Ben byl vždycky jiný. Je to autista. A nyní, v čase dospívání, je jeho jinakost vidět lépe než kdy dřív. Jeho život se dělí na dvě poloviny. V té první, která přináleží existenci ve virtuální realitě online počítačové hry ArchLord, je nebojácným hrdinským rytířem, který si vždy ví rady a nikdy neselhává v boji s bezprávím. A druhou polovinou je pak jeho reálné bolestné bytí věčně utlačovaného tichého outsidera, pro nějž je každý nový den dalším strašlivým peklem. Když ale začne školní šikana přesahovat únosnou mez, rozhodne se Ben, kterého ve vynikajícím belgicko – nizozemském koprodukčním dramatu ztělesnil Greg Timmermans, k protiútoku. Pak mu však nečekaně zkříží cestu Scarlite, jeho věrná družka ze hry, kterou nikdy dříve doopravdy nepotkal. Možná by však i ona mohla zapadnout do jeho plánu. Posledních dvacet minut snímku pak dokazuje, že nominace na Evropskou filmovou cenu a tři trofeje z mezinárodního filmového festivalu v Montrealu nebyly v případě debutového snímku režiséra Nica Balthazara uděleny vůbec náhodně. (oficiální text distributora)

petria

Nechápu to velké nadšení.Mě to přišlo nudný.Možná jsem to nepochopil,ale znovu se na to dívat nebudu.To ani omylem. ()

Facik.

Příběh šikanovaného autisty Bena X který uniká před skutečným světem do světa počítačové hry. Abych se u filmu nějak zvlášť bavil a musel si ho pouštět pořád dokola se říct nedá. Místy mi přišel film poněkud zdlouhavý, hlavně záběry šikany. Nebýt konce s kterého plyne ponaučení, jdu s hodnocením ještě dolu... ()

JONYT

Nevim na co jste se koukali vy, ale mě to přišlo jako strašná nuda. Celý film na mě působil stejně divně, jako hlavní hrdina a ani trošku světlejší konec filmu na mě neudělal kdovíjaký dojem... ()

ZG2013

Ben X je student, který je jiný, hodně jiný. Trpí autismem, který je pro něj velkou zátěží. Jako by to nestačilo, jeho pubertální spolužáci ho nenechají v klidu a denně jej šikanují. Takhle to dál nejde, řekne si je ho matka a překvapivě ukončí jeho utrpení. Skvěle natočený film o životě autisty. ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 7/10. ()

Dvojirakri

Už už se zdálo jestli si Nic Balthazar neukousl příliš veliké sousto - příběh šikanovaného mladíka s Aspergerovým syndromem srovnávaný s jeho počítačovou herní postavou, prokládaný dokumentárními výpověďmi okolních postav a snovými vizemi hlavního hrdiny. Přiznám se že zhruba v polovině jsem už měl téměř jasno že se zmiňovaný režisér ambiciózním přístupem k látce zadusí a výsledkem bude nepěkný mišmaš a kuckající divák, ale celé to dokázal bravůrně vybalancovat tak, že jsem to i já dokázal bez problémů sežrat, i když mi Ben nebyl ani trochu sympatický. Nakonec jsem byl příjemně a dostatečně nasycen. ()

Spidey.

Úžasný film s prvky hry. Přesvědčivě zahrané, velice originální a emotivní snímek. Nedokážu posoudit, jestli je tento film lepší než Klass, ale určitě si ho budu ještě dlouho pamatovat! ()

Monyfik

Velice zajímavý film, hlavně pohled na šikanu, chování žáků na školách, přístupu učitelů k této problematice a postoj rodičů… Ne málo mladých lidí má nebo mělo někdy podobný, třeba jen krátký zážitek se šikanou, určitě to stojí za zhlédnutí. ()

josmart

Opravdu kvalitní studie autistického kluka, který má díky svému handicapu problém se šikanou. Greg Timmermans to hraje skvěle, dokumentární forma pomáhá autenticitě, a celé to promazává vynikající hudba. U tohoto tématu jsem se bál, že půjde o depku. Zbytečně. Hypnotický trip, kde si člověk vyzkouší, jaké je to být oddělen od emocí, kupodivu vyznívá pozitivně. ()

Matt2626

Scenár, myšlienka, posolstvo, ktoré nám film po celú dobu podsúva - všetko skvelé a na úrovni. Ale to filmové spracovanie, obzvlášť tie prestrihy kamery a aj samotné herecké výkony - des! Hlavný hrdina mi tam vôbec nepasoval, tak ako ani postava matky. Škoda. Byť to v rukách skúseného režiséra, tak sa z toho dalo vyžmýkať oveľa viac. 70% ()

RoyBatty444

Nečakajte Rain Mana ale svojim poňatím, skladbou a hereckým výkonom tento film zaboduje. Zvratov tu je až nadmieru aj keď niektoré sú predvídateľné. Čo ma najviac ohromilo bolo tempo a strih. Vskutku hodnotné dielko aj keď nie každému musia sadnúť paralely na online hranie. ()

Drky

Další film o šikaně, který jsem měl tu možnost vidět. Autistický student vs všichni ostatní - nechce se mi věřit, že všichni ostatní by byli takoví, hlavni hrdina měl sice svého jednoho kamaráda, ale i tak je to trošku přitažené za vlasy. Jen malou trošičkou mi film připadal, že si bere z Forresta Gumpa, ale jen vzdáleně a Ben si z něj bral velký příklad, ale jinak skvěle zahráno. Vadili mi zde dokumentární rozhovory s účastněnými. Možná jsem to dobře nepochopil, ale i postava Scarlite která byla Benovou oporou kterou si vytvořil pomocí online hry přes internet mi tam nějak neseděla. Celý ten film byl jedna velká představa hlavního hrdiny Bena a ta nahraná sebevražda ke konci byla taky nelogická a dosti dobře by se nedala provést tak jak byla vykreslena. Dávám 65% stejně jako u Klass, filmy byli sice dosti odlišné i když námět byl stejný. Nic to nemění na tom, že šikana je špatná, ale bohužel bude zde vždy!:-( ()

vlk++

Trochu starší film na vážnější téma, Ben sice trpí lehčí formou autismu, ale o to tady nejde, jde o šikanu, která si vesele bují tam, kde k tomu má prostor, a má-li se s tím něco začít dělat, musí někdo zemřít. Tak to je. Vynikající výkon Grega Timmermanse a další neohrané tváře, film nepůsobí depresivně a reaguje na aktuální problém. Líbilo se mi, občas jsem chvíli tápal, co je realita, ale dávám 4*. True story. ()

knoxwile100

Ben X je super film, ale po celou dobu mi na něm něco nesedí. Asi to nějak nedokážu docenit a prostě nevím proč. Je to dost psycho, atmosféru to má výtečnou, jsem fanoušek filmové tvorby vikingů a tulipánovců, ale nějak mě to nedokázalo, tak přesvědčivě zaujmout, jako jejich filmy s podobnou tématikou... ()