Příběh se odehrává ve světě, kde nikdo není schopen lhát. Lidé často pronášejí otevřené a často kruté poznámky, aniž by pomýšleli na následky. Jednoho dne Mark Billison, neúspěšný scénárista průměrného vzhledu i inteligence, který má ve svých čtyřiceti nelichotivé vyhlídky do budoucna, v sobě odhalí schopnost lhát a zjistí, že nepoctivost s sebou přináší růže. Ve světě, kde je každé slovo považováno za absolutní pravdu, si Mark velmi snadno vylže cestu k bohatství a slávě. Jenže lež se také velmi rychle šíří a Markovi se věci rychle vymknou z rukou - lidé totiž některé z jeho příběhů začnou považovat div ne za evangelia. Celý svět najednou visí na každičkém Markově slově - tedy kromě ženy jeho srdce. Co může Mark udělat, aby ji získal? (TV Nova)

mandella

Totálně nevyužitý potenciál zajímavého nápadu. Navíc Ricky Gervais, ač můj oblíbenec, se mi v hlavní roli příliš nelíbil. Herecky nezvládl situaci, kde ---spoiler--- mu zemře matka ---konec spoileru---. Jennifer Garner prostě hrát neumí a většinu filmu mě nudila. Škoda, škoda, škoda...pro mě velké zklamání ()

Proditor

Tento film se skládá ze dvou částí, první je inteligentní komedie, druhá je pouhou nudnou romancí, která kazí zážitek z filmu. Jakmile začne převládat romance začne to být celé strašně nudné a film to ubíjí. Škoda, mohlo to být podstatně lepší. ()

pierre9

Hovoriť pravdu neznamená hovoriť všetko, čo mám na mysli, to si potom tvorcovia pravidlá mali nastaviť trochu inak. Určite ide o milý film a zo dva momenty boli aj na zamyslenie, no väčšinou to, bohužiaľ, bola nuda. I keď potenciál tu celkom isto bol. ()

oSiSko

Nuda, nuda a ešte raz nuda. Ricky Gervais pre mňa veľmi nesympatický herec a nezachraňovala to ani Jennifer. ()

veverysiak

Možno je pre masy tento film príliš nudný a pomalý, ale je to len preto, lebo je obkolesený húfom žánrovo podobných kúskov, z ktorých len tak kypí akcia, humor a zvraty, ale v podstate v nich o nič nejde, len o tú prvoplánovú zábavu, v tomto môžeme jemným a nenápadným spôsobom, len tak akoby nič, pôžitkársky vychutnávať dianie v jednom mystickom meste, ktoré je presným opakom našej akože normálnej reality, úžasný námet a kvalitný aj keď zvláštny scenár spolu s nezvyčajnou réžiou dávajú tomuto dielu neopakovateľnú príchuť, takže 75%. ()

vlasto24

Humor Ricky Gervaisa mi sedí, takže na túto komédiu som sa hodne tešil. O to viac som bol sklamaný. Nebolo to vyslovene zlé, ale čakal som konečne komédiu, ktorá ma skutočne rozosmeje. Výsledkom boli iba občasné úsmevy a keď nad tým rozmýšľam, tak po troch dňoch si už ani poriadne nespomínam na žiadny konkrétny vtípek. A hodne tomu ubere aj dabing, takže snáď někdy příště a hlavne s titulkami. ()

arcy666

...miluju vkrádající se otázku co kdyby. A to i s jejím doslovným dopovězením, plus hodnocení asi bude NEPATRNĚ nekritické díky silnému zhulení z vodní dýmky. Ale co už jsem dlouho nedal plný počet ***** ()

david666

Zpočátku se film vyvíjel slibně a byl plný vtipných hlášek. Postupem času si ale na tu pravdu, kterou říkají všichni zúčastnění tak nějak zvyknete a už to není tak osvěžující. No, a když tam přidali ještě tu romantickou notu, tak se film dostal do celkového průměru. ()

lucy.lu

Výborný námět s originálním pojetím, avšak tentokrát mě humor Rickyho Gervaise nijak nenadchnul a film ani trochu nepohltil. Škoda. ()

Hans07

Slabé 3 hvězdy. Od Rickyho Gervaise jsem čekal víc...bohužel jsem se až na výjimky celý film nudil. Dávám velice slabých 50%. :/ ()

filip333

Achich ouvej:( Takový slibný začátek a nakonec člověk pouze utrápeně čeká kdy jí přestane vadit nadváha a pršáček! ()

panWallace

nápad hodně zajimavej akorát tomu chybí to hlavní humor..většinu času místo vtipné trapné..dalo se z toho vytěžit o hodně hodně víc.. takhle je to jen těžkej průměr. ()

Terez_Vv

Nápad natočit film o tom, jak by to vypadalo, kdyby lidé mluvili jen čistočistou pravdu, se mi zdá perfektní. Zakomponovat do toho filmu i to, že církev je jedna velká lež, také. Bohužel se mi vůbec nelíbilo, kam se druhá polovina filmu ubírala, a to to ze začátku vypadalo tak slibně. Škoda. 6/10. ()

metztlimoon

Lets think about it... Za prvé: je rozdiel klamať a nechať si sám pre seba svoj true názor. Začiatok bol veľmi svieži, a to aj s tými nechutnými urážkami a prehnanou úprimnosťou, ktoré by si mohli nechať postavy v hlave a nikomu by tým neubližovali. Za druhé: vedeli by ste si predstaviť aspoň jeden deň bez lži, nech je akokoľvek drobná či milosrdná? ()

alfonzik

Film je svojou úrovňou natočenia absolútnym trojhviezdičkovým priemerom, nemá nijak zvlášť dobré herecké výkony, réžiu či ani extra výnimočné dialógy a čo sa smiechu týka nevyžíva ani z tretiny potenciál celého nápadu. Ale myšlienka obetavosti pre skutočnú lásku keď Mark klame svojej matke na smrtelnej posteli, alebo keď aj napriek možnosti ktorú mal nechá voľbu svojej milovanej na nej, pridáva štvrtú hviezdičku. Piata plynie z pocitu tunajšieho podhodnotenia snímku. ()

kolodej1

taková spíše úsměvná záležitost než nějaká velká legrace, od Gervaise bych čekal o maličko víc v tomto směru. Jinak ale docela milý, odpočinkový film, který rozhodně nezkazí, třeba sobotní odpoledne. Příběh mě inspiroval k zamyšlení se nad tím, jak by se toho dalo využít, kdybych se projektoval do takového světa bez lží ()

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu