Zpívání v dešti

• USA Singin' in the Rain (více)

Sandiego

Neuvěřitelný muzikál a neuvěřitelná komedie v jednom. Takový film už nikdy nevznikne, i když se mu např. Moulin Rouge přiblížil svou lehkostí, ale duch doby dává tomuto snímku rozhodně navrch. ()

GodComplex

Po deprimujicim zazitku z My Fair Lady jsem malem zanevrel na oldschool muzikaly, ale o 500% lepsi Singin In The Rain mi hned na to vratil viru. Je to krasne barevne, s uzasnym retro stylingem, pohybove vymakane, scenaristicky zajimave okolnosti okolo prechodu z nemeho filmu na zvukovy a hlavne je to zabavne. Sice je to, jak uz to u muzikalu byva, velmi tezce over the top, ale u podobne silenosti to neni na skodu. Prislo mi, ze ti herci museli byt u nataceni permanentne sjeti. 7/10 ()

MikO_NR_1909

Príde mi to až tak neskutočne dokonalé, že z tej dokonalosti musím jednu hviezdu odobrať podobne ako Wilderovmu Bytu. Všetko je optimistické, zábavné, prchavé, rýchle, vtipné, oscarové až mi z tých skvelých pozlátok uniká dlhodobý zážitok. ()

J_Fiu

Když si na tento snímek vzpomenu, vybaví se mi optimistická atmosféra celého díla a americký úsměv Gena Kellyho. Klasika s klasickou scénou "Zpívání v dešti" je spontánním vyjádřením radosti ....když to vidím, hned bych se přidala a pár kroků s deštníkem zkusila společně s Genem. Ale ani ostatní taneční scény a písně muzikálu příliš nezaostávají za touto. Určitě bych ještě zmínila "Good Morning". Nejvtipnější jsou scény z natáčení zvukového filmu kde se snaží "hrát" afektovaná fiflenka Lina (Jean Hagen). ()

Freemind

Tato přehlídka úsměvů a gagů mi přišla většinou trapná a křečovitá až hrůza (viz Make 'Em Laugh), navíc jsem se dočetl, že jde vlastně o slepenec songů nakradených z jiných zdrojů. Po prvních 20 minutách jsem si byl dokonce jist, že to bude tak za dvě hvězdy, datum vzniku a masivní vliv na americkou popkulturu mě lehce přiklonily ke hvězdě třetí. Rozhodlo nakonec několik okamžiků : Gene Kelly imitující západ slunce v prázdné hale, jedovatý dialog při natáčení scény polibku a hlavně neskutečná, místy až surreální scéna Gotta Dance (Broadway Rhytm Ballet). Klasika, ano. Silných 60 procent, víc ze sebe nedostanu. ()

Siegmund

Tento skvělý film jsem viděl už mnohokrát a jistě ho velmi rád mnohokrát ještě zhlédnu. Děj je sice celkem prostý, což ale plně vynahradí pěkné písničky. Kdo nečeká od filmu zázraky, ale postačí mu věčně zelené písničky, bude také spokojen. ()

ABLABLABLA

Zbožňuju step a jazz a muzikály, zvláště ty starší (ale ani nové většinou nejsou špatné). Nevím, co víc říci, než že jsem byla naprosto ohromena v podstatě od začátku do konce. Vůbec... chtěla bych aspoň týden prožít ve 30. letech nebo na přelomu 20.-30. let....to byla doba....plná krásných šatů, některé s třásněmi, zábavy, jazzu, tance, čelenek s květy ve vlasech, perly....krása. Moc se mi líbila scéna s Donem a Cosmem u logopeda. A vůbec všechny taneční a pěvecké scény a samozřejmě legendární Singing in the rain. ()

kaylin

Ona je to vlastně strašně jednoduchá romance, ale když k tomu máte úchvatné herce, zpěváky a tanečníky, mnohdy jen v jedné osobě, tak v tom případě vás to prostě musí okouzlit. A to finále je prostě nádherné, navíc je všechno vedeno tak, aby bylo omluvitelné i to, že je jedné z hrdinek celkem ublíženo. Ale jo, proč by se člověk nemohl dívat na film, který je prostě krásný, a bavit se u něj. ()

blackrain

Byla jsem naprosto unešená a přímo v sedmém nebi. Tohle je opravdu paráda. Taneční čísla jsou nezapomenutelná. Donald O´Connor byl lepší než Gene Kelly. Ten chlap musel být snad z gumy. Kouřil čtyři krabičky cigaret denně, takže nechápu, jak to dokázal vůbec udýchat. Vždyt´ tancoval tak lehce. Doporučuju pouštět, když je venku fakt hnusně, tenhle muzikál vám náladu okamžitě spraví. ()

Raketka29

Nádherný muzikál ukazující zrod a nástup muzikálu na filmová plátna. Nehledejte zde žádný hluboký děj, nechte se unášet krásnou hudbou, neuvěřitelným tancem a šíleným hlasem herečky němé éry! ()

Derek

muzikály nie sú mojou šálkou kávy. jednu z mála výnimiek tvorí táto klasika. film má skvelý dej, ktorý si tak trochu uťahuje z hollywoodu (keď kelly prvý raz nakrúca zvukový film tak sa na nás valí smršť gagov), skvelé piesne (môj favorit je good morning), a vynikajúce tanečné čísla (ešte lepšie ako titulné tancovanie v daždi, je exhibícia donalda o´connora pri make ´em laugh). jednoducho klasika, ktorá neomrzí. ()

Wiliem

V prvé řadě ohromná zábava, dokonce taková že málokterá komedie tomuto snímku může konkurovat. V druhé řadě pak užasné písně spolu s výbornými hereckými výkony. Jeden z nejlepších muzíkálů co kdy byl natočen. 100%. ()

FilmFan24

Čímpak to, že ač zpívat neumím, se mi chce nejen v dešti zpívat? Muzikál nejmuzikálovější s nezapomenutelnými pěvecko-tanečními čísly. A na technicolorové barvičky je radost pohledět... ()

Lucjen

Nie som žiadny fanúšik muzikálov a takto silne sršiaci optimizmus by mohol po viac než hodine začať liezť na nervy. Ale nezačal. Ani sa mi nechce veriť, že Gene Kelly vedel byť nepríjemný. Reynolds je rozkošná. To najlepšie na zlú náladu. ()

Skip

Úžasné taneční výkony a nádherné písničky, k tomu pěkný příběh a vznikla filmová lahůdka. ()

Aleee89

Muzikály mám jako filmy docela ráda (v divadle ale třeba, a to v českých podmínkách, ani ne). Na Zpívání v dešti, klasiku muzikálů, jsem se těšila. Zpočátku pomalejší rozjezd, ale pak mě film dokázal přesvědčit. Vtipné situace ve scénáři, kreativní taneční čísla, hezké kostýmy. To vše bezesporu dělá muzikál. Když připočteme i fajn herce, zase jdu s hodnocením trochu výše. Ovšem s písničkami samotnými je to v tomhle filmu u mě horší. Nejsou podle mě (až na notoricky známou titulní Singin' in the Rain) až tak chytlavé a nejsou to písničky, které bych si pustila sama o sobě. Přesto dávám filmu celkem vysoké hodnocení. Klasika, která si to zaslouží, i když mě tak "nevzala". ()

100 nejlepších filmů všech dob podle kritiků

100 nejlepších filmů všech dob podle kritiků