Sarah (Shauna Macdonald), se jako jediná přeživší dostala z labyrintu podzemních chodeb a leží v nedaleké nemocnici s dočasnou ztrátou paměti. Jelikož pátrací akce po zbytku dámské výpravy neprobíhá zrovna nejlépe, přidá se Sarah na rozkaz šerifa k záchrannému týmu v naději, že si vzpomene, co se vlastně stalo. Netrvá to dlouho a ocitá se zpět v podzemním bludišti, kde si začíná na všechno vzpomínat... Není už ale pozdě? Dokáže i tentokrát překonat všechny nástrahy, které jí ''opuštěné'' doly připraví? Krvavý boj o přežití začíná..... ZNOVU! (Krouťák)

Makky

Lahôdkové scény sú opäť aj tu. A znova je výborne využitý aspekt prežitia, čo všetko je človek schopný urobiť pre záchranu života. Hoci toto pokračovanie nedosahuje úroveň jednotky, záver mi pripadal lepší a uspokojivejší (ten krik na konci bol výborný). Samozrejme ak nerátam ten záverečný knock-out... veľké WTF?!?. Tak či tak pokračovanie nesklamalo ()

kaylin

Snímek „Pád do tmy 2“ se snaží o celkem dobré finále a je vidět, že Jon Harris chtěl něco památného, něco, co bude vypadat dobře a bude to v duchu velkého hollywoodského obětování se. Tohle se celkem povedlo a ten závěr je dobrý, má epickou šíři a je pak zabit klasickým hororovým koncem, nad kterým asi jen povzdechnete, ale možná ho také přivítáte s tím, že tak to asi mělo být. ()

Gorehound

V podstate niet čo vytknúť.Skvelé technické spracovanie, gore ruka v ruke s napätím, veľmi atmosferické lesy a stará bańa, a hrôza pod nimi. Nikdy neviete, kto umrie a podarilo sa aj nejaké to prekvapenie a i troška sympatií s postavami. Námet je samozrejme skvelý, monštrá su nemilosrdné a vzbudzujú rešpekt, pričom je super, že nie sú siahodlho predstavované a popisované, a ostalo niečo i na divákovej fantázii. Film, ktorý sa na nič nehrá a ktorý si rád pozriem znovu. ()

Desperado

Už ani jednotka na mňa nezapôsobila ako na väčšinu hororových fanúšikov, ale to čo ponúka dvojka, je len upgradnutý sequelský nezmysel. Nesympatické postavy, predvídateľný dej, absencia atmosféry či klaustrofobického strachu... a vizuálne síce zaujímaví obyvatelia jaskýň ma tu definitívne presvedčili o svojej nezaujímavosti. Ako inak nazvať slabé, slepé, a ani inými zmyslami neovplývajúce potvory, ktoré šmahom ruky odstráni ženská hrdinka asi ako muchu na parapete. ()

MATADOR

Původní díl překvapil a dvojka na to jde podobně. Parta zachranářů se vydává najít pohřešované a jsou vtaženi do stejného nebezpečí jako ženská partička. Začíná to známé, co měla jednička v sobě v každém momentu, pár napjatých scén se najde a i jako pokračování to dává dobrý smysl, jen jsem nepochopil, proč si nemohli tvůrci odpustit toho dědka na konci, ten tam být vážně nemusel. I přesto kvalitní pokračování. ()

m@rz

Chybí taková atmosféra nevědění jak v jedničce, ale i tak dobré. Taky už není takový ten pořádný boj o vlastní život a spíše mi to připomínalo Vetřelce, kde se Ripleová podruhé potkala s monstrem a jako jediná věděla, jak ho zabít :) ()

Murrro

Ak bolo zámerom tvorcov nasrať Murrra, potom rozumne využili všetky účinné prostriedky, aby z pokračovania jedného z najlepších hororov posledných rokov urobili ofľusania hodný paškvil - debilný scenár, plný nesympatických postáv, chabé herecké výkony, zvýraznené lenivou réžiou a neuveriteľne odfláknuté technické kategórie, na čele s osvetlením, za ktorého vrchol považujem baterku, upevnenú v škáre medzi balvanmi a svietiacu postave do tváre, kým sa vysielačkou spája s ostatnými... Bohužiaľ, zámerom bolo zrejme čosi úplne iné a Murrrovo nasratie je len sprievodným javom. A dôvodom nízkeho hodnotenia. ()

beran-ek

Docela důstojný sequel k velmi povedené jedničce. To, že je tu Sarah sice trochu nabourává, o Juno už ani nemluvě, ale trošku to zachraňuje alespoň to, že mají původní obsazení. Šerifa postava no comment a ten totálně zbytečnej pár minutovej závěr.. škoda. Přesto stojí za shlédnutí. ()

grogodil

Naozaj neinvenčné pokračovanie so zopár podarenými jatočnými efektami, ktoré sa sa však po desiatich minútach zvrhne na nezáživnú tipovačku toho, kto bude ďalší v poradí... ()

Trevor

Krvavejšie, trápnejšie ale hlavne zbytočné pokračovanie prvej časti. Filmový štáb si evidentne nedal najmenšiu námahu s detailami (záchranný tím sa vyberie pomáhať takmer bez horolezeckej výbavy, to že sa dej odohráva v jaskyni sa dá iba tušiť, kulisy pôsobia až príliš teatrálne, návrat princezny Xeny bojovnice a jej koniec a teda aj koniec filmu sú ďalším fiaskom). Ak však obľubujete potoky krvi a deju a aspoň akej takej logike v hororoch nepripisujete veľký význam možno sa Vám film bude páčiť. Celkovo to nie je béčkový, skôr céčkový horor, ktorý sa atmosférou prvej časti príbližil iba sčasti. ()

Dubro

Bez tiesnivej atmosféry a lepšieho nápadu a navyše so slabším hereckým obsadením nemá pokračovanie šancu prešťať svojho predchodcu. Možno akurát tak chodcu, ale aj o tom sa dá úspešne pochybovať. Akčná vyvražďovačka, ktorých je taký dostatok, že sa zberám prehadzovať ich vidlami trojkami z kopy na kopu. (Už som si aj do dlaní napľul a susedovi zabúchal na dvere. Má vynikajúcu hruškovicu s atmosférou, nápadom a dobrým hereckým obsadením.) ()

BoredSeal

Porovnáním jedničky a dvojky přesně poznáte rozdíl mezi shitem a řemeslnou zručností. Tohle je film, u kterého budete nahlas říkat "To snad ne" a přesně uhodnete, co se stane za pět minut, protože si scénárista myslel, že fanoušci Descenta jsou idioti. Na začátku se nám dostává skoro parodického důvodu, proč se děj včetně Sarah (na konci jedničky vyšinuté a negativní postavy) vrací do podzemí - tak strašlivě pitomý případ dočasné amnézie jsem snad v životě neviděl. Dojde na kopírování konceptu jedničky, ale způsobem, jakým se tvoří ty nejtrapnější béčková pokračování, takže klasické nelogické chování postav; idioti v partě; co se zrovna hodí, to se stane. Netvrdím, že některé klaustrofobní nápady jsou špatné, jen jsou prostě natočené špatně, stísněnost nefunguje, všude svítilo asi tak sto reflektorů navíc, postavy jsou nesympatické a herci hrozní, rozpočet musel být mizerný, protože efekty jsou příšerně a hudba spíš vysamplovaná z jedničky, lekačky vytušíte pár sekund předem a uhodnete, jak všechny sekvence dopadnou - teda kromě konce, takovou blbost jsem opravdu nečekal. Myslel jsem si, že si producenti úspěchu jedničky vážili víc. Negativní stránkou trapné dvojky je i to, že veškeré interpretace a nejasnosti jedničky, které přispívaly k její kvalitě, jsou příběhem sequelu naprosto zmařeny. ()

berusche

První díl byl geniální, dobře lekací a vcelku vkusně povedený pro hororového fanouška. U druhého tvůrci neslevili a já jim za to děkuji, opět jste mě zaujali. I když je to něco, co už čekáte a víte o tom, co se dole děje, vůbec to nevadí. Při zablokované páteři jsem v úleku trhla hlavou tolikrát, že mě teď bude bolet ještě víc. ()

rakovnik

Pokračování horroru Pád do tmy nepřineslo vůbec nic nového, naopak, dokonce jsme si v několika flashbacích připoměli první film. Také jsme věděli, co nás dole čeká. Nicméně, přes několik nelogičností, jako horror tohle na mě prostě funguje: klaustrofobická atmosféra, lekačky, napětí...prostě vše, co má správný horror mít. Jen nám tvůrci zůstali dlužní vysvětlení závěrečné scény...že by dole v jeskyních strašil dědeček? :-) ()

SallyZen odpad!

Are you fuckin kidding me? Sračka roku! Proč natáčeli ten druhej díl, pitomci jedni. Ani ta strašidelná atmosféra jako v jedničce z toho nešla. 0% ()

Martin741

Na vysiny Descent 1 uz dvojka nema, to vacsinou tak byva /aj u trilogii/. Lakacky su spracovane slusne, aj Jon Harris odviedol slusnu pracu za kamerou, ale vysiny Descent 1 ostali nedotknute. 69 % ()

peiton

,,Hurrá a ide sa znova do tých zasr...ných jaskýň!"Neviem čím to bolo zapríčinené-či tým,že som snímok sledovala v absolútnej tme a ako v takej sa aj samotný odohrával.Alebo tento môj pocit mám pripisovať slabšej chvíľke,no mám pocit,že oproti 1. tu veľký rozdiel nevidím,aj ked 1.diel sa zdá byť o málo lepším,ale len preto,lebo tam je prítomné to tajomstvo nevedieť,čo môžeme očakávať a na čo sa môžeme tešiť..Jediné čo môžem tvorcom vytknúť je tá absencia klaustrofobických scén,resp.minimum týchto scén.A že príležitostí tu naň bola fúra.No napriek tomu nevyužili tento priestor dostatočne k mojej spokojnosti.A aj pri tom minime som nepociťovala úzkosť.Možno je to spôsobené aj tým,že nie som klaustrofobický typ.Len môj subjektívny pocit-nič viac,len pocit.P.S.v tak stiesnených priestoroch a podmienkach,x-metrov pod zemou je tak riedky vzduch-sotva by vydržali 5 minút.Hold je to sci-fi. 1.diel rovnajúci sa 2.alias 85%. ()

honajz2

Druhý díl je takový, jak se dá očekávat. Slabší, horší, v podstatě to samé. Tentokrát to má ale zásadní problém: klaustrofobická atmosféra funguje jen zřídka. Sem tam se objeví nějaký zajímavý nápad (to je snad první film, ve kterém se dozvím, kam ty monstra chodí vyměšovat...). Jenže pak tu jsou ještě nelogičnosti, blbé chování postav + hodně blbě vymyšlený konec, takže díky tomu to zůstane na dvou hvězdičkách. Btw, kdyby se tu zbylí přeživší poslední půl hodinu chovali normálně, tak MOŽNÝ SPOILER přežijí čtyři, možná tři. KONEC MOŽNÉHO SPOILERU ()

Jino

A sakra. Dostavilo se přesně to, co jsem očekával. První díl byl o budování atmosféry v potemnělých jeskyních, v nichž číhá něco vražedného a co je divákovým očím chytře nabízeno. Teď už každý ví o co jde a proto už to nemá takové kouzlo či grády. Potěšily mě zrůdy, kterých je samozřejmě víc a viditelně si také mezi čtyřletou pauzou skočily párkát do posilky, gore efekty, hudba a hlavně vynikající scénka se septikem... na ni budu dlouho vzpomínat jako na nejlepší část tohoto filmu :-)). Lekačky, ačkoliv jsou mnohokrát očekávané, dokáží nejedenkrát splnit svůj účel i tentokrát. Zklamaly mě nejvíce samotné jeskyně. Několikrát vinou podivně velkého osvětlení (???) vzbuzovaly spíše pocit levných kulis, než že by nabízely pokus o atmosférický restart. Scénář, ačkoliv jsem ze začátku zavíral oči s pomyšlením, že nějak se tam ti lidi do těch jeskyní dostat musí, se bohužel nejeví jako nejsilnější stránkou filmu. Postavy jsou sice vesměs sympatického rázu, ale s jejich charaktery a idiotským chováním jsem měl nemalý problém. (pozor SPOILER!!) To, že byla policistka připosraná nejvíc ze všech, to bych možná ještě s největším sebezapřením zvládl, ale že je šerif blbec a když mu někdo řekne, že tam kvůli bezpečnosti nemá chodit a on to stejně udělá, tak to už je i na mě moc. Hřebíček pak všemu nasazuje konec, který popře veškerou logiku samotného začátku tohoto dílu (konec SPOILERU!!). Nedostatky tak nezůstávají skryty za atmosférou jako v prvním díle, ale vyplouvají daleko více na povrch... i když je pravda, že i navzdory všemu si Descent2 drží poměrně slušivou úroveň, jen se u toto nesmí přemýšlet! Na víc jak tři hvězdy to však není (55%). ()