Zpívání v dešti

• USA Singin' in the Rain (více)

HermyJane

Narativní příběh je vtipný a má spád. Film vás seznámí s historií zvukového filmu i osvětlí vývoj muzikálu jako žánru. Nicméně pokud neholdujete zdlouhavým, vyčerpávajícím tanečkům a všemožně překombinovaným choreografiím, pak se, stejně jako já, budete bavit jen na půl. Proto zaslouženě tři hvězdy. ()

Dimo

Tak mě ta moja umluvila a šli jsme na Zpívání rovnou do kina. A dobře jsme udělali! Zpívánky neotravné, milé, taneční vystoupení v pravdě záábavné, prošpikováno vtípky... Prostě na pohodu film, který bych si klidně pustil znovu. Příjemné překvapení s opravdu příjemnou hudební stránkou. ()

Biopler

Netypický muzikál, kde oveľa lepšie tancujú muži ako ženy. Je to biják pozitívnych emócií, skvelej choreografie tanca a krásnych songov. Ale aj srandovne poňatého prechodu hollywoodskych hercov z nemej éry do éry zvuku, kde je nám servírovaný príbeh o nemožnej slečne. Bonusom je neprepálená stopáž. Celá story je podmanivá a nie nadarmo si tento kúsok Američania zvolili ako najlepší muzikál všetkých čias. ()

NorseSword24

Muzikály nie sú môj najobľúbenejší žáner ale tento fakt milujem. Neskutočne dlhé a zábavné muzikálové sekvencie a tá legendárna scéna mi vždy vyvolá  glorious feeling a I'm happy again! ()

Arequipa

Nejsem žádný fanoušek muzikálů, ale tohle bylo ohromující. Výborná hudba, dojemný příběh, originální taneční kreace. Hollywood si udělal legraci sám ze sebe. K plnému hodnocení chybí opravdu hodně málo. ()

Colour

Najlepší muzikál, aký som kedy videla. Trefné zobrazenie 20. rokov, očarujúce interiéry, nestarnúci humor (i keď sa mi zdalo, že sa niekedy snažia nasilu rozosmiať diváka, viď Cosma spievajúceho a tancujúceho v Monumental Pictures), neuveriteľné choreografické čísla, chytľavé piesne, sympatickí dobre hrajúci herci. Už od úvodu sála pozitívna energia. Pri žiadnom filme nemám tak dobrý pocit od prvých sekúnd ako pri tomto filme. "I'm singing in the rain, just singing in the rain, what a glorious feelin', I'm happy again." 97% ()

Petulka88

Už jsem tady několikrát psal, že muzikály mě nijak neberou. Musím ale přiznat, že z některých choreografií mi opravdu spadla čelist. Navíc Zpívání v dešti je docela sranda. Bohužel, některá hudební čísla jsou tak neúnosně dlouhá, že jsem se chvílemi zoufale díval, kdy už to skončí. A je to škoda, protože u předpremiéry Kavalíra jsem se opravdu královsky pobavil a byl jsem v tu chvíli odhodlaný dát filmu 4 hvězdičky. Musím být ale objektivní a dát o hvězdičku míň. ()

Múra

Pokáždé, když vidím Singin' in the Rain, mám celou dobu na tváři takovej ten lehkej úsměv. Ten film je boží! 8-) Samotná scéna Singin in the Rain je nezapomenutelná, stejně jako Good Morning, to jo. Ale mě stejně nejvíc baví Make ´Em Laugh. :) Možná proto, že právě u téhle scény je ten úsměv největší. ()

lakart

Muzikály z těchto starších let jsou natočeny v podobném duchu, kdy se odehrává nějaký mluvený příběh, který je prokládaný cabaretními nebo varietními čísly, které místy ani nesouvisí s dějem a nikam ho neposouvají. Zpívání v dešti je trochu výjimkou, kdy příběh o nástupu zvukového filmu je podán velmi zábavnou a komediální formou a taneční a pěvecká čísla jsou hodně dobře natočena. Je vidět, jak herci museli ovládat více věcí a nespoléhat se pouze na dokonalý stříh, kdy se dá skrýt mnoho nedostatků. V závěru jsem však nemohl přetrpět scénu, kdy Don Lockwood si představuje pasáž z budoucího filmu - tohle bylo opravdu špatně zvládnuté a naprosto zbytečné. Jinak jako celek film působí dobře a slavná scéna Zpívání v dešti je taky hodně dobrá a pozitivní. Naivita dialogů a místy herecké přehrávání patří k muzikálům v dané době, kdy film vznikl. 90% ()

Chip89

Nádhera, nádhera a ještě jednou nádhera.... Nevím proč se mi tenhle film tak strašně dlouho vyhýbal, ale stojí za to, krásné prostředí hudba i obsazení. Nasmála jsem se, hlavně nejvíce u toho jak přidělat mikrofon, aby ve filmu nebyl vidět. Filmy jak je známe teď museli projít obrovským vývojem a právě tenhle film o jednom z těch vývojů je. Stoprocentně doporučuji.... ()

Mik_e

Oba představitelé pánských rolí se údajně dost nesnášeli, ale na výsledku se to buď neprojevilo vůbec, nebo jedině pozitivně. Natočili spolu totiž jeden z nejklasičtějších a nejslavnějších muzikálů všech dob. Kdo by neznal krásnou píseň Singing in the rain? ()

dudo0606

Ako príbeh a ústredná pieseň výborné to áno, ale bolo tam taaaaak veľa dlhých až zbytočne predlhých scén, že som sa nudil a iba prečkával na ďalšiu scénu. Bože a hlavne to otravné stepovanie keby tam poskracovali tak by to bolo ešte lepšie. ()

Martensson35

Tady není co vytknout. Skvostný scénář, úžasné herecké, pěvecké a hlavně taneční výkony, nádherné písně a grandiozní choreografie. Nadčasové dílo ve svém oboru a dnes troufnu si říct již nedostižné podobně jako výkon Zátopka na OH ze stejného roku. S postupem věku a získáním srovnání dávám plný počet, protože tohle je opravdu mistrovské dílo. ()

neo93

Úžasné. Jedním slovem úžasné. Přirozené, laskavé, veselé a tak hravé. Takový snímek se nevidí každý den. To, co představuje je naprosto výjimečné. Muzikál, mimochodem nejlepší, jaký jsem kdy viděl, plný skvostných tanečních choreografií a nezapomenutelně úchvatných písní. Film zachycující kinematografii jako takovou, tedy náročný přechod z němé éry do zvukového filmu pro hollywoodská studia, režiséry, samotné herce i diváky. A rovněž je to romantická komedie, která s lehkostí a humorem vypráví příběh o slavné hvězdě, jenž se zamiluje do pohledné tanečnice, která ho okouzlí. Zpívaní v dešti jednoduše představuje všechno to, co filmové médium nabízí. ()

Lokran

naprosto úžasná hudební a taneční čísla, perfektní výprava. příběh není sice z náročnějších, ale to si myslím u těchto filmů není na překážku, spíš naopak:) u mě 90%. ()

Bukiet

Jeden z posledních muzikálů, který vznikl tak, že se sesbíraly různé písně různých autorů a přismolil se jim děj. Ale jaké písně a jaký děj! Tohle je film, ve kterém všechno funguje tak, jak má být. Písně, na něž mělo studio práva a rozhodlo se je použít, nijak trapně neční z děje, který geniálně ukazuje dobu skonu filmu němého a nástup zvukového. Skvělé obsazení v čele s korunním princem muzikálu Genem Kellym. Tomu zdatně sekunduje rozkošná Debbie Reynoldsová a místy jej i zastiňuje úchvatný Donald O'Connor. Tenhle film, to je král starých muzikálů. ()

100 nejlepších filmů všech dob podle kritiků

100 nejlepších filmů všech dob podle kritiků