Příběh se odehrává ve světě, kde nikdo není schopen lhát. Lidé často pronášejí otevřené a často kruté poznámky, aniž by pomýšleli na následky. Jednoho dne Mark Billison, neúspěšný scénárista průměrného vzhledu i inteligence, který má ve svých čtyřiceti nelichotivé vyhlídky do budoucna, v sobě odhalí schopnost lhát a zjistí, že nepoctivost s sebou přináší růže. Ve světě, kde je každé slovo považováno za absolutní pravdu, si Mark velmi snadno vylže cestu k bohatství a slávě. Jenže lež se také velmi rychle šíří a Markovi se věci rychle vymknou z rukou - lidé totiž některé z jeho příběhů začnou považovat div ne za evangelia. Celý svět najednou visí na každičkém Markově slově - tedy kromě ženy jeho srdce. Co může Mark udělat, aby ji získal? (TV Nova)

Rssa

Jen sem si potvrdil, že humor Gervaise není pro mne, celý film je pomalý nevtipný a až na pár okamžiků nudný. Dokonce ani ta Jennifer tu není tak pěkná jako jinde, takže film nezachrání vůbec nic. 40 % ()

Hanys_

Výtečná šílená komedie se spoustou vymazlených nápadů a to jsem ještě určitě všechny nepostřehl. Rick Gervais (po tom co mi moc nesedl v Ghost Town) tady doslova září a navíc je pod tímhle dílkem podepsán i autorsky. Výborný zážitek, kterých se ročně moc nerodí a i proto tohle stojí za zhlédnutí...7.5/10 ()

Rapikk

Co kdybyste byli jediným člověkem na světě, který by uměl lhát? Co byste udělali? Ricky Gervais se rozhodl zbohatnout, získat slávu a stát se novodobým Prorokem Božím. A poměrně snadno. Vždyť v tomto pravdomluvném světě není živáčka, který by zpochybňoval jakékoliv jeho tvrzení. Akorát s tou vysněnou slečnou to není nějak jednoduché. Tento film má výborný nápad, mnohokrát mi vykouzlil úsměv na tváři a trochu mě i donutil se zamyslet nad funkčností lidské společností. 70% ()

dopita

Dobrej výchozí nápad o tom, že nikdo neumí lhát Ricky Gervais bohužel přetavil do tuctovej romantickej komedie. Přesto film stojí za zhlídnutí, humor je docela příjemnej, stejně tak i atmosféra - zkrátka docela solidní blbina. Ovšem zaděláno bylo na víc. ()

MulaNula

Nečekaně zvlaštní komedie s dalším zajímavým počinem Rickyho Gervaise[Po Ghost Townu podobná role] a prvkem dramatu. Takové milé překvapení musím uznat s jednoduchým, ale učiným vtipem. Někdy je holt pravda až moc vtipná :) ()

Schuldiner

Film se rozjíží skvěle, řikám si: Fajn, docela břitký suchý humor a skvělý nápad se světem, kde neexistuje lež (náběh na 4*), i když mě tedy zaráželo proč někdo na férovku řiká i věci na které se nikdo neptá...no nic, posléze se ale vše boří do laciné romantiky (pokles o 2*), pak ale přichází přerod do skvělé parodie na náboženství jako takové...(vracím 1 a půl*), jenže poté se vše nelogicky vrací k hloupé a jednoduché romantické sračce (návrat ke 2*).. Achjo! Jinak dobrej nápad.. Bohužel to jaksi nakonec dopadlo tak jakože klasicky holyvůdsky..panebože..no prostě hepyend.. ..až sem si málem odplivl..no, byl sem zklamán.. Protože jak řikám, potenciál to mělo! A taky hlavně - svět by vypadal uplně, uplně jinak.. Kdyby neexistovala lež, všechno by bylo jiné. Vždyť jen kolik lidí, kolik firem, kolik společností a korporací, kolik států bohatne na lži a klamavé reklamě atd.. A co politika? Co politici? Jak by to asi všechno bylo? Já si to absolutně neumim představit... ()

santiamén

50% ... Ach jo, Ricky, proč?! Už aby ses vrátil do Británie! ... Osobně si myslím, že Město duchů (navzdory klišovité romantické zápletce) bylo o třídu inteligentnější právě pro Rickyho postavu suše hláškujícího, nabručeného dentisty. Tady v tomto ohledu vůbec prostor nedostává, a hlavní ženská role v rukou Jennifer Garner? Její výrazový rejstřík je převelice chudý a rychle se vyčerpá, bohužel. Co naopak potěší jsou drobné role pro řadu vynikajících amerických herců - o to víc škoda výsledku. Stejně jako mnohé mě nebetyčně iritoval předpoklad, že neschopnost lhát automaticky znamená potřebu vykládat kolemjdoucím o svých pocitech a problémech. Nesmyslné. Pár výborných scén, kde je Ricky ve formě - např. celá parafráze Desatera :). Tak snad příště. ()

tterez

Po vtipně odzbrojujícím začátku jsem čekala luxusní komedii se skvělým námětem. Režisér ale bohužel všechny nejlepší scény vystřílel hned v úvodu a zbytek už se jen tak vezl. Některé scény byly dokonce lehce protivné a svatební klišé: "Když mi řekneš, že to tak chceš, odejdu." mě vážně nebralo. Jako celek si to ale u mě nadpoloviční většinu zasluhuje. Mimochodem je mi stále nejasné, "proč v tomto filmu nelhat znamená vykvákat všechny podstatný informace bez vyzvání"..? ehm, tenhle nedostatek mi vadil! ()

fastum

Ricky Gervais si vytvořil v podstatě dokonalé prostředí pro svůj proslulý humor trapných situací, avšak to, co se mu podařilo v Extras, zde funguje jen zčásti. Sice už to není tak svěží, jaké to bývalo, přesto mě Ricky udržel u obrazovky. Někdy jsem se zasmál, jindy jenom blbě pousmíval, každopádně jsem se bavil, i když je příběh stavěn na víceméně klasickém schématu. Pro fanoušky jasná volba, ovšem nečekejte bombu století. ()

LBsmoke

především chci říct že !OBDIVUJU PRÁCI RICKYHO GERVAISE A SEM VELKÝ FANDA JEHO HUMORU! a tohle byl totální propadák.. absolutně scénáristicky se nedokázal poprat s tak velkým nápadem a totálně to podělal.. nedokázal si dostatečně uvědomit jak by svět jako takový fungoval a celé to spadlo na rychle nahozené skice.. navíc to mohla být neuvěřitelná komedie když některým postavám vnutíte něco jako záchvat pravdy(na způsob Touretteova syndromu) /anebo by lidi mohli přímo neustále zdělovat své myšlenky bez místa odkladu..taky zajímavá surrealistická vize ..navíc film má ještě spoustu daleko jiných chyb.. ()

Ricky_CZ

Během prvních minut se těžko smíchy lapá po dechu...Časem se však vytrácí invence a zase se to blíží tomu průměru. Avšak velmi kvalitnímu průměru s těmi nejlepšími třemi hvězdičkami. Už za nápad. ()

evil_ryu

Originálne, vtipné, dobre zahrané. Ricky ma nesklamal, dokonca ma utvrdil v tom ,že je jeden z najoriginálnejších tvorcov. ()

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu