Rodina Collinsových bojuje s podivným prokletím, které je po celé generace pronásleduje. Rozhodnou se přestěhovat z Anglie do Ameriky, kde chtějí začít nový život. O dvacet let později je jejich syn Barnabas mocným mužem, který vystavěl velké město a vybudoval panství Collinwood. Jeho báječný život končí v okamžiku, kdy zlomil srdce krásné čarodějce Angelique. Ta proklela jeho rod, zabila Barnabasovu lásku a jeho samotného proměnila v upíra. Poté jej nechala zaživa pohřbít v rakvi, kde byl uvězněn téměř dvě stě let. Když se konečně probudí, najde venku velmi odlišný svět roku 1972 a ve svém kdysi velkolepém sídle poslední zbytky rodu Collinsových. Barnabas je odhodlán vrátit své rodině zašlou slávu, kterou však maří při každé příležitosti jeho bývalá milenka. (TV Nova)

AloeB

Určitě doporučuji pokud máte zájem vidět jak skutečně vypadá upíří koitus, pomůže vám to jistě mnohem víc než nějaké Smývání či jiná upíří sága. Tato hravá taškařice s prvky rádoby hororu a nějaké té krve a "dospělejších" témátek padá na zmateném scénáři který vše vede k epickému závěru, kdy se upír s čarodějkou fackují a pak tam přiběhne dívčina s tím že řekne že celou dobu byla vlkodlak. Ještě že před tím ten dav lidí odešel, koho by zajímala taková nudná věc, jinak by viděl to vše co se v rezidenci stalo. Proč teda tomuto propadlému scénáři dávám hodnocení jako by nešlo o závěrečnou diváckou lobotomii? Atmosféru to má k sežrání. Herecké výkony taky. Evička je pokud jde o své přednosti skvělá herečka. O Helence ani netřeba mluvit, nehledě na to že je nejsympatičtější postavou. Spousta scén je Burtonovsky nápaditých, nevyčpělých a dobře se na to kouká. Humor je příjemný, vs většině případů správně použitý. Bohužel všechno toto krásné padá na naprosto nešikovném uvedením děje. Film sice že začátku dává najevo, že bude sledován skrze nezaujatý a neutrální prvek postavy Vicky, ta se pak ale ztrácí do neznáma a velký prostor dostává Barnabáš, sic zajímavá postava, ale špatně uvedená a jeho vztah k ostatním členům rodiny není dostatečně prohlouben, stejně jako byl vynechán třeba vztah Davida a Vicky (což filmu hodně chybí) nebo jakékoliv dostatečné prohloubení charakterů a vztahů mezi ostatními, což pak vede k tomu že jediné co nám v hlavě utvěje je bouřlivý milostný styk Johnnyho a Evčy. A tím jsem vlastně začal. Ach, začarovaný kruh 😅 ()

geek.ondra

Nejšílenější Burtonovská taškařice s opět výborným Deppem a žhavou Evou Green. Konec je už přes čáru ale jinak lahůdka. 7/10 ()

helraiser

Tak tohle opravdu těžký úlet, těžká parodie na upíří filmy. Tohle se tedy Burtnovi tedy opravdu nepovedlo a chudák Johnny to taky nezachrání. Takhle tedy ne. No mělo to potencionál, ale absolutně ho zabili. Takhle si tedy upíři podívanou opravdu nepředstavuji, tak snad příště. ()

Mianelia2050

Film byl velmi zajímavý, ostatně stejně jako všechny ostatní filmy od Tima Burtona. Výběr herců byl výstižný, i když Johnymu Deppovi bych pozměnila účes, vypadalo to strašně. Např se podívejte na upíra Victora z Underworldu, ten měl normální účes. Hudba je mrazivá a atmosféra také a to se hodí, neříkám, že je to špatné. Hezky nakousli i pokračování, kdy se, pozor, spoiler, doktorka probudí v té vodě. Proč se ale dokázala vzbudit, když z ní Barnabáš vysál všechnu upírskou krev? Že by snad Angelique nějak doktorku Hoffmanovou očarovala? Nebo se z doktorky stal duch? Za film dávám plný počet hvězdiček za všechno, hlavně za Johnyho Deppa a Evu Green. ()

stratocasta

Původně jsem plánoval napsat něco v tom smyslu, že je v Oxfordském slovníku tento film uveden jako příklad k pojmu "sebevykrádání", ale nakonec jsem ho našel už u "sebeparodie". ()

dodona

Nejak tomu chýba taká tá typická burtonovská iskra alebo co. Inak 70te roky super, hudba perfektná, Johnny podivne divný, Eva bezchybná. Bohužiaľ musím priznať, že trailery sú lepšie i vtipnejšie ako film. ()

lubomir91

Druhý nejhorší Burtonův film hned po jeho Planetě opic. To, že je Tim Burtom perfektní v kostýmech a barevném pojetí celého prostředí filmu víme každý, ale toto byl názorný příklad, kdy jen tyto věci nestačí. Nemůžu říct, že jsem se v některých scénách nepobavil, ale jako celek to ztrácelo ten klasický Burtonův šmrnc. Ovšem, Johny Depp to i nad rámci možností zahrál báječně, ale i navzdory tomu to je pořád málo. Ale co, i mistr tesař se někdy utne. ()

PedroPo

Hezká kamera, dobré efekty a make-up a neskutečně britský Johnny Depp tenhle film, bohužel, neudělají. Takže jedinou dobrou věcí pro mě bylo v sále přemýšlet, jestli Eva Green posledních 20 minut filmu opravdu hraje bez kalhotek. ()

Henry Morgan

No rozhodně to není nejlepší Burtonův film, ale spojení Depp - Burton funguje skvěle a Burton opět vsadil na kombinaci protikladů. Možná tentokrát neřešil světlo a stín, ale spíš si pohrával s povahou hrdinů. Depp jako upír z 18.st. dost bavil. 200 let mimo udělá své a kolize minulosti se "současností" funguje vždycky skvěle (viz.Návštěvníci). Mělo to krásnou výpravu, klasickou pro Burtona. Nádherné monumenty, skoro až kýčovité, s propracovanými detaily, takže člověk sleduje krom děje a hereckých výkonů i estetično. Film byl nabitý hereckými esy a nedá se říct, kdo mě bavil víc. Každá osobnost byla perla. Depp nezklamal a opět se vyžíval ve svém klasickém projevu rukou a mimiky, i když se mi zdálo, že je vylepšil, propracoval a zvládl nepřeberné množství hereckých poloh a emocí. ()

Zevon

Nečekejte nového Střihorukého Edwarda, o žádné veledílo se nejedná. Na druhé straně se nehodlám trýznit hledáním rozporů, nelogickým chováním a kdovíčím ještě v dnešní době, kdy většina filmové produkce je právě o tomto a netrápí se tím vůbec nikdo. Mlékem pobryndaní za pár let maturanti rozdávají hvězdy plnými hrstmi za kdejakou kravinu a já si mám nechat krátit žíly? ()

zberatel

Rychlo zabudnutelny aj ked obrazovo pekny a hravy, no nieje tu nic co by stalo zato pozriet to este raz. Johnny je fajn ale Edward je jeho najlepsia Burtonovka. ()

josieaddms

Něco na tom bylo, mělo to pár docela světlých míst, a několik docela vtipných hlášek. Žel, zbytek se spíše utápěl v trapnosti. Hrozně ošklivá mladá Viktorie tomu navíc nasadila korunu. Nevím jak si Burton představuje nevinnou krásku, ale takhle to určitě nevypadá. Burtonovi filmy obvykle bývají na hranici snesitelnosti, a někdy i hodně za hranicí. Právě díky tomu balancování se mi často jeho filmy líbí, navíc jsou něčím takové excentrické. Ale zkrátka, on prostě neví kde je správná míra. Příběh to mělo poněkud banální a pohádkový, což by nevadilo, kdyby to nebylo trapné. Mě osobně v obsazení nejvíc vadila Bella Heathcote, a nejlepší byla s přehledem Bonham Carter. Ostatní moc nemusím, ale vyloženě mi tam nevadily. Johnny Depp hraje u Burtona vždy jedním speciálním způsobem, někdo to má rád, někomu to může brnkat na nervy. Alice Cooper byl celkem vtipnou vložkou, ale mohlo tam být vtipů víc. Jinak jsem to očekávala ještě mnohem horší, takhle to byl jenom na pousmání, a člověk si mohl zavzdychat nad tím, jaké blbiny v poslední době (Ať už Burton nebo kdokoli) točí. ()

Black-star

Omlouvám se všem fanouškům. Ale tenhle film mě absolutně minul, naprosto mě nezaujal. Přišlo mi to přeplácané zápletky a vše se objevovaly z niceho nic jak kdyby si prostě někdo řek tak teď něco s vlkodlakem, teď něco na city, teď bylo málo vtipu. Pokud se Burton snažil vymyslet nový filmový žánr slátaniny na entou, tak se mu to 100% povedlo. Jinak už po 15 minutách a představení všech hlavních postav bylo jasné že je to propadák. Herci byli nudní a jakoby nezaujatí a nikdo mě přímo neoslnil snad jen stará dobrá Michelle Pfeifferová. Rozhodovala jsem se mezi odpadem a jednou hvězdou. Nakonec jedna aspoň za sedmdesátá léta a Michelle. Ode mě tedy Burton šlápnul hodně vedle a hodně se mu to nepovedlo. Lituji peněz za lístek. Souhlasím s komentářem uživatele Lima. ()

Blacki

Další počin dua Burton, Depp mě velice potěšil. Barnabas byl zvláštním způsobem roztomilý a líbil se mi i soundtrack. Film byl vtipný tak akorát. Jediné, co mi vadilo, tak byla epizodka s dcerou, která měla tajemství, jež rozhodně nemuselo být vůbec uvedeno. Přišlo mi to zbytečné. Je zvláštní jak někdo dokáže natočit film se scénami, kde se vraždí a člověk se při tom směje a nejsou to "japonské horory" při kterých člověk přemýšlí, jestli to tvůrci myslí vážně nebo ne. Podle mě velmi zábavné. ()

nwx odpad!

Zklamání. Příběh žádný, scénář děravý. Jen prázdné efekty. Duo Burton - Depp už bohužel pár filmů nefunguje. Naposledy vynikající Sleepy Hollow. Od té doby bída. ()

duffi

Behem dvou dnu jsem videl dva filmy, jeden exceloval, druhy je to totalni katastroficky propadak, prvnim je bombasticky Diktator, druhym tahle kokotina, kterou si to u mne Barton pekne pohnojil, mimochodem jsem videl ukazku na jeho Frankenweenie a na to radsi ani nepujdu, protoze podle ukazek bych mu dal "Odpad". Jeho posledni tri filmy ode mne mely nadprumerne hodnoceni, toto ale neni Burtonuv rok, za mne doslova vyhozene penize a nastvani, ze jsem 2 hodiny koukal na takovou kravinu. ()

Sudlice

Nechce se mi vymyslet nic dalsiho, tak proste kopiruju svuj komentar k filmu z diskuze pod clankem na Sanctuary.cz: "Flusejte si na to jak chcete, ja ale o zklamani mluvit nemuzu. Jako tradicne jsem od filmu nic necekala, takze ani nemam potrebu do nej nejak ryt. Uprimne receno, jakozto stare dusi semilane systemem mi film sednul a zafungoval jako ventil, takze jsem alespon na pulhodinku po opusteni kina mohla videt svet tema vnitrnima ocima, prahnoucima po krase; a je uplne jedno, ze je ten film vlastne kyc. " ()

kacur.da

Burton je nedocenitelný, jenom ho ne každý hold dokáže pochopit... Výborné. Spousta skvělých vtipů a kostýmy téměř dokonalé. Myslím, že jsem s tím spokojená. ()

RatBoj

Romantický príbeh s mystickou tematikou sústredený v modernej spoločnosti 70rokov. Spolu s humorom a dobrodružstvom dotvára akúsi vrstvu neodolateľnej túžby stať sa súčasťou temných záhad skrývajúc za Burtonovým tieňom. ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra