Zpívání v dešti

• USA Singin' in the Rain (více)

Melpomene

tento film si iné ako plný počet nezaslúži (minimálne za slávnu scénu v daždi). úžasný gene kelly vo filme zo zlatej éry hollywoodu, hudba a tanec, ktorý pobaví ešte aj dnes, videné na veľkom plátne v kine, jednoznačne úžasný zážitok, ktorý mi v poslednej dobe pri dnešných filmoch často chýba ()

honzia

Spolu s My Fair Lady patří mezi muzikalové skvosty. Krásně vypilované scény, záběry, herecký šarm, který dle mě není dnes již k vidění. Humor nutící k úsměvu i po více než půl století. I'm singing in the rain Just singing in the rain What a glorious feelin' I'm happy again ()

juditik

Nechápem...skutočne nechápem, ako je možné, že som Singin' in the Rain videla až teraz, na staré kolená. Samozrejme, notoricky známe pesničky ako ''Singin' in the Rain'' a ''Good morning'' poznám od malička, ale ten film...humor, láska, priateľstvo, čestnosť, úprimnosť,...je to tam všetko. Rozhodne som tento muzikál nevidela posledný krát, a presne kvôli takýmto filmom požadujem od csfd.cz na výber aj 6tu hviezdičku! ()

PlayEasy

Muzikál je to snad nejkrásnější... A to je rádi nemáme! Gene Kelly - opravdový král tohoto žánru a velký rival Crosbyho a Astaira. O zábavu se postaral Donald O'Connor, jednoduchý, ale užasný scénář o přechodu z němého na mluvený film, taneční a pěvecká čísla Kellyho - "I'm Singin' and I'm Dancing in the Rain" - nezapomenutelná scéna se skvělou melodii... Snad vše je krásné, jen kdyby tam nebyla část, kdy se představuje film a Gene chodí po newyorských tanečních klubech... 95% ()

hrumsrt

Nejsem skoro vůbec fanoušek muzikálů, anebo jsem si to aspoň myslel. I do Zpívání v dešti jsem šel s pocitem, že to nějak přetrpím a kdo ví, třeba to nakonec nebude tak zlé... A to bylo možná to nejlepší, co jsem mohl udělat! Jelikož s žádnými očekáváními mě pověst filmu nijak nesvazovala a já si mohl užívat, jak moc mě Zpívání v dešti překvapuje a převrací prvotní mínění.. Podobně jako nedávný Babylon je i Zpívání v dešti o době kdy končí starý Hollywood, díky největšímu milníku v historii filmu, tedy přechodu od němého filmu na ten mluvený a začíná tak nová éra tohoto umění, kterou už dnes vnímám jako samozřejmost.. První co si lidé se zvukem spojí je překvapivě hudba, protože ať si každý říká, co chce, není lepší zachycení a následné vyjádření emocí. A i když už dneska jsme obrazem schopni zachytit kde co, pořád platí, že není-li pod tím vším ještě správný hudební doprovod nedá se do toho plně ponořit.. A proto i ve filmu, když se objevil zvuk první, co filmaři udělali bylo přenesení hudebních čísel či kapelových vystoupení na plátna, aby si je mohl užít každý a nejen zrovna ten, kdo sedí v sále.. Jde o čiré přenesení emoce a o jeden z nejkrásnějších filmů, co jsme kdy vymysleli.. Kde uvidíte takovou ochutnávku filmařiny v tak romantické podobě. Skutečné řešení problémů s mikrofony, záznamem zvukové stopy, s tím vším si příběh vyhrává s humorem. Kombinace hereckého obsazení je možná jedna v nejlepších vůbec a to říkám i s tím, že vlastně kromě jmen mně toho moc neříkají.. Vrcholem je Donald O'Connor, který prodává svůj komediální talent s podobnou energií jako třeba Charlie Chaplin a v případě toho svého sólo tanečního čísla mě zvedá ze židle. A jen krůček za ním pak nápad okolo Jean Hagenové a jejího hlasu, který i na posté nutil k úsměvným reakcím. Navíc kromě toho všeho se celým filmem line překrásná romantická linka, která vrcholí nádhernou katarzí a jedním z nejdojemnějších finále v rámci historie filmu vůbec.. Každý zná písně z Zpívání v dešti i když si to vnitřně neuvědomuje, ale slyšet je znovu v partech kam patří, je ještě pozvedává.. Viděl jsem hodně filmů, ale žádný nebyl poctou filmařině a současně exceloval na tolika různých žánrových rovinách (snad kromě loňského Babylonu, který se zdejšími tématy inspiroval).. Nakonec i s českým dabingem neztrácí nic na svém pozitivním kouzlu a faktu, že ani po 70ti letech jde o jeden z nejsympatičtějších filmů všech dob! Pohádková radost, kterou nejde nemít rád. 100% ()

Marg

Klasika, klasika, klasika. Komedie-muzikál je velmi dobrá kombinace. Znalost "Zpívání" patří dnes už k základnímu vzdělání filmového fanouška, vždyť jen kolik je na něj těch citací a narážek ve filmech. ()

Squib

Jediným stínem na absolutně dokonalém díle byl fakt, že když úžasný Gene Kelly začal zpívat Singin'in the rain, vzpoměla jsem si na scénu brutálního znásilnění z "mechanického pomeranče", který jsem (patrně bohužel) viděla dřív, než tento muzikál. (čau Malomoc) ()

Filipes

Tak myslím, že jsem zase objevil film který si bez mrknutí oka zaslouží pět hvězdiček a ještě umístění v mé "top" a ke všemu je to ještě muzikál! Písně jsou úžasné, taneční kreace a vtip Donalda O´Connora- prostě kouzelné. Nejlepší scény jsou však ty stepující- to jsou opravdu brilantní výkony. Nejlepší muzikál co jsem kdy viděl. Až někdy bude pršet, tak půjdu ven a budu si zpívat v dešti. ()

Clariss

Období děje je zasazené do počátků zvukové revoluce ve filmu, která se datuje od roku 1927.Éra zvuku ve filmovém průmyslu přinesla radikální přelom na pomezí veleúspěchu v té době nevídaného kariérního postupu vpřed.Historizující komedie, kdy její linie je eruptivně narušena muzikálovým prvky.Tradiční základní dějové schéma s chronologickým vyprávěním je obdařeno umírněnou dávkou humoru, ve scénkách a tanečních kreacích zastoupený. Tento snímek mě nemusel dlouze přemlouvat k odvázání se od reálného smýšlení a volným zaplutím mezi hlavní hrdiny, stepující, zpívající, bavící a řešící otázky nejen milostné, ale také dobové, zastoupené zvukovou revolucí ve filmu, jak bylo řečeno již výše. Euforijní zážitek řadím mezi výjimečné snímky s pěti hvězdami, které rozbouřily mou srdeční chlopeň.Gratuluji. ()

Pavlin

Neuvěřitelně pohodový muzikál,který mě chytil okamžitě za srdce a už nepustil.Výtečné výkony jak herecké tak taneční a krásné písničky.Dávám rád stoprocentní hodnocení. ()

megajalec

Keď som sa prvýkrát púšťal do pozretia tohoto filmu, veľké očakávania som nemal. Predsa len, muzikál, rok 1952...Po pozretí som však nemohol uveriť tomu, že mi film doslova vyrazil dych. Pozitívny príbeh, veselé piesne, skvelé tanečné vystúpenia, ktoré naladia každého do správnej nálady. Titulnú pieseň som si pozrel a vypočul ešte veľakrát, len tak, keď som sa chcel rozveseliť. A tie skvelé dlhé zábery, dnes by na vtedajší jeden záber potrebovali minimálne päť strihov. Druhé pozretie je trošku slabšie, nič to však nemení na mojom plnom hodnotení ()

raider.minoo

9/10 - Nezapomenutelné písničky a taneční kreace dominují celému filmu, ačkoli ani příběhová stránka není zase tolik pozadu. Jeden z muzikálů, který snad každého musí vytáhnout ze špatné nálady - a ve mě zaručeně vyvolá pocit pustit si poté Clockwork Orange. ()

Parisée

Tak tohle byla...okamžitá srdcovka! Pokaždé, když přišlo na pěvecké a taneční číslo, bylo mi blaze + výborný scénář a jímavý přípěh...jestli to zní sentimentálně, tak ať, ale tenhle kus mě prostě vzal. ()

Palisander

Výborný rozbeh, nadupané tanečné čísla (najmä Donald O'Connor exceluje) a krásny romantický záver sú plusmi. Filmu však škodí siahodlhá exhibícia Gene Kellyho v poslednej tretine, ktorá nemá šťavu a dej nikam neposúva. Hviezda zrejme potrebovala dostať priestor pre sólo, no mohli si to odpustiť. Pôsobí to dosť neprirodzene. Naopak Debbie Reynolds verím každý pohľad. ()

blahblah12

"Singing in the rain, just singing in the rain" myslím, že tuhle písničku zná opravdu každý. Stejně jako "Good morning". V tomhle muzikálu mě hlavně zaujal talent Gena Kellyho a Donalda O'Connora, ty jejich tanečky byly prostě dokonalé. Stejně úžasná byla i Jean Hagen, která musela celý film mluvit tím jejím upištěným hláskem, i když má krásně hluboký hlas. Samozřejmě i příběh byl dokonalý, docela mě překvapilo, jaký může být rozdíl mezi němými a mluvenými filmy a jak herci na to nebyli připraveni. ()

lobo87

Dokonalá ukážka muzikálového umenia. Gene Kelly bol pán tanečník, jeho kabaretné čísla bez strihu sú úchvatné. Muzikály nevyhľadávam, ale uprednostňujem tie, v ktorých prevláda pozitívna energia, a Spievanie v daždi je jej najlepšou ukážkou. Je to milé, vtipné, zábavné, dobre zahrané a fantasticky zatancované, s kultovou scénou v daždi i pesničkou Z môjho pohľadu možno top muzikál... 80% ()

Gig

Poté, co jsem dosledoval tento skvost, tak jsem si začal popěvovat: Pam pam pam pam padadadadadam.... A zpívám jak ten déšť. Neskutečně výborná choreografie. Co taky čekat od geniálního Gena Kellyho. Je to kouzelník a mág, na rozdíl od magistra Kellyho. A výborný dabing na konci filmu: Ano, ano, ano - Ne, ne, ne. :) ()

100 nejlepších filmů všech dob podle kritiků

100 nejlepších filmů všech dob podle kritiků