí osobě se moc líbil (ano, tahle stylizace je mi bližší, než kdybych třeba napsala "mám ráda jatka") závěrečný fight a taky otázka- "kde jsme?" plus následná demonstrace glumíka, kde že to jsou... ()

honajz

Nastavovaná kaše, která už nemá co přinést nového. Stísněné prostředí jeskyní stále trochu působí, ale zkrátka to není ono jako u prvního dílu. ... Jo, a mimochodem bych bral videokamery s tak dliouhou výdrží baterie! :-) Plus další nelogičnosti včetně neporušeného vchodu do dolu, kudy měla hrdinka předtím utéct... a tak. ()

Pítrs85

Úděl dvojek (tím myslím pokračování, aby mě tu nikdo nechytal za slovo :-)... se tentokráte nekoná, páč za druhej Descent, co do kvality strašení, nechuťáren a atmosféry, se výborná jednička stydět nemusí, naopak, tentokráte je toho všeho totiž tak nějak ještě víc. Sice jsem se už nelekl (tak jako tenkját, jak ten přerostlej Glum čuměl do kamery), ale jako jó, takhle má vypadat správně špinavej horor (ano, konečně! horor a ne thriller nebo akčňák :-), s albínkama, co sice viděj velký kulový, ale jejich žaludky se nikdá nenasytí, che. Čtvrtou, nadprůměrnou hvězdu přihazuju za závěrečnej mazec včetně tej amputace ruky cepínem, hell jeá ;-) ()

anderson odpad!

ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: PRIMA MAX = 20.2.2017, réžia českého znenia (AUDIOTECH 2017) = GUSTAV BUBNÍK (23.2.2017) ()

SOLOM.

Děj začíná přesně tam, kde jsme jej minule opustili. Angažováním jiné hlavní hrdinky by totiž tvůrci dopředu spáchali sebevraždu a tak když se na scéně opět objeví Shauna Macdonald srdce nejednoho diváka zaplesá radostí. Poté co se přeneseme přes úvodní seznamování se členy záchranného týmu, se můžeme opět ponořit do temného podzemního labyrintu a s napětím očekávat co si pro nás přichystali tentokrát za lahůdky. Je však potřeba podotknout, že jsem tentokrát již necítil onu pověstnou vůni atmosféry, která nás provázela napříč původním filmem. Zřejmě to bylo zapříčiněno i tím, že se tvůrci již tolik nevěnovali jejímu postupnému navození jako minule. Divák již totiž dopředu věděl co má od filmu očekávat a cože se to skrývá v temných chodbách. Režisér proto zvolil zcela jinou cestu a ta byla rovněž vřele uvítána. Rozhodl se přidat ještě více krve, gore efektů a nejrůznějších nechutností. No a myslím, že si vedl docela obstojně. Již scéna s krysou jistě dostala nejednoho z nás do varu a co teprve když se na scéně objevili nenažraní humanoidi. V tu chvíli se rozehraje opět krvavá honička, která je navíc okořeněna o několik velice líbezných způsobů, jak zneškodnit svého protivníka za pomoci nejrůznějších věcí, jenž jsou zrovna po ruce. Těchto světlých momentů je zde k vidění hned celá řada a já byl po této stránce velice spokojen. Herecké výkony jsou zde sice trošičku slabší, ale i tak si myslím, že většina osazenstva podala lehce nadprůměrné výkony. Hlavním lákadlem byla samozřejmě naše Sarah, která se velmi rychle dostala zase do správné provozní teploty a milým mutantům nic nedarovala. Podobně jako její kamarádka, jejíž příchod byl promne docela velkým překvapením. Za nejhorší postavu považuji šerifa, který mi díky svému naprosto nelogickému chování pil krev ze všech nejvíc. ()

Karamanlis

Marshallov The Descent patrí medzi moje najobľúbenejšie horory natočené po roku 2000 a pokračovanie z roku 2009 sa mi taktiež páčilo. Dvojka dejovo plynule nadväzuje na jednotku (k čomu výrazne dopomáha fakt, že sa do nej podarilo opäť obsadiť Shaunu Macdonald a Natalie Jackson Mendoza za prvého filmu) a držiac sa zvyčajne zaužívaných pravidiel hororových sequelov prináša o čosi viac gore, násilia a aj nejaký ten pokus o humor. Panenské kúzlo a originalita prvého Pádu do tmy sú samozrejme fuč, dvojka neprináša nič nové, iba ťaží z Marshallovho štyri roky starého nápadu, ktorý sa ani nepokúša nejak obohatiť alebo ďalej rozvíjať, ale kašľať na to, ja som si nočnú projekciu Descentu 2 vcelku užíval... ()

eraserhead666

Jednička je natolik ultimátní klaustrofobický náklep, že když jsem zjistil, že bude dvojka, nedovedl jsem si představit, s čím (novým) by musela přijít, aby se alespoň trochu jedničce vyrovnala. A přesně tak, dvojka nepřichází naprosto s ničím novým ani zajímavým, jen prostě recykluje jedničku. Neskutečně mrazivý a děsivý moment překvapení z jedničky je pryč a zbývá jen nepříjemná pachuť naprosté zbytečnosti. ()

ARI50

Hrozně jsem se těšil na pokračováni a dostal jsem co? no přece plnou parádu pokračováni které nás zavede zpátky mezi nebezpečné jeskyně plné strachu a hladových potvůrek a ne jen to příběh se trošku víc otevře a to je jenom dobře pro mě velká spokojenost. ()

MáŠa

po měsíci si to už ani nějak nepamatuju, ale nějak nadprůměrně ani podprůměrně bych to neviděl. prostě další z řady hororů. Seržant přehnaně zaujatej, a konec přehnaně překvapivý. S tímhle už děte někam :-) ()

matestlust

Dá se říct, že se jedná o moc dobré pokračování ultra skvělé jedničky. Samozřejmě se prvnímu dílu nehrabe ani po kotníky i když od začátku si buduje moc pěknou atmosféru.Bohužel se v druhé části stane pár věcí, které jsou ,ve spojení s Marshallovo předchozí genialitou, pěkně pitomé. každopádně je film plný kvalitního gore a brutalit a jak jsem již psal, atmosféra,obzvlášť první půle, je vynikající. Celkově 3,5 * ()

Beastmaster4

K dokonalosti jedničky tomu fous chybí, ale i tak jde o špičkovou záležitost. Neil Marshall dokázal prvnímu dílu vdechnout pocit větší stísněnosti, napětí a celkově použil víc lekavých a obrazově vytříbenějších prvků. Práce kamery, spolu se střihem byly v jedničce hlavním tahounem. Jon Harris se snažil, aby se od podoby prvního dílu moc nevzdálil a na 90% se mu to podařilo. Jeho lekavé momenty ale nepůsobí už tak překvapivě, herecké projevy nejsou na výjimky tak věrohodné. Konec už tak otřepaný z jiných filmů stejného žánru si mohl Harris také odpustit, v tomhle byl první díl originálnější a konec tak umocnil celkovou atmosféru filmu, tady působil už trochu lacině. PÁD DO TMY 2 bych ohodnotil na 90%. Jednička je pro mne 100% záležitost, nebýt tady pár hloupostí v úvodu a jiný závěr, mohlo to být stejně dokonalé! ()

JASON_X

V pokračování geniálního The Descent je minimálně stejná porce nadsázky a humoru jako napětí, aspoň mně to tak tedy přišlo. Lido-mutantí hrozen houpající se na karabině, boj dvou amazonek s mutantem v mutantí žumpě, přesekávání ruky nesympatického šerifa - to jsou namátkou scény, u kterých jsem se tlemil jako hovado. Scénář je sice o něco slabší než u prvního dílu, méně epický, ale líbilo se mi to velice; děj uspokojivě navazuje, Sarah i ostatní ženušky jsou chic, opět několik infarktových lekaček a konec je nemilosrdný, což je velké plus. Jediná vážnější výtka, stejná jako minule, směřuje ke zmutovaným troglodytům - zdá se totiž, jako by spolu se zrakem přišli i o sluch, o čich, i o rozum (tedy o instinkty). ()

oLí

Už první díl u mě jako horror příliš neobstál a nijak jinak tomu není ani u tohoto pokračování. Místo napětí nuda a kupa nechtěně směšných scén... jednu hvězdičku dám za atmosferický začátek v šachtě a za cameo Ronaldinha na konci. [3/10 listopad 2010] ()

Morholt

Stádo protivnýho skotu, který se ztratilo v předešlym díle, se vydala hledat skupinka jeskyňářů a nejtupější šerif ve Státech. Toliko k inovaci, protože světe div se, ty potvory tam byly furt a chuť na maso je nepustila. A tak začalo všechno znova. Na druhou stranu je fakt, že akce je oproti jedničce přehlednější a gore výživnější, ale pořád to neni ono. Kdyby si Harris trošku pohrál s napětím, byla by to pecka, která by Marshalla v mých očích předstihla, ale takhle je to na 50%. Trojku už prosím netočit. ()

Lucasion

Holky v podzemních nesnázích pokračují. Nečekal jsem, že ve dvojce se objeví Shauna Macdonald, tedy hlavní postava minulého dílu. A už vůbec jsem nečekal, že to vlastně přímo a okamžitě navazuje na první díl. To je příjemné zjištění. I když to degraduje hororový konec jedničky. (A taky některé události v prvním díle.) Dvojka je vlastně stejná porce téhož, akorát je rychlejší a kromě šestice žen, dostanou prostor i muži záchranáři. Film se opět s postavami nemaže a konec je opět hororový až běda. Na jednu stranu příjemné pokračování za minutu po prvním filmu, na druhou vlastně zbytečná kopírka téhož, co jsme před týdnem viděli. (49 %) ()