Rozum a cit (TV seriál)

Sense and Sensibility

Drama / Romantický

Velká Británie, 2008, 3x50 min

Velmi uměřená adaptace známého románu. Až příliš uměřená, jako ilustrace ke knize, nikoliv jako samostatný žánr. Sérii schází ironický humor, který je pro J. Austenovou typický. Je to spíš matná miniatura na slonové kosti: roztomilá a sladká, ale nevzbuzující vášeň. /25. 9. 12./(25.9.2012)

• Wormboy

Tak tato adaptacia Rozumu a citu ma veru vobec nenadchla. Nevyrazni herci, nudne spracovanie, minimum uveritelnej romantiky, absencia vzajomnej chemie....Pekne dobove kostimy a nadherne prostredie anglickeho vidieka, tieto kategoricke nedostatky v mojich ociach nedokazali zakryt. Popri perfektnej serialovej adaptacii Pychy a predsudku z 95-teho roku, velke sklamanie ..2,5/5*(2.5.2011)

Vůbec nic nového proti verzi z roku 1995, značně slabší herci, klopotnější vyprávění, slabší chemie mezi páry. Nechápu, to není hodné obvyklého vysokého standardu BBC. Nicméně krásné exteriéry, jako film o anglickém venkově obstojné.(8.9.2012)

Člověk prostě nemůže nemilovat tyhle britské mini seriálové adaptace Austenové. A že tahle je hodně povedená (líbí se mi i víc než ta z roku 1995)!(17.7.2013)

Mne sa to páčilo ešte o niečo viac ako verzia z roku 1995.100%(18.5.2010)