Sarah (Shauna Macdonald), se jako jediná přeživší dostala z labyrintu podzemních chodeb a leží v nedaleké nemocnici s dočasnou ztrátou paměti. Jelikož pátrací akce po zbytku dámské výpravy neprobíhá zrovna nejlépe, přidá se Sarah na rozkaz šerifa k záchrannému týmu v naději, že si vzpomene, co se vlastně stalo. Netrvá to dlouho a ocitá se zpět v podzemním bludišti, kde si začíná na všechno vzpomínat... Není už ale pozdě? Dokáže i tentokrát překonat všechny nástrahy, které jí ''opuštěné'' doly připraví? Krvavý boj o přežití začíná..... ZNOVU! (Krouťák)

maseer2

vůbec ne špatné, ale..... prostě jsem se nebál.. prostředí jeskyně bylo sice opět tísnivé a atmosféra nebyla až tak špatná, ale něco tomu zkrátka chybělo - bylo tam na můj vkus moc světla (narozdíl od jedničky.. bůhví kolik stovek metrů pod zemí přece má být úplná tma ! - český název je ostatně Pád do tmy..) a mutanti dělali víceméně pouze křoví.. oproti prvnímu dílu zde nebyl prakticky žádný důvod mít z nich strach.. takže suma sumárum - oproti jedničce slabší, ovšem na poli současných hororů ucházející, a tedy průměr - 3* ()

PROROK14

WTF momenty tomu zobrali štvrtú hviezdu. Ten dedek na konci akože čo urobil. To nevieme. Inak to ale bolo celkom dobré. Ľakačky boli, pekné scénky s tými sympatickými tvormi tak isto. No neviem, škoda niektorých nelogickostí. 70% ()

Terva

Příběh začíná tam, kde první končil. CITÁT - Světlo znamená život......... Kdo viděl jedničku, ví jak končí. Toto je záchranná akce pro přeživší dívky. No, snad nebude muset nikdo zachraňovat zachránce - co myslíte. Heavy Metal ( zbraň ) nechte na povrchu, dole by mohla napáchat paseku, když se z ní vystřelí. Myslíte, že ten přiblblej buranskej šerif poslechl ? Ve filmu zazní i ta slavná kouzelná věta : CITUJI - Držme se pohromadě........... Jako když píchnete do vosího hnízda a ani se nenadějete, už jsou všichni sami. CITÁT - Neboj se, to si jen s tebou pohrává tvá představivost.......... Kdepak, není to ono, jednička byla originální, toto je už jen nutné pokračování. Je tu pár lekaček, nezbytné krvavé scény, ale to už tady všechno bylo. CITÁT - Rozdělili jsme se......... ()

Chermy

Ale ne:-( Zas tak moc jsem nechtěl!! Ale tohle:-(. Alespoň, že ta atmosférická hudba zůstala. Logika šla bohužel stranou:-(. Takových blbostí, že nevím kde začít....Proč proboha nedostal do rukou pokračování někdo snaživější!!! Vždyť jednička nemá na poli hororu příliš konkurence!!! ()

JohnCZ

Postavy nejsou vyloženě stupidní jako v prvním díle, ale že by se chovaly logicky, to se taky říct nedá. Dvojka je to samé v bledě modrém, akorát, že tentokrát postrádá atmosféru a jakýkoli strach z neznáma. Pro fandy dobrých masek a hektolitrů krve to bude pošušňáníčko, pro mě jen podprůměrný slasher. ()

Skrk odpad!

Neskutečně dementní, místy parodický a ještě k tomu nudný horor, který dokonale potopil povedenou jedničku. Ani gore to nezachránilo. ()

corpsy

Snímok operuje s podobným scenárom, ako viacero sequelov tohto žánru. Teda - zlanárme niekoľko odvážlivcov na prieskumno-výskumno-záchrannú akciu na miesto činu predchádzajúceho dielu, aby bolo opäť koho masakrovať. A že to opäť nieje nejaká obyčajná, v rámci násilností korektná zábavka. Ten prvotný ´´wau´´ efekt z jedničky sa síce vytratil, ostala však remeselne a atmosfericky vynikajúca žánrovka. ()

sidzej

O triedu slabsie nez jednotka. V ramci sucasnej hororovej produkcie vsak stale slusny nadpriemer (az na ten zaver s dedom a lopatou). ()

Ten Druhy

Symbolika jaskyne, ktorá predstavovala ženskosť a vymedzovala limity žien, ktoré siahali až na dno svojich síl, bola v dvojke narušená prítomnosťou muža. Ten zomieral dlho a veľmi bolestivo. Všetkého bolo zrazu viac: humanoidov, bitiek aj svetla, ale o to menej tajomstiev a zlovestných očakávaní. Dvojka už nebola o ženskej odvahe a priateľstve, ani neobsahovala výraznejšie prvky, ktoré by ju odlišovali od Descentu z roku 2005, ktorého dejovú osnovu kopírovala. Hoci strácala hĺbku a zvláštnosť, nejako výraznejšie jej to neuškodilo. ()

ConanVJ

Dvojka navazuje přímo na první díl a přinese i jedno překvapení. Atmosféra hodně dobrá a je zde opět hodně krve. Za mě 70% :) ()

draggo

Oproti skvělému prvnímu dílu zklamání. A to to ze začátku vypadalo moc hezky. Propojení s prvním dílem vypadalo dobře, a po vstupu do dolů se začal objevovat onen známý a tolik tíživý klaustrofobiský pocit z jedničky. A pár lekaček zafungovalo. Bohužel to ale mělo krátké trvání a celé to šlo postupně do kytek. Klaustrofobická atmosféra se rychle vytratila (možná za to může už v jiných komentářích zmiňovaný nadbytek světla), a a ni ty zombíci nejsou tak působiví. Tak dvakrát třikrát jsem se jich leknul, ale pak tam byli na můj vkus tak nějak moc často a začali mi připadat spíš legrační než děsiví. Co mě taky dožralo byla krev. Dlouho jsem neviděl žádný krvavý horor, kde by na krvi bylo tak moc vidět jak je umělá. Tady prostě vypadala spíš jak malinovka. Dějový zvrat který přijde asi po hodině filmu je celkem nelogický. stejně tak finále, které absolutně nedává smysl a film tak hezky pohřbívá. Přesto dávám dvě hvězdy za těch asi deset minut koncentrované hrůzy a pár těch lekaček. Na první Descent to ale nemá ani náhodou. /viděno na PC(DVDrip): 40% a 2*/ ()

ledzepfan

V budování atmosféry je to trochu slabší než první díl ale zase je tam všechno víc vidět(potvory, gore...)...takže ve výsledku je zde podobné úrovně dosaženo trošku jinou cestou...a to je vlastně dobře-proč se opakovat-žejo ()

jarkolar

Dobré navázání na první díl, o něco tvrdší scény, svižný tempo. Sice už nesledujeme tým pěkných ženských, ale o to více si zase mohli dovolit :). Kromě přihlouplého konce se mi líbil celý film. **** ()

FFilipCZ

Slušné pokračování bohužel ale s tím, že už to ztrácí to původní kouzlo toho neznáma. Teď už tak nějak víme co se bude dít, jak co bude pokračovat, a jaký "nechutnosti" nás zase čekají. Avšak chválím na plynulé navázání na první díl, to se mi líbilo. Ale už by to spíše chtělo nějaký závěr a ukončení, podle konce to vypadá, že snad bude ještě další díl nebo co? :O Docela by se mi líbil třetí díl, který by byl zčásti takový flashback ještě před první částí a vysvětloval by, jak se tam ty kreatůry vůbec dostaly a co jsou zač - to mi tam hodně chybělo. PS: Jak tvrdí každý druhý. Je to Pád do TMY ale světla tam je teda požehnaně.... ()

schizmo

Na první podívání se to jevilo jako důstojný nástupce jedničky s logickým vyústěním, ale při opáčku jsem spíš nabyl dojmu, že jde o solidní recyklát a to po všech stránkách, ba dokonce až nesmyslně jen převařuje to, co první díl použil s takovou brilancí. Do toho pár nesmyslů, rozporuplných scén nebo nástavec pro možné další pokračování tak okatě, že si říkáte, jestli bylo zapotřebí si kazit chuť. ()

fannah

Parádní pokračování úspěšného prvního dílu, bohužel se strašně debilně vymyšleným koncem (narozdíl od "správného" konce dílu prvního). Proto nedávám plný počet. ()

wikked

Celkem důstojné pokračování, ktere se vydalo cestou Rec 2. Je tu tedy již poučená hrdinka a o něco více akce na úkor atmosféry. Kromě toho ale přichází několik dalších neduhů, mezi kterými vyčnívá iracionální postava šerifa a zbytečně překombinovaný závěr, který se chce křečovitě zavděčit všemi možnými způsoby. ()

Tayen

Horší než první díl, taková jednohubka. Film nic extra originálního nepřinesl, jen opisuje první díl. Na nástup "Glumů" jsme nemuseli nikterak extra čekat a tvůrci navíc pobavili větším počtem nechutností (krev mrtvoly stékající do pusy, koupel ve splašcích). Jen je škoda, že druhý díl je tolik prosvětlený, onen pocit stísněnosti z jedničky je ten tam a ty tam jsou i sympatie k hrdinům. Vůbec je neznám. Ono, někdy ty první poloviny hororů, o kterých říkáme, jaká je to nuda, nejsou k zahození, když se jedná o dobře provedené seznámení a vytvoření nějakých těch vazem mezi divákem a postavami. Tady mi to vyloženě chybělo. Za ten závěr alias otevřená dvířka pro další díl bych zabíjela. ()

Freemind

Takhle to dopadne vždycky, když pustí ke kormidlu kuchtíka z podpalubí. Jon Harris spolupracoval u prvního dílu jako střihač, když se najednou dostal k režii, pravděpodobně si uvědomil nedostatek svých zkušeností (je to jeho debut) a tak udělal jednu velmi rozumnou věc - svolal zpátky celý štáb z prvního dílu. Jen díky tomu to nedopadlo mnohem hůř a vcelku úspěšně vklouzneme zpátky do atmosféry jedničky. Tentokrát jsem si všiml, jak obrovskou zásluhu na tom má hudba Davida Julyana - zde ji bohužel někdy ubije hloupá hudební režie, která Julyanovy nepokojné plochy klidně nasolí do fádních záběrů z nemocničních chodeb. Film ale kulhá hlavně ve scénáři - Marshall je totiž vcelku kreativní bestie a když se ho nepodařilo přilákat k Descentu také podruhé, producenti zaměstnali někoho jiného. Noví autoři správně, ale bez většího elánu zopakovali hlavní motivy jedničky a z vlastní kapsy přidali několik hororových klišé, na která by Marshall nesáhl ani klackem. Zkrátím to. Descent 2 je málo málo nápadité pokračování bezduše kopírující výbornou jedničku. Skutečný průšvih je ale fakt, že při aktuální úrovni hororové produkce to ještě stále stačí na solidní tři hvězdy. ()