Rodina Collinsových bojuje s podivným prokletím, které je po celé generace pronásleduje. Rozhodnou se přestěhovat z Anglie do Ameriky, kde chtějí začít nový život. O dvacet let později je jejich syn Barnabas mocným mužem, který vystavěl velké město a vybudoval panství Collinwood. Jeho báječný život končí v okamžiku, kdy zlomil srdce krásné čarodějce Angelique. Ta proklela jeho rod, zabila Barnabasovu lásku a jeho samotného proměnila v upíra. Poté jej nechala zaživa pohřbít v rakvi, kde byl uvězněn téměř dvě stě let. Když se konečně probudí, najde venku velmi odlišný svět roku 1972 a ve svém kdysi velkolepém sídle poslední zbytky rodu Collinsových. Barnabas je odhodlán vrátit své rodině zašlou slávu, kterou však maří při každé příležitosti jeho bývalá milenka. (TV Nova)

campix

Vůbec se mi nechce věřit, že Temné stíny točil někdo jako je Tim Burton, hudbu dělal Danny Elfman a ve snímku hrají ty největší hvězdy hollywoodského nebe. Kdybych film nemohl hodnotit podle výše zmíněných kritérií, tak by to určitě byla prima rodinná podívaná, ale tohle mi prostě nejde do hlavy. Temné stíny rozhodně nejsou špatný film, ale na Tima Burtona (jehož mám velmi rád) to je poněkud průšvih. Rozhodně nejhorší film co jsme od něj viděl. Buď to měla být temná dobová fantasy nebo vtipná rodinná komedie, takhle je to nějaký divný mišmaš, který si těžko najde své publikum. Hodnocení zachraňují slušné efekty, docela dobře hrající Johnny Depp a vykreslení jednotlivých postav. PS: Taky vám přišla Eva Green v blond provedení, jako štětka z laciného porna ?? ()

cherylike

Are you fucking kidding me? Jako velká obdivovatelka spolupráce Tima Burtona a Johnnyho Deppa jsem tímto filmem dostala hodně bolestivou facku. Nádherné kostýmy, nádherná Eva Green a .......to je všechno. ()

Wormboy

Fuuuuuuck....Tim Burton a Johnny Depp...a ano, opat aj Helena Bonham Carter....zase inak a zase rovnako. Burtonova imaginacia je fantasticka a par scen, ci detailov bolo skutocne vybornych. To, ze Burton vie tocit filmy, je neodskriepitelne, avsak sposob, akym to v poslednej dobe robi mi proste nesedi. Ako je vyssie uvedene, vzdy je to o niecom inom a predsa je to rovnake. Este mi neda dodat, ze film som pozeral dva krat, ten prvy som sledoval po par pivach a zaspal som, a teda som si povedal, ze to musim pozriet druhy krat, triezvy, no aj vtedy som mal co robit, aby som nezaspal, podarilo sa, ale vysledok bol rovnaky. Nuda a opat sklamanie... ()

pufina

Burton pro tentokrát nemusel do svého filmu cpát svou milovanou Helenu, která se tam absolutně nehodila - ovšem jestli bude pokračování (což doufám, že ne), tak možná se nám ještě předvede. Nicméně Depp a Green naprosto fantastičtí! Byla jsem více uchvácena Evou než Johnnym, ale oboum role krásně padla a hlavně kostýmy, líčení a hraní naprosto perfektní. Dějově to možná není nic nového, ani nic nepřekonatelného (a vůbec mi nakonec nevadí, že jsem si to v kinech nechala ujít), ale jakou formou je to dělané, to asi zaujme diváka (alespoň mě) na filmu nejvíce. Zatím jsem filmu nic nevytkla, ale když nemám plné hodnocení, tak na tom asi něco bude - takže: co sakra byl ten závěr? Otřesný. Boj v sídle Collinsů byl otřesný, aby toho nebylo málo, tak příjde i vlkodlak, to mi přišlo vážně trapné. Slabých 80%. ()

matrosh

Musím říct, že po tolika negativních ohlasech jsem nakonec posledního Burtona viděl teprve až na DVD (stále mám před očima otřesnou Alenku) a překvapil mě!! Teda nejedná se o žádný zázrak, ale ani to nebylo tak hrozné, jak jsem očekával. Burton po vizuální stránce vykradl svůj největší hit Edwarda a po scénaristické zase nakombinoval ospalou díru s Karlíkem. Výslední mix mi ale paradoxně nejvíce připomenul starou černou komedii Roberta Zemeckise Smrt jí sluší, což beru jako pozitivum, protože takovýchto mixů se člověk už jen tak nedočká. Původně jsem chtěl dát za 3*, ale myslím, že tento film časem dozraje na vánoční, po případě helloweenskou klasiku, takže dávám odvážně 4*. ()

destroy83

Netradiční, leč zatraceně zábavný Burtonův snímek nabitý vtipem a skvělými herci. Děj diváka přivádí do fiktivního městečka Collinsportu, které vybudovala rodina Collinsů. Právě kolem této rodiny se točí celé tohle dílko, zejména kolem Barnabase Collina, který díky svým pletkám zařídí pro svůj rod pěkně hnusnou kletbu a nakonec končí pohřbený v truhle jako vampýr. Po více než dvě stě letech spatřuje Barnabas světlo světa, ehm spíše tmu v bujaré éře hippies. Svým chováním a vystupování budí posměch, ovšem podnikavý duch Collinsů se probouzí a celý rod obnovuje pomalu, ale jistě zašlou slávu. Vše má ovšem malý háček, spíše více háčků, se kterými se bude muset „upíří lamač dívčích srdcí“ vypořádat. Jak je již výše zmíněno diváka během téměř dvou hodinové stopáže čeká plejáda skvělých herců, rockoví fanoušci se dočkají i samotného Alice Coopera, který se stává terčem vtipů stejně jako většina protagonistů. Nefalšováná Burtonovská atmosféra nasládlá melodramatem krásně prostupuje celým perfektně vystavěným příběhem, který otevření fanoušci stejně jako ostatní aspekty filmu náležitě ocení. Já jsem ocenil na poctivé čtyři hvězdy. ()

necisty

Dokud bude Tim točit filmy s takovou atmosférou, tak budou létat hvězdičky už jen za to:)! Děj je přitom originální a herci úžasní:). Je mi jasné, že od Tima se očekává něco mnohem lepšího, ale přece mu za to nebudeme křivdit, ne? Ale Johny je v tomto případě hlupák, já bych bral Evu všemi deseti:D! ()

pakobylka

----- "Myslíte si, že by měla existovat rovnost pohlaví?" ----- "Proboha - ne ! Muži by byli nezvladatelní !" ----- Osvěžující ... jako ... asi tak jako doušek čerstvé krve, který, jak známo, je kupříkladu pro takového upíra životní nutností (pokud si ovšem troufnete mluvit o životě ... v souvislosti s upírem). Musím říct, že tentokrát je Tim Burton naladěný na stejné vlně jako já. Stvořil jeden z těch bizarních světů, které dokážou totéž co doktorka Hoffmanová - spolehlivě mě uvádějí do stavu hypnózy. Jeho rukopis je nezaměnitelný, fantazie avantgardní - a humor sice trochu morbidní, ale taky hravý, vynalézavý ... a v první řadě neodolatelný. ()

Martrix

Spousta peněz na spoustu pěkných triků a výpravu, banda velmi dobrých herců a scénář.... úplně na ho.no. Tak to prostě je. Vtipné to není, strašidelné to není, originální to není a kdyby tam nebyla má milá Evka Greenová, nic by mi nezabránilo, abych nepřepnul na ČT2 na dokument o Karlovi Zemanovi(Tim Burton tam měl mimochodem pár vět o tom, jak byl K. Zeman šikovný...) Burtonovi postavičky mám rád a stejně jako The Cure, pro mě bude vždy můstkem mezi realitou a jakousi gotickou romantikou, ale tohle se mu opravdu vůbec nepovedlo a je úplně jedno, jestli je to díky blbě napsaném scénáři, nebo tomu, že filmu nedokázal vtisknout něco ze sebe. ()

MzK

Tenhle snímek je lepší, než aktuálních 63%. Máme tu dobrou muziku, Alice Cooper, vtipné hlášky, kalhotky na obličeji v rakvi a asi nejvášnivější milostnou scénu mezi čarodějnicí a upírem, jakou jsem zatím viděl. ()

Juto

Burton, ako obvykle, je vynikajúci v atmosfére a komickom načasovaní, ale už menej nájsť v príbehu šťavu. Stráca sa v príliš komplikovanej zápletke a slabo osvetlených akčných scénach. 6/10 ()

Ice123

Tohle mě hodně zklamalo. Čekal jsem něco pořádného, po sklizené záporné kritice na Alenku v říši divů. Trailer mě nabudil na slušnou Burtonovu komedii a místo toho se mi dostalo něčeho, co je místy nemastné a neslané a hraničí to s pohádkovým žánrem. Herci, ačkoliv se snažili, tak jim role asi moc nesedli (hlavně Helen Bonham Carter byla pro mě velkým sklamáním). Nicméně prostředí je stále čistě "Burtonovské" a hudba je taky vydařená. V konečném výsledku se jedná o průměr, ale pro mě osobně jde o velké zklamání 55%. ()

Riley

Ten příběh je prostě obyčejná fantasy, které ovšem vévodí špičkový humor. Plus zpracování super (jak jinak)! 60% ()

WolfR

Upřímně moc nechápu to okolní remcání. Vždyť Temné stíny jsou dobrý film! Dobře, není to nějaké památné dílo, ale svoje plusy to má. Je to sice taková hovadinka a dost nevyvážená, ale přesto je to zábavné, místy temné a se spoustou solidně vtipných gagů. A je tam pekelně sexy Eva Green! Silné 3 hvězdy! ()

Ninkaa

Hezká pohádka se spoustou vtipných hlášek, místy lehce přitažených za vlasy. Když člověk nečeká zázraky, celkem se u ní i pobaví - je ale pravda, že od Burtona bych čekala trochu víc... ()

papaJA21

Barnabáš je úžasná postavička, vcelku slušně si vysál celý film pro sebe. Atmosféra hipies a hudba taky pobaví. Ale to je asi tak vše. Film samotný, je naivně prostičký. ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra